Storm bij Antwerp FC: Overmars zet de boel op stelten

1011
Storm bij Antwerp FC: Overmars zet de boel op stelten

Marc Overmars heeft voor opschudding gezorgd bij Antwerp FC door Andries Ulderink aan te stellen als nieuwe hoofdcoach. Ulderink, die eerder al een belangrijke rol speelde bij FC Twente en Antwerp als assistent, keert nu terug naar de club in een leidinggevende rol. De keuze voor Ulderink wordt deels verklaard door zijn ervaring en kennis van de club, en hij zal de uitdaging aangaan in de huidige competitie.

Overmars en Ulderink: Go Ahead Eagles

De eerste keer dat de paden van Marc Overmars en Andries Ulderink elkaar kruisten, was bij Go Ahead Eagles. Overmars was toen commissaris, aandeelhouder en aanvankelijk ook speler in de Adelaarshorst, terwijl Ulderink voor het eerst hoofdcoach was in het betaald voetbal.

De resultaten vielen flink tegen bij Go Ahead Eagles, maar Overmars liet zijn coach nooit vallen. “Andries is een goede trainer”, zei hij in 2009 tegen De Telegraaf, toen Go Ahead Eagles in een slechte reeks zat.

Ook Ulderink had toen al veel waardering voor Overmars. “Hij heeft een neus voor talenten en een goed inzicht in het spel”, iets wat later overduidelijk zou blijken tijdens diens glorieperiode bij Ajax.

Andries Ulderink werd ook op sportief vlak ondersteund door Marc Overmars, wat op papier een vreemde situatie leek, maar toch klikte het wonderwel tussen beide heren.

“Bij een andere club zou ik niet zo gauw accepteren dat iemand die als commissaris feitelijk mijn baas is, tegelijkertijd assistent-trainer is”, zei Ulderink in 2009 tegen De Telegraaf.

Ulderinks dankbaarheid richting Overmars was dan ook groot, want dankzij hem kon de trainer debuteren in het betaalde voetbal. En toen Overmars vervolgens naar Ajax vertrok, vergat hij Ulderink niet.

Ajax en Ajax Cape Town

Als directeur voetbalzaken haalde Marc Overmars Andries Ulderink in 2013 naar Ajax, waar hij fulltime aan de slag ging als scout met de focus op Franse en Belgische talenten.

Het Parool schreef toen dat deze ‘transfer’ uit de koker kwam van Overmars, die duidelijk goede herinneringen had aan hun eerste samenwerking bij Go Ahead Eagles.

In 2016 stapte Ulderink over naar Reading FC als assistent-trainer van Jaap Stam, maar na twee jaar zat zijn Engelse avontuur erop. Na zijn korte passage in de Championship - en door het ontslag van Jaap Stam - was het opnieuw Overmars die Andries Ulderink een reddingsboei toewierp.

“Ik was het thuiszitten na het vertrek bij Reading beu, dus het telefoontje van Overmars, die me polste voor Ajax Cape Town, kwam als geroepen”, zei Ulderink in 2018 tegen de Twentsche Courant.

Twee jaar later ging hij opnieuw aan de slag in Nederland, waar Ulderink sinds 2020 assistent-trainer was bij FC Twente. Daar stuurde hij twee jaar geleden zelf aan op een vertrek.

Eigenzinnige Ulderink verlaat FC Twente voor RAFC

Andries Ulderink vervulde een belangrijke rol bij FC Twente, waar hij werd omschreven als een cruciale pijler in het succes van het eerste elftal en werd geprezen om zijn vakmanschap.

Hij was een man die op de achtergrond bleef, maar achter de schermen belangrijk werk verrichtte. “Ik heb ook veel te danken aan assistent Ulderink. Hij is de beste trainer die ik ooit heb gehad. Hij stippelt altijd ons tactisch aanvalsplan uit”, zei Daan Rots in De Gelderlander.

Ulderink was niet tevreden met zijn situatie bij FC Twente omdat hij een te beperkte bijdrage kon leveren op het trainingsveld. Bovendien klikte het niet echt tussen hem en hoofdcoach Ron Jans, evenals met de andere assistent-coach Ivar van Dinteren. Daarom besloot Ulderink de club te verlaten.

“Gaandeweg het seizoen kwam ik erachter dat ik over bepaalde technische zaken andere ideeën heb. Dat is niet erg, zolang het voor mij maar werkbaar blijft en ik geen concessies aan mezelf hoef te doen. Dat laatste was niet meer het geval, en daarom vind ik dat ik mijn verantwoordelijkheid moet nemen en heb ik besloten de club te verlaten”, stond te lezen op de clubwebsite.

Ulderink vertrok toen naar Antwerp FC, waar hij assistent-coach werd. En uiteraard via Marc Overmars.

Hevige Ulderink opnieuw naar Antwerp FC

Andries Ulderink bevestigde daarmee zijn ietwat eigenzinnige reputatie, want als het hem ergens niet bevalt, aarzelt hij niet om te vertrekken. In de zomer van 2022 stapte Ulderink op bij FC Twente, waar hij assistent-trainer was.

Niet veel later tekende hij bij Antwerp. Opvallend: Ulderink werd aangetrokken nog voordat Mark van Bommel tekende. Binnen Van Bommels team speelt hij een prominente rol tijdens de veldtrainingen.

“Hij is de ‘hevige’, in de goede zin van het woord”, zei Jelle Bataille tegen Gazet van Antwerpen. “Hij meent het goed, maar is zeer verbaal en kan op training vlakaf zeggen: ‘Jongens, het lijkt nergens naar.’ Ik kan zijn aanpak wel waarderen. Ik heb soms een harde hand nodig.”

Na zijn vertrek bij Antwerp ging Ulderink aan de slag bij Rangers FC, waar hij deel uitmaakte van de technische staf van Philippe Clement. Eind januari koos hij ervoor om een stap terug te zetten om familiale redenen, om nu dus hoofdcoach te worden van Antwerp FC.

De visie van Ulderink is duidelijk gebaseerd op de Nederlandse school, met een focus op balbezit. Anderzijds is hij niet de beste communicator, maar het feit dat Ulderink de club en de competitie kent, gaf volgens De Morgen de doorslag voor Antwerp om de knoop in zijn voordeel door te hakken.

Het is de bedoeling dat Ulderink zo snel mogelijk wordt aangesteld en dat hij zondag op de bank zit tijdens het duel met AA Gent. Hij ondertekent normaal gezien eerstdaags zijn contract tot het einde van dit seizoen.

Goede keuze van Overmars?

Meest recent

Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

28
28
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

28
28
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

38
38
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

385
385
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

74
74
Anderlecht voert druk op: hachje Bruno nog niet gered

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

55
55
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

24
24
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

278
278
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

330
330
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

199
199
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

290
290
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

258
258
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

70
70
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

315
315
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

107
107
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

125
125
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

42
42
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

299
299
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

194
194
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

58
58
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

196
196
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1175
1175
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

96
96

Meer sportnieuws