Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

392 stemmen
Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

Vanavond wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hans Vanaken is dé topkandidaat, daarachter zijn er enkel outsiders. Opvallend: een Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien. Hij kende een bijzonder sterk 2024 en zou wel eens dé verrassing van de avond kunnen worden.

LEES OOK: Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

Tzolis en Thiago?

We lezen namen als Christos Tzolis, Igor Thiago en Cameron Puertas als outsiders. Bizar. Tzolis liet al flitsen van klasse zien, maar er zijn ook nog te veel matchen waarin hij afwezig is. Thiago kende povere Play-Offs met 2 goals en 1 assist in 8 duels, Puertas is wel iemand die hoog gaat scoren. Hij was na Nieuwjaar sterk, ook in de Play-Offs, maar vertrok in de zomer.

Dat jongens als Tolu Arokodare en Kasper Dolberg worden genoemd, valt meer te begrijpen. Zij speelden degelijk tot goed, maar niet fantastisch over een heel jaar. Het ging met ups en downs. Hans Vanaken is met afstand de nummer één kandidaat en zal wellicht ook gaan winnen.

De Cuyper kent fantastisch 2024

Iemand die wél over het hoofd wordt gezien als mogelijke outsider, is Maxim De Cuyper. Het blijft vreemd dat er zo goed als altijd aanvallende spelers worden genoemd bij de Gouden Schoen. Het jaar 2024 was er immers een met een gouden randje voor MDC. De linkerflankspeler groeide uit tot een onmisbare pion in het offensieve en defensieve spel van Club Brugge. De Cuyper was een van de smaakmakers in de Play-Offs en werd meer en meer een leider. 

Domenico Tedesco kon er ook niet meer naast kijken en de linkerflankverdediger werd ook Rode Duivel. Nadat hij onbegrijpelijk geen kansen kreeg op het EK, werd hij wel opgesteld in de Nations League. Daarin liet hij zich opmerken tegen Italië. Hij was een van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels in 2024. Je tonen in een ploeg die niet draait, dat is meestal een goed teken om de persoonlijkheid én het talent van een speler in te schatten. Dat zit dus snor.

Gewild profiel

De Cuyper zag zijn marktwaarde in 2024 stijgen van 8 naar 12 miljoen euro (volgens Transfermarkt). Heel wat clubs houden hem ondertussen in de gaten met het oog op een zomertransfer. De kans is groot dat De Cuyper volgende zomer de stap gaat wagen. 

Aanvallend ingestelde linksachters die ook defensief hun streng trekken, zijn profielen die heel erg goed in de markt liggen. De Cuyper -die indruk maakt met zijn snelheid, technisch vermogen en grote motor- gaat na Charles De Ketelaere en Loïs Openda de volgende jeugdspeler zijn die Club Brugge op termijn wellicht een heel mooie som gaat opleveren. 

Gaat De Cuyper in de top vijf eindigen?

Meest recent

'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

11
11
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

13
13
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

5
5
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

19
19
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

180
180
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

126
126
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

83
83
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

411
411
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

439
439
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

137
137
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

78
78
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

78
78
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

163
163
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

70
70
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

114
114
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

400
400
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

189
189
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

108
108
‘De Cat lokt verrassende belangstelling uit Parijs’

Anderlecht zag deze week zijn kassa al een eerste keer rinkelen met de verkoop van Keisuke Goto aan ...

329
329
Garcia zit met Lukaku-bom vlak voor WK-start

Romelu Lukaku wil een rol van betekenis spelen op het WK. Zijn hoofd wil vooruit, zijn lichaam hinkt ...

171
171
Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Het WK werd donderdagavond afgetrapt, maar dat betekent niet dat alle selecties al helemaal ...

73
73
‘Kompany met grote zak geld naar Brugge’

Club Brugge is deze zomer met Aleksandar Stankovic al één goudhaantje verloren, maar ...

857
857
'Taravel hakt knoop over Anderlecht-toekomst door'

De start van de voorbereiding komt er snel alweer aan, maar bij Anderlecht is het nog niet duidelijk ...

264
264
Oud-Genkie Oh bezorgt Zuid-Korea droomstart op WK

In groep A lijkt gastland Mexico vooral met Zuid-Korea te moeten gaan strijden voor de groepswinst. ...

125
125

Meer sportnieuws