Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

door
Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

Club Brugge heeft woensdagavond voor een nieuw hoogtepunt gezorgd in de Champions League. Zo haalde de Belgische kampioen het met 2-1 van Atalanta BC. In de Europese pers wordt dan ook met lof gezwaaid, al wordt ook de discutabele strafschop van Gustaf Nilsson druk besproken.

Blauw-Zwart was tijdens de League Phase op de 24ste plaats en moest dus de tussenronde zien te overleven om de 1/8ste finales te halen. Daarin werd Club gekoppeld aan Atalanta. Een lastige dobber, de club uit Bergamo is immers bezig aan een sterk seizoen. Maar in de heenmatch deden de Bruggelingen meteen een uitstekende zaak.

De ploeg van coach Nicky Hayen begon erg sterk aan de thuismatch en kwam na een kwartier verdiend op voorsprong. Vlak voor rust wist Atalanta de score wel terug in evenwicht te brengen. Maar in de absolute slotfase trok Club de match toch naar zich toe. Gustaf Nilsson versierde een discutabele strafschop en zette die zelf om: 2-1-eindstand.

LEES OOK: Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Dominant Club

Een knappe prestatie van Club, in de Europese pers werd dan ook lovend gereageerd. Zeker over de sterke eerste helft. Het Franse L'Equipe zag bijvoorbeeld dat 'de Bruggelingen erg goed begonnen en de wedstrijd controleerden. "Konden de bezoekers zich na rust herpakken? Absoluut niet. Het was Club Brugge dat aanknoopte met een bepaalde dominantie", klinkt het onder meer.

Ook het Engelse BBC was onder de indruk van de Brugse eerste helft. "Club Brugge was in totale controle tijdens een eenzijdige start van de wedstrijd, maar slaagden er niet enkele goede openingen te verzilveren." Het Nederlandse VI zag het Jan Breydel-stadion dan weer ontploffen na de winnende goal. "Zelden werden de tonen van Seven Nation Army, de klassieker van het huis na Club-doelpunten, zó uitbundig meegebruld vanaf de Brugse tribunes. Het bleef bij 2-1."

Controversiële penalty

Maar ook de discutabele strafschop werd nadrukkelijk besproken. "Een zeer controversiële en absurde penalty maakte uiteindelijk het verschil. Tijdens een periode waarin in Spanje zoveel over scheidsrechters wordt gesproken, ontkomt ook Europa niet aan situaties die zich van het voetbal vervreemden", stelt het Spaanse Marca. Ook het Italiaanse La Gazzetta dello Sport begrijpt helemaal niets van de bewuste strafschop. "Maar Brugge verdiende de overwinning. Zij waren veel beter georganiseerd", geeft de toonaangevende sportkrant toe.

Club haalt de 1/8ste finales ...

Meest recent

Lukaku deelt publieke uppercut uit: mokerslag voor Garcia

Rudi Garcia zag in de oefentrip naar de VS een ideaal moment om Romelu Lukaku weer ritme te geven. ...

1
1
'Kompany onverbiddelijk: peperdure aankoop moet opkrassen'

Nu het seizoen even onderbroken is door het interland-voetbal, is het voor de clubs een ideaal ...

20
20
'Nervositeit bij Anderlecht: vertrek De Cat krijgt vorm'

Nathan De Cat meldde zich dinsdag voor een eerste keer bij de nationale ploeg. Een zoveelste ...

151
151
Op naar titanenduel: analisten geven dé titelfavoriet

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

152
152
2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

71
71
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

49
49
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

59
59
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

34
34
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

135
135
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

83
83
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

64
64
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

265
265
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

391
391
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

90
90
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

139
139
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

160
160
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

101
101
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

136
136
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

227
227
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

150
150
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

731
731
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

580
580
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

176
176
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

181
181
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

225
225

Meer sportnieuws