Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

door
Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen twee transfers aangekondigd. Kazeem Olaigbe verlaat de Vereniging voor het Franse Stade Rennes en met Heriberto Jurado haalt het meteen een straffe vervanger in huis.

De transfer van Olaigbe hing al een tijdje in de lucht en op Transfer Deadline Day werd de deal ook geofficialiseerd. Cercle Brugge ontvangt naar verluidt een slordige zes miljoen euro. Als vervanger haalt Groen-Zwart de Mexicaanse parel Jurado in huis. De 20-jarige buitenspeler wordt in eigen land gezien als een groot talent.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Olaigbe out

Cercle Brugge haalde Olaigbe op bij Southampton en nu verkast de Belgische jeugdinternational voor een kleine zes miljoen euro naar Rennes. Een straffe deal want Olaigbe heeft een marktwaarde van 1,8 miljoen euro. Bij Cercle was de buitenspeler dan ook niet altijd zeker van een basisplaats. In zestig wedstrijden voor de Vereniging wist de winger twaalf keer te scoren en één assist te geven.

TD Rember Vromant sprak over de uitgaande transfer. “We vinden het uiteraard jammer dat Kazeem ons verlaat, maar zijn ook heel trots dat opnieuw één van onze spelers naar een G5-competitie trekt. Er was sinds afgelopen zomer heel wat concrete interesse in Kazeem maar toen kozen beide partijen ervoor om samen door te werken aan zijn ontwikkeling. We willen Kazeem bedanken voor z’n inzet en eeuwige glimlach, en gunnen hem deze nieuwe, mooie stap in zijn carrière ten volle.”

Toptalent in

Als vervanger pakte Cercle uit met toptalent Jurado. ‘Heriberto Jurado doorliep de jeugdreeksen van Necaxa en maakte op amper 16-jarige leeftijd zijn debuut in de Liga MX. Daar bleef zijn talent niet onopgemerkt, want in 2022 werd hij door de gerenommeerde Engelse krant The Guardian opgenomen in de prestigieuze “Next Generation” lijst, naast namen als Arda Guler (Real Madrid) en Mathys Tel (Bayern München).’

De Mexicaanse linksvoetige winger tekende een contract tot 2028 met nog een optie voor een jaar. Jurado staat te popelen om zich te tonen bij Cercle Brugge. “Ik ben heel blij dat Cercle me de kans geeft om een nieuwe stap te zetten in mijn carrière en kan niet wachten om aan dit avontuur te beginnen. Ik zal er alles aan doen om de Cercle-fans trots te maken.”

Doet Cercle Brugge hier goede zaken?

Meest recent

'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

11
11
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

52
52
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

39
39
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

51
51
'Brentford klopt wéér aan bij Club Brugge voor derde deal'

Bij Club Brugge gaan ze na het seizoen een halve basisploeg verliezen, dat staat vast. Ook de ...

192
192
Hayen waarschuwt Genk: "Kijk naar Bodø/Glimt en Club"

Na de uitschakeling van Club Brugge in de Champions League is KRC Genk de laatste overgebleven ...

56
56
AA Gent krijgt flinke opsteker voor topper tegen Genk

De strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Dat komt onder ...

58
58
'Atletico berooft Club na eliminatie ook van smaakmaker'

Voor Club Brugge is het avontuur in de Champions League dit seizoen uiteindelijk in de tussenronde ...

421
421
Preud'homme geeft verklaring voor vreemd seizoen Club NXT

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond in de Champions League tegen Atletico Madrid, maar helemaal van ...

163
163
Anderlecht krijgt stevige waarschuwing over Sibierski

Het zijn drukke tijden voor Anderlecht, want na het ontslag van Olivier Renard en Besnik Hasi moeten ...

190
190
Toch verrassend: Dender zet Milkon op straat

De trainerswals van dit seizoen in de Jupiler Pro League gaat deze week verder. Het zesde ontslag ...

146
146
Wat speelt er écht tussen Céline Dept en Lionel Messi?

De ene week duikt ze op bij de Rode Duivels, de andere staat ze oog in oog met de grootste sterren ...

63
63
Niemand beter in de PL: zeer straffe statistiek Lammens

Manchester United ging maandag winnen op het veld van Everton en zette daarmee zijn straffe reeks ...

83
83
Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

55
55
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

232
232
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

270
270
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

389
389
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

163
163
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

86
86
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

59
59
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

276
276
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

515
515
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

266
266
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

173
173

Meer sportnieuws