'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

door
'Club Brugge zet zich schrap: zomerse leegloop op komst'

Club Brugge heeft een behoorlijke kalme wintermercato achter de rug. De landskampioen zag met Andreas Skov Olsen weliswaar een smaakmaker vertrekken, maar hield zijn andere sterkhouders aan boord. Komende zomer dreigt echter een totaal ander verhaal.

Op de beloftevolle verdediger Vince Ojusi na, besloot Blauw-Zwart om geen enkele nieuwkomer aan te werven in januari. Daar tegenover werden de (zware) contracten van Dedryck Boyata en Kamal Sowah in onderling overleg ontbonden. En aan de verkoop van Skov Olsen hielden de Bruggelingen uiteindelijk een slordige 14 miljoen euro over.

Een behoorlijk geslaagde mercato dus, het grote doel werd immers bereikt. Zo was het de bedoeling van Club Brugge om de huidige selectie zo goed mogelijk intact te houden. Het vertrek van Skov Olsen was ietwat ingecalculeerd, maar de voorbije maanden hadden nog veel meer jongens zich in de kijker gespeeld. Zij bleven echter op post.

LEES OOK: 'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Drietal grof wild

Onder meer door de goede prestaties in de Champions League heerste er nochtans buitenlandse belangstelling. Zo weet Het Laatste Nieuws dat er heel wat interesse was in Joel Ordoñez. Daarnaast zouden verschillende Europese subtoppers geïnformeerd hebben naar Ferran Jutgla en Raphael Onyedika.

Het Brugse bestuur blokte die interesse echter af. Maar de kans is klein dat het dit komende zomer kan herhalen. Indien er dan een interessant bod op tafel komt, lijken Jutgla en Onyedika toch echt wel de stap te zetten. Daar hebben ze inmiddels de leeftijd voor. En Ordoñez wordt allicht de volgende verdediger die voor 20 miljoen euro en meer verkocht wordt.

Leegloop na seizoen?

Daar blijft het evenwel niet bij, zo komen nog meer spelers in aanmerking voor een vertrek. Ook Maxim De Cuyper lijkt stilaan klaar voor een stap hogerop. Ardon Jashari verlengde onlangs wel zijn contract, zijn prestaties in de Champions League zullen ongetwijfeld door een pak Europese scouts zijn opgemerkt. En wat met Christos Tzolis na zijn flitsende seizoensbegin? Om maar te zwijgen van de spelers die mogelijk elders meer minuten willen gaan maken. Na een kalme winter belooft het dus een erg drukke zomer te worden.

Wie denkt u dat Club het meeste zal opbrengen?

Meest recent

Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

92
92
Unieke beelden: camera's leggen zege-speech De Mil vast

Rik De Mil heeft zijn grootste succes tot dusver geboekt als hoofdcoach van KAA Gent. Zondag nam hij ...

48
48
"Pak je boeltje" - Fans Anderlecht duiden zondebok aan

RSC Anderlecht heeft geen gepast vervolg kunnen breien aan de bekertriomf van afgelopen donderdag. ...

233
233
Bayern-sterren onthullen: dít zei Kompany in kleedkamer na rothelft

Bayern München heeft zaterdagavond andermaal een statement gemaakt in de Bundesliga. Zo ging de ...

167
167
AA Gent wreekt bekerfrustratie met heroïsche comeback

Revanche hing in de lucht in de Planet Group Arena. Wat eerder deze week nog woede en frustratie had ...

178
178
Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

126
126
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

122
122
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

459
459
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

262
262
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

77
77
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

63
63
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

819
819
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

138
138
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

352
352
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

340
340
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

56
56
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

226
226
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

75
75
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

143
143
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

167
167
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

320
320
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

217
217
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

382
382
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

199
199
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

179
179

Meer sportnieuws