'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

2083
'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

Club Brugge heeft een rustige wintermercato achter de rug, waarin het louter afscheid nam van Andreas Skov Olsen. Nochtans blijken er nog wel meer sterkhouders van Blauw-Zwart gegeerd in het buitenland. Aan het lijstje met potentiële goudhaantjes mag nu nog een naam worden toegevoegd.

Volgende zomer wenkt een heuse leegloop in Jan Breydel, waar onder andere Joel Ordonez, Raphael Onyedika en Maxim De Cuyper de kassa wellicht zullen doen rinkelen. Na amper één seizoen zouden bovendien ook Christos Tzolis en Ardon Jashari misschien reeds een stapje hogerop kunnen zetten. In dat geval zullen zij wel stuk voor stuk heel wat centen in het laatje brengen.

LEES OOK: Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

Club gelooft in Campbell

Opgeteld wordt de marktwaarde van het vijftal op een slordige 75 miljoen geschat. Ook na het vertrek van Vincent Mannaert slagen diens opvolgers er dus in om ruwe diamanten naar Jan Breydel te lokken. Zo plukte de landskampioen op voorspraak van Hugo Broos, die even in beeld was om Dévy Rigaux en co bij te staan, afgelopen zomer ook Shandre Campbell weg uit Zuid-Afrika.

Met zes doelpunten en één assist in 13 optredens heeft de 19-jarige flankaanvaller, voor wie Club net geen miljoen neertelde, zijn start bij Club NXT niet gemist. Sinds kort mag hij daarom zelfs al meetrainen met de hoofdmacht, waar op hem wordt gerekend om mee het vertrek van Skov Olsen op te vangen. En op termijn misschien wel de volgende te worden die de jackpot oplevert.

Jackpot in Jan Breydel?

"Een speler zoals Shandre kan binnen twee à drie jaar tijd 30, 40 of zelfs 50 miljoen waard zijn", vertelt Stan Matthews, CEO van zijn voormalige werkgever SuperSport United, aan lokale media. Zelf kruist hij alvast zijn vingers, want in dat scenario zouden de Zuid-Afrikanen nog een serieus graantje meepikken. Tenslotte bedongen zij in de deal een stevig doorverkooppercentage.

"Hoewel we nu niets krijgen zou die clausule binnen enkele jaren letterlijk tientallen miljoenen waard kunnen zijn", aldus Matthews nog. Benieuwd of Campbell snel weet door te breken in Brugge, waar Nicky Hayen alvast de kaart van de jeugd durft te trekken en in januari met onder meer Grady McDonnell en vooral Vince Osuji alweer een aantal toekomstgerichte transfers neerstreken.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Op de radar van Van Bommel? "Mix tussen Witsel en Fellaini"

Gaat Mark van Bommel bij de komende interlandperiode een smaakmaker uit de Eredivisie oproepen bij ...

1
1
De Cuyper verrast in Premier League: "Ik droom ervan"

Maxim De Cuyper trok vorig jaar voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

4
4
Eénvoudig Rode Duivel: "Terug naar Union SG?"

Dante Vanzeir kijkt met een zekere weemoed terug op zijn periode bij Union. De aanvaller beseft dat ...

16
16
Juventus en Man Utd? Conte reageert op geruchten

Juventus en Manchester United zijn twee tenoren van het Europese voetbal, maar beide clubs zijn nog ...

5
5
Simons looft smaakmaker OHL: "Anderen hebben dat niet"

Timmy Simons heeft goed nieuws gekregen bij OH Leuven. Zowel doelman Dani van den Heuvel als ...

14
14
Nilis doet grote plannen na promotie bij Patro uit de doeken

Luc Nilis is voortaan geen assistent-trainer meer bij Patro Eisden, maar maakt deel uit van de ...

22
22
Thorup ziet grote verandering bij KRC Genk: "Hard op gewerkt"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Standard. De Limburgers wonnen de afgelopen partijen van KV ...

59
59
Xabi Alonso oordeelt over Penders: "Zoals Courtois"

Bij Chelsea zagen ze Emiliano Martinez vorige week uitvallen met een blessure. De Argentijnse ...

47
47
Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

Club Brugge, RSC Anderlecht, Union SG, STVV en AA Gent hebben tot op heden al goed werk geleverd in ...

63
63
Anderlecht heeft goud in handen: "Ontdekking van het jaar"

Bij RSC Anderlecht werd (veel te vroeg) door bepaalde media al een crisis uitgesproken en sommige ...

95
95
‘Anderlecht stunt: spurtbom offert fortuin op om te tekenen'

Na de bekerblamage op het Kiel zoekt Anderlecht nog altijd naar snelheid op de flanken. Eén ...

364
364
Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea, Real Madrid en de Rode ...

280
280
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

345
345
Vader Kompany komt met cruciale update over zoon

Vincent Kompany werd vandaag afgevoerd naar het ziekenhuis in München. De veertigjarige ...

392
392
Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

485
485
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

399
399
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

119
119
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

55
55
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

43
43
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

139
139
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

175
175
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

47
47
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

38
38
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

99
99
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

129
129

Meer sportnieuws