'Rode Duivels of Griekenland: Karetsas hakt knoop door'

door
'Rode Duivels of Griekenland: Karetsas hakt knoop door'

Binnen een maand nemen de Rode Duivels het in de barrages van de Nations League op tegen Oekraïne. Dat tweeluik betekent meteen ook de vuurdoop van Rudi Garcia als bondscoach. De algemene verwachting is dat hij een aantal nieuwkomers zal oproepen voor het nationale elftal. Al dreigt dat in Konstantinos Karetsas zijn geval te laat te zijn.

De afgelopen weken en maanden werd al druk gespeculeerd over de toekomst van het pas 17-jarig toptalent, die bij koploper KRC Genk steeds meer in de kijker loopt. Tenslotte kan Karetsas tevens kiezen voor Griekenland, dat naar verluidt een versnelling hoger schakelt om de aanvallende middenvelder te overtuigen. Die inspanningen lijken stilaan ook hun vruchten af te werpen.

LEES OOK: 2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Karetsas maakt keuze

Eerder geraakte reeds bekend dat Karetsas zelf de voorkeur zou geven aan het land waar zijn ouders afkomstig van zijn. Dat wordt in Sjotcast nu opnieuw bevestigd door Yanko Beeckman, die goed ingelicht blijkt over het dossier. "Richting de Rode Duivels ziet het er niet goed uit. Ik heb met een paar mensen gebeld en binnen de bond vreest men dat hij voor Griekenland zal kiezen."

"Blijkbaar zou die keuze al quasi vastliggen, al probeert Vincent Mannaert nu alsnog om hem op andere gedachten te brengen. Of hij daar straks al opgeroepen zal worden is ook nog niet zeker, maar intern zou hij die keuze wel al gemaakt hebben", klinkt het. Net zoals Chemsdine Talbi en Zakaria El Ouahdi, die Marokko lijken te verkiezen, dreigt de tiener door onze vingers te glippen.

Deadline voor Garcia?

Afwachten dus of Mannaert, die zelf intussen alvast eveneens een charmeoffensief lanceerde, zijn slag nog weet thuis te halen. Al wordt hier en daar geopperd dat de Belgische voetbalbond zich niet onder druk mag laten zeggen door Karetsas en zijn kamp. "We moeten Griekenland toch proberen voor te zijn door hem nu al te selecteren?", denkt Jürgen Geril daar echter anders over.

"Als het een keuze van het hart is, denk ik niet dat er nog argumenten zijn om hem nog te doen twijfelen", countert Tjorven Messiaen. "Het hart én het hoofd. Als die brief effectief op tafel ligt en België is de eerste die hem oproept, maak je misschien toch een kans", zou Geril niettemin op z'n minst een poging wagen. Of hoe de strijd om Karetsas weldra al helemaal lijkt los te barsten.

Garcia moet Karetsas in maart al oproepen

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

42
42
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

29
29
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

72
72
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

180
180
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

75
75
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

227
227
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

87
87
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

147
147
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

131
131
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

221
221
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

524
524
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

131
131
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

242
242
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

59
59
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

198
198
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

96
96
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

148
148
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

316
316
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

286
286
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

143
143
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

327
327
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

245
245
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

253
253
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

929
929
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

293
293

Meer sportnieuws