Uitblinker Lukaku heerst in Serie A, Chelsea doet gouden zaak

door
Uitblinker Lukaku heerst in Serie A, Chelsea doet gouden zaak

In de Italiaanse titelstrijd heeft SSC Napoli zondagmiddag een belangrijke driepunter geboekt tegen ACF Fiorentina: 2-1. Romelu Lukaku kroonde zich daarbij tot de grote held met een doelpunt en assist. In Engeland deed Chelsea FC dan weer een gouden zaak, terwijl Atlético Madrid dure punten liet liggen in La Liga.

LEES OOK: 'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

Serie A

Napoli wist in februari geen enkele competitiematch te winnen en speelde vorige week 1-1-gelijk tegen directe concurrent Internazionale. Bijgevolg konden de Milanezen de koppositie overnemen. Bovendien had Inter zaterdag al gewonnen van AC Monza. Voor de Napolitanen zat er dus niets anders op dan zelf de volle buit te pakken. Daar speelde Lukaku een sleutelrol in.

Halfweg de eerste helft stond de Rode Duivel op de juiste plaats om een rebound netjes in doel te werken. En na een uurtje spelen leverde hij ook nog eens de assist op de 2-0 van Raspadori. Fiorentina kwam vervolgens wel nog terug tot 2-1, maar dit keer hield Napoli de drie punten wel vast. Door deze zege komen Lukaku en co opnieuw tot op één puntje van Inter. Beide ploegen hebben elk nog 10 competitieduels te gaan.

Premier League

Tottenham heeft andermaal een rotweek achter de rug. Na de Europese nederlaag tegen AZ, liet het in eigen land ook punten liggen tegen Bournemouth. De bezoekers leken zelfs lange tijd op weg naar de zege. Maar de Londenaren wisten een dubbele achterstand nog op te halen: 2-2. Al schieten ze met een puntje niets op. Chelsea pakte wel de volle buit. Ondanks een zeldzame penaltymisser van Palmer haalden de Blues het met 1-0 van Leicester City. Daardoor klimmen de Londenaren opnieuw naar de vierde plaats.

La Liga

In Spanje lijkt Real Madrid andermaal de winnaar van het weekend te worden. Door het plotse overlijden van de clubdokter, werd zaterdag de match van FC Barcelona uitgesteld. Atlético Madrid liet daags nadien dan weer een pijnlijke slipper noteren. Zo verloren Los Rojiblancos met 2-1 van Getafe. Een zege leek nochtans in de maak tot Correa rood pakte en de thuisploeg in de slotminuten nog twee keer scoorde. Real kan later op de middag profiteren tegen Rayo Vallecano.

Napoli wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

29
29
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

73
73
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

49
49
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

131
131
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

86
86
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

79
79
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

103
103
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

261
261
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

297
297
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

139
139
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

311
311
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

97
97
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

452
452
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws