Uitblinker Lukaku heerst in Serie A, Chelsea doet gouden zaak

137 stemmen
Uitblinker Lukaku heerst in Serie A, Chelsea doet gouden zaak

In de Italiaanse titelstrijd heeft SSC Napoli zondagmiddag een belangrijke driepunter geboekt tegen ACF Fiorentina: 2-1. Romelu Lukaku kroonde zich daarbij tot de grote held met een doelpunt en assist. In Engeland deed Chelsea FC dan weer een gouden zaak, terwijl Atlético Madrid dure punten liet liggen in La Liga.

LEES OOK: 'Transferbom in Italië: schoktransfer De Bruyne'

Serie A

Napoli wist in februari geen enkele competitiematch te winnen en speelde vorige week 1-1-gelijk tegen directe concurrent Internazionale. Bijgevolg konden de Milanezen de koppositie overnemen. Bovendien had Inter zaterdag al gewonnen van AC Monza. Voor de Napolitanen zat er dus niets anders op dan zelf de volle buit te pakken. Daar speelde Lukaku een sleutelrol in.

Halfweg de eerste helft stond de Rode Duivel op de juiste plaats om een rebound netjes in doel te werken. En na een uurtje spelen leverde hij ook nog eens de assist op de 2-0 van Raspadori. Fiorentina kwam vervolgens wel nog terug tot 2-1, maar dit keer hield Napoli de drie punten wel vast. Door deze zege komen Lukaku en co opnieuw tot op één puntje van Inter. Beide ploegen hebben elk nog 10 competitieduels te gaan.

Premier League

Tottenham heeft andermaal een rotweek achter de rug. Na de Europese nederlaag tegen AZ, liet het in eigen land ook punten liggen tegen Bournemouth. De bezoekers leken zelfs lange tijd op weg naar de zege. Maar de Londenaren wisten een dubbele achterstand nog op te halen: 2-2. Al schieten ze met een puntje niets op. Chelsea pakte wel de volle buit. Ondanks een zeldzame penaltymisser van Palmer haalden de Blues het met 1-0 van Leicester City. Daardoor klimmen de Londenaren opnieuw naar de vierde plaats.

La Liga

In Spanje lijkt Real Madrid andermaal de winnaar van het weekend te worden. Door het plotse overlijden van de clubdokter, werd zaterdag de match van FC Barcelona uitgesteld. Atlético Madrid liet daags nadien dan weer een pijnlijke slipper noteren. Zo verloren Los Rojiblancos met 2-1 van Getafe. Een zege leek nochtans in de maak tot Correa rood pakte en de thuisploeg in de slotminuten nog twee keer scoorde. Real kan later op de middag profiteren tegen Rayo Vallecano.

Napoli wordt kampioen dit seizoen ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

171
171
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

75
75
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

35
35
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

168
168
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

29
29
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

187
187
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

570
570
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

174
174
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

72
72
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

213
213
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

522
522
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

362
362
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

602
602
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1066
1066
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

673
673
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

491
491
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws