Club Brugge verbouwereerd: "Dit is te gek voor woorden"

door
Club Brugge verbouwereerd:

Enkele dagen voor de belangrijke bekerclash op het veld van KRC Genk heeft Club Brugge een flinke tip geïncasseerd. De landskampioen leek zondag nochtans op weg naar een verdiende uitzege tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het alsnog fout voor de Bruggelingen.

Met een ticket voor de knock out-fase van de Champions League op zak, kon de Belgische titelverdediger met vertrouwen naar de Bosuil afzakken. En lange tijd was er voor Blauw-Zwart ook geen vuiltje aan de lucht. Hans Vanaken wist de score na een halfuur te openen, een voorsprong die Club zonder problemen kon vasthouden tot aan de rust.

Hoewel Antwerp zijn niveau ietwat kon opkrikken na de pauze, bleven de Bruggelingen grotendeels in cruise control. Maar de ploeg van coach Nicky Hayen slaagde er niet om zijn voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalde de landskampioen in de slotminuten een bijzonder zware prijs voor.

LEES OOK: Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Onwaarschijnlijke ontknoping

Zo kon de thuisploeg langszij kruipen via een geweldige knal van Mahamadou Doumbia. Enkele minuten later ging het dak er helemaal vanaf op de Bosuil. Tjaronn Chery wist de Great Old immers een 2-1-overwinning te bezorgen. Blauw-Zwart blijft daardoor achter met een teleurstellende 1 op 6.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het Brugse kamp. "Heel gek wat hier gebeurt. Ik denk dat we genoeg gedaan hebben om deze wedstrijd te winnen, behalve meer scoren dan", reageerde Simon Mignolet op de clubwebstek. "Dan weet je dat er nog altijd een mogelijkheid zal komen als de bal eens goed valt. Dat gebeurt hier zelfs twee keer. Dat is echt te gek voor woorden eigenlijk."

Cruciale cupmatch

Door deze nederlaag telt Club plots weer zes punten achterstand op Genk. Maar woensdag kan het de leider een mentale tik verkopen in hun onderlinge bekerduel. De Bruggelingen kunnen alvast met een 1-0-voorsprong van in de heenmatch naar de Cegeka Arena afzakken. "We moeten accepteren dat we opnieuw moeten aanknopen met de overwinning. Gelukkig hebben we veel wedstrijden en komt er woensdag weer een belangrijke aan tegen Genk", besluit Mignolet.

Club verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

31
31
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

91
91
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

193
193
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

63
63
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

319
319
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

82
82
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

582
582
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

207
207
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

178
178
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

404
404
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

63
63
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

241
241
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

70
70
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

118
118
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

470
470
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

272
272
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

361
361
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

815
815
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

375
375

Meer sportnieuws