'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

door
'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

Club Brugge heeft een behoorlijke kalme wintermercato achter de rug. De landskampioen zag met Andreas Skov Olsen weliswaar een smaakmaker vertrekken, maar hield zijn andere sterkhouders aan boord. Komende zomer dreigt echter een totaal ander verhaal.

Op de beloftevolle verdediger Vince Ojusi na, besloot Blauw-Zwart om geen enkele nieuwkomer aan te werven in januari. Daar tegenover werden de (zware) contracten van Dedryck Boyata en Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. En aan de verkoop van Skov Olsen hielden de Bruggelingen uiteindelijk een slordige 14 miljoen euro over.

Een behoorlijk geslaagde mercato dus, het grote doel werd immers bereikt. Zo was het de bedoeling van Club Brugge om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden. Het vertrek van Skov Olsen was ietwat ingecalculeerd, maar de voorbije maanden hadden nog veel meer jongens zich in de kijker gespeeld. Zij bleven echter op post.

LEES OOK: Club houdt hart vast: ‘Schoktransfer Seys plots in beeld’

Drietal grof wild

Onder meer door de goede prestaties in de Champions League heerste er nochtans buitenlandse belangstelling. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er heel wat interesse was in Joel Ordoñez. Daarnaast zouden verschillende Europese subtoppers geïnformeerd hebben naar Ferran Jutgla en Raphael Onyedika.

Het Brugse bestuur blokte die interesse echter af. Maar de kans is klein dat het dit komende zomer kan herhalen. Indien er dan een interessant bod op tafel komt, lijken Jutgla en Onyedika toch echt wel de stap te zetten. Daar hebben ze inmiddels de leeftijd voor. En Ordoñez wordt allicht de volgende verdediger die voor 20 miljoen euro en meer verkocht wordt.

Leegloop na seizoen?

Daar blijft het evenwel niet bij, zo komen nog meer spelers in aanmerking voor een vertrek. Ook Maxim De Cuyper lijkt stilaan klaar voor een stap hogerop. Ardon Jashari verlengde onlangs wel zijn contract, zijn prestaties in de Champions League zullen ongetwijfeld door een pak Europese scouts zijn opgemerkt. En wat met Christos Tzolis na zijn flitsende seizoensbegin? Om maar te zwijgen van de spelers die mogelijk elders meer minuten willen gaan maken. Na een kalme winter belooft het dus een erg drukke zomer te worden.

🔥 Wat iedereen nu leest

Brusselmans breekt: 'Gigantisch tranendal om zoontje Roman'
Brusselmans breekt: 'Gigantisch tranendal om zoontje Roman'
‘Last-minute toptransfer Lucas Stassin op komst’
‘Last-minute toptransfer Lucas Stassin op komst’

Wie denkt u dat Club het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Om deze reden gelooft Rangers nog in stunt tegen Club

Club Brugge kan woensdag de kwalificatie voor de Champions League helemaal over de streep trekken. ...

47
47
Club ruikt bloed: Hayen heeft slecht nieuws voor rivalen

Club Brugge staat voor een zeer belangrijk duel tegen Rangers FC. De Bruggelingen verdedigen een ...

233
233
Verhuurde JPL-spelers: spits zet de Eredivisie op zijn kop

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

41
41
'Voormalig JPL-smaakmaker duikt plots op bij Anderlecht'

Onze redactie haalde al regelmatig aan dat RSC Anderlecht er nog graag een flankaanvaller bij zou ...

362
362
Genk verrast iedereen: topclubs grijpen naast smaakmaker

KRC Genk kent een rustige mercato en de kans is klein dat er nog héél veel gaat ...

153
153
'Beslissing is gevallen: Fofana zorgt voor transferschok'

De laatste week van de zomermercato is ingezet. Het is te zeggen: in de grote competities. Er zullen ...

75
75
Rel dreigt: Spileers door Club de deur uit gejaagd

Jorne Spileers (20) tekende tot 2028 en scoorde tegen Rangers, maar blijft speelbal van het ...

656
656
'Droomtransfer Lukebakio: deze grootmacht drukt door'

Dodi Lukebakio is een absolute smaakmaker bij Sevilla. Hij verdient een club waar hij meer kan mee ...

131
131
'Renard zoekt: Anderlecht ziet plots enorme buitenkans'

Enkele weken geleden brachten we jullie het nieuws dat RSC Anderlecht in een ideale wereld op dat ...

300
300
D-Day voor Anderlecht: Hasi krijgt goed & slecht nieuws

Nadat het in eigen huis op een 1-1 gelijkspel bleef steken moet RSC Anderlecht zich donderdag in ...

178
178
'Leko krijgt zin: miscasts richting exit bij AA Gent'

Om de discipline aan te scherpen koos AA Gent voor Ivan Leko als nieuwe coach, al stelde ook hij ...

212
212
'Hayen hakt knoop door: ultieme kans voor Nilsson?'

Club Brugge verdedigt woensdag in de laatste voorronde van de Champions League een 1-3 bonus tegen ...

513
513
'Erik Van Looy heeft sensationele relatie met biseksuele BV'

Erik Van Looy begint binnenkort aan een nieuw seizoen van zijn paradepaardje: 'De Slimste Mens ter ...

641
641
Paniek bij Garcia: twee vervangers voor Lukaku vallen weg

Volgende week ruimen de nationale competities alweer plaats voor interlandvoetbal. Voor de Rode ...

393
393
'Troostprijs voor Genk: goudhaantje laat kassa rinkelen'

Ook in het buitenland geniet KRC Genk een prima reputatie als kweekvijver van talent. Niet alleen ...

282
282
'Club Brugge op ramkoers met Ordonez: sancties dreigen'

Club Brugge hoopt woendag tegen Rangers de poort naar de Champions League open te beuken. Om de 1-3 ...

680
680
'Anderlecht casht op Simic: Renard verrast met opvolger'

In de late uurtjes van de mercato staat er vooral nog uitgaand verkeer op til bij RSC Anderlecht. ...

772
772
Tom Waes kraakt in interview: “Ik ben meer dan dat ongeval”

Als er één moment is waarbij Tom Waes de klok zou willen terugdraaien, dan is dat ...

179
179
Club Brugge helemaal wild van nieuwe revelatie

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen heel wat talenten kansen gegeven. Vanuit de eigen ...

760
760
‘Last-minute toptransfer Lucas Stassin op komst’

De zomertransferperiode is voor de meeste competities bijna ten einde, maar sommige Belgen staan nog ...

210
210
Hayen en Mechele doorbreken stilte over Ordonez-oorlog

Het is hommeles bij Club Brugge. Blauw-Zwart staat voor de Europese clash tegen Rangers en ondanks ...

563
563
“Hij ergerde de fans” - Vandenbempt ziet goud bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet nog een late leegloop vrezen, maar de competitiestart van Stef Wils en ...

621
621
Nieuwe Rode Duivel bij Club Brugge: “Het gaat snel”

Niemand lijkt er nog aan te twijfelen dat Joaquin Seys zal worden opgeroepen voor de Rode Duivels. ...

280
280
Kerkhofs schept duidelijkheid over toekomst Mertens

Dries Mertens wordt al geruime tijd met een definitief pensioen genoemd. De 38-jarige Rode Duivel is ...

240
240
‘Lijdensweg Lavia blijft duren: Chelsea grijpt zwaar in’

Chelsea legde meer dan 60 miljoen euro op tafel voor Romeo Lavia, maar de Engelse topclub kon nog ...

349
349

Meer sportnieuws