Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

1247 stemmen
Verlengen of vertrekken? Heynen spreekt duidelijke taal

KRC Genk sneuvelde woensdag in de halve finales van de Croky Cup, maar kan voorts dik tevreden zijn over het verloop van het seizoen. Dat hebben de Limburgers onder meer te danken aan hun aanvoerder Bryan Heynen. En die denkt voorlopig niet aan een vertrek in de Cegeka Arena.

De inmiddels 28-jarige middenvelder speelt al bijna heel zijn leven voor Racing. Destijds werd hij ontdekt op één van de zomerkampen van de club, waarna hij zich aansloot bij de jeugdopleiding. Daarin doorliep hij alle reeksen om vervolgens door te stoten naar het eerste elftal.

Onder Peter Maes debuteerde hij uiteindelijk ook voor de A-ploeg, waarna hij gestaag uitgroeide tot een vaste sterkhouder. Twee zware blessures zetten wel een rem op zijn carrière en ook eind vorig seizoen viel hij opnieuw lange tijd uit. Maar inmiddels heeft Heynen weer aangeknoopt met zijn beste niveau.

LEES OOK: Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Contractverlenging

Ondertussen heeft hij ook al zo'n 320 matchen op de teller staan bij de eerste ploeg van Genk. Op zijn palmares staan inmiddels ook al de supercup, de beker en de landstitel. Mogelijk komt daar dit seizoen nog een tweede titel bij. Heynen is dus goed op weg om een absoluut clubicoon te worden.

Zeker omdat hij niet van plan lijkt om weldra te vertrekken. Bij Het Laatste Nieuws weet men immers dat onderhandeld wordt over een verlenging van zijn huidige contract, dat nu nog loopt tot medio 2026. "Zoiets is altijd een kwestie van mekaar tegemoetkomen. Het is lopende", laat hij daar zelf over verstaan.

Optima forma

Dat Genk zijn sterkhouder wil behouden, is ook niet meer dan logisch. Momenteel geldt Heynen immers als dé steunpilaar op het middenveld. En hij voelt zichzelf ook weer optimaal. "Na mijn blessure (een kwetsuur aan de lies hield hem eind vorig en begin dit seizoen aan de kant, red.) had ik wat tijd nodig om mijn ritme te vinden. Ik haalde wel een bepaald niveau, maar nú merk ik dat ik heel constant ben. Eerst moest ik nog wat aan 'load management' doen door dingen op training over te slaan. Ik voel me topfit."

Heynen verdient stilaan een kans bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

173
173
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

75
75
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

146
146
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

60
60
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

492
492
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

124
124
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

148
148
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

173
173
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

58
58
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

194
194
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

964
964
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

341
341
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

821
821
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

126
126
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

683
683
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

302
302
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

258
258
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

733
733
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

475
475
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

451
451

Meer sportnieuws