'Meesterzet' Thorsten Fink: "Zelden gezien in België"

door
'Meesterzet' Thorsten Fink:

KRC Genk toonde zaterdag veerkracht door een vroege achterstand om te buigen in een overwinning tegen Cercle Brugge. En dat slechts enkele dagen na de zure uitschakeling in de Croky Cup. Coach Thorsten Fink blijkt dan ook een uitstekende motivator.

De Limburgers streden afgelopen woensdag tegen grote titelconcurrent Club Brugge voor een ticket richting de bekerfinale. Racing speelde op eigen veld ook een verdienstelijke wedstrijd en had voldoende kansen om de match te winnen. Maar Genk kende behoorlijk wat pech in de afwerking.

LEES OOK: 'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

Vurige speech Fink

Uiteindelijk bleef het dan ook bij 1-1, waardoor Club zich kwalificeerde op basis van de 1-0-overwinning in de heenwedstrijd. Een mentale tik dus voor de herfstkampioen, die nu alles op de landstitel zal moeten zetten. Vlak na de match wist Fink echter de teleurstelling om te zetten in verse motivatie.

Zo nam de Duitser een de microfoon in handen en sprak hij zowel de supporters als de spelers toe met een vurige speech. Daarin wist hij meteen de focus op de andere doelen te leggen. "Vandaag zijn we één droom kwijt. Maar vanaf morgen gaan we voor de volgende: vechten voor de titel", klonk het onder meer.

Duidelijk signaal

Hier en daar werd geopperd dat het louter een toneelstukje was. Maar daar denkt analist Thomas Chatelle helemaal anders over. "Op psychologisch vlak vond ik dat een meesterzet. In België heb ik het nog maar zelden gezien. Een coach die tegelijk de supporters én zijn spelers toespreekt", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Ook de woorden van Fink waren volgens Chatelle uitstekend gekozen. "Zijn signaal was duidelijk. Ze hadden er alles aan gedaan, maar het echte werk begint nu pas. Fink wil kampioen worden met deze ploeg. Het siert hem dat hij niet rond de pot draait. Zeker in Genk, waar ze niet de gewoonte hebben om hun ambities zo luidop uit te spreken."

Fink is dit seizoen de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

'Garcia toont genade: Duivel niet mee naar Kazachstan'

De Rode Duivels verzamelden zich dinsdag in het nationale trainingscentrum in Tubeke, waar ze ...

14
14
Charleroi pakt uit en legt talent langer vast

Charleroi was vorig seizoen nog één van de revelaties in de Jupiler Pro League en ...

0
0
Anderlecht wil hem nú: nieuwe regista moet in januari landen

Anderlecht wil in januari doorpakken voor een nieuwe regista die meteen het spel moet sturen. Het ...

99
99
Pijnlijke situatie Faes: Britse journalist doet boekje open

De Rode Duivels stomen zich momenteel klaar voor de interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein. Om ...

30
30
'Celtic hakt knoop door over kandidatuur Hayen'

Club Brugge keek de voorbije weken toch angstvallig naar wat er zich afspeelde in Glasgow. Daar nam ...

116
116
Verschueren en Bornauw spreken na terugkeer bij Anderlecht

Het zijn weer woelige maanden geweest bij Anderlecht. In september legde Wouter Vandenhaute zijn ...

140
140
Onana lyrisch over Duivel: “Blij dat ik hem zo goed zie doen”

De Rode Duivels spelen zonder Romelu Lukaku, Thibaut Courtois en Kevin De Bruyne. Dan is het aan ...

57
57
Benteke op drempel van monstertransfer?

.Christian Benteke speelt al drie jaar in de Major League Soccer, waar hij het zeer goed doet. Wat ...

75
75
Garcia verrast: “Hij doet me denken aan Busquets”

Er spelen heel wat Belgen in het buitenland. De ene vergaat het al beter dan de andere. Na een zeer ...

56
56
Noorse ster in shockzaak: beschuldigingen duiken op

Een storm rond een belofte. Andreas Schjelderup, amper 21 en de toekomst van het Noorse voetbal, ...

39
39
'AA Gent krijgt plots kans op ex-speler van Barcelona'

AA Gent gaat in januari mogelijk versterking halen. De Buffalo’s kunnen een zomertarget ...

210
210
Transferbom Stassin: spits breekt eindelijk stilte

Lucas Stassin werd niet opgeroepen door Rudi Garcia, waar Romeo Vermant de voorkeur kreeg. De ...

55
55
De Ketelaere oordeelt scherp over Club en Anderlecht

Charles De Ketelaere kent een matig seizoen bij Atalanta. Iedereen hoopte dat hij de ploeg bij de ...

170
170
CIES onthult: “Deze Duivel moet absolute topverdiener zijn”

Het CIES Football Observatory pakt intussen al enkele jaren regelmatig uit met opmerkelijke ...

49
49
Vanderhaeghe verrast met nieuwe job bij Belgische profclub

Yves Vanderhaeghe solliciteerde de voorbije maanden druk naar een nieuwe job. De voormalige Rode ...

130
130
'Pro League neemt standpunt in over DAZN en format'

Woensdag stond er een Algemene Vergadering van de Pro League op het programma. Daarbij moest er ...

366
366
Daags voor cruciale match: nieuwe storm rond Brys

Zowat anderhalf jaar is Marc Brys intussen aan de slag als bondscoach van Kameroen, maar in die ...

71
71
Wilmots zwaar gestraft na uitbarsting tegen ref

Op 17 oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp helemaal uit de hand. De partij moest ...

145
145
Onana spreekt zich uit: wie moet kapitein worden?

De Rode Duivels moeten in de komende week tegen Kazachstan en Liechtenstein hun ticket voor het WK ...

47
47
Antwerp verrast fans met groot nieuws over tribune

Antwerp beleeft een zeer moeilijk seizoen, want bijna halfweg de reguliere competitie staat het pas ...

156
156
De Ketelaere kiest verrassend: voorkeursrol bij Duivels

Zaterdag kunnen de Rode Duivels hun ticket voor het WK definitief binnenhalen. Daarvoor is de ...

57
57
'Pro League gooit bom: opvallende opvolger voor Vandenhaute'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Woensdag staat er een belangrijke Algemene Vergadering op ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Barça wil Duivel, Anderlecht moet stevig dokken'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

323
323
Albert stellig: "De Cat verlaat Anderlecht volgende zomer'

Dankzij de gewonnen topper tegen Club Brugge duikt RSC Anderlecht met een goed gevoel de ...

238
238
Frank Raes incasseert heel zware klap

Na meer dan veertig jaar bij de openbare omroep geniet Frank Raes (71) van een welverdiend pensioen. ...

151
151

Meer sportnieuws