'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

door
'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

Club Brugge heeft een behoorlijke kalme wintermercato achter de rug. De landskampioen zag met Andreas Skov Olsen weliswaar een smaakmaker vertrekken, maar hield zijn andere sterkhouders aan boord. Komende zomer dreigt echter een totaal ander verhaal.

Op de beloftevolle verdediger Vince Ojusi na, besloot Blauw-Zwart om geen enkele nieuwkomer aan te werven in januari. Daar tegenover werden de (zware) contracten van Dedryck Boyata en Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. En aan de verkoop van Skov Olsen hielden de Bruggelingen uiteindelijk een slordige 14 miljoen euro over.

Een behoorlijk geslaagde mercato dus, het grote doel werd immers bereikt. Zo was het de bedoeling van Club Brugge om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden. Het vertrek van Skov Olsen was ietwat ingecalculeerd, maar de voorbije maanden hadden nog veel meer jongens zich in de kijker gespeeld. Zij bleven echter op post.

LEES OOK: Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Drietal grof wild

Onder meer door de goede prestaties in de Champions League heerste er nochtans buitenlandse belangstelling. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er heel wat interesse was in Joel Ordoñez. Daarnaast zouden verschillende Europese subtoppers geïnformeerd hebben naar Ferran Jutgla en Raphael Onyedika.

Het Brugse bestuur blokte die interesse echter af. Maar de kans is klein dat het dit komende zomer kan herhalen. Indien er dan een interessant bod op tafel komt, lijken Jutgla en Onyedika toch echt wel de stap te zetten. Daar hebben ze inmiddels de leeftijd voor. En Ordoñez wordt allicht de volgende verdediger die voor 20 miljoen euro en meer verkocht wordt.

Leegloop na seizoen?

Daar blijft het evenwel niet bij, zo komen nog meer spelers in aanmerking voor een vertrek. Ook Maxim De Cuyper lijkt stilaan klaar voor een stap hogerop. Ardon Jashari verlengde onlangs wel zijn contract, zijn prestaties in de Champions League zullen ongetwijfeld door een pak Europese scouts zijn opgemerkt. En wat met Christos Tzolis na zijn flitsende seizoensbegin? Om maar te zwijgen van de spelers die mogelijk elders meer minuten willen gaan maken. Na een kalme winter belooft het dus een erg drukke zomer te worden.

Wie denkt u dat Club het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

37
37
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

66
66
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

279
279
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

10
10
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

128
128
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

268
268
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

147
147
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

46
46
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

246
246
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

68
68
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

86
86
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

228
228
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

365
365
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

106
106
'Stassin krijgt belangrijk nieuws over knaltransfer'

In november haalde Rudi Garcia Romeo Vermant als nieuwe spits bij de selectie. Dat zal toch een ...

87
87
Axel Witsel alsnog terug naar Standard?

Na negentien speeldagen staat Standard knap zesde, al is het maar de vraag of ze die plaats zullen ...

155
155
Ondanks comeback: Defour keihard voor Anderlecht

Anderlecht heeft zondag een sterk staaltje mentale weerbaarheid laten zien. Het leek aanvankelijk op ...

240
240
Union moet alsnog sterkhouder komende weken missen

Union klopte afgelopen weekend Zulte Waregem met 2-0 en pakte zo nog eens een deugddoende ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende wending in Genk, knaltransfer Karetsas'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

1096
1096
“Luis in de pels” – ambitie STVV wringt bij toppers

Sint-Truiden VV blijft vriend en vijand verbazen dit seizoen. De Kanaries, onder leiding van Wouter ...

192
192
KAA Gent schrikt en spreekt Ivan Leko resoluut tegen

De vete tussen KAA Gent en Ivan Leko blijft voortduren. De Kroatische oefenmeester kon zegevieren ...

305
305
Birger Verstraete haalt verschroeiend uit: “Schandalig!”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Cercle Brugge. Eerder was Felice Mazzu ...

169
169
Topclubs vrezen: "We gaan voluit voor PO 1"

STVV is veruit dé verrassing van het seizoen in de Jupiler Pro League. Een lichtpunt in een ...

186
186
Anderlecht krijgt extra 'genialiteit': weldra basisplaats?

Bij RSC Anderlecht draait het dezer dagen blijkbaar enkel om intensiteit, energie en mentaliteit. ...

513
513
Leko scoort geen punten in Gent, wél bij Club: "Dat hoor je waaien"

Club Brugge won met 2-1 van AA Gent. Een verdiende zege, maar het was toch vooral de match waar Ivan ...

243
243

Meer sportnieuws