'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

2083 stemmen
'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

Club Brugge heeft een rustige wintermercato achter de rug, waarin het louter afscheid nam van Andreas Skov Olsen. Nochtans blijken er nog wel meer sterkhouders van Blauw-Zwart gegeerd in het buitenland. Aan het lijstje met potentiële goudhaantjes mag nu nog een naam worden toegevoegd.

Volgende zomer wenkt een heuse leegloop in Jan Breydel, waar onder andere Joel Ordonez, Raphael Onyedika en Maxim De Cuyper de kassa wellicht zullen doen rinkelen. Na amper één seizoen zouden bovendien ook Christos Tzolis en Ardon Jashari misschien reeds een stapje hogerop kunnen zetten. In dat geval zullen zij wel stuk voor stuk heel wat centen in het laatje brengen.

LEES OOK: 'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club gelooft in Campbell

Opgeteld wordt de marktwaarde van het vijftal op een slordige 75 miljoen geschat. Ook na het vertrek van Vincent Mannaert slagen diens opvolgers er dus in om ruwe diamanten naar Jan Breydel te lokken. Zo plukte de landskampioen op voorspraak van Hugo Broos, die even in beeld was om Dévy Rigaux en co bij te staan, afgelopen zomer ook Shandre Campbell weg uit Zuid-Afrika.

Met zes doelpunten en één assist in 13 optredens heeft de 19-jarige flankaanvaller, voor wie Club net geen miljoen neertelde, zijn start bij Club NXT niet gemist. Sinds kort mag hij daarom zelfs al meetrainen met de hoofdmacht, waar op hem wordt gerekend om mee het vertrek van Skov Olsen op te vangen. En op termijn misschien wel de volgende te worden die de jackpot oplevert.

Jackpot in Jan Breydel?

"Een speler zoals Shandre kan binnen twee à drie jaar tijd 30, 40 of zelfs 50 miljoen waard zijn", vertelt Stan Matthews, CEO van zijn voormalige werkgever SuperSport United, aan lokale media. Zelf kruist hij alvast zijn vingers, want in dat scenario zouden de Zuid-Afrikanen nog een serieus graantje meepikken. Tenslotte bedongen zij in de deal een stevig doorverkooppercentage.

"Hoewel we nu niets krijgen zou die clausule binnen enkele jaren letterlijk tientallen miljoenen waard kunnen zijn", aldus Matthews nog. Benieuwd of Campbell snel weet door te breken in Brugge, waar Nicky Hayen alvast de kaart van de jeugd durft te trekken en in januari met onder meer Grady McDonnell en vooral Vince Osuji alweer een aantal toekomstgerichte transfers neerstreken.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

16
16
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

27
27
'Gesprekken lopen: grote JPL-comeback Carl Hoefkens'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

69
69
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

268
268
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

436
436
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

136
136
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

27
27
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

238
238
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

87
87
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

69
69
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

49
49
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

396
396
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

208
208
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

251
251
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

124
124
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

163
163
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

442
442
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

293
293
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

260
260
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

224
224
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

307
307
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

242
242
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

98
98
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

58
58
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

576
576

Meer sportnieuws