Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

door
Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien bij Gouden Schoen

Vanavond wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Hans Vanaken is dé topkandidaat, daarachter zijn er enkel outsiders. Opvallend: een Rode Duivel wordt danig over het hoofd gezien. Hij kende een bijzonder sterk 2024 en zou wel eens dé verrassing van de avond kunnen worden.

LEES OOK: Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

Tzolis en Thiago?

We lezen namen als Christos Tzolis, Igor Thiago en Cameron Puertas als outsiders. Bizar. Tzolis liet al flitsen van klasse zien, maar er zijn ook nog te veel matchen waarin hij afwezig is. Thiago kende povere Play-Offs met 2 goals en 1 assist in 8 duels, Puertas is wel iemand die hoog gaat scoren. Hij was na Nieuwjaar sterk, ook in de Play-Offs, maar vertrok in de zomer.

Dat jongens als Tolu Arokodare en Kasper Dolberg worden genoemd, valt meer te begrijpen. Zij speelden degelijk tot goed, maar niet fantastisch over een heel jaar. Het ging met ups en downs. Hans Vanaken is met afstand de nummer één kandidaat en zal wellicht ook gaan winnen.

De Cuyper kent fantastisch 2024

Iemand die wél over het hoofd wordt gezien als mogelijke outsider, is Maxim De Cuyper. Het blijft vreemd dat er zo goed als altijd aanvallende spelers worden genoemd bij de Gouden Schoen. Het jaar 2024 was er immers een met een gouden randje voor MDC. De linkerflankspeler groeide uit tot een onmisbare pion in het offensieve en defensieve spel van Club Brugge. De Cuyper was een van de smaakmakers in de Play-Offs en werd meer en meer een leider. 

Domenico Tedesco kon er ook niet meer naast kijken en de linkerflankverdediger werd ook Rode Duivel. Nadat hij onbegrijpelijk geen kansen kreeg op het EK, werd hij wel opgesteld in de Nations League. Daarin liet hij zich opmerken tegen Italië. Hij was een van de weinige lichtpunten bij de Rode Duivels in 2024. Je tonen in een ploeg die niet draait, dat is meestal een goed teken om de persoonlijkheid én het talent van een speler in te schatten. Dat zit dus snor.

Gewild profiel

De Cuyper zag zijn marktwaarde in 2024 stijgen van 8 naar 12 miljoen euro (volgens Transfermarkt). Heel wat clubs houden hem ondertussen in de gaten met het oog op een zomertransfer. De kans is groot dat De Cuyper volgende zomer de stap gaat wagen. 

Aanvallend ingestelde linksachters die ook defensief hun streng trekken, zijn profielen die heel erg goed in de markt liggen. De Cuyper -die indruk maakt met zijn snelheid, technisch vermogen en grote motor- gaat na Charles De Ketelaere en Loïs Openda de volgende jeugdspeler zijn die Club Brugge op termijn wellicht een heel mooie som gaat opleveren. 

Gaat De Cuyper in de top vijf eindigen?

Meest recent

'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

46
46
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

137
137
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

31
31
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

113
113
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

96
96
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

57
57
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

26
26
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

251
251
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

40
40
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

43
43
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

209
209
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

107
107
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

267
267
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

209
209
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

255
255
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

611
611
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

279
279
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

145
145
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

502
502
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

133
133
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

98
98
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

217
217
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

510
510
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

95
95
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

102
102

Meer sportnieuws