'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

door
'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

Club Brugge incasseerde zondag een flinke opdoffer door in extremis nog te verliezen op het veld van Antwerp FC. Een nederlaag die Blauw-Zwart grotendeels aan zichzelf te danken had door de vele gemiste kansen. Toch is Club niet van plan om vlak voor de transferdeadline nog een extra spits te halen.

Lange tijd leek er voor de landskampioen geen vuiltje aan de lucht op de Bosuil. Club dicteerde voor rust de wet en kwam verdiend op voorsprong via Hans Vanaken. Vervolgens bleven de bezoekers controleren. Maar de Bruggelingen slaagden er ondanks de noduge kansen niet in om hun voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalden ze uiteindelijk een dure prijs voor.

Met twee lekkere doelpunten in de slotfase kon Antwerp de match immers toch weer naar zich toe trekken. Niet de eerste keer dat Club zich op die manier liet ringeloren door de Great Old. Maar meer dan ooit moest men hier de hand in eigen boezem steken. De titelverdediger had immers ruim voldoende doelkansen om de match veel eerder naar zich toe te trekken.

LEES OOK: 'Leko geeft fiat: Club Brugge flirt met oude bekende'

Gebrek aan efficiëntie voor doel

Het schort dus vooral aan de afwerking voor doel. Dan wordt al snel naar de spitsen gekeken. Ferran Jutgla is een voetballer met veel kwaliteiten, efficiëntie in de afwerking hoort daar niet bij. Gustaf Nilsson zoekt sinds zijn blessure wanhopig naar zijn gewenste vorm en liet ook tegen Antwerp weer de nodige kansen liggen. Romeo Vermant tot slot, werkt hard voor de ploeg maar is niet bepaald een killer voor doel.

Het gebrek aan efficiëntie bij de Brugse spitsen is overigens niet alleen een mankement in de eigen competitie. Analist Marc Degryse benadrukt dat dit ook in de Champions League het geval is. "Het gebrek aan een scorende centrumspits is echt wel een probleem voor Club, vind ik. Jutgla en Nilsson hebben allebei niét gescoord in deze Champions League-campagne", zei Degryse afgelopen weekend nog.

Nieuwe spits voor komende zomer

De Brugse clubleiding zal dit probleem ongetwijfeld ook al gezien hebben. Maar volgens Het Nieuwsblad is het geenszins de bedoeling om nog vlak voor het sluiten van de wintermercato een nieuwe spits te strikken. Jutgla, Nilsson en Vermant zullen ook in de komende maanden het vertrouwen blijven krijgen. Komende zomer geldt echter een ander verhaal. De kans is groot dat dan wel een nieuwe nummer 9 wordt gehaald, zeker als bepaalde spelers vertrekken. En dus zal Club de markt in de volgende weken en maanden van dichtbij monitoren.

Club moet naar komend seizoen toe sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

19
19
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

7
7
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

48
48
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

46
46
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

40
40
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

91
91
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

59
59
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

28
28
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

83
83
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

44
44
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

154
154
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

29
29
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

347
347
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

63
63
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

37
37
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

111
111
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

146
146
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

99
99
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

74
74
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

303
303
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

83
83
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

116
116
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

164
164
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

63
63
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

236
236

Meer sportnieuws