‘Schandaalspits’ op de Bosuil: tikkende tijdbom?

door
‘Schandaalspits’ op de Bosuil: tikkende tijdbom?

Antwerp FC heeft eindelijk zijn langverwachte spits binnen: Mohamed Bayo, een ex-topschutter van de Ligue 2 die ooit 14 miljoen euro kostte. De 26-jarige Guineeër wordt zonder aankoopoptie gehuurd van Lille OSC, waar hij niet kon doorbreken. Sportief brengt hij snelheid, kracht en scorend vermogen, maar zijn verleden roept vragen op. Een vluchtmisdrijf, dronken nachtjes uit en interne conflicten hebben zijn reputatie geschaad. Toch benadrukken kenners dat zijn laatste misstap al tweeënhalf jaar geleden was. Wordt Bayo een succes in Deurne-Noord, of blijft hij een tikkende tijdbom?

LEES OOK: Alarm bij Rode Duivels: sleutelspeler haakt af in oktober

Antwerp moest lang wachten op nieuwe spits

Antwerp FC kampt met een krappe kern, die kwalitatief niet breed genoeg is. Coach Jonas De Roeck heeft te weinig opties op de bank en de club zag het als prioriteit om de ploeg in januari te versterken, binnen de financiële mogelijkheden uiteraard.

Een back-up voor Vincent Janssen stond helemaal bovenaan het verlanglijstje van de club. De Roeck gaf eerder aan dat een extra spits een logische stap is, maar dat alles moet kloppen: de juiste speler, het juiste moment en de juiste prijs.

Marc Overmars, sportief directeur bij Antwerp, moest hierbij rekening houden met de nieuwe financiële realiteit van de club. Dat betekent dat hij op zoek moest naar een betaalbare spits die niet alleen direct iets kan toevoegen, maar ook op termijn een potentiële meerwaarde heeft.

Mohamed Bayo van Lille OSC stond al wekenlang op de lijst van de Great Old. In het begin van de wintermercato liepen er al contacten – maar pas op deadline day bleek een vertrek bij de Franse topclub mogelijk.

Man van 14 miljoen: ex-topschutter van de Ligue 2

Antwerp FC huurt Mohamed Bayo zonder aankoopoptie en RAFC was de club die veruit het meest geïnteresseerd was in de Franse Guineeër. Angers SCO was bereid om een contract aan te bieden aan Bayo, maar niet iedereen bij de Franse club was unaniem om hem aan te trekken.

Saint-Etienne had ook de piste-Bayo uitgesloten, terwijl opties in Engeland (Ipswich), Schotland (Celtic), Turkije (Besiktas), Spanje (Las Palmas) en Italië (Como) uitdoofden.

Bayo wilde naar de Bosuil komen, maar de deal raakte pas in een stroomversnelling nadat Lille OSC wilde meewerken – ze huren Chuba Akpom van Ajax.

Bayo is een veelzijdige aanvaller met snelheid, kracht en feeling. De atletische spits (1m88, 76kg) valt op door zijn killersinstinct en zijn kwaliteiten voor het doel.

Hij staat bekend als een doelpuntenmachine, hij was onder meer topschutter in de Ligue 2, en een spits met kwaliteiten. In 2022 tekende hij een contract bij Lille, dat maar liefst 14 miljoen euro betaalde aan Clermont-Ferrand.

Carrière Bayo gaat niet zoals gepland

Mohamed Bayo arriveerde met hoge verwachtingen bij Lille OSC en heeft een aantal seizoenen moeite gehad om zich te vestigen. Ondanks zijn overduidelijke talent lieten zijn consistentie en betrokkenheid toch wel te wensen over.

Bayo kon niet doorbreken bij Lille en hij had ongetwijfeld een andere carrière voor ogen. De planning was dat hij zou doorbreken in Noord-Frankrijk en vervolgens naar de Europese top zou verhuizen.

Geblokkeerd door de concurrentie van Jonathan David, die in topvorm verkeert, besefte de 26-jarige dat er geen plaats meer voor hem is bij Lille. Bij Antwerp FC moet Bayo zijn carrière terug op de rails krijgen.

De fratsen van Bayo zijn niet meer bij te houden

Mohamed Bayo maakt momenteel niet de carrière die hij voor ogen had omdat hij vaak in de fout ging door extrasportieve redenen. In oktober 2021 werd Bayo in Frankrijk in hechtenis genomen na een vluchtmisdrijf na een verkeersongeval.

Hij had van de rechtbank in Clermont-Ferrand een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee maanden gekregen voor "rijden onder invloed van alcohol" en "onopzettelijke verwondingen".

In de zomer van 2022 werd Bayo gezien op video in een bar aan de vooravond van de match Lille OSC tegen Paris Saint-Germain. Bayo werd voor de match door de club verbannen uit het eerste elftal en kreeg een boete van 75.000 euro.

“Het is een gebrek aan respect richting de club, een gebrek aan respect richting de technische staf en ook onze supporters”, stelde de club.

Bayo ging ook in de clinch met Christopher Operi van Le Havre, de club die hem vorig seizoen leende. Kapitein Arouna Sanganté werd zelfs gedwongen om Bayo tegen te houden.

Bij Lille heeft het publiek ook een spottend liedje verzonnen voor Bayo: “Een Ricard voor Momo Bayo, hi ha hi ha ho!” 

Sirik Geffray, Ligue 1-specialist bij DAZN, benadrukt in Gazet van Antwerpen dat de laatste frats van Bayo ondertussen tweeënhalf jaar geleden is. “Hij is ondertussen 26 en meer ervaren. Daarom zou ik geen tweede Lamkel Zé van hem maken.”

Bayo zal knallen bij Antwerp

Meest recent

Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

1
1
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

34
34
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

120
120
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

49
49
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

39
39
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

249
249
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

124
124
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

104
104
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

118
118
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

199
199
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

248
248
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

48
48
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

251
251
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

160
160
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

312
312
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

127
127
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

248
248
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

42
42
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

301
301
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

400
400
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1561
1561
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

272
272
Hoefkens zet Nederland op stelten: “Kotsmisselijk en triest”

Carl Hoefkens heeft een verleden in België als trainer bij onder meer Club Brugge en Standard ...

176
176
Real stampt tegen schenen met nieuwe klacht bij FIFA

Real Madrid won afgelopen speeldag nipt van Real Sociedad. Dankzij een magistrale Kylian ...

132
132
Twee Belgen sturen ferme boodschap naar Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft veel keuze bij de Belgische nationale ploeg. Naast de ervaren namen ...

134
134

Meer sportnieuws