'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

door
'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

Club Brugge heeft een behoorlijke kalme wintermercato achter de rug. De landskampioen zag met Andreas Skov Olsen weliswaar een smaakmaker vertrekken, maar hield zijn andere sterkhouders aan boord. Komende zomer dreigt echter een totaal ander verhaal.

Op de beloftevolle verdediger Vince Ojusi na, besloot Blauw-Zwart om geen enkele nieuwkomer aan te werven in januari. Daar tegenover werden de (zware) contracten van Dedryck Boyata en Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. En aan de verkoop van Skov Olsen hielden de Bruggelingen uiteindelijk een slordige 14 miljoen euro over.

Een behoorlijk geslaagde mercato dus, het grote doel werd immers bereikt. Zo was het de bedoeling van Club Brugge om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden. Het vertrek van Skov Olsen was ietwat ingecalculeerd, maar de voorbije maanden hadden nog veel meer jongens zich in de kijker gespeeld. Zij bleven echter op post.

LEES OOK: ‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Drietal grof wild

Onder meer door de goede prestaties in de Champions League heerste er nochtans buitenlandse belangstelling. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er heel wat interesse was in Joel Ordoñez. Daarnaast zouden verschillende Europese subtoppers geïnformeerd hebben naar Ferran Jutgla en Raphael Onyedika.

Het Brugse bestuur blokte die interesse echter af. Maar de kans is klein dat het dit komende zomer kan herhalen. Indien er dan een interessant bod op tafel komt, lijken Jutgla en Onyedika toch echt wel de stap te zetten. Daar hebben ze inmiddels de leeftijd voor. En Ordoñez wordt allicht de volgende verdediger die voor 20 miljoen euro en meer verkocht wordt.

Leegloop na seizoen?

Daar blijft het evenwel niet bij, zo komen nog meer spelers in aanmerking voor een vertrek. Ook Maxim De Cuyper lijkt stilaan klaar voor een stap hogerop. Ardon Jashari verlengde onlangs wel zijn contract, zijn prestaties in de Champions League zullen ongetwijfeld door een pak Europese scouts zijn opgemerkt. En wat met Christos Tzolis na zijn flitsende seizoensbegin? Om maar te zwijgen van de spelers die mogelijk elders meer minuten willen gaan maken. Na een kalme winter belooft het dus een erg drukke zomer te worden.

Wie denkt u dat Club het meeste zal opbrengen?

Meest recent

'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

66
66
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

18
18
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

6
6
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

44
44
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

59
59
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

45
45
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

574
574
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

156
156
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

85
85
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

302
302
Genk-spelers stellen unaniem doel voor terugmatch

KRC Genk blijft indruk maken in de Europa League. De Limburgers staan nu al met één ...

144
144
'Anderlecht in actie: deadline Schreuder, Taravel krijgt belofte'

Bijna drie weken na het ontslag van Besnik Hasi, heerst er nog steeds onduidelijkheid over de ...

326
326
Hayen geeft 'het geheim' achter wedergeboorte Genk

KRC Genk heeft zijn goede resultaten van de laatste weken nu ook kunnen bevestigen in de Europa ...

176
176
Kritische Verhaeghe krijgt draai om de oren: "Kleine verliezer"

Club Brugge is een historische Champions League-avond rijker. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

286
286
UEL/UECL: horror-avond Schmeichel, Lille in vieze papieren

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

91
91
Gretige uitspraak Karetsas doet Genk-fans watertanden

KRC Genk was bezig aan een tegenvallend seizoen. Maar de ommekeer lijkt inmiddels ingezet. Na de ...

232
232
'Knoop doorgehakt: eerste zomertransfer Club Brugge'

Club Brugge KV slaagde er ondanks verschillende miljoenenboden in om zijn sterkhouders tijdens de ...

452
452
'Trainerssoap Anderlecht: definitieve beslissing in zicht'

Het trainersdossier bij RSC Anderlecht blijft de gemoederen bedaren. Alfred Schreuder leek de ...

437
437
'Mbappé slaat op tafel: megatransfer bij Real Madrid'

Kylian Mbappé kan dit seizoen indrukwekkende cijfers voorleggen bij Real Madrid. De Fransman ...

208
208
UEL/UECL: Pak slaag voor Tedesco, nieuw Nederlands drama

Donderdagavond werden de heenmatchen in de tussenronde van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

228
228
Sterk Genk draaft door: 1/8ste finales UEL binnen handbereik

KRC Genk heeft zijn goede vorm van de laatste weken ook doorgetrokken in Europa. Zo namen de ...

121
121
Nieuwe jackpot Club? Marca lyrisch voor onverwachte uitblinker

Club Brugge maakte woensdagavond opnieuw indruk in de Champions League met een 3-3-gelijkspel ...

352
352
‘Drama voor Anderlecht: sterspeler gooit eigen ruiten in’

Bij Anderlecht duikt opnieuw een pijnlijk probleem op: een topper die zijn eigen verhaal tegenwerkt. ...

764
764
Verhaeghe bakt het bruin: X gaat volledig uit zijn dak

Club Brugge speelde gisterenavond andermaal een fantastische partij in de Champions League. ...

227
227
Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

198
198

Meer sportnieuws