'Anderlecht krijgt enorme opsteker voor bekerclash op Bosuil'

door
'Anderlecht krijgt enorme opsteker voor bekerclash op Bosuil'

RSC Anderlecht leed zondagavond een pijnlijke competitienederlaag op het veld van AA Gent. De bekerclash van aanstaande donderdag tegen Antwerp FC heeft dus nog wat aan belang gewonnen. Voor die partij krijgt coach David Hubert allicht wel een flinke opsteker.

Paars-Wit is voorlopig bezig aan een erg wisselvallige tweede seizoenshelft. De nipte bekeroverwinning in de heenmatch tegen Antwerp was een flinke opsteker, net als de competitiezeges tegen KV Kortrijk en KV Mechelen. Maar de nederlagen tegen Club Brugge en AA Gent kwamen hard aan. Net zoals de dramatische ontknoping van de League Phase in de Europa League.

LEES OOK: 'Verrassend vertrek steunpilaar? Bal in kamp Anderlecht gelegd'

Cruciale cupwedstrijd

Gelukkig voor RSCA zijn er nog voldoende kansen om dit recht te zetten. Als in de tussenronde wordt afgerekend met Fenerbahçe, zit Paars-Wit in de Europa League weer op koers. In de competitie wordt het kwestie van de achterstand niet verder te laten oplopen in aanloop naar de Play-Offs. Maar vooral een ticket voor de bekerfinale wordt van groot belang.

Om dat doel te behalen is de opdracht duidelijk. Anderlecht won zijn heenmatch in de halve finales immers met 1-0 van Antwerp. En dus wordt het zaak om die minieme voorsprong donderdag met succes te gaan verdedigen in een ongetwijfeld kolkende Bosuil. Daarvoor krijgen de Brusselaars er allicht twee belangrijke wapens bij.

Dolberg en Coosemans

Volgens La Dernière Heure staan Colin Coosemans en Kasper Dolberg immers voor hun rentree. Die eerste viel uit na de verplaatsing naar Pilsen. Sindsdien nam tweede keeper Mads Kikkenborg plaats tussen de doelpalen. Maar de boomlange Deen ging zondag gruwelijk in de fout, de terugkeer van Coosemans komt dus geen moment te vroeg.

Dolberg sukkelt op zijn beurt al sinds de competitiematch tegen Club met een blessure aan de knie. Maar ook de Deen lijkt tijdig klaar te raken voor de bekermatch op Antwerp. De vraag is echter of Hubert het risico zal nemen om hem meteen in de basis te droppen in wat een fysiek potige wedstrijd dreigt te worden. Mogelijk wordt de topschutter als joker achter de hand gehouden.

Indien RSCA slechts één speler kan recupereren tegen Antwerp, wie zou u kiezen?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

71
71
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

68
68
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

92
92
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

268
268
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

357
357
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

146
146
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

129
129
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

312
312
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

19
19
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

97
97
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

98
98
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

234
234
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

120
120
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

70
70
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

90
90
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

196
196
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

43
43
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

183
183
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

177
177
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

370
370
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

204
204

Meer sportnieuws