'Anderlecht krijgt enorme opsteker voor bekerclash op Bosuil'

door
'Anderlecht krijgt enorme opsteker voor bekerclash op Bosuil'

RSC Anderlecht leed zondagavond een pijnlijke competitienederlaag op het veld van AA Gent. De bekerclash van aanstaande donderdag tegen Antwerp FC heeft dus nog wat aan belang gewonnen. Voor die partij krijgt coach David Hubert allicht wel een flinke opsteker.

Paars-Wit is voorlopig bezig aan een erg wisselvallige tweede seizoenshelft. De nipte bekeroverwinning in de heenmatch tegen Antwerp was een flinke opsteker, net als de competitiezeges tegen KV Kortrijk en KV Mechelen. Maar de nederlagen tegen Club Brugge en AA Gent kwamen hard aan. Net zoals de dramatische ontknoping van de League Phase in de Europa League.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

Cruciale cupwedstrijd

Gelukkig voor RSCA zijn er nog voldoende kansen om dit recht te zetten. Als in de tussenronde wordt afgerekend met Fenerbahçe, zit Paars-Wit in de Europa League weer op koers. In de competitie wordt het kwestie van de achterstand niet verder te laten oplopen in aanloop naar de Play-Offs. Maar vooral een ticket voor de bekerfinale wordt van groot belang.

Om dat doel te behalen is de opdracht duidelijk. Anderlecht won zijn heenmatch in de halve finales immers met 1-0 van Antwerp. En dus wordt het zaak om die minieme voorsprong donderdag met succes te gaan verdedigen in een ongetwijfeld kolkende Bosuil. Daarvoor krijgen de Brusselaars er allicht twee belangrijke wapens bij.

Dolberg en Coosemans

Volgens La Dernière Heure staan Colin Coosemans en Kasper Dolberg immers voor hun rentree. Die eerste viel uit na de verplaatsing naar Pilsen. Sindsdien nam tweede keeper Mads Kikkenborg plaats tussen de doelpalen. Maar de boomlange Deen ging zondag gruwelijk in de fout, de terugkeer van Coosemans komt dus geen moment te vroeg.

Dolberg sukkelt op zijn beurt al sinds de competitiematch tegen Club met een blessure aan de knie. Maar ook de Deen lijkt tijdig klaar te raken voor de bekermatch op Antwerp. De vraag is echter of Hubert het risico zal nemen om hem meteen in de basis te droppen in wat een fysiek potige wedstrijd dreigt te worden. Mogelijk wordt de topschutter als joker achter de hand gehouden.

Indien RSCA slechts één speler kan recupereren tegen Antwerp, wie zou u kiezen?

Meest recent

Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

26
26
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

79
79
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

23
23
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

56
56
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

169
169
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

57
57
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

65
65
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

61
61
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

107
107
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

127
127
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

156
156
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

338
338
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

218
218
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

107
107
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

263
263
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

92
92
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

95
95
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

361
361
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

171
171
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

283
283
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

690
690
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

548
548
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218

Meer sportnieuws