Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

door
Olaigbe officeel weg, Cercle pakt uit met straffe opvolger

Cercle Brugge heeft op de officiële kanalen twee transfers aangekondigd. Kazeem Olaigbe verlaat de Vereniging voor het Franse Stade Rennes en met Heriberto Jurado haalt het meteen een straffe vervanger in huis.

De transfer van Olaigbe hing al een tijdje in de lucht en op Transfer Deadline Day werd de deal ook geofficialiseerd. Cercle Brugge ontvangt naar verluidt een slordige zes miljoen euro. Als vervanger haalt Groen-Zwart de Mexicaanse parel Jurado in huis. De 20-jarige buitenspeler wordt in eigen land gezien als een groot talent.

LEES OOK: Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Olaigbe out

Cercle Brugge haalde Olaigbe op bij Southampton en nu verkast de Belgische jeugdinternational voor een kleine zes miljoen euro naar Rennes. Een straffe deal want Olaigbe heeft een marktwaarde van 1,8 miljoen euro. Bij Cercle was de buitenspeler dan ook niet altijd zeker van een basisplaats. In zestig wedstrijden voor de Vereniging wist de winger twaalf keer te scoren en één assist te geven.

TD Rember Vromant sprak over de uitgaande transfer. “We vinden het uiteraard jammer dat Kazeem ons verlaat, maar zijn ook heel trots dat opnieuw één van onze spelers naar een G5-competitie trekt. Er was sinds afgelopen zomer heel wat concrete interesse in Kazeem maar toen kozen beide partijen ervoor om samen door te werken aan zijn ontwikkeling. We willen Kazeem bedanken voor z’n inzet en eeuwige glimlach, en gunnen hem deze nieuwe, mooie stap in zijn carrière ten volle.”

Toptalent in

Als vervanger pakte Cercle uit met toptalent Jurado. ‘Heriberto Jurado doorliep de jeugdreeksen van Necaxa en maakte op amper 16-jarige leeftijd zijn debuut in de Liga MX. Daar bleef zijn talent niet onopgemerkt, want in 2022 werd hij door de gerenommeerde Engelse krant The Guardian opgenomen in de prestigieuze “Next Generation” lijst, naast namen als Arda Guler (Real Madrid) en Mathys Tel (Bayern München).’

De Mexicaanse linksvoetige winger tekende een contract tot 2028 met nog een optie voor een jaar. Jurado staat te popelen om zich te tonen bij Cercle Brugge. “Ik ben heel blij dat Cercle me de kans geeft om een nieuwe stap te zetten in mijn carrière en kan niet wachten om aan dit avontuur te beginnen. Ik zal er alles aan doen om de Cercle-fans trots te maken.”

Doet Cercle Brugge hier goede zaken?

Meest recent

'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

12
12
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

66
66
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

57
57
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

125
125
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

56
56
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

80
80
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

52
52
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

25
25
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

291
291
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

169
169
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

398
398
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

38
38
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

403
403
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

217
217
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

358
358
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

132
132
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

223
223
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

136
136
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

178
178
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

185
185
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

704
704
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

709
709
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

344
344
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

112
112

Meer sportnieuws