'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

door
'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

Club Brugge incasseerde zondag een flinke opdoffer door in extremis nog te verliezen op het veld van Antwerp FC. Een nederlaag die Blauw-Zwart grotendeels aan zichzelf te danken had door de vele gemiste kansen. Toch is Club niet van plan om vlak voor de transferdeadline nog een extra spits te halen.

Lange tijd leek er voor de landskampioen geen vuiltje aan de lucht op de Bosuil. Club dicteerde voor rust de wet en kwam verdiend op voorsprong via Hans Vanaken. Vervolgens bleven de bezoekers controleren. Maar de Bruggelingen slaagden er ondanks de noduge kansen niet in om hun voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalden ze uiteindelijk een dure prijs voor.

Met twee lekkere doelpunten in de slotfase kon Antwerp de match immers toch weer naar zich toe trekken. Niet de eerste keer dat Club zich op die manier liet ringeloren door de Great Old. Maar meer dan ooit moest men hier de hand in eigen boezem steken. De titelverdediger had immers ruim voldoende doelkansen om de match veel eerder naar zich toe te trekken.

LEES OOK: Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Gebrek aan efficiëntie voor doel

Het schort dus vooral aan de afwerking voor doel. Dan wordt al snel naar de spitsen gekeken. Ferran Jutgla is een voetballer met veel kwaliteiten, efficiëntie in de afwerking hoort daar niet bij. Gustaf Nilsson zoekt sinds zijn blessure wanhopig naar zijn gewenste vorm en liet ook tegen Antwerp weer de nodige kansen liggen. Romeo Vermant tot slot, werkt hard voor de ploeg maar is niet bepaald een killer voor doel.

Het gebrek aan efficiëntie bij de Brugse spitsen is overigens niet alleen een mankement in de eigen competitie. Analist Marc Degryse benadrukt dat dit ook in de Champions League het geval is. "Het gebrek aan een scorende centrumspits is echt wel een probleem voor Club, vind ik. Jutgla en Nilsson hebben allebei niét gescoord in deze Champions League-campagne", zei Degryse afgelopen weekend nog.

Nieuwe spits voor komende zomer

De Brugse clubleiding zal dit probleem ongetwijfeld ook al gezien hebben. Maar volgens Het Nieuwsblad is het geenszins de bedoeling om nog vlak voor het sluiten van de wintermercato een nieuwe spits te strikken. Jutgla, Nilsson en Vermant zullen ook in de komende maanden het vertrouwen blijven krijgen. Komende zomer geldt echter een ander verhaal. De kans is groot dat dan wel een nieuwe nummer 9 wordt gehaald, zeker als bepaalde spelers vertrekken. En dus zal Club de markt in de volgende weken en maanden van dichtbij monitoren.

Club moet naar komend seizoen toe sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

KV Mechelen smult van nieuw koningskoppel

De droom van KV Mechelen om Play-Off I te halen, leek de voorbije weken uiteen te spatten. ...

28
28
Grappig moment: Leko gunt Mechele geen cadeau

Club Brugge boekte zondagavond een vlotte zege tegen Standard en dus waren er bij Blauw-Zwart ...

32
32
Real zwoegt zonder vedetten maar wint wel in Valencia

Real Madrid is zondagavond in het spoor van FC Barcelona gebleven in LaLiga. Evident bleek dat niet, ...

13
13
PSG duwt Marseille in diepe crisis, Juve ontsnapt in slot

PSG heeft zondagavond serieus uitgehaald in de Franse klassieker tegen Olympique Marseille. Het ...

21
21
Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

85
85
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

83
83
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

105
105
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

158
158
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

64
64
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

270
270
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

140
140
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

457
457
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

1122
1122
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

61
61
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

153
153
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

156
156
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

278
278
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

59
59
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

571
571
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

120
120
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

395
395
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

621
621
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

312
312
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

369
369

Meer sportnieuws