Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

door
Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

Vanavond wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hans Vanaken is dé topkandidaat, daarachter zijn er enkel outsiders. Opvallend: een Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien. Hij kende een bijzonder sterk 2024 en zou wel eens dé verrassing van de avond kunnen worden.

LEES OOK: Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

Tzolis en Thiago?

We lezen namen als Christos Tzolis, Igor Thiago en Cameron Puertas als outsiders. Bizar. Tzolis liet al flitsen van klasse zien, maar er zijn ook nog te veel matchen waarin hij afwezig is. Thiago kende povere Play-Offs met 2 goals en 1 assist in 8 duels, Puertas is wel iemand die hoog gaat scoren. Hij was na Nieuwjaar sterk, ook in de Play-Offs, maar vertrok in de zomer.

Dat jongens als Tolu Arokodare en Kasper Dolberg worden genoemd, valt meer te begrijpen. Zij speelden degelijk tot goed, maar niet fantastisch over een heel jaar. Het ging met ups en downs. Hans Vanaken is met afstand de nummer één kandidaat en zal wellicht ook gaan winnen.

De Cuyper kent fantastisch 2024

Iemand die wél over het hoofd wordt gezien als mogelijke outsider, is Maxim De Cuyper. Het blijft vreemd dat er zo goed als altijd aanvallende spelers worden genoemd bij de Gouden Schoen. Het jaar 2024 was er immers een met een gouden randje voor MDC. De linkerflankspeler groeide uit tot een onmisbare pion in het offensieve en defensieve spel van Club Brugge. De Cuyper was een van de smaakmakers in de Play-Offs en werd meer en meer een leider. 

Domenico Tedesco kon er ook niet meer naast kijken en de linkerflankverdediger werd ook Rode Duivel. Nadat hij onbegrijpelijk geen kansen kreeg op het EK, werd hij wel opgesteld in de Nations League. Daarin liet hij zich opmerken tegen Italië. Hij was een van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels in 2024. Je tonen in een ploeg die niet draait, dat is meestal een goed teken om de persoonlijkheid én het talent van een speler in te schatten. Dat zit dus snor.

Gewild profiel

De Cuyper zag zijn marktwaarde in 2024 stijgen van 8 naar 12 miljoen euro (volgens Transfermarkt). Heel wat clubs houden hem ondertussen in de gaten met het oog op een zomertransfer. De kans is groot dat De Cuyper volgende zomer de stap gaat wagen. 

Aanvallend ingestelde linksachters die ook defensief hun streng trekken, zijn profielen die heel erg goed in de markt liggen. De Cuyper -die indruk maakt met zijn snelheid, technisch vermogen en grote motor- gaat na Charles De Ketelaere en Loïs Openda de volgende jeugdspeler zijn die Club Brugge op termijn wellicht een heel mooie som gaat opleveren. 

Gaat De Cuyper in de top vijf eindigen?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

81
81
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

109
109
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

151
151
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

261
261
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

460
460
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

193
193
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

244
244
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

295
295
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

144
144
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

364
364
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

234
234
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

330
330
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

610
610
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

423
423
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

143
143
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

167
167
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

309
309
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

868
868
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

366
366
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

80
80
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

353
353
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

618
618
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

144
144
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

282
282

Meer sportnieuws