Club Brugge verbouwereerd: "Dit is te gek voor woorden"

door
Club Brugge verbouwereerd:

Enkele dagen voor de belangrijke bekerclash op het veld van KRC Genk heeft Club Brugge een flinke tip geïncasseerd. De landskampioen leek zondag nochtans op weg naar een verdiende uitzege tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het alsnog fout voor de Bruggelingen.

Met een ticket voor de knock out-fase van de Champions League op zak, kon de Belgische titelverdediger met vertrouwen naar de Bosuil afzakken. En lange tijd was er voor Blauw-Zwart ook geen vuiltje aan de lucht. Hans Vanaken wist de score na een halfuur te openen, een voorsprong die Club zonder problemen kon vasthouden tot aan de rust.

Hoewel Antwerp zijn niveau ietwat kon opkrikken na de pauze, bleven de Bruggelingen grotendeels in cruise control. Maar de ploeg van coach Nicky Hayen slaagde er niet om zijn voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalde de landskampioen in de slotminuten een bijzonder zware prijs voor.

LEES OOK: Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Onwaarschijnlijke ontknoping

Zo kon de thuisploeg langszij kruipen via een geweldige knal van Mahamadou Doumbia. Enkele minuten later ging het dak er helemaal vanaf op de Bosuil. Tjaronn Chery wist de Great Old immers een 2-1-overwinning te bezorgen. Blauw-Zwart blijft daardoor achter met een teleurstellende 1 op 6.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het Brugse kamp. "Heel gek wat hier gebeurt. Ik denk dat we genoeg gedaan hebben om deze wedstrijd te winnen, behalve meer scoren dan", reageerde Simon Mignolet op de clubwebstek. "Dan weet je dat er nog altijd een mogelijkheid zal komen als de bal eens goed valt. Dat gebeurt hier zelfs twee keer. Dat is echt te gek voor woorden eigenlijk."

Cruciale cupmatch

Door deze nederlaag telt Club plots weer zes punten achterstand op Genk. Maar woensdag kan het de leider een mentale tik verkopen in hun onderlinge bekerduel. De Bruggelingen kunnen alvast met een 1-0-voorsprong van in de heenmatch naar de Cegeka Arena afzakken. "We moeten accepteren dat we opnieuw moeten aanknopen met de overwinning. Gelukkig hebben we veel wedstrijden en komt er woensdag weer een belangrijke aan tegen Genk", besluit Mignolet.

Club verdiende de zege het meest ...

Meest recent

Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

2
2
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

7
7
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

35
35
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

56
56
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

229
229
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

53
53
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

153
153
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

30
30
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

103
103
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

131
131
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

127
127
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

279
279
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

106
106
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

79
79
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

337
337
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

72
72
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

136
136
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

149
149
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

324
324
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

397
397
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

140
140
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

118
118
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

141
141
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

493
493
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

509
509

Meer sportnieuws