'Meesterzet' Thorsten Fink: "Zelden gezien in België"

510 stemmen
'Meesterzet' Thorsten Fink:

KRC Genk toonde zaterdag veerkracht door een vroege achterstand om te buigen in een overwinning tegen Cercle Brugge. En dat slechts enkele dagen na de zure uitschakeling in de Croky Cup. Coach Thorsten Fink blijkt dan ook een uitstekende motivator.

De Limburgers streden afgelopen woensdag tegen grote titelconcurrent Club Brugge voor een ticket richting de bekerfinale. Racing speelde op eigen veld ook een verdienstelijke wedstrijd en had voldoende kansen om de match te winnen. Maar Genk kende behoorlijk wat pech in de afwerking.

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Vurige speech Fink

Uiteindelijk bleef het dan ook bij 1-1, waardoor Club zich kwalificeerde op basis van de 1-0-overwinning in de heenwedstrijd. Een mentale tik dus voor de herfstkampioen, die nu alles op de landstitel zal moeten zetten. Vlak na de match wist Fink echter de teleurstelling om te zetten in verse motivatie.

Zo nam de Duitser een de microfoon in handen en sprak hij zowel de supporters als de spelers toe met een vurige speech. Daarin wist hij meteen de focus op de andere doelen te leggen. "Vandaag zijn we één droom kwijt. Maar vanaf morgen gaan we voor de volgende: vechten voor de titel", klonk het onder meer.

Duidelijk signaal

Hier en daar werd geopperd dat het louter een toneelstukje was. Maar daar denkt analist Thomas Chatelle helemaal anders over. "Op psychologisch vlak vond ik dat een meesterzet. In België heb ik het nog maar zelden gezien. Een coach die tegelijk de supporters én zijn spelers toespreekt", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Ook de woorden van Fink waren volgens Chatelle uitstekend gekozen. "Zijn signaal was duidelijk. Ze hadden er alles aan gedaan, maar het echte werk begint nu pas. Fink wil kampioen worden met deze ploeg. Het siert hem dat hij niet rond de pot draait. Zeker in Genk, waar ze niet de gewoonte hebben om hun ambities zo luidop uit te spreken."

Fink is dit seizoen de beste trainer in de JPL ...

Meest recent

Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

23
23
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

68
68
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

22
22
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

85
85
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

50
50
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

285
285
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

121
121
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

131
131
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

55
55
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

189
189
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

263
263
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

84
84
Nederland in diepe rouw: zondebok keihard neergesabeld

Het wereldkampioenschap is nog maar twee rondes ver, of het toernooi zit er alweer op voor ...

317
317
Harde keuze Garcia: ijskoude douche Vanaken op komst

Woensdagavond is het zover, dan kruisen de Rode Duivels de degens met Senegal in de 1/16de finales ...

832
832
'Anderlecht verbaast: miljoenenbod op 21-jarige aanvaller'

Nu hij een nieuwe trainer heeft gevonden, kan Antoine Sibierski zich volledig toeleggen op het ...

471
471
Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Ook bij KRC Genk is de kop eraf. De Limburgers begonnen maandag met trainen ter voorbereiding op het ...

358
358
Voorbereiding Club: afgeschreven tweetal krijgt unieke kans

Een dikke maand na het behalen van de landstitel, zijn de trainingen ook bij Club Brugge weer ...

562
562
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

167
167
Marokkaanse WK-viering loopt fout: waterkanon ingezet

Marokko heeft op het WK 2026 voor een erg knap resultaat gezorgd. Zo schakelde het Nederland uit in ...

174
174
Ngoy of Theate in basis? "Laat Brandon Mechele beslissen"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

223
223
‘De Ketelaere versiert toptransfer na WK-masterclass’

Charles De Ketelaere heeft zijn WK plots een andere wending gegeven. Tegen Nieuw-Zeeland scoorde hij ...

481
481
Cijfers spreken: zóveel kans maakt België tegen Senegal

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

567
567
"Rampzalig" - Duitse pers verwoestend na WK-nachtmerrie

Voor aanvang van het WK werd Duitsland nog bij de schaduwfavorieten voor de eindzege gerekend. Na ...

219
219
België-Senegal: Rode Duivels zorgen voor WK-première

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

408
408
Sensatie op WK! Marokko wipt Nederland, ook Duitsland sneuvelt

De tweede dag van de knock out-fase op het WK 2026 heeft de kop gekost van twee grote Europese ...

320
320

Meer sportnieuws