Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

door
Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen twee transfers aangekondigd. Kazeem Olaigbe verlaat de Vereniging voor het Franse Stade Rennes en met Heriberto Jurado haalt het meteen een straffe vervanger in huis.

De transfer van Olaigbe hing al een tijdje in de lucht en op Transfer Deadline Day werd de deal ook geofficialiseerd. Cercle Brugge ontvangt naar verluidt een slordige zes miljoen euro. Als vervanger haalt Groen-Zwart de Mexicaanse parel Jurado in huis. De 20-jarige buitenspeler wordt in eigen land gezien als een groot talent.

LEES OOK: Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Olaigbe out

Cercle Brugge haalde Olaigbe op bij Southampton en nu verkast de Belgische jeugdinternational voor een kleine zes miljoen euro naar Rennes. Een straffe deal want Olaigbe heeft een marktwaarde van 1,8 miljoen euro. Bij Cercle was de buitenspeler dan ook niet altijd zeker van een basisplaats. In zestig wedstrijden voor de Vereniging wist de winger twaalf keer te scoren en één assist te geven.

TD Rember Vromant sprak over de uitgaande transfer. “We vinden het uiteraard jammer dat Kazeem ons verlaat, maar zijn ook heel trots dat opnieuw één van onze spelers naar een G5-competitie trekt. Er was sinds afgelopen zomer heel wat concrete interesse in Kazeem maar toen kozen beide partijen ervoor om samen door te werken aan zijn ontwikkeling. We willen Kazeem bedanken voor z’n inzet en eeuwige glimlach, en gunnen hem deze nieuwe, mooie stap in zijn carrière ten volle.”

Toptalent in

Als vervanger pakte Cercle uit met toptalent Jurado. ‘Heriberto Jurado doorliep de jeugdreeksen van Necaxa en maakte op amper 16-jarige leeftijd zijn debuut in de Liga MX. Daar bleef zijn talent niet onopgemerkt, want in 2022 werd hij door de gerenommeerde Engelse krant The Guardian opgenomen in de prestigieuze “Next Generation” lijst, naast namen als Arda Guler (Real Madrid) en Mathys Tel (Bayern München).’

De Mexicaanse linksvoetige winger tekende een contract tot 2028 met nog een optie voor een jaar. Jurado staat te popelen om zich te tonen bij Cercle Brugge. “Ik ben heel blij dat Cercle me de kans geeft om een nieuwe stap te zetten in mijn carrière en kan niet wachten om aan dit avontuur te beginnen. Ik zal er alles aan doen om de Cercle-fans trots te maken.”

Doet Cercle Brugge hier goede zaken?

Meest recent

'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

8
8
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

17
17
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

158
158
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

15
15
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

39
39
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

45
45
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

36
36
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

224
224
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

102
102
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

116
116
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

50
50
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

123
123
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

142
142
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

117
117
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

161
161
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

120
120
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

130
130
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

52
52
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

461
461
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

208
208
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

149
149
'Tweede knaltransfer Club: 40 miljoen euro'

Het belooft een zeer hete transferzomer te gaan worden bij Club Brugge. Blauw-Zwart zal immers ...

305
305
'Anderlecht slaat zeer pikante slag bij Antwerp'

Bij Anderlecht lijken er heel wat grote veranderingen op til te staan. Er moet nog een nieuwe ...

435
435
Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

364
364

Meer sportnieuws