Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

2946 stemmen
Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

Club Brugge heeft woensdagavond voor een nieuw hoogtepunt gezorgd in de Champions League. Zo haalde de Belgische kampioen het met 2-1 van Atalanta BC. In de Europese pers wordt dan ook met lof gezwaaid, al wordt ook de discutabele strafschop van Gustaf Nilsson druk besproken.

Blauw-Zwart was tijdens de League Phase op de 24ste plaats en moest dus de tussenronde zien te overleven om de 1/8ste finales te halen. Daarin werd Club gekoppeld aan Atalanta. Een lastige dobber, de club uit Bergamo is immers bezig aan een sterk seizoen. Maar in de heenmatch deden de Bruggelingen meteen een uitstekende zaak.

De ploeg van coach Nicky Hayen begon erg sterk aan de thuismatch en kwam na een kwartier verdiend op voorsprong. Vlak voor rust wist Atalanta de score wel terug in evenwicht te brengen. Maar in de absolute slotfase trok Club de match toch naar zich toe. Gustaf Nilsson versierde een discutabele strafschop en zette die zelf om: 2-1-eindstand.

LEES OOK: 'Club ongenadig: duo definitief verbannen'

Dominant Club

Een knappe prestatie van Club, in de Europese pers werd dan ook lovend gereageerd. Zeker over de sterke eerste helft. Het Franse L'Equipe zag bijvoorbeeld dat 'de Bruggelingen erg goed begonnen en de wedstrijd controleerden. "Konden de bezoekers zich na rust herpakken? Absoluut niet. Het was Club Brugge dat aanknoopte met een bepaalde dominantie", klinkt het onder meer.

Ook het Engelse BBC was onder de indruk van de Brugse eerste helft. "Club Brugge was in totale controle tijdens een eenzijdige start van de wedstrijd, maar slaagden er niet enkele goede openingen te verzilveren." Het Nederlandse VI zag het Jan Breydel-stadion dan weer ontploffen na de winnende goal. "Zelden werden de tonen van Seven Nation Army, de klassieker van het huis na Club-doelpunten, zó uitbundig meegebruld vanaf de Brugse tribunes. Het bleef bij 2-1."

Controversiële penalty

Maar ook de discutabele strafschop werd nadrukkelijk besproken. "Een zeer controversiële en absurde penalty maakte uiteindelijk het verschil. Tijdens een periode waarin in Spanje zoveel over scheidsrechters wordt gesproken, ontkomt ook Europa niet aan situaties die zich van het voetbal vervreemden", stelt het Spaanse Marca. Ook het Italiaanse La Gazzetta dello Sport begrijpt helemaal niets van de bewuste strafschop. "Maar Brugge verdiende de overwinning. Zij waren veel beter georganiseerd", geeft de toonaangevende sportkrant toe.

Club haalt de 1/8ste finales ...

Meest recent

Adedeji-Sternberg tóch naar Club? "Heel pijnlijk verhaal"

Nu het middenveld en de achterhoede schijnbaar voldoende versterkt zijn, heeft Club Brugge zijn ...

30
30
Koninklijk onthaal Mo Salah: krankzinnig salaris onthuld

Mohamed Salah heeft voor een grote verrassing gezorgd met de keuze voor zijn nieuwe club. De ...

23
23
Over en uit? Opvallende afwezige op Griekse trip Anderlecht

De selectie en omkadering van RSC Anderlecht is woensdag afgereisd naar Griekenland. Daar wordt ...

324
324
Gigantische opdoffer Union: steunpilaar maanden out

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

121
121
Gianni Infantino wanhoop nabij: gesjacher met WK-finale

De stoel van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond FIFA wankelt als nooit ...

215
215
'Real Madrid pakt groots uit: transfer van 125 miljoen'

Het is nu al reikhalzend uitkijken naar hoe Real Madrid zich komend seizoen zal presenteren. De ...

239
239
‘Club Brugge gaat voor absolute stunt met Messi-ploegmaat’

Club Brugge wil stevig uitpakken met een Argentijns international die al naast Lionel Messi speelde. ...

867
867
De Mil schat Gentse kansen tegen Göteborg in

Voor AA Gent moet het er donderdag weer boenk op zijn. Het kan zich geen misstappen veroorloven in ...

130
130
'Real keert zijn kar: nieuwe wending rond Vinicius'

Real Madrid heeft er al een zeer bewogen transferzomer opzitten, maar er lijkt nog vuurwerk te ...

119
119
'Wanhopige Infantino zet WK-finale in als pasmunt'

Is het einde van Gianni Infantino bij de FIFA nabij? De voorzitter ligt al maanden onder vuur ...

126
126
Makelaar legt uit waarom Bisiwu Barça boven Club verkoos

Club Brugge zag deze zomer weer enkele grote talenten vertrekken. De voorbije dagen zochten met name ...

290
290
De Bruyne stuurt duidelijk signaal na woelig seizoen

Kevin De Bruyne blijft één van de absolute smaakmakers van het Belgische voetbal. Na ...

52
52
Trossard moet debuut om bizarre reden uitstellen

Leandro Trossard was één van de Rode Duivels die na de uitschakeling op het WK snel ...

53
53
Union ontdekt 'transfer': "Hij lijkt wel nieuwe speler"

De eerste twee wedstrijden van Union dit seizoen hebben nog geen zege opgeleverd, maar wel gemengde ...

101
101
'KV Mechelen vindt nieuwe verdediger in Spanje'

KV Mechelen was deze zomer vrij rustig op de transfermarkt, maar deed wel al enkele interessante ...

163
163
Jonckheere: "Club Brugge is bijna niet te kloppen"

Het seizoen 2026/27 in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond officieel afgetrapt. Dat gebeurt met ...

664
664
Antwerp strikt eindelijk langverwachte spits

Het heeft heel lang geduurd eer de zomermercato van Antwerp op gang kwam, maar de laatste weken is ...

163
163
'Anderlecht pakt uit met zeer opvallende aanwinst'

RSC Anderlecht is bezig met een aantal dossiers. Niet alleen bij de A-ploeg, maar ook voor RSCA ...

609
609
Anderlecht maakt A-kern bekend met enkele verrassingen

Bij RSC Anderlecht hebben ze de voorlopige ploegfoto gemaakt. Paars-Wit heeft via zijn eigen website ...

481
481
Beerschot vindt opvallende versterking bij Lierse SK

Beerschot heeft vandaag een aanwinst aangekondigd. De Kielse Ratten haalden geen nieuwe speler naar ...

81
81
'Anderlecht polst bij Atlético Madrid'

RSC Anderlecht gaat zich deze mercato nog versterken. De Brusselaars willen de kern nog van vers ...

259
259
Blunder van Club Brugge? "Kijk naar Gift Orban"

Club Brugge verkocht al voor héél veel geld. Als ze willen kunnen daar nog tientallen ...

1263
1263
SK Beveren heeft prijs met ex-speler van Bayern München

SK Beveren heeft na het vertrek van Beau Reus een nieuwe keeper aangetrokken. Ze maakten de komst ...

48
48
Jonge Duivel Nonge versiert transfer naar Ligue 1

Er zit nog heel wat Belgisch talent aan te komen, al hebben niet alle veelbelovende spelers het even ...

44
44
Vertonghen licht tipje van sluier over toekomst

Het is intussen een jaar geleden dat Jan Vertonghen een punt achter zijn spelerscarrière ...

139
139

Meer sportnieuws