Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

door
Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

KRC Genk sneuvelde woensdag in de halve finales van de Croky Cup, maar kan voorts dik tevreden zijn over het verloop van het seizoen. Dat hebben de Limburgers onder meer te danken aan hun aanvoerder Bryan Heynen. En die denkt voorlopig niet aan een vertrek in de Cegeka Arena.

De inmiddels 28-jarige middenvelder speelt al bijna heel zijn leven voor Racing. Destijds werd hij ontdekt op één van de zomerkampen van de club, waarna hij zich aansloot bij de jeugdopleiding. Daarin doorliep hij alle reeksen om vervolgens door te stoten naar het eerste elftal.

Onder Peter Maes debuteerde hij uiteindelijk ook voor de A-ploeg, waarna hij gestaag uitgroeide tot een vaste sterkhouder. Twee zware blessures zetten wel een rem op zijn carrière en ook eind vorig seizoen viel hij opnieuw lange tijd uit. Maar inmiddels heeft Heynen weer aangeknoopt met zijn beste niveau.

LEES OOK: Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Contractverlenging

Ondertussen heeft hij ook al zo'n 320 matchen op de teller staan bij de eerste ploeg van Genk. Op zijn palmares staan inmiddels ook al de supercup, de beker en de landstitel. Mogelijk komt daar dit seizoen nog een tweede titel bij. Heynen is dus goed op weg om een absoluut clubicoon te worden.

Zeker omdat hij niet van plan lijkt om weldra te vertrekken. Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat onderhandeld wordt over een verlenging van zijn huidige contract, dat nu nog loopt tot medio 2026. "Zoiets is altijd een kwestie van mekaar tegemoetkomen. Het is lopende", laat hij daar zelf over verstaan.

Optima forma

Dat Genk zijn sterkhouder wil behouden, is ook niet meer dan logisch. Momenteel geldt Heynen immers als dé steunpilaar op het middenveld. En hij voelt zichzelf ook weer optimaal. "Na mijn blessure (een kwetsuur aan de lies hield hem eind vorig en begin dit seizoen aan de kant, red.) had ik wat tijd nodig om mijn ritme te vinden. Ik haalde wel een bepaald niveau, maar nú merk ik dat ik heel constant ben. Eerst moest ik nog wat aan 'load management' doen door dingen op training over te slaan. Ik voel me topfit."

Heynen verdient stilaan een kans bij de Rode Duivels ...

Meest recent

'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

117
117
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

239
239
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

113
113
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

28
28
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

193
193
'OHL mengt zich in strijd om sensatie uit 1B'

De wintermercato moet in België nog echt losbarsten, maar er lijken alvast enkele spraakmakende ...

104
104
'Beerschot wil transferslag slaan bij Club Brugge'

Beerschot hoopt zich nog te kunnen mengen in de strijd om promotie naar de Jupiler Pro League, maar ...

90
90
'Anderlecht grijpt naast terugkeer oude JPL-bekende'

Anderlecht blijft wachten op zijn eerste echte aanwinst van deze wintermercato. Nochtans zijn er ...

166
166
Man Utd heeft nieuwe coach: icoon keert terug

Manchester United beleeft pijnlijke weken, want het slaagde er niet in om zijn vier laatste ...

65
65
'Plotse dubbeltransfer bij STVV'

Bij STVV is er stilaan de nodige interesse in de spelers. Zo lokken jongens als Rein Van Helden en ...

282
282
'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

264
264
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

278
278
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

634
634
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

97
97
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

341
341
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

473
473
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

104
104
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

364
364
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

247
247
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

598
598
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

320
320
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

455
455
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

418
418
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

329
329
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

69
69

Meer sportnieuws