Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

1247
Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

KRC Genk sneuvelde woensdag in de halve finales van de Croky Cup, maar kan voorts dik tevreden zijn over het verloop van het seizoen. Dat hebben de Limburgers onder meer te danken aan hun aanvoerder Bryan Heynen. En die denkt voorlopig niet aan een vertrek in de Cegeka Arena.

De inmiddels 28-jarige middenvelder speelt al bijna heel zijn leven voor Racing. Destijds werd hij ontdekt op één van de zomerkampen van de club, waarna hij zich aansloot bij de jeugdopleiding. Daarin doorliep hij alle reeksen om vervolgens door te stoten naar het eerste elftal.

Onder Peter Maes debuteerde hij uiteindelijk ook voor de A-ploeg, waarna hij gestaag uitgroeide tot een vaste sterkhouder. Twee zware blessures zetten wel een rem op zijn carrière en ook eind vorig seizoen viel hij opnieuw lange tijd uit. Maar inmiddels heeft Heynen weer aangeknoopt met zijn beste niveau.

LEES OOK: Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Contractverlenging

Ondertussen heeft hij ook al zo'n 320 matchen op de teller staan bij de eerste ploeg van Genk. Op zijn palmares staan inmiddels ook al de supercup, de beker en de landstitel. Mogelijk komt daar dit seizoen nog een tweede titel bij. Heynen is dus goed op weg om een absoluut clubicoon te worden.

Zeker omdat hij niet van plan lijkt om weldra te vertrekken. Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat onderhandeld wordt over een verlenging van zijn huidige contract, dat nu nog loopt tot medio 2026. "Zoiets is altijd een kwestie van mekaar tegemoetkomen. Het is lopende", laat hij daar zelf over verstaan.

Optima forma

Dat Genk zijn sterkhouder wil behouden, is ook niet meer dan logisch. Momenteel geldt Heynen immers als dé steunpilaar op het middenveld. En hij voelt zichzelf ook weer optimaal. "Na mijn blessure (een kwetsuur aan de lies hield hem eind vorig en begin dit seizoen aan de kant, red.) had ik wat tijd nodig om mijn ritme te vinden. Ik haalde wel een bepaald niveau, maar nú merk ik dat ik heel constant ben. Eerst moest ik nog wat aan 'load management' doen door dingen op training over te slaan. Ik voel me topfit."

Heynen verdient stilaan een kans bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

9
9
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

16
16
Nieuwe chouchou bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

68
68
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

32
32
Coucke haalt snoeihard uit: "Ze leven ver boven hun stand"

Marc Coucke kreeg vrijdagavond amper zestig seconden. Toch had de Anderlecht voorzitter niet veel ...

81
81
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

51
51
Noodlot treft Jelle Vossen: Beerschot bevestigt mokerslag

Na het debacle in zijn afscheidsseizoen bij Zulte Waregem, heeft Jelle Vossen op 37-jarige leeftijd ...

80
80
Poppen aan dansen in Antwerp-Union: "Hij verdient 4 keer geel"

In de Jupiler Pro League kruisten de landskampioenen van 2023 en 2025 zondagmiddag de degens met ...

242
242
Razend spannende Ballon d'Or-strijd: dit zijn de topfavorieten

Eind volgende maand wordt de winnaar van de Ballon d'Or bekend gemaakt. Onder meer ter ere van de ...

134
134
Kippenvel op Bosuil: Overmars krijgt pakkend afscheid

Royal Antwerp FC kruist zondagmiddag de degens met vicekampioen Union SG. Die wedstrijd staat in ...

88
88
Valentine Besard slaat Van Gucht met complete verstomming

Het waren spannende dagen voor zowel Ruben Van Gucht als Valentine Besard. De twee zijn ondertussen ...

19
19
Club in de wolken: extra wapens voor clash met Genk

Club Brugge staat vlak voor de interland-break voor nog een stevige uitdaging. Zo krijgt de ...

395
395
Compper wisselt vier keer, sterkhouders terug bij Union

Union SG wil de interland-periode inzetten als co-leider in de Jupiler Pro League. Maar dan moet het ...

29
29
Hard dilemma Van Bommel: bijrol voor drie grote namen?

Aanstaande maandag beginnen de Rode Duivels aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club wil man van 20 mil; drievoudige jackpot Genk'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

205
205
Grote frustratie Zulte Waregem: Beale slaat op tafel

Zulte Waregem kon tegen RSC Anderlecht geen vuist maken en ging in het Lotto Park met 3-0 onderuit. ...

214
214
Antwerp-pion flirt plots met buitenlandse transfer

Royal Antwerp FC is wisselvallig aan het seizoen begonnen. Onder Mavin Compper was de start goed, ...

198
198
‘KV Mechelen hakt knoop door over ontslag Vanderbiest’

Fred Vanderbiest ligt al een tijdje onder vuur bij KV Mechelen. Na een 3 op 21 is het vijf voor ...

550
550
Onrust bij OHL? Spelers slaan keihard terug

Oud-Heverlee Leuven heeft de eerste driepunter van het seizoen te pakken. Timmy Simons lag zwaar ...

89
89
Zulte Waregem verbaast na Anderlecht: “Intimideren door fans”

Zulte Waregem was sterk aan het seizoen begonnen, maar tegen RSC Anderlecht ging Essevee roemloos ...

606
606
Rampavond Debast bij Sporting: Rode Duivel bijt in het stof

Zeno Debast werd door Mark van Bommel opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de verdediger kende bij ...

65
65
Lommel SK niet ontevreden: "Stap dichter bij ons doel"

Lommel SK mag zeer tevreden zijn over zijn terugkeer naar de Jupiler Pro League. De Limburgers ...

76
76
Anderlecht bekoort: "Heel blij dat ik hier mag spelen"

RSC Anderlecht won vlot en overtuigend met 3-0 van Zulte Waregem. RSCA staat zo vijfde in de Jupiler ...

443
443
Vanderbiest maakt balans op: "Dat hebben we niet gedaan"

KV Mechelen speelde een hoopgevende partij op het veld van Lommel SK. Het werd 0-0 in Noord-Limburg, ...

88
88
Antwerp mikt hoog: "Dat is onze ambitie"

Royal Antwerp FC staat in de buik van het klassement en dan wacht er nog een duel tegen Union SG. ...

307
307

Meer sportnieuws