Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

door
Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen twee transfers aangekondigd. Kazeem Olaigbe verlaat de Vereniging voor het Franse Stade Rennes en met Heriberto Jurado haalt het meteen een straffe vervanger in huis.

De transfer van Olaigbe hing al een tijdje in de lucht en op Transfer Deadline Day werd de deal ook geofficialiseerd. Cercle Brugge ontvangt naar verluidt een slordige zes miljoen euro. Als vervanger haalt Groen-Zwart de Mexicaanse parel Jurado in huis. De 20-jarige buitenspeler wordt in eigen land gezien als een groot talent.

LEES OOK: Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Olaigbe out

Cercle Brugge haalde Olaigbe op bij Southampton en nu verkast de Belgische jeugdinternational voor een kleine zes miljoen euro naar Rennes. Een straffe deal want Olaigbe heeft een marktwaarde van 1,8 miljoen euro. Bij Cercle was de buitenspeler dan ook niet altijd zeker van een basisplaats. In zestig wedstrijden voor de Vereniging wist de winger twaalf keer te scoren en één assist te geven.

TD Rember Vromant sprak over de uitgaande transfer. “We vinden het uiteraard jammer dat Kazeem ons verlaat, maar zijn ook heel trots dat opnieuw één van onze spelers naar een G5-competitie trekt. Er was sinds afgelopen zomer heel wat concrete interesse in Kazeem maar toen kozen beide partijen ervoor om samen door te werken aan zijn ontwikkeling. We willen Kazeem bedanken voor z’n inzet en eeuwige glimlach, en gunnen hem deze nieuwe, mooie stap in zijn carrière ten volle.”

Toptalent in

Als vervanger pakte Cercle uit met toptalent Jurado. ‘Heriberto Jurado doorliep de jeugdreeksen van Necaxa en maakte op amper 16-jarige leeftijd zijn debuut in de Liga MX. Daar bleef zijn talent niet onopgemerkt, want in 2022 werd hij door de gerenommeerde Engelse krant The Guardian opgenomen in de prestigieuze “Next Generation” lijst, naast namen als Arda Guler (Real Madrid) en Mathys Tel (Bayern München).’

De Mexicaanse linksvoetige winger tekende een contract tot 2028 met nog een optie voor een jaar. Jurado staat te popelen om zich te tonen bij Cercle Brugge. “Ik ben heel blij dat Cercle me de kans geeft om een nieuwe stap te zetten in mijn carrière en kan niet wachten om aan dit avontuur te beginnen. Ik zal er alles aan doen om de Cercle-fans trots te maken.”

Doet Cercle Brugge hier goede zaken?

Meest recent

Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

FC Barcelona heeft de macht terug gegrepen in de Spaanse Primera Division. De Catalanen wonnen met ...

5
5
'Club Brugge all-in: tweede duurste aanwinst uit clubgeschiedenis'

Met Félix Lemaréchal heeft Club Brugge zijn eerste aanwinst van de mercato ...

270
270
SK Beveren wint na tumult in slotfase, Vanderhaeghe baalt

SK Beveren blijft door de competitie razen in de Challenger Pro League. Op de Freethiel boekte de ...

66
66
Onwaarschijnlijk: Racing Genk faalt na knotsgekke slotfase

Racing Genk blijft krasselen in de eigen competitie. De Limburgers leken lange tijd op weg naar een ...

218
218
Anderlecht-Dender: Hasi verbaast met debutant in basiself

RSC Anderlecht liet de voorbije matchen dure steken vallen in de Jupiler Pro League en bleef tijdens ...

114
114
Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

19
19
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

150
150
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

435
435
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

280
280
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

139
139
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

103
103
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

62
62
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

162
162
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

424
424
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

153
153
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

98
98
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

645
645
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

555
555
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

603
603
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

278
278
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

189
189
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

189
189
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

517
517
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

402
402

Meer sportnieuws