KRC Genk kent een voortreffelijk seizoen. Al zullen ze vanavond toch moeten winnen van FCV Dender. Na twee draws zal er anders druk worden gelegd net voor de Champions’ Play-Offs. Thorsten Fink predikt vooral rust en positiviteit.
LEES OOK: Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union
Fink predikt rust"We zitten in een goede flow. Ondanks wat er links en rechts wordt geschreven is iedereen hier rustig. Het is een plezier om de jongens bezig te zien op training”, zei de trainer. Er is veel druk van de ketel.
Genk heeft zijn Europees ticket al beet, dat was het hét hoofddoel. Dat geeft rust. Maar in deze positie wil Genk meer en ze gaan voluit voor de titel. Na een 2 op 6 tegen AA Gent en Sporting Charleroi werd al snel gesproken van een dipje. Maar Fink wil daar niet van weten.
"We zijn wel nog steeds ongeslagen in dit kalenderjaar. En liepen sinds Nieuwjaar acht punten extra uit op onze naaste achtervolger. Dat maakt dat er minder druk op onze schouders ligt”, gaf hij aan.
Voorsprong uitbouwen
"We zullen de play-offs als leider aanvatten, er moet alleen nog beslist worden hoe groot onze voorsprong zal zijn bij de start”, verklaarde hij. Genk telt momenteel 9 punten meer dan Club Brugge, 10 dan Union SG en 14 dan Anderlecht. Zij staan dus méér onder druk dan Racing Genk.
Thorsten Fink kan zaterdag rekenen op een volledig fitte kern. Enkel Thomas Claes kampt nog met een lichte blessure.
— KRC Genk (@KRCGenkofficial) March 7, 2025
🗣️ “Ik zal knopen moeten doorhakken, maar dat is alleen maar positief. Ik ben zeer tevreden over de scherpte op training en zie dat iedereen hongerig is om te… pic.twitter.com/UJH54pz9m9
Claudio Reulens