Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

2946
Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

Club Brugge heeft woensdagavond voor een nieuw hoogtepunt gezorgd in de Champions League. Zo haalde de Belgische kampioen het met 2-1 van Atalanta BC. In de Europese pers wordt dan ook met lof gezwaaid, al wordt ook de discutabele strafschop van Gustaf Nilsson druk besproken.

Blauw-Zwart was tijdens de League Phase op de 24ste plaats en moest dus de tussenronde zien te overleven om de 1/8ste finales te halen. Daarin werd Club gekoppeld aan Atalanta. Een lastige dobber, de club uit Bergamo is immers bezig aan een sterk seizoen. Maar in de heenmatch deden de Bruggelingen meteen een uitstekende zaak.

De ploeg van coach Nicky Hayen begon erg sterk aan de thuismatch en kwam na een kwartier verdiend op voorsprong. Vlak voor rust wist Atalanta de score wel terug in evenwicht te brengen. Maar in de absolute slotfase trok Club de match toch naar zich toe. Gustaf Nilsson versierde een discutabele strafschop en zette die zelf om: 2-1-eindstand.

LEES OOK: Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fair-play"

Dominant Club

Een knappe prestatie van Club, in de Europese pers werd dan ook lovend gereageerd. Zeker over de sterke eerste helft. Het Franse L'Equipe zag bijvoorbeeld dat 'de Bruggelingen erg goed begonnen en de wedstrijd controleerden. "Konden de bezoekers zich na rust herpakken? Absoluut niet. Het was Club Brugge dat aanknoopte met een bepaalde dominantie", klinkt het onder meer.

Ook het Engelse BBC was onder de indruk van de Brugse eerste helft. "Club Brugge was in totale controle tijdens een eenzijdige start van de wedstrijd, maar slaagden er niet enkele goede openingen te verzilveren." Het Nederlandse VI zag het Jan Breydel-stadion dan weer ontploffen na de winnende goal. "Zelden werden de tonen van Seven Nation Army, de klassieker van het huis na Club-doelpunten, zó uitbundig meegebruld vanaf de Brugse tribunes. Het bleef bij 2-1."

Controversiële penalty

Maar ook de discutabele strafschop werd nadrukkelijk besproken. "Een zeer controversiële en absurde penalty maakte uiteindelijk het verschil. Tijdens een periode waarin in Spanje zoveel over scheidsrechters wordt gesproken, ontkomt ook Europa niet aan situaties die zich van het voetbal vervreemden", stelt het Spaanse Marca. Ook het Italiaanse La Gazzetta dello Sport begrijpt helemaal niets van de bewuste strafschop. "Maar Brugge verdiende de overwinning. Zij waren veel beter georganiseerd", geeft de toonaangevende sportkrant toe.

Club haalt de 1/8ste finales ...

Meest recent

Geurtje aan dure tegengoal Club: "Het was geen fair-play"

Het is Club Brugge niet gelukt om zijn Champions League-campagne op gang te trappen met een goed ...

2
2
Hatenboer: "Hij was de beste bij Anderlecht"

RSC Anderlecht haalde anderhalf jaar geleden Cedric Hatenboer voor de neus van PSV weg bij ...

17
17
Champions League-droom al in gevaar? Vanaken en co reageren

Club Brugge heeft ook dit jaar de ambitie om de League Phase van de Champions League te overleven. ...

26
26
Karl Vannieuwkerke deelt privénieuws dat iedereen raakt

Karl Vannieuwkerke lijkt een nieuwe, mooie fase in zijn leven te zijn ingegaan. De bekende ...

23
23
Pijnlijke avond Club Brugge: Alderweireld pakt zondebok aan

Club Brugge is in zijn eerste Champions League-wedstrijd meteen onderuit gegaan. Tegen Aston Villa ...

126
126
Mourinho en co lyrisch: "Courtois is beste ter wereld"

Real Madrid heeft zijn Champions League-campagne op gang getrapt met een cruciale zege. De ...

54
54
Engelse pers spaart 'zwak' Club Brugge niet na Villa-slipper

Club Brugge heeft in de Champions League niet de start genomen waar het op hoopte. In de eerste ...

323
323
Verhaeghe laat bom barsten bij Club Brugge: “Echt op”’

Bart Verhaeghe trekt hard aan de alarmbel over Jan Breydel. Club Brugge moet nog drie seizoenen ...

245
245
Leider Gent vloekt: transfervrije topdeal valt in water

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

202
202
Genadeloze 3 op 10: kranten messcherp voor 'puinhoop' bij Club

Club Brugge is met een valse noot aan zijn Champions League-campagne begonnen. Tegen Aston Villa ...

328
328
Courtois dropt bommetje: géén Nations League met Duivels

Thibaut Courtois speelde dinsdag opnieuw een puike wedstrijd in de Champions League met Real Madrid. ...

184
184
Leko verrast: "Hij is onze beste zomertransfer tot dusver"

Club Brugge droomde er de voorbije dagen van zijn campagne in de Champions League meteen te beginnen ...

298
298
'Standard met handen in haar na uitvallen sterkhouder'

Standard is tot dusver één van de aangename verrassingen in de Jupiler Pro League. De ...

140
140
Vanaken komt met uitleg voor verrassende wissel

Club Brugge is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Champions League te beginnen met ...

158
158
Real krijgt zege cadeau van Inter, Haaland verlost City

Er stonden dinsdagavond nog vier wedstrijden op het programma op de openingsspeeldag van de league ...

49
49
CL-debuut voor Bisiwu? Flick spreekt duidelijke taal

Dinsdag en woensdag wordt de Champions League afgetrapt en daarbij kunnen ook heel wat Belgen in ...

79
79
Grote zorgen om Karetsas: CL-debuut eindigt snel in mineur

Na de nederlaag van Club Brugge tegen Aston Villa staan er dinsdagavond nog de nodige wedstrijden op ...

101
101
Sommer slaat mea culpa na enorme blunder

Club Brugge kreeg in de Champions League een zeer pittige loting voorgeschoteld en dus was het erop ...

216
216
Charleroi en Cercle bezorgen fans alsnog goed nieuws

Eerder op de dag kregen Charleroi en Cercle slecht nieuws te horen, want hun onderlinge confrontatie ...

27
27
Club Brugge-spelers zien duidelijke oorzaak voor nederlaag

Club Brugge is er dinsdagavond niet in geslaagd om een droomstart te nemen in de Champions League. ...

380
380
Club Brugge betaalt zwakke helft cash tegen Aston Villa

Club Brugge opende vanavond zijn Champions League-campagne met een thuisduel tegen Aston Villa. De ...

134
134
Verhuurde spelers: spits maakt indruk in Nederland

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

74
74
Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

367
367
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

333
333
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

38
38

Meer sportnieuws