Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

1247
Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

KRC Genk sneuvelde woensdag in de halve finales van de Croky Cup, maar kan voorts dik tevreden zijn over het verloop van het seizoen. Dat hebben de Limburgers onder meer te danken aan hun aanvoerder Bryan Heynen. En die denkt voorlopig niet aan een vertrek in de Cegeka Arena.

De inmiddels 28-jarige middenvelder speelt al bijna heel zijn leven voor Racing. Destijds werd hij ontdekt op één van de zomerkampen van de club, waarna hij zich aansloot bij de jeugdopleiding. Daarin doorliep hij alle reeksen om vervolgens door te stoten naar het eerste elftal.

Onder Peter Maes debuteerde hij uiteindelijk ook voor de A-ploeg, waarna hij gestaag uitgroeide tot een vaste sterkhouder. Twee zware blessures zetten wel een rem op zijn carrière en ook eind vorig seizoen viel hij opnieuw lange tijd uit. Maar inmiddels heeft Heynen weer aangeknoopt met zijn beste niveau.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Contractverlenging

Ondertussen heeft hij ook al zo'n 320 matchen op de teller staan bij de eerste ploeg van Genk. Op zijn palmares staan inmiddels ook al de supercup, de beker en de landstitel. Mogelijk komt daar dit seizoen nog een tweede titel bij. Heynen is dus goed op weg om een absoluut clubicoon te worden.

Zeker omdat hij niet van plan lijkt om weldra te vertrekken. Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat onderhandeld wordt over een verlenging van zijn huidige contract, dat nu nog loopt tot medio 2026. "Zoiets is altijd een kwestie van mekaar tegemoetkomen. Het is lopende", laat hij daar zelf over verstaan.

Optima forma

Dat Genk zijn sterkhouder wil behouden, is ook niet meer dan logisch. Momenteel geldt Heynen immers als dé steunpilaar op het middenveld. En hij voelt zichzelf ook weer optimaal. "Na mijn blessure (een kwetsuur aan de lies hield hem eind vorig en begin dit seizoen aan de kant, red.) had ik wat tijd nodig om mijn ritme te vinden. Ik haalde wel een bepaald niveau, maar nú merk ik dat ik heel constant ben. Eerst moest ik nog wat aan 'load management' doen door dingen op training over te slaan. Ik voel me topfit."

Heynen verdient stilaan een kans bij de Rode Duivels ...

Meest recent

‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

25
25
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

58
58
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

48
48
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

24
24
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

179
179
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

248
248
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

81
81
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

82
82
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

170
170
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

69
69
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

237
237
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

329
329
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

48
48
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

440
440
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

349
349
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

115
115
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

196
196
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

29
29
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

50
50
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

115
115
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

117
117
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

41
41
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

19
19

Meer sportnieuws