'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

door
'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

Club Brugge heeft een rustige wintermercato achter de rug, waarin het louter afscheid nam van Andreas Skov Olsen. Nochtans blijken er nog wel meer sterkhouders van Blauw-Zwart gegeerd in het buitenland. Aan het lijstje met potentiële goudhaantjes mag nu nog een naam worden toegevoegd.

Volgende zomer wenkt een heuse leegloop in Jan Breydel, waar onder andere Joel Ordonez, Raphael Onyedika en Maxim De Cuyper de kassa wellicht zullen doen rinkelen. Na amper één seizoen zouden bovendien ook Christos Tzolis en Ardon Jashari misschien reeds een stapje hogerop kunnen zetten. In dat geval zullen zij wel stuk voor stuk heel wat centen in het laatje brengen.

LEES OOK: 'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

Club gelooft in Campbell

Opgeteld wordt de marktwaarde van het vijftal op een slordige 75 miljoen geschat. Ook na het vertrek van Vincent Mannaert slagen diens opvolgers er dus in om ruwe diamanten naar Jan Breydel te lokken. Zo plukte de landskampioen op voorspraak van Hugo Broos, die even in beeld was om Dévy Rigaux en co bij te staan, afgelopen zomer ook Shandre Campbell weg uit Zuid-Afrika.

Met zes doelpunten en één assist in 13 optredens heeft de 19-jarige flankaanvaller, voor wie Club net geen miljoen neertelde, zijn start bij Club NXT niet gemist. Sinds kort mag hij daarom zelfs al meetrainen met de hoofdmacht, waar op hem wordt gerekend om mee het vertrek van Skov Olsen op te vangen. En op termijn misschien wel de volgende te worden die de jackpot oplevert.

Jackpot in Jan Breydel?

"Een speler zoals Shandre kan binnen twee à drie jaar tijd 30, 40 of zelfs 50 miljoen waard zijn", vertelt Stan Matthews, CEO van zijn voormalige werkgever SuperSport United, aan lokale media. Zelf kruist hij alvast zijn vingers, want in dat scenario zouden de Zuid-Afrikanen nog een serieus graantje meepikken. Tenslotte bedongen zij in de deal een stevig doorverkooppercentage.

"Hoewel we nu niets krijgen zou die clausule binnen enkele jaren letterlijk tientallen miljoenen waard kunnen zijn", aldus Matthews nog. Benieuwd of Campbell snel weet door te breken in Brugge, waar Nicky Hayen alvast de kaart van de jeugd durft te trekken en in januari met onder meer Grady McDonnell en vooral Vince Osuji alweer een aantal toekomstgerichte transfers neerstreken.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

'Gouden zaak Renard: Anderlecht troeft Club Brugge af'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

34
34
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

239
239
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

25
25
Plots lof voor Renard: "Anders dan met Fredberg"

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

160
160
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

187
187
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

41
41
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

126
126
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

409
409
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

145
145
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

107
107
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

189
189
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

98
98
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

208
208
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

149
149
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

52
52
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

95
95
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

357
357
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

97
97
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

403
403
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

41
41
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

98
98
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

118
118
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

336
336
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

290
290

Meer sportnieuws