'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

door
'De Bruyne naar Club Brugge? Overbodige vraag'

Het was een vraag in een interview met Franky Van der Elst: of Club Brugge niet voor Kevin De Bruyne zou moeten gaan? Met Simon Mignolet als voorbeeld. Alleen lijkt dat een compleet onhaalbare situatie.

Club Brugge haalde Simon Mignolet in de zomer van 2019 weg bij Liverpool. De doelman was toen 31 jaar en had zeker nog naar andere clubs gekund. Bij Liverpool was hij tweede doelman geworden en zijn avontuur daar was stilaan afgelopen. Club Brugge deed een van zijn beste transfers uit de clubgeschiedenis.

LEES OOK: Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Bruyne verdient ruim 20 miljoen

Zouden ze dat met De Bruyne kunnen herhalen? Neen. De situatie van KDB is compléét anders dan die van Mignolet. Ja, er is één gelijkenis met de situatie van de twee. Net als Mignolet is De Bruyne geen speler die als eerste op het wedstrijdblad van de coach wordt genoteerd. Maar daar stopt alle vergelijking ook.

Mignolet was een goede keeper in de Premier League, maar geen wereldtopper zoals De Bruyne. Als KDB beslist om in Europa te blijven, kan hij morgen zo tekenen bij héél wat andere clubs van een veel groter formaat dan Club Brugge. We denken dan aan pakweg AC Milan, Juventus, Galatasaray... Noem maar op. Dat Blauw-Zwart een mooie status heeft opgebouwd in Europa ten spijt. 

Géén band met Club én Vanaken

Bovendien is er het loon. De Bruyne is een van de best betaalde spelers in de Premier League. Hij strijkt er jaarlijks ruim 20 miljoen euro op, wat een veelvoud was van wat Mignolet verdiende bij Liverpool. KDB zal niet tevreden zijn met pakweg 4 à 5 miljoen euro bruto in Brugge.

Anno 2025 kunnen spelers met de naam en faam van De Bruyne nog langs de kassa passeren in Saudi-Arabië of de Verenigde Staten, waar ze nog een laatste keer de lotto kunnen winnen. Daarnaast zijn er nog twee redenen waarom De Bruyne naar Club Brugge geen realistische denkpiste is. 

Waarom De Bruyne halen als op zijn positie clubicoon Hans Vanaken speelt? Bovendien heeft De Bruyne geen enkele band met Club Brugge, als ex-jonkie van AA Gent en KRC Genk. Daarnaast heeft KDB al een aantal keren laten verstaan dat een terugkeer naar België niet in zijn planning staat. Daarom: De Bruyne naar Club Brugge? Het klinkt als een overbodige vraag.

Een onrealistische denkpiste?

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

18
18
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

97
97
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

73
73
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

62
62
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

130
130
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

278
278
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

118
118
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

295
295
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

106
106
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

152
152
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

588
588
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

259
259
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

217
217
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

101
101
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

335
335
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

346
346
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

261
261

Meer sportnieuws