Club Brugge verbouwereerd: "Dit is te gek voor woorden"

862 stemmen
Club Brugge verbouwereerd:

Enkele dagen voor de belangrijke bekerclash op het veld van KRC Genk heeft Club Brugge een flinke tip geïncasseerd. De landskampioen leek zondag nochtans op weg naar een verdiende uitzege tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het alsnog fout voor de Bruggelingen.

Met een ticket voor de knock out-fase van de Champions League op zak, kon de Belgische titelverdediger met vertrouwen naar de Bosuil afzakken. En lange tijd was er voor Blauw-Zwart ook geen vuiltje aan de lucht. Hans Vanaken wist de score na een halfuur te openen, een voorsprong die Club zonder problemen kon vasthouden tot aan de rust.

Hoewel Antwerp zijn niveau ietwat kon opkrikken na de pauze, bleven de Bruggelingen grotendeels in cruise control. Maar de ploeg van coach Nicky Hayen slaagde er niet om zijn voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalde de landskampioen in de slotminuten een bijzonder zware prijs voor.

LEES OOK: ‘Knopen doorgehakt: pakt Club Brugge uit met Sels?’

Onwaarschijnlijke ontknoping

Zo kon de thuisploeg langszij kruipen via een geweldige knal van Mahamadou Doumbia. Enkele minuten later ging het dak er helemaal vanaf op de Bosuil. Tjaronn Chery wist de Great Old immers een 2-1-overwinning te bezorgen. Blauw-Zwart blijft daardoor achter met een teleurstellende 1 op 6.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het Brugse kamp. "Heel gek wat hier gebeurt. Ik denk dat we genoeg gedaan hebben om deze wedstrijd te winnen, behalve meer scoren dan", reageerde Simon Mignolet op de clubwebstek. "Dan weet je dat er nog altijd een mogelijkheid zal komen als de bal eens goed valt. Dat gebeurt hier zelfs twee keer. Dat is echt te gek voor woorden eigenlijk."

Cruciale cupmatch

Door deze nederlaag telt Club plots weer zes punten achterstand op Genk. Maar woensdag kan het de leider een mentale tik verkopen in hun onderlinge bekerduel. De Bruggelingen kunnen alvast met een 1-0-voorsprong van in de heenmatch naar de Cegeka Arena afzakken. "We moeten accepteren dat we opnieuw moeten aanknopen met de overwinning. Gelukkig hebben we veel wedstrijden en komt er woensdag weer een belangrijke aan tegen Genk", besluit Mignolet.

Club verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

0
0
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

22
22
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

114
114
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

48
48
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

60
60
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

86
86
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

54
54
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

100
100
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

255
255
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

77
77
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

776
776
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

469
469
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

44
44
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

424
424
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

225
225
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

815
815
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

572
572
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428

Meer sportnieuws