'Meesterzet' Thorsten Fink: "Zelden gezien in België"

510
'Meesterzet' Thorsten Fink:

KRC Genk toonde zaterdag veerkracht door een vroege achterstand om te buigen in een overwinning tegen Cercle Brugge. En dat slechts enkele dagen na de zure uitschakeling in de Croky Cup. Coach Thorsten Fink blijkt dan ook een uitstekende motivator.

De Limburgers streden afgelopen woensdag tegen grote titelconcurrent Club Brugge voor een ticket richting de bekerfinale. Racing speelde op eigen veld ook een verdienstelijke wedstrijd en had voldoende kansen om de match te winnen. Maar Genk kende behoorlijk wat pech in de afwerking.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

Vurige speech Fink

Uiteindelijk bleef het dan ook bij 1-1, waardoor Club zich kwalificeerde op basis van de 1-0-overwinning in de heenwedstrijd. Een mentale tik dus voor de herfstkampioen, die nu alles op de landstitel zal moeten zetten. Vlak na de match wist Fink echter de teleurstelling om te zetten in verse motivatie.

Zo nam de Duitser een de microfoon in handen en sprak hij zowel de supporters als de spelers toe met een vurige speech. Daarin wist hij meteen de focus op de andere doelen te leggen. "Vandaag zijn we één droom kwijt. Maar vanaf morgen gaan we voor de volgende: vechten voor de titel", klonk het onder meer.

Duidelijk signaal

Hier en daar werd geopperd dat het louter een toneelstukje was. Maar daar denkt analist Thomas Chatelle helemaal anders over. "Op psychologisch vlak vond ik dat een meesterzet. In België heb ik het nog maar zelden gezien. Een coach die tegelijk de supporters én zijn spelers toespreekt", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Ook de woorden van Fink waren volgens Chatelle uitstekend gekozen. "Zijn signaal was duidelijk. Ze hadden er alles aan gedaan, maar het echte werk begint nu pas. Fink wil kampioen worden met deze ploeg. Het siert hem dat hij niet rond de pot draait. Zeker in Genk, waar ze niet de gewoonte hebben om hun ambities zo luidop uit te spreken."

Fink is dit seizoen de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

2
2
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

12
12
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

29
29
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

28
28
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

78
78
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

7
7
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

62
62
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

154
154
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

77
77
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

75
75
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

677
677
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

133
133
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

82
82
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

361
361
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

392
392
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

380
380
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

361
361
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

83
83
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

348
348
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

117
117
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132

Meer sportnieuws