Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

2946 stemmen
Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

Club Brugge heeft woensdagavond voor een nieuw hoogtepunt gezorgd in de Champions League. Zo haalde de Belgische kampioen het met 2-1 van Atalanta BC. In de Europese pers wordt dan ook met lof gezwaaid, al wordt ook de discutabele strafschop van Gustaf Nilsson druk besproken.

Blauw-Zwart was tijdens de League Phase op de 24ste plaats en moest dus de tussenronde zien te overleven om de 1/8ste finales te halen. Daarin werd Club gekoppeld aan Atalanta. Een lastige dobber, de club uit Bergamo is immers bezig aan een sterk seizoen. Maar in de heenmatch deden de Bruggelingen meteen een uitstekende zaak.

De ploeg van coach Nicky Hayen begon erg sterk aan de thuismatch en kwam na een kwartier verdiend op voorsprong. Vlak voor rust wist Atalanta de score wel terug in evenwicht te brengen. Maar in de absolute slotfase trok Club de match toch naar zich toe. Gustaf Nilsson versierde een discutabele strafschop en zette die zelf om: 2-1-eindstand.

LEES OOK: 'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Dominant Club

Een knappe prestatie van Club, in de Europese pers werd dan ook lovend gereageerd. Zeker over de sterke eerste helft. Het Franse L'Equipe zag bijvoorbeeld dat 'de Bruggelingen erg goed begonnen en de wedstrijd controleerden. "Konden de bezoekers zich na rust herpakken? Absoluut niet. Het was Club Brugge dat aanknoopte met een bepaalde dominantie", klinkt het onder meer.

Ook het Engelse BBC was onder de indruk van de Brugse eerste helft. "Club Brugge was in totale controle tijdens een eenzijdige start van de wedstrijd, maar slaagden er niet enkele goede openingen te verzilveren." Het Nederlandse VI zag het Jan Breydel-stadion dan weer ontploffen na de winnende goal. "Zelden werden de tonen van Seven Nation Army, de klassieker van het huis na Club-doelpunten, zó uitbundig meegebruld vanaf de Brugse tribunes. Het bleef bij 2-1."

Controversiële penalty

Maar ook de discutabele strafschop werd nadrukkelijk besproken. "Een zeer controversiële en absurde penalty maakte uiteindelijk het verschil. Tijdens een periode waarin in Spanje zoveel over scheidsrechters wordt gesproken, ontkomt ook Europa niet aan situaties die zich van het voetbal vervreemden", stelt het Spaanse Marca. Ook het Italiaanse La Gazzetta dello Sport begrijpt helemaal niets van de bewuste strafschop. "Maar Brugge verdiende de overwinning. Zij waren veel beter georganiseerd", geeft de toonaangevende sportkrant toe.

Club haalt de 1/8ste finales ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

171
171
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

75
75
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

35
35
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

168
168
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

29
29
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

41
41
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

187
187
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

571
571
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

174
174
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

73
73
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

213
213
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

538
538
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

524
524
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

486
486
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

362
362
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

200
200
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

602
602
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

271
271
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1068
1068
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

331
331
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

674
674
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

491
491
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

155
155

Meer sportnieuws