Club Brugge verbouwereerd: "Dit is te gek voor woorden"

862
Club Brugge verbouwereerd:

Enkele dagen voor de belangrijke bekerclash op het veld van KRC Genk heeft Club Brugge een flinke tip geïncasseerd. De landskampioen leek zondag nochtans op weg naar een verdiende uitzege tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het alsnog fout voor de Bruggelingen.

Met een ticket voor de knock out-fase van de Champions League op zak, kon de Belgische titelverdediger met vertrouwen naar de Bosuil afzakken. En lange tijd was er voor Blauw-Zwart ook geen vuiltje aan de lucht. Hans Vanaken wist de score na een halfuur te openen, een voorsprong die Club zonder problemen kon vasthouden tot aan de rust.

Hoewel Antwerp zijn niveau ietwat kon opkrikken na de pauze, bleven de Bruggelingen grotendeels in cruise control. Maar de ploeg van coach Nicky Hayen slaagde er niet om zijn voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalde de landskampioen in de slotminuten een bijzonder zware prijs voor.

LEES OOK: 'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Onwaarschijnlijke ontknoping

Zo kon de thuisploeg langszij kruipen via een geweldige knal van Mahamadou Doumbia. Enkele minuten later ging het dak er helemaal vanaf op de Bosuil. Tjaronn Chery wist de Great Old immers een 2-1-overwinning te bezorgen. Blauw-Zwart blijft daardoor achter met een teleurstellende 1 op 6.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het Brugse kamp. "Heel gek wat hier gebeurt. Ik denk dat we genoeg gedaan hebben om deze wedstrijd te winnen, behalve meer scoren dan", reageerde Simon Mignolet op de clubwebstek. "Dan weet je dat er nog altijd een mogelijkheid zal komen als de bal eens goed valt. Dat gebeurt hier zelfs twee keer. Dat is echt te gek voor woorden eigenlijk."

Cruciale cupmatch

Door deze nederlaag telt Club plots weer zes punten achterstand op Genk. Maar woensdag kan het de leider een mentale tik verkopen in hun onderlinge bekerduel. De Bruggelingen kunnen alvast met een 1-0-voorsprong van in de heenmatch naar de Cegeka Arena afzakken. "We moeten accepteren dat we opnieuw moeten aanknopen met de overwinning. Gelukkig hebben we veel wedstrijden en komt er woensdag weer een belangrijke aan tegen Genk", besluit Mignolet.

Club verdiende de zege het meest ...

Meest recent

‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

8
8
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

15
15
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

92
92
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

169
169
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

182
182
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

68
68
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

53
53
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

177
177
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

33
33
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

98
98
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

181
181
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

693
693
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

91
91
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

135
135
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

188
188
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

182
182
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

66
66
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

119
119
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

132
132
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

228
228
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

447
447
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

146
146
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

41
41
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

186
186

Meer sportnieuws