'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

2780 stemmen
'Club Brugge beslist over last-minute komst nieuwe topspits'

Club Brugge incasseerde zondag een flinke opdoffer door in extremis nog te verliezen op het veld van Antwerp FC. Een nederlaag die Blauw-Zwart grotendeels aan zichzelf te danken had door de vele gemiste kansen. Toch is Club niet van plan om vlak voor de transferdeadline nog een extra spits te halen.

Lange tijd leek er voor de landskampioen geen vuiltje aan de lucht op de Bosuil. Club dicteerde voor rust de wet en kwam verdiend op voorsprong via Hans Vanaken. Vervolgens bleven de bezoekers controleren. Maar de Bruggelingen slaagden er ondanks de noduge kansen niet in om hun voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalden ze uiteindelijk een dure prijs voor.

Met twee lekkere doelpunten in de slotfase kon Antwerp de match immers toch weer naar zich toe trekken. Niet de eerste keer dat Club zich op die manier liet ringeloren door de Great Old. Maar meer dan ooit moest men hier de hand in eigen boezem steken. De titelverdediger had immers ruim voldoende doelkansen om de match veel eerder naar zich toe te trekken.

LEES OOK: Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Gebrek aan efficiëntie voor doel

Het schort dus vooral aan de afwerking voor doel. Dan wordt al snel naar de spitsen gekeken. Ferran Jutgla is een voetballer met veel kwaliteiten, efficiëntie in de afwerking hoort daar niet bij. Gustaf Nilsson zoekt sinds zijn blessure wanhopig naar zijn gewenste vorm en liet ook tegen Antwerp weer de nodige kansen liggen. Romeo Vermant tot slot, werkt hard voor de ploeg maar is niet bepaald een killer voor doel.

Het gebrek aan efficiëntie bij de Brugse spitsen is overigens niet alleen een mankement in de eigen competitie. Analist Marc Degryse benadrukt dat dit ook in de Champions League het geval is. "Het gebrek aan een scorende centrumspits is echt wel een probleem voor Club, vind ik. Jutgla en Nilsson hebben allebei niét gescoord in deze Champions League-campagne", zei Degryse afgelopen weekend nog.

Nieuwe spits voor komende zomer

De Brugse clubleiding zal dit probleem ongetwijfeld ook al gezien hebben. Maar volgens Het Nieuwsblad is het geenszins de bedoeling om nog vlak voor het sluiten van de wintermercato een nieuwe spits te strikken. Jutgla, Nilsson en Vermant zullen ook in de komende maanden het vertrouwen blijven krijgen. Komende zomer geldt echter een ander verhaal. De kans is groot dat dan wel een nieuwe nummer 9 wordt gehaald, zeker als bepaalde spelers vertrekken. En dus zal Club de markt in de volgende weken en maanden van dichtbij monitoren.

Club moet naar komend seizoen toe sowieso een nieuwe spits halen ...

Meest recent

Toptransfer bij Union SG? “Vergelijkbaar met Vanaken”

Union SG en Club Brugge nemen het vanavond tegen elkaar op in een rechtstreeks titelduel. Bij de ...

5
5
Westerlo duwt Charleroi kopje onder: “Dit is wreed”

Het is erg spannend in de Europe Play-Offs, maar Westerlo heeft Sporting Charleroi een ferme ...

2
2
Van Gucht verrast met pikante onthulling: Willy Sommers sprakeloos

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor opvallende reacties gezorgd met een bijzonder openhartige ...

35
35
Mourinho breekt stilzwijgen rond Real Madrid

De naam van José Mourinho klinkt steeds luider bij Real Madrid en her en der wordt er al ...

31
31
Club-Union: Vossen, Vormer en Simons zien hetzelfde gebeuren

Club Brugge neemt het vanavond op tegen Union SG. Het lijkt de beslissende match te worden voor de ...

419
419
Taravel verrast gigantisch met opstelling Anderlecht

RSC Anderlecht wil de bekernederlaag doorspoelen met een zege in eigen huis tegen KV Mechelen. Dat ...

329
329
'Toptransfer lonkt plots voor AA Gent'

AA Gent kent een degelijk seizoen, maar ook geen hoogstaand. De Buffalo's hopen de komende jaren ...

127
127
Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Er is enorme ophef ontstaan in Nederland rond de soap binnen de nationale ploeg van Curaçao, ...

22
22
Romelu Lukaku naar Anderlecht: nu of nooit?

Romelu Lukaku werd afgelopen week 33 jaar. ‘Big Rom’ zit in een moeilijke fase in zijn ...

262
262
‘Wilmots ontploft na transferzet Anderlecht’

Anderlecht zit in een transferslag die snel oplaait. De concurrentie, waaronder Standard, springt ...

289
289
Anderlecht en STVV krijgen bijzonder goed nieuws

RSC Anderlecht hoopt zijn Europees ticket zo snel mogelijk te bemachtigen, STVV heeft dat al beet. ...

295
295
Club Brugge weigerde: "Heb Burgess nog aangeraden bij hen"

Club Brugge speelt vanavond de topper in eigen huis tegen Union SG. Een beslissende match voor de ...

285
285
Anderlecht aan zet: Sibierski krijgt gouden transfertips

Er worden stevige analyses gemaakt na de bekernederlaag van RSC Anderlecht. Sportief directeur ...

327
327
Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

43
43
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

168
168
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

482
482
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

230
230
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

109
109
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

323
323
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

111
111
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

415
415
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

135
135
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

83
83
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

18
18
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

55
55

Meer sportnieuws