Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

door
Club Brugge maakt ambities… van Marc Coucke waar

Club Brugge heeft voor de tweede keer in drie jaar tijd de achtste finales van de Champions League weten te bereiken. Blauw-Zwart is ondertussen al jaren de nummer één in België. Het maakt momenteel de grote ambities waar van… Marc Coucke.

Marc Coucke nam Anderlecht ruim zeven jaar geleden over. In de Waalse pers had hij toen zeer grote ambities, maar die kan RSCA voorlopig absoluut niet waarmaken. Er is de laatste drie jaar wel progressie merkbaar in Brussel, sportief en financieel, maar het staat nog mijlenver af van het niveau dat Club Brugge haalt.

LEES OOK: Coucke legt Anderlecht plat: club op intensief

Europese subtop

Coucke zei medio 2018 het volgende in de Waalse pers. "Ik wil graag weer aansluiting vinden met de Europese subtop. Daarmee bedoel ik: minstens om de 2 jaar overwinteren met af en toe een uitschieter, waarom niet een kwartfinale of halve finale halen in Europa. Want wat ploegen als Bazel, Porto of Ajax kunnen, waarom zouden wij dat niet kunnen? De Belgische economie is sterker dan de Portugese, dus wij zouden toch beter moeten kunnen doen dan Porto?", zei hij toen.

Anderlecht heeft door wanbeleid dat niet kunnen bewerkstelligen. Coucke maakte heel veel verkeerde keuzes, zette een stap terug maar ook Wouter Vandenhaute maakte vreemde sprongen. Het beleid van de club verandert ook onder zijn hoede veel te vaak. Van Vincent Kompany naar Jesper Fredberg tot Olivier Renard. Een duiventil.

Budget laten verdubbelen

Coucke had toen nog meer ambities. “Mijn doel is om het budget van de club de komende vijf à tien jaar met 50 procent te verhogen. Een groot deel van dat geld zal naar het sportieve luik én de jeugdwerking gaan."

Het zijn allemaal zaken die in… Brugge zijn gebeurd. Club Brugge overwintert steevast, kent uitschieters en zag zijn budget de afgelopen jaren gevoelig stijgen. Zij maken de ambities waar die Anderlecht koestert. In Brussel zijn de zware financiële tijden dan wel achter de rug, maar financieel zijn ze al lang geen top meer in België. Ploegen als Club Brugge en KRC Genk hebben meer middelen.

Er is dus nog héél veel werk aan de winkel om tegen 2028 (die tien jaar waarover Coucke sprak, nvdr.) de ambities van Coucke ook zelf waar te maken. Daarvoor zou het handig zijn om de top twee eens te halen, wat Coucke nog géén enkele keer is gelukt sinds hij eigenaar werd van Anderlecht.

Zal Coucke met RSCA de komende jaren weer knallen in België en Europa?

Meest recent

'Jackpot Anderlecht: Simic levert waanzinnig bedrag op'

Er is nog een grote transferverrassing op komst bij Anderlecht. Een dag nadat de mercato in ...

271
271
Club Brugge moet goudhaantje weldra weken missen

Er staan voor Club Brugge drukke maanden voor de boeg, want het zal tot Nieuwjaar vaak in de midweek ...

105
105
Aanwinst Antwerp ontleed: geen nieuwe Doumbia

Antwerp moest deze week nog afscheid nemen van Mahamadou Doumbia, die een zeer lucratieve transfer ...

48
48
Schoofs onthult: "Daarvan heb ik spijt bij KV Mechelen"

KV Mechelen zag in de zomer toch heel wat sterkhouders vertrekken. Het grootste verlies is wellicht ...

60
60
Ongelooflijk: Noorwegen scoort 11 keer in één match

Dinsdagavond werden er nog de nodige kwalificatiematchen voor het WK van volgende zomer gespeeld. ...

93
93
'Westerlo heeft eerste doelwit voor januari al in zicht'

Het werd bij Westerlo maandag nog een drukke Transfer Deadline Day. Er streken op de valreep nog ...

21
21
Ulderink slikt meteen domper na trainerswissel Leverkusen

Antwerp legde deze zomer zijn lot in handen van Stef Wils, die zo al de derde coach op een jaar tijd ...

65
65
Broos pakt knap resultaat, pijnlijke uitschuiver Brys

In Afrika staan er deze week ook kwalificatiewedstrijden voor het WK op het programma. Dinsdagavond ...

57
57
'Schok bij Anderlecht: directe knaltransfer Simic'

De transfermarkt mag in België dan wel intussen ook gesloten zijn, bij Anderlecht blijven het ...

575
575
Yamal winnaar Gouden Bal? Uitspraak Mbappé gaat viraal

Eind deze maand wordt de Ballon d'Or uitgedeeld aan de beste voetballer ter wereld, tenminste toch ...

101
101
'Chaos Anderlecht: twee zomeraanwinsten snel terug weg'

Daags na het verstrijken van de transferdeadline in België, is het tijd om de balans op te ...

820
820
"Krankzinnig" - Kane zwaar onder vuur na transferkeuze

Met 6 goals in 4 officiële wedstrijden, is Harry Kane dit seizoen uitstekend uit de ...

147
147
'Mechele incasseert enorme optater bij Rode Duivels'

De Rode Duivels maakten vorige week een goede beurt tegen Liechtenstein en Kazachstan. Bondscoach ...

438
438
Genk grijpt drastisch in: aanvaller teruggezet naar beloften

KRC Genk maakt zich op voor een bijzonder pittig tweede luik van het seizoen. In aanloop naar de ...

323
323
Duo maakt zich onmogelijk: plek bij Duivels in gevaar?

De Rode Duivels blijven goed op koers om zich te plaatsen voor het WK 2026. In het voorbije tweeluik ...

465
465
'Alarm in Anderlecht: Renard op ramkoers met Stroeykens'

Ook op de slotdag van de Belgische zomermercato slaagde RSC Anderlecht er niet in om verlost te ...

668
668
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 7 bekend

De interlandbreak zit erop, de transfermarkt is gesloten. In de Jupiler Pro League staat komend ...

330
330
Coucke legt Anderlecht plat: club op intensief

Wouter Vandenhaute is voorzitter af bij RSC Anderlecht, maar niemand neemt voorlopig het stokje over ...

840
840
KRC Genk & Dender kondigen lastminute vertrekkers aan

Afgelopen nacht sloot de zomermercato in België onverbiddelijk haar deuren, maar ook na de ...

156
156
Coucke hakt knoop door: Anderlecht in Qatarese handen?

Met het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter breekt er een nieuw tijdperk aan bij RSC ...

1236
1236
Kat Kerkhofs krijgt het verlossende antwoord: "We doen het!"

Een paar dagen geleden kwam er enorm heuglijk nieuws vanuit het gezin Mertens-Kerkhofs. Met de ...

175
175
Makelaar hekelt Club Brugge: "Pot verwijt de ketel"

De kassa rinkelde deze zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat ruim 80 miljoen verdiende. Al ...

964
964
'Renard draait overuren: Anderlecht casht in januari'

RSC Anderlecht heeft een grotendeels teleurstellende zomermercato achter de rug. De vele aanwinsten ...

660
660
Nederland woest: 'Jack Van Gelder moet echt zijn bek houden'

Wat jarenlang een verbond leek tussen twee stemmen uit het oude sportmedialandschap, is plots ...

166
166
'Paniek bij Zulte Waregem: Vandenbroeck diep in de rats'

De zomertransferperiode is voorbij en dan komen de eerste analyses van de Belgische clubs naar ...

730
730

Meer sportnieuws