Club Brugge verbouwereerd: "Dit is te gek voor woorden"

862
Club Brugge verbouwereerd:

Enkele dagen voor de belangrijke bekerclash op het veld van KRC Genk heeft Club Brugge een flinke tip geïncasseerd. De landskampioen leek zondag nochtans op weg naar een verdiende uitzege tegen Antwerp FC. Maar in de slotminuten liep het alsnog fout voor de Bruggelingen.

Met een ticket voor de knock out-fase van de Champions League op zak, kon de Belgische titelverdediger met vertrouwen naar de Bosuil afzakken. En lange tijd was er voor Blauw-Zwart ook geen vuiltje aan de lucht. Hans Vanaken wist de score na een halfuur te openen, een voorsprong die Club zonder problemen kon vasthouden tot aan de rust.

Hoewel Antwerp zijn niveau ietwat kon opkrikken na de pauze, bleven de Bruggelingen grotendeels in cruise control. Maar de ploeg van coach Nicky Hayen slaagde er niet om zijn voorsprong verder uit te bouwen. En daar betaalde de landskampioen in de slotminuten een bijzonder zware prijs voor.

LEES OOK: Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Onwaarschijnlijke ontknoping

Zo kon de thuisploeg langszij kruipen via een geweldige knal van Mahamadou Doumbia. Enkele minuten later ging het dak er helemaal vanaf op de Bosuil. Tjaronn Chery wist de Great Old immers een 2-1-overwinning te bezorgen. Blauw-Zwart blijft daardoor achter met een teleurstellende 1 op 6.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het Brugse kamp. "Heel gek wat hier gebeurt. Ik denk dat we genoeg gedaan hebben om deze wedstrijd te winnen, behalve meer scoren dan", reageerde Simon Mignolet op de clubwebstek. "Dan weet je dat er nog altijd een mogelijkheid zal komen als de bal eens goed valt. Dat gebeurt hier zelfs twee keer. Dat is echt te gek voor woorden eigenlijk."

Cruciale cupmatch

Door deze nederlaag telt Club plots weer zes punten achterstand op Genk. Maar woensdag kan het de leider een mentale tik verkopen in hun onderlinge bekerduel. De Bruggelingen kunnen alvast met een 1-0-voorsprong van in de heenmatch naar de Cegeka Arena afzakken. "We moeten accepteren dat we opnieuw moeten aanknopen met de overwinning. Gelukkig hebben we veel wedstrijden en komt er woensdag weer een belangrijke aan tegen Genk", besluit Mignolet.

Club verdiende de zege het meest ...

Meest recent

'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

7
7
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

6
6
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

22
22
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

8
8
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

9
9
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

18
18
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

92
92
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

22
22
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

190
190
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

89
89
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

189
189
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

65
65
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

63
63
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

223
223
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

52
52
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

105
105
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

259
259
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

53
53
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

211
211
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

144
144
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

86
86
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

231
231
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

218
218

Meer sportnieuws