Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

door
Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

Het is quasi onwaarschijnlijk, maar Antwerp pakte deze namiddag in het absolute slot nog de zege tegen Club Brugge! Blauw-Zwart domineerde 85' lang, miste kans op kans (Lammens eiste de uitblinkersrol op) en in het slot ging The Great Old nog op en over de landskampioen. Een gouden driepunter voor De Roeck en co.

Enkele dagen na de knappe kwalificatie in de Champions League wachtte voor Club Brugge een verraderlijke trip naar de Bosuil. Nicky Hayen koos voor exact dezelfde elf namen die in Manchester één helft lang City in moeilijkheden bracht. Bij Antwerp keerde Alderweireld terug uit schorsing, ook de opnieuw fitte Chery nam zijn basisplaats weer in.

LEES OOK: Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Dominant Club bedankt toekomstige Gouden Schoen

De bezoekers begonnen prima, na een paar fraaie tikken werd Tzolis vrijgespeeld en die vond een uitstekende Lammens op zijn weg. In de eerste tien minuten was Club Brugge enorm dominant, The Great Old liep vaak achter een ongrijpbare bal aan. Iets voor het kwartier liet Talbi na een blunder van Janssen de openingstreffer liggen, opnieuw redde de Antwerpse doelman prima.

De landskampioen kwam halfweg de eerste helft dan toch verdiend op voorsprong. Op rechts ging Talbi de flank af, zijn voorzet bereikte centraal (met wat geluk) Hans Vanaken en die schoof de 0-1 voorbij Lammens. Antwerp schoot nu toch wakker, op het halfuur vloog een flauwe poging van Janssen in de handen van Mignolet.

Het slotkwartier op de Bosuil leverde nog amper kansen op. Een oppermachtig Blauw-Zwart leek halfweg de kloof met leider Racing Genk weer te verkleinen tot drie punten.

Onmondig Antwerp dankt absolute parel

Kwam er na rust toch een reactie van The Great Old? Het was opnieuw Club dat goed van start ging. Jutgla dwong doelman Lammens meteen tot een goede redding, even later knalde Jashari ruim over. De bezoekers bleven oppermachtig, nog voor het uur vergat Tzolis om oog in oog met Lammens de trekker over te halen. Antwerp bleef in leven met dank aan zijn geweldige doelman.

Antwerp toonde werkelijk niets en ontsnapte nogmaals toen Jutgla met een prachtige krul de paal viseerde. In het slot van de wedstrijd kwam er bij momenten toch wat 'vuur' in deze confrontatie, al bleven grote kansen voor de thuisploeg uit. Aan de overzijde keerde Lammens op tien minuten van het einde nog maar eens twee pogingen van invallers Nielsen en Nilsson.

De gemiste kansen zouden Club Brugge zowaar nog zuur opbreken. In het absolute slot haalde Doumbia (nog maar eens) geweldig uit en de bal ging voorbij een grabbelende Mignolet in doel: 1-1. Nog meer onheil volgde even later voor de bezoekers: Chery ontsnapte aan de Brugse defensie en legde zowaar de 2-1 in doel. Zo pakte Antwerp nog de drie punten na een onwaarschijnlijk scenario. Voor die van Club wachtte een heel lange terugreis richting Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (23') Vanaken, 1-1 (86') Doumbia, 2-1 (90') Chery

Wie is voor u nu de grote titelfavoriet?

Meest recent

Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

7
7
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

16
16
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

44
44
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

135
135
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

52
52
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

51
51
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

236
236
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

55
55
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

96
96
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

109
109
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

270
270
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

292
292
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

111
111
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

116
116
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

114
114
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

422
422
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

464
464
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

134
134
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

412
412
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

508
508
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

302
302
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

119
119
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

86
86
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

68
68
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

165
165

Meer sportnieuws