'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

door
'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

Club Brugge incasseerde zondag een flinke opdoffer door in extremis nog te verliezen op het veld van Antwerp FC. Een nederlaag die Blauw-Zwart grotendeels aan zichzelf te danken had door de vele gemiste kansen. Toch is Club niet van plan om vlak voor de transferdeadline nog een extra spits te halen.

Lange tijd leek er voor de landskampioen geen vuiltje aan de lucht op de Bosuil. Club dicteerde voor rust de wet en kwam verdiend op voorsprong via Hans Vanaken. Vervolgens bleven de bezoekers controleren. Maar de Bruggelingen slaagden er ondanks de noduge kansen niet in om hun voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalden ze uiteindelijk een dure prijs voor.

Met twee lekkere doelpunten in de slotfase kon Antwerp de match immers toch weer naar zich toe trekken. Niet de eerste keer dat Club zich op die manier liet ringeloren door de Great Old. Maar meer dan ooit moest men hier de hand in eigen boezem steken. De titelverdediger had immers ruim voldoende doelkansen om de match veel eerder naar zich toe te trekken.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Gebrek aan efficiëntie voor doel

Het schort dus vooral aan de afwerking voor doel. Dan wordt al snel naar de spitsen gekeken. Ferran Jutgla is een voetballer met veel kwaliteiten, efficiëntie in de afwerking hoort daar niet bij. Gustaf Nilsson zoekt sinds zijn blessure wanhopig naar zijn gewenste vorm en liet ook tegen Antwerp weer de nodige kansen liggen. Romeo Vermant tot slot, werkt hard voor de ploeg maar is niet bepaald een killer voor doel.

Het gebrek aan efficiëntie bij de Brugse spitsen is overigens niet alleen een mankement in de eigen competitie. Analist Marc Degryse benadrukt dat dit ook in de Champions League het geval is. "Het gebrek aan een scorende centrumspits is echt wel een probleem voor Club, vind ik. Jutgla en Nilsson hebben allebei niét gescoord in deze Champions League-campagne", zei Degryse afgelopen weekend nog.

Nieuwe spits voor komende zomer

De Brugse clubleiding zal dit probleem ongetwijfeld ook al gezien hebben. Maar volgens Het Nieuwsblad is het geenszins de bedoeling om nog vlak voor het sluiten van de wintermercato een nieuwe spits te strikken. Jutgla, Nilsson en Vermant zullen ook in de komende maanden het vertrouwen blijven krijgen. Komende zomer geldt echter een ander verhaal. De kans is groot dat dan wel een nieuwe nummer 9 wordt gehaald, zeker als bepaalde spelers vertrekken. En dus zal Club de markt in de volgende weken en maanden van dichtbij monitoren.

Club moet naar komend seizoen toe sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

1
1
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

34
34
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

62
62
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

18
18
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

107
107
Arsenal met grote zorgen na nieuwe optater

Arsenal wil dit jaar na ruim 20 jaar eindelijk nog eens landskampioen worden. De Gunners hoopten ...

28
28
'Standard kan eindelijk cashen: twee hete transferdossiers'

Standard is een club die de komende jaren weer aansluiting wil vinden met de Belgische subtop. De ...

55
55
'Anderlecht, opgelet: twee clubs strijden om Lukaku'

Ze spreken het bij RSC Anderlecht niet uit, maar uiteraard dromen ze door de huidige situatie van ...

157
157
Coosemans doet boekje open over toekomst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht zal Thorgan Hazard heel erg uitkijken naar de contractbesprekingen tussen de club ...

140
140
Dipje bij STVV: Vrancken blikt vooruit naar Club Brugge

STVV kent een fantastisch seizoen. De Kanaries kunnen echter niet ontkennen dat ze in een dipje ...

104
104
'City pakt zwaar uit: PL-smaakmaker eerste zomeraanwinst'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

38
38
Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

349
349
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

167
167
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

251
251
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

538
538
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

162
162
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

112
112
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

252
252
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

66
66
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

76
76
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

74
74
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

224
224
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

138
138
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

120
120

Meer sportnieuws