'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

door
'Jackpot voor Club Brugge: goudhaantje van 50 miljoen'

Club Brugge heeft een rustige wintermercato achter de rug, waarin het louter afscheid nam van Andreas Skov Olsen. Nochtans blijken er nog wel meer sterkhouders van Blauw-Zwart gegeerd in het buitenland. Aan het lijstje met potentiële goudhaantjes mag nu nog een naam worden toegevoegd.

Volgende zomer wenkt een heuse leegloop in Jan Breydel, waar onder andere Joel Ordonez, Raphael Onyedika en Maxim De Cuyper de kassa wellicht zullen doen rinkelen. Na amper één seizoen zouden bovendien ook Christos Tzolis en Ardon Jashari misschien reeds een stapje hogerop kunnen zetten. In dat geval zullen zij wel stuk voor stuk heel wat centen in het laatje brengen.

LEES OOK: ‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club gelooft in Campbell

Opgeteld wordt de marktwaarde van het vijftal op een slordige 75 miljoen geschat. Ook na het vertrek van Vincent Mannaert slagen diens opvolgers er dus in om ruwe diamanten naar Jan Breydel te lokken. Zo plukte de landskampioen op voorspraak van Hugo Broos, die even in beeld was om Dévy Rigaux en co bij te staan, afgelopen zomer ook Shandre Campbell weg uit Zuid-Afrika.

Met zes doelpunten en één assist in 13 optredens heeft de 19-jarige flankaanvaller, voor wie Club net geen miljoen neertelde, zijn start bij Club NXT niet gemist. Sinds kort mag hij daarom zelfs al meetrainen met de hoofdmacht, waar op hem wordt gerekend om mee het vertrek van Skov Olsen op te vangen. En op termijn misschien wel de volgende te worden die de jackpot oplevert.

Jackpot in Jan Breydel?

"Een speler zoals Shandre kan binnen twee à drie jaar tijd 30, 40 of zelfs 50 miljoen waard zijn", vertelt Stan Matthews, CEO van zijn voormalige werkgever SuperSport United, aan lokale media. Zelf kruist hij alvast zijn vingers, want in dat scenario zouden de Zuid-Afrikanen nog een serieus graantje meepikken. Tenslotte bedongen zij in de deal een stevig doorverkooppercentage.

"Hoewel we nu niets krijgen zou die clausule binnen enkele jaren letterlijk tientallen miljoenen waard kunnen zijn", aldus Matthews nog. Benieuwd of Campbell snel weet door te breken in Brugge, waar Nicky Hayen alvast de kaart van de jeugd durft te trekken en in januari met onder meer Grady McDonnell en vooral Vince Osuji alweer een aantal toekomstgerichte transfers neerstreken.

Gelooft u in Campbell?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

193
193
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

47
47
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

36
36
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

144
144
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

40
40
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

46
46
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

47
47
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

146
146
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

80
80
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

100
100
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

597
597
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

117
117
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

464
464
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

65
65
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

593
593
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

78
78
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

144
144
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

260
260
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

122
122
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

112
112
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

61
61
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

206
206
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

267
267

Meer sportnieuws