Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

door
Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

Vanavond wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hans Vanaken is dé topkandidaat, daarachter zijn er enkel outsiders. Opvallend: een Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien. Hij kende een bijzonder sterk 2024 en zou wel eens dé verrassing van de avond kunnen worden.

LEES OOK: Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Tzolis en Thiago?

We lezen namen als Christos Tzolis, Igor Thiago en Cameron Puertas als outsiders. Bizar. Tzolis liet al flitsen van klasse zien, maar er zijn ook nog te veel matchen waarin hij afwezig is. Thiago kende povere Play-Offs met 2 goals en 1 assist in 8 duels, Puertas is wel iemand die hoog gaat scoren. Hij was na Nieuwjaar sterk, ook in de Play-Offs, maar vertrok in de zomer.

Dat jongens als Tolu Arokodare en Kasper Dolberg worden genoemd, valt meer te begrijpen. Zij speelden degelijk tot goed, maar niet fantastisch over een heel jaar. Het ging met ups en downs. Hans Vanaken is met afstand de nummer één kandidaat en zal wellicht ook gaan winnen.

De Cuyper kent fantastisch 2024

Iemand die wél over het hoofd wordt gezien als mogelijke outsider, is Maxim De Cuyper. Het blijft vreemd dat er zo goed als altijd aanvallende spelers worden genoemd bij de Gouden Schoen. Het jaar 2024 was er immers een met een gouden randje voor MDC. De linkerflankspeler groeide uit tot een onmisbare pion in het offensieve en defensieve spel van Club Brugge. De Cuyper was een van de smaakmakers in de Play-Offs en werd meer en meer een leider. 

Domenico Tedesco kon er ook niet meer naast kijken en de linkerflankverdediger werd ook Rode Duivel. Nadat hij onbegrijpelijk geen kansen kreeg op het EK, werd hij wel opgesteld in de Nations League. Daarin liet hij zich opmerken tegen Italië. Hij was een van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels in 2024. Je tonen in een ploeg die niet draait, dat is meestal een goed teken om de persoonlijkheid én het talent van een speler in te schatten. Dat zit dus snor.

Gewild profiel

De Cuyper zag zijn marktwaarde in 2024 stijgen van 8 naar 12 miljoen euro (volgens Transfermarkt). Heel wat clubs houden hem ondertussen in de gaten met het oog op een zomertransfer. De kans is groot dat De Cuyper volgende zomer de stap gaat wagen. 

Aanvallend ingestelde linksachters die ook defensief hun streng trekken, zijn profielen die heel erg goed in de markt liggen. De Cuyper -die indruk maakt met zijn snelheid, technisch vermogen en grote motor- gaat na Charles De Ketelaere en Loïs Openda de volgende jeugdspeler zijn die Club Brugge op termijn wellicht een heel mooie som gaat opleveren. 

Gaat De Cuyper in de top vijf eindigen?

Meest recent

Vanhaezebrouck verrast: 'Raman terug naar AA Gent?'

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

6
6
Garcia opgelet: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

24
24
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

225
225
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

178
178
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

93
93
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

26
26
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

33
33
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

121
121
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

132
132
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

430
430
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

99
99
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

189
189
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

40
40
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

143
143
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

141
141
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

329
329
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

140
140
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

93
93
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

387
387
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

74
74
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

155
155
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

167
167
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

344
344
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

475
475
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

152
152

Meer sportnieuws