Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

door
Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

Het is quasi onwaarschijnlijk, maar Antwerp pakte deze namiddag in het absolute slot nog de zege tegen Club Brugge! Blauw-Zwart domineerde 85' lang, miste kans op kans (Lammens eiste de uitblinkersrol op) en in het slot ging The Great Old nog op en over de landskampioen. Een gouden driepunter voor De Roeck en co.

Enkele dagen na de knappe kwalificatie in de Champions League wachtte voor Club Brugge een verraderlijke trip naar de Bosuil. Nicky Hayen koos voor exact dezelfde elf namen die in Manchester één helft lang City in moeilijkheden bracht. Bij Antwerp keerde Alderweireld terug uit schorsing, ook de opnieuw fitte Chery nam zijn basisplaats weer in.

LEES OOK: Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Dominant Club bedankt toekomstige Gouden Schoen

De bezoekers begonnen prima, na een paar fraaie tikken werd Tzolis vrijgespeeld en die vond een uitstekende Lammens op zijn weg. In de eerste tien minuten was Club Brugge enorm dominant, The Great Old liep vaak achter een ongrijpbare bal aan. Iets voor het kwartier liet Talbi na een blunder van Janssen de openingstreffer liggen, opnieuw redde de Antwerpse doelman prima.

De landskampioen kwam halfweg de eerste helft dan toch verdiend op voorsprong. Op rechts ging Talbi de flank af, zijn voorzet bereikte centraal (met wat geluk) Hans Vanaken en die schoof de 0-1 voorbij Lammens. Antwerp schoot nu toch wakker, op het halfuur vloog een flauwe poging van Janssen in de handen van Mignolet.

Het slotkwartier op de Bosuil leverde nog amper kansen op. Een oppermachtig Blauw-Zwart leek halfweg de kloof met leider Racing Genk weer te verkleinen tot drie punten.

Onmondig Antwerp dankt absolute parel

Kwam er na rust toch een reactie van The Great Old? Het was opnieuw Club dat goed van start ging. Jutgla dwong doelman Lammens meteen tot een goede redding, even later knalde Jashari ruim over. De bezoekers bleven oppermachtig, nog voor het uur vergat Tzolis om oog in oog met Lammens de trekker over te halen. Antwerp bleef in leven met dank aan zijn geweldige doelman.

Antwerp toonde werkelijk niets en ontsnapte nogmaals toen Jutgla met een prachtige krul de paal viseerde. In het slot van de wedstrijd kwam er bij momenten toch wat 'vuur' in deze confrontatie, al bleven grote kansen voor de thuisploeg uit. Aan de overzijde keerde Lammens op tien minuten van het einde nog maar eens twee pogingen van invallers Nielsen en Nilsson.

De gemiste kansen zouden Club Brugge zowaar nog zuur opbreken. In het absolute slot haalde Doumbia (nog maar eens) geweldig uit en de bal ging voorbij een grabbelende Mignolet in doel: 1-1. Nog meer onheil volgde even later voor de bezoekers: Chery ontsnapte aan de Brugse defensie en legde zowaar de 2-1 in doel. Zo pakte Antwerp nog de drie punten na een onwaarschijnlijk scenario. Voor die van Club wachtte een heel lange terugreis richting Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (23') Vanaken, 1-1 (86') Doumbia, 2-1 (90') Chery

Wie is voor u nu de grote titelfavoriet?

Meest recent

'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

1
1
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

65
65
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

28
28
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

111
111
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

236
236
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

80
80
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

66
66
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

31
31
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

164
164
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

126
126
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

119
119
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

115
115
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

152
152
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

232
232
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

534
534
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

183
183
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

399
399
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

95
95
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

140
140
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

151
151
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

392
392
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

70
70
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

266
266
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

188
188

Meer sportnieuws