Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

door
Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

KRC Genk sneuvelde woensdag in de halve finales van de Croky Cup, maar kan voorts dik tevreden zijn over het verloop van het seizoen. Dat hebben de Limburgers onder meer te danken aan hun aanvoerder Bryan Heynen. En die denkt voorlopig niet aan een vertrek in de Cegeka Arena.

De inmiddels 28-jarige middenvelder speelt al bijna heel zijn leven voor Racing. Destijds werd hij ontdekt op één van de zomerkampen van de club, waarna hij zich aansloot bij de jeugdopleiding. Daarin doorliep hij alle reeksen om vervolgens door te stoten naar het eerste elftal.

Onder Peter Maes debuteerde hij uiteindelijk ook voor de A-ploeg, waarna hij gestaag uitgroeide tot een vaste sterkhouder. Twee zware blessures zetten wel een rem op zijn carrière en ook eind vorig seizoen viel hij opnieuw lange tijd uit. Maar inmiddels heeft Heynen weer aangeknoopt met zijn beste niveau.

LEES OOK: KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

Contractverlenging

Ondertussen heeft hij ook al zo'n 320 matchen op de teller staan bij de eerste ploeg van Genk. Op zijn palmares staan inmiddels ook al de supercup, de beker en de landstitel. Mogelijk komt daar dit seizoen nog een tweede titel bij. Heynen is dus goed op weg om een absoluut clubicoon te worden.

Zeker omdat hij niet van plan lijkt om weldra te vertrekken. Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat onderhandeld wordt over een verlenging van zijn huidige contract, dat nu nog loopt tot medio 2026. "Zoiets is altijd een kwestie van mekaar tegemoetkomen. Het is lopende", laat hij daar zelf over verstaan.

Optima forma

Dat Genk zijn sterkhouder wil behouden, is ook niet meer dan logisch. Momenteel geldt Heynen immers als dé steunpilaar op het middenveld. En hij voelt zichzelf ook weer optimaal. "Na mijn blessure (een kwetsuur aan de lies hield hem eind vorig en begin dit seizoen aan de kant, red.) had ik wat tijd nodig om mijn ritme te vinden. Ik haalde wel een bepaald niveau, maar nú merk ik dat ik heel constant ben. Eerst moest ik nog wat aan 'load management' doen door dingen op training over te slaan. Ik voel me topfit."

Heynen verdient stilaan een kans bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

46
46
Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

69
69
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

85
85
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

38
38
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

239
239
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

128
128
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

429
429
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

161
161
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

215
215
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

447
447
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

688
688
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

316
316
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

682
682
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

124
124
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

377
377
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

592
592
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

46
46
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

540
540
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

63
63
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

260
260
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

434
434
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

582
582
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

154
154
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

330
330
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

336
336

Meer sportnieuws