Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

2946 stemmen
Europese pers gaat los na 'dominante' en 'controversiële' zege Club

Club Brugge heeft woensdagavond voor een nieuw hoogtepunt gezorgd in de Champions League. Zo haalde de Belgische kampioen het met 2-1 van Atalanta BC. In de Europese pers wordt dan ook met lof gezwaaid, al wordt ook de discutabele strafschop van Gustaf Nilsson druk besproken.

Blauw-Zwart was tijdens de League Phase op de 24ste plaats en moest dus de tussenronde zien te overleven om de 1/8ste finales te halen. Daarin werd Club gekoppeld aan Atalanta. Een lastige dobber, de club uit Bergamo is immers bezig aan een sterk seizoen. Maar in de heenmatch deden de Bruggelingen meteen een uitstekende zaak.

De ploeg van coach Nicky Hayen begon erg sterk aan de thuismatch en kwam na een kwartier verdiend op voorsprong. Vlak voor rust wist Atalanta de score wel terug in evenwicht te brengen. Maar in de absolute slotfase trok Club de match toch naar zich toe. Gustaf Nilsson versierde een discutabele strafschop en zette die zelf om: 2-1-eindstand.

LEES OOK: Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Dominant Club

Een knappe prestatie van Club, in de Europese pers werd dan ook lovend gereageerd. Zeker over de sterke eerste helft. Het Franse L'Equipe zag bijvoorbeeld dat 'de Bruggelingen erg goed begonnen en de wedstrijd controleerden. "Konden de bezoekers zich na rust herpakken? Absoluut niet. Het was Club Brugge dat aanknoopte met een bepaalde dominantie", klinkt het onder meer.

Ook het Engelse BBC was onder de indruk van de Brugse eerste helft. "Club Brugge was in totale controle tijdens een eenzijdige start van de wedstrijd, maar slaagden er niet enkele goede openingen te verzilveren." Het Nederlandse VI zag het Jan Breydel-stadion dan weer ontploffen na de winnende goal. "Zelden werden de tonen van Seven Nation Army, de klassieker van het huis na Club-doelpunten, zó uitbundig meegebruld vanaf de Brugse tribunes. Het bleef bij 2-1."

Controversiële penalty

Maar ook de discutabele strafschop werd nadrukkelijk besproken. "Een zeer controversiële en absurde penalty maakte uiteindelijk het verschil. Tijdens een periode waarin in Spanje zoveel over scheidsrechters wordt gesproken, ontkomt ook Europa niet aan situaties die zich van het voetbal vervreemden", stelt het Spaanse Marca. Ook het Italiaanse La Gazzetta dello Sport begrijpt helemaal niets van de bewuste strafschop. "Maar Brugge verdiende de overwinning. Zij waren veel beter georganiseerd", geeft de toonaangevende sportkrant toe.

Club haalt de 1/8ste finales ...

Meest recent

Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

10
10
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

26
26
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

15
15
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

239
239
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

42
42
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

24
24
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

184
184
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

86
86
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

130
130
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

335
335
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

299
299
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

78
78
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

52
52
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

168
168
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

153
153
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

54
54
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

426
426
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

299
299
Club-fan Julie Vanloo krijgt na titelviering koude douche

Afgelopen donderdag leefde Julie Vanloo vanuit Amerika intens mee met de titelstrijd van haar ...

76
76
Siquet komt plots boven water bij Club: “Dat wilde ik…”

Hugo Siquet is geen vaste basispion onder Ivan Leko bij Club Brugge, maar de afgelopen weken kwam de ...

313
313
Sikan klopt meteen op tafel bij Anderlecht: “Niet genoeg!”

Danylo Sikan kwam vorige speeldag plots boven water bij RSC Anderlecht De Oekraïner kon ...

372
372
Snelders zorgt voor golf van woede: "Schaamte is hem vreemd"

Eddy Snelders zit ondertussen al enkele maanden in de gevangenis. De gewezen analist en sidekick van ...

116
116
WK-drama Congo dreigt door ebolavirus: “Dan uitsluiting”

Het rampscenario is afgeroepen in Congo door het ebolavirus. Met het oog op het WK in de Verenigde ...

69
69
Tzolis legt transfereisen op tafel: wending op komst?

Christos Tzolis is de grote man bij Club Brugge dit seizoen. De Griekse buitenspeler raasde door de ...

446
446

Meer sportnieuws