'Meesterzet' Thorsten Fink: "Zelden gezien in België"

510
'Meesterzet' Thorsten Fink:

KRC Genk toonde zaterdag veerkracht door een vroege achterstand om te buigen in een overwinning tegen Cercle Brugge. En dat slechts enkele dagen na de zure uitschakeling in de Croky Cup. Coach Thorsten Fink blijkt dan ook een uitstekende motivator.

De Limburgers streden afgelopen woensdag tegen grote titelconcurrent Club Brugge voor een ticket richting de bekerfinale. Racing speelde op eigen veld ook een verdienstelijke wedstrijd en had voldoende kansen om de match te winnen. Maar Genk kende behoorlijk wat pech in de afwerking.

LEES OOK: Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Vurige speech Fink

Uiteindelijk bleef het dan ook bij 1-1, waardoor Club zich kwalificeerde op basis van de 1-0-overwinning in de heenwedstrijd. Een mentale tik dus voor de herfstkampioen, die nu alles op de landstitel zal moeten zetten. Vlak na de match wist Fink echter de teleurstelling om te zetten in verse motivatie.

Zo nam de Duitser een de microfoon in handen en sprak hij zowel de supporters als de spelers toe met een vurige speech. Daarin wist hij meteen de focus op de andere doelen te leggen. "Vandaag zijn we één droom kwijt. Maar vanaf morgen gaan we voor de volgende: vechten voor de titel", klonk het onder meer.

Duidelijk signaal

Hier en daar werd geopperd dat het louter een toneelstukje was. Maar daar denkt analist Thomas Chatelle helemaal anders over. "Op psychologisch vlak vond ik dat een meesterzet. In België heb ik het nog maar zelden gezien. Een coach die tegelijk de supporters én zijn spelers toespreekt", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Ook de woorden van Fink waren volgens Chatelle uitstekend gekozen. "Zijn signaal was duidelijk. Ze hadden er alles aan gedaan, maar het echte werk begint nu pas. Fink wil kampioen worden met deze ploeg. Het siert hem dat hij niet rond de pot draait. Zeker in Genk, waar ze niet de gewoonte hebben om hun ambities zo luidop uit te spreken."

Fink is dit seizoen de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

Van Bommel verrast: Vanaken out, JPL-revelaties in?

Heel voetbalminnend België kijkt al reikhalzend uit naar het middaguur, wanneer Mark van Bommel ...

20
20
Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

28
28
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

71
71
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

48
48
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

107
107
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

129
129
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

315
315
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

63
63
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

237
237
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

257
257
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

53
53
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

35
35
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

38
38
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

401
401
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

321
321
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

750
750
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

302
302
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

772
772
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

267
267
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

1012
1012
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

813
813
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

493
493
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

346
346
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

167
167

Meer sportnieuws