'Meesterzet' Thorsten Fink: "Zelden gezien in België"

door
'Meesterzet' Thorsten Fink:

KRC Genk toonde zaterdag veerkracht door een vroege achterstand om te buigen in een overwinning tegen Cercle Brugge. En dat slechts enkele dagen na de zure uitschakeling in de Croky Cup. Coach Thorsten Fink blijkt dan ook een uitstekende motivator.

De Limburgers streden afgelopen woensdag tegen grote titelconcurrent Club Brugge voor een ticket richting de bekerfinale. Racing speelde op eigen veld ook een verdienstelijke wedstrijd en had voldoende kansen om de match te winnen. Maar Genk kende behoorlijk wat pech in de afwerking.

Vurige speech Fink

LEES OOK Genk krijgt extra titeltroef: "Hij is 100 procent fit"

Uiteindelijk bleef het dan ook bij 1-1, waardoor Club zich kwalificeerde op basis van de 1-0-overwinning in de heenwedstrijd. Een mentale tik dus voor de herfstkampioen, die nu alles op de landstitel zal moeten zetten. Vlak na de match wist Fink echter de teleurstelling om te zetten in verse motivatie.

Zo nam de Duitser een de microfoon in handen en sprak hij zowel de supporters als de spelers toe met een vurige speech. Daarin wist hij meteen de focus op de andere doelen te leggen. "Vandaag zijn we één droom kwijt. Maar vanaf morgen gaan we voor de volgende: vechten voor de titel", klonk het onder meer.

Duidelijk signaal

Hier en daar werd geopperd dat het louter een toneelstukje was. Maar daar denkt analist Thomas Chatelle helemaal anders over. "Op psychologisch vlak vond ik dat een meesterzet. In België heb ik het nog maar zelden gezien. Een coach die tegelijk de supporters én zijn spelers toespreekt", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

LEES OOK Genk rekent zich rijk: "Hun marktwaardes zullen stijgen"

Ook de woorden van Fink waren volgens Chatelle uitstekend gekozen. "Zijn signaal was duidelijk. Ze hadden er alles aan gedaan, maar het echte werk begint nu pas. Fink wil kampioen worden met deze ploeg. Het siert hem dat hij niet rond de pot draait. Zeker in Genk, waar ze niet de gewoonte hebben om hun ambities zo luidop uit te spreken."

POLL: Fink is dit seizoen de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

Bounida komt met verrassende Anderlecht-boodschap

Rayane Bounida stapte ongeveer drie jaar geleden over van RSC Anderlecht naar Ajax. Dat kwam hard ...

21
21
Schrijvers: "Dan zit je niet op je plek bij OHL"

OH Leuven kent een matig seizoen. De trainerswissel bracht amper tot geen beterschap. Er is ...

8
8
Hubert reageert op toenemende druk: "Dàt is de waarheid"

RSC Anderlecht moet zondag winnen van Cercle Brugge, of het zal stuiven in het Lotto Park. David ...

53
53
De Condé over 'man van 74 miljoen': "Bijna in Genk"

KRC Genk heeft een steengoede scouting. Head of Football Dimitri De Condé wist met zijn team ...

112
112
Anderlecht aast op KV Mechelen-pion: "In de zomer weg"

RSC Anderlecht gaat in de zomermercato nog maar eens opnieuw beginnen en een heuse schoonmaak houden ...

263
263
Waarom KRC Genk – Union SG cruciaal duel is

KRC Genk – Union SG is de opener van de 30ste speeldag in de Jupiler Pro League. Iedereen ...

80
80
Nederlandse AZ komt zwaar in opspraak na schandalig 'jeugdritueel'

Het Nederlandse AZ presteert, in de schaduw van Ajax, Feyenoord en PSV, al geruime tijd uitstekend ...

64
64
'Garcia bezorgt Overmars en Antwerp enorme transferboost'

Bij Antwerp FC is de nakende interland-break erg welgekomen. Voor nieuwe coach Andries Ulderink ...

164
164
Genk krijgt extra titeltroef: "Hij is 100 procent fit"

KRC Genk rondt zaterdagavond de reguliere competitie af met een topper tegen Union SG. De leider ...

57
57
'Liverpool gaat vol voor smaakmaker Premier League'

Liverpool FC sneuvelde eerder deze week in de Champions League, maar blijt in eigen land op ...

60
60
'Vanaken meteen in basisploeg bij Rode Duivels'

Aanstaande donderdag werken de Rode Duivels hun heenwedstrijd tegen Oekraïne af in de barrages ...

263
263
Frank Boeckx zwaar door het slijk gehaald: "Rotzak!"

Frank Boeckx maakte onlangs nog een gesmaakte doortocht in het programma 'De expeditie: ...

320
320
'Kompany ziet topaanvaller vertrekken: Arteta staat klaar'

Bayern München heeft opnieuw een sterkhouders langer aan zich kunnen binnen. Na een aanslepende ...

243
243
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Bayern-bom van 80 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

622
622
Vandenbempt trekt grote ogen bij keuzes Rudi Garcia

Rudi Garcia heeft zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse keuzeheer had ...

268
268
Opvallend: Anderlecht steekt stokje voor selectie Stroeykens

Niet enkel Rudi Garcia maakte zijn selectie bekend, maar ook Gill Swerts gaf zijn namen vrij. Mario ...

152
152
Club Brugge wrijft zich in de handen: “Twee grootste talenten”

De jeugdwerking van Club Brugge is de afgelopen jaren aan een ongelooflijke opmars bezig. ...

443
443
'Vaste' Duivel genegeerd door Garcia: “Alleen met zichzelf bezig”

Rudi Garcia heeft zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt. De Franse ...

628
628
Belgische transfer Kuyt lonkt, T1 roept eisen naar Beerschot

Beerschot is dit seizoen de rode lantaarn van de Jupiler Pro League. Het rommelde ook stevig bij de ...

492
492
Club Brugge ziet nog speler in extremis vertrekken

De wintermercato is al een tijdje gesloten, maar dat wil niet betekenen dat spelers nog andere ...

226
226

Meer sportnieuws