'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

door
'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

Club Brugge incasseerde zondag een flinke opdoffer door in extremis nog te verliezen op het veld van Antwerp FC. Een nederlaag die Blauw-Zwart grotendeels aan zichzelf te danken had door de vele gemiste kansen. Toch is Club niet van plan om vlak voor de transferdeadline nog een extra spits te halen.

Lange tijd leek er voor de landskampioen geen vuiltje aan de lucht op de Bosuil. Club dicteerde voor rust de wet en kwam verdiend op voorsprong via Hans Vanaken. Vervolgens bleven de bezoekers controleren. Maar de Bruggelingen slaagden er ondanks de noduge kansen niet in om hun voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalden ze uiteindelijk een dure prijs voor.

Met twee lekkere doelpunten in de slotfase kon Antwerp de match immers toch weer naar zich toe trekken. Niet de eerste keer dat Club zich op die manier liet ringeloren door de Great Old. Maar meer dan ooit moest men hier de hand in eigen boezem steken. De titelverdediger had immers ruim voldoende doelkansen om de match veel eerder naar zich toe te trekken.

LEES OOK: 'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Gebrek aan efficiëntie voor doel

Het schort dus vooral aan de afwerking voor doel. Dan wordt al snel naar de spitsen gekeken. Ferran Jutgla is een voetballer met veel kwaliteiten, efficiëntie in de afwerking hoort daar niet bij. Gustaf Nilsson zoekt sinds zijn blessure wanhopig naar zijn gewenste vorm en liet ook tegen Antwerp weer de nodige kansen liggen. Romeo Vermant tot slot, werkt hard voor de ploeg maar is niet bepaald een killer voor doel.

Het gebrek aan efficiëntie bij de Brugse spitsen is overigens niet alleen een mankement in de eigen competitie. Analist Marc Degryse benadrukt dat dit ook in de Champions League het geval is. "Het gebrek aan een scorende centrumspits is echt wel een probleem voor Club, vind ik. Jutgla en Nilsson hebben allebei niét gescoord in deze Champions League-campagne", zei Degryse afgelopen weekend nog.

Nieuwe spits voor komende zomer

De Brugse clubleiding zal dit probleem ongetwijfeld ook al gezien hebben. Maar volgens Het Nieuwsblad is het geenszins de bedoeling om nog vlak voor het sluiten van de wintermercato een nieuwe spits te strikken. Jutgla, Nilsson en Vermant zullen ook in de komende maanden het vertrouwen blijven krijgen. Komende zomer geldt echter een ander verhaal. De kans is groot dat dan wel een nieuwe nummer 9 wordt gehaald, zeker als bepaalde spelers vertrekken. En dus zal Club de markt in de volgende weken en maanden van dichtbij monitoren.

Club moet naar komend seizoen toe sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

Smets verklaart: geen Wolfsburg, wél KRC Genk

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

2
2
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

60
60
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

64
64
Janssen ziet nieuwe diamant bij Antwerp: "Zit toekomst in"

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

29
29
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

54
54
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

26
26
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

39
39
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

296
296
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

53
53
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

29
29
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

222
222
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

139
139
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

126
126
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

365
365
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

514
514
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

39
39
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

333
333
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1147
1147
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

63
63
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

117
117
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

197
197
Opvallend: Club Luik zet na 2 dagen streep door transfer

Het slot van de mercato betekent voor veel clubs dat ze nog snel snel op zoek moeten naar ...

37
37
KV Mechelen zet Anderlecht en co een hak met contract

KV Mechelen is de voorbije weken weggezakt uit de top zes na een drie op vijftien, maar mag nog ...

212
212
'Verrassende transfer Frutos: dit wordt zijn nieuwe functie'

Nicolas Frutos staat op het punt om een opmerkelijke transfer te maken. Woensdag bevestigde La ...

143
143

Meer sportnieuws