Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

door
Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

Vanavond wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hans Vanaken is dé topkandidaat, daarachter zijn er enkel outsiders. Opvallend: een Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien. Hij kende een bijzonder sterk 2024 en zou wel eens dé verrassing van de avond kunnen worden.

LEES OOK: Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Tzolis en Thiago?

We lezen namen als Christos Tzolis, Igor Thiago en Cameron Puertas als outsiders. Bizar. Tzolis liet al flitsen van klasse zien, maar er zijn ook nog te veel matchen waarin hij afwezig is. Thiago kende povere Play-Offs met 2 goals en 1 assist in 8 duels, Puertas is wel iemand die hoog gaat scoren. Hij was na Nieuwjaar sterk, ook in de Play-Offs, maar vertrok in de zomer.

Dat jongens als Tolu Arokodare en Kasper Dolberg worden genoemd, valt meer te begrijpen. Zij speelden degelijk tot goed, maar niet fantastisch over een heel jaar. Het ging met ups en downs. Hans Vanaken is met afstand de nummer één kandidaat en zal wellicht ook gaan winnen.

De Cuyper kent fantastisch 2024

Iemand die wél over het hoofd wordt gezien als mogelijke outsider, is Maxim De Cuyper. Het blijft vreemd dat er zo goed als altijd aanvallende spelers worden genoemd bij de Gouden Schoen. Het jaar 2024 was er immers een met een gouden randje voor MDC. De linkerflankspeler groeide uit tot een onmisbare pion in het offensieve en defensieve spel van Club Brugge. De Cuyper was een van de smaakmakers in de Play-Offs en werd meer en meer een leider. 

Domenico Tedesco kon er ook niet meer naast kijken en de linkerflankverdediger werd ook Rode Duivel. Nadat hij onbegrijpelijk geen kansen kreeg op het EK, werd hij wel opgesteld in de Nations League. Daarin liet hij zich opmerken tegen Italië. Hij was een van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels in 2024. Je tonen in een ploeg die niet draait, dat is meestal een goed teken om de persoonlijkheid én het talent van een speler in te schatten. Dat zit dus snor.

Gewild profiel

De Cuyper zag zijn marktwaarde in 2024 stijgen van 8 naar 12 miljoen euro (volgens Transfermarkt). Heel wat clubs houden hem ondertussen in de gaten met het oog op een zomertransfer. De kans is groot dat De Cuyper volgende zomer de stap gaat wagen. 

Aanvallend ingestelde linksachters die ook defensief hun streng trekken, zijn profielen die heel erg goed in de markt liggen. De Cuyper -die indruk maakt met zijn snelheid, technisch vermogen en grote motor- gaat na Charles De Ketelaere en Loïs Openda de volgende jeugdspeler zijn die Club Brugge op termijn wellicht een heel mooie som gaat opleveren. 

Gaat De Cuyper in de top vijf eindigen?

Meest recent

AA Gent met grond gelijk gemaakt: zondebok krijgt volle laag

In de Champions' Play-Offs kruisten de twee laatste ploegen uit het klassement zondagmiddag de ...

7
7
Opvolger Ordoñez: 'Club Brugge gaat Europese strijd aan'

Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke transferzomer. Blauw-Zwart is op weg om te ...

57
57
Pijnlijk: Still 15 matchen na Anderlecht-exit op straat gezet

Amper twee matchen nadat hij aan het roer werd geplaatst als interim-trainer, besloot Edward Still ...

46
46
"Schaamteloos" - Burgess grond ingeboord na heftig interview

Union SG heeft zaterdagavond dure averij opgelopen in de titelstrijd. Na een knotsgekke slotfase ...

296
296
Extra (finale)troef Taravel: grote comeback bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

474
474
'Standard rekent zich rijk: gigantisch winstgevende transfer'

Bij Standard zullen ze dit seizoen wellicht weer geen Europees ticket bemachtigen. De club gaat in ...

119
119
Van Kane tot Verschaeren: straffe cijfers onder Kompany

Vincent Kompany laat Bayern München dartelen. Velen zeggen al snel: 'met die aanvallende ...

40
40
TRANSFERUURTJE: 'Drukte bij Anderlecht, megadeal Sadiki'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

73
73
Burgess gaat stapje verder: “Wat er achter schermen gebeurt”

Union SG verloor met 2-1 van STVV en kan de leidersplaats verliezen aan Club Brugge. Na afloop was ...

272
272
KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

185
185
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

42
42
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

628
628
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

67
67
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

269
269
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

88
88
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

219
219
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

250
250
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

507
507
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

54
54
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

77
77
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

708
708
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

131
131
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

115
115
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

167
167
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

172
172

Meer sportnieuws