'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

door
'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

Club Brugge heeft een behoorlijke kalme wintermercato achter de rug. De landskampioen zag met Andreas Skov Olsen weliswaar een smaakmaker vertrekken, maar hield zijn andere sterkhouders aan boord. Komende zomer dreigt echter een totaal ander verhaal.

Op de beloftevolle verdediger Vince Ojusi na, besloot Blauw-Zwart om geen enkele nieuwkomer aan te werven in januari. Daar tegenover werden de (zware) contracten van Dedryck Boyata en Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. En aan de verkoop van Skov Olsen hielden de Bruggelingen uiteindelijk een slordige 14 miljoen euro over.

Een behoorlijk geslaagde mercato dus, het grote doel werd immers bereikt. Zo was het de bedoeling van Club Brugge om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden. Het vertrek van Skov Olsen was ietwat ingecalculeerd, maar de voorbije maanden hadden nog veel meer jongens zich in de kijker gespeeld. Zij bleven echter op post.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

Drietal grof wild

Onder meer door de goede prestaties in de Champions League heerste er nochtans buitenlandse belangstelling. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er heel wat interesse was in Joel Ordoñez. Daarnaast zouden verschillende Europese subtoppers geïnformeerd hebben naar Ferran Jutgla en Raphael Onyedika.

Het Brugse bestuur blokte die interesse echter af. Maar de kans is klein dat het dit komende zomer kan herhalen. Indien er dan een interessant bod op tafel komt, lijken Jutgla en Onyedika toch echt wel de stap te zetten. Daar hebben ze inmiddels de leeftijd voor. En Ordoñez wordt allicht de volgende verdediger die voor 20 miljoen euro en meer verkocht wordt.

Leegloop na seizoen?

Daar blijft het evenwel niet bij, zo komen nog meer spelers in aanmerking voor een vertrek. Ook Maxim De Cuyper lijkt stilaan klaar voor een stap hogerop. Ardon Jashari verlengde onlangs wel zijn contract, zijn prestaties in de Champions League zullen ongetwijfeld door een pak Europese scouts zijn opgemerkt. En wat met Christos Tzolis na zijn flitsende seizoensbegin? Om maar te zwijgen van de spelers die mogelijk elders meer minuten willen gaan maken. Na een kalme winter belooft het dus een erg drukke zomer te worden.

Wie denkt u dat Club het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

111
111
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

40
40
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

67
67
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

36
36
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

128
128
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

148
148
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

80
80
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

166
166
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

162
162
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

242
242
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

103
103
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

103
103
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

56
56
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

332
332
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

233
233
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

288
288
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

424
424
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

167
167
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

341
341
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

1381
1381
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

120
120
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

57
57
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

121
121
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

718
718

Meer sportnieuws