Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

door
Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

Het is quasi onwaarschijnlijk, maar Antwerp pakte deze namiddag in het absolute slot nog de zege tegen Club Brugge! Blauw-Zwart domineerde 85' lang, miste kans op kans (Lammens eiste de uitblinkersrol op) en in het slot ging The Great Old nog op en over de landskampioen. Een gouden driepunter voor De Roeck en co.

Enkele dagen na de knappe kwalificatie in de Champions League wachtte voor Club Brugge een verraderlijke trip naar de Bosuil. Nicky Hayen koos voor exact dezelfde elf namen die in Manchester één helft lang City in moeilijkheden bracht. Bij Antwerp keerde Alderweireld terug uit schorsing, ook de opnieuw fitte Chery nam zijn basisplaats weer in.

LEES OOK: ‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Dominant Club bedankt toekomstige Gouden Schoen

De bezoekers begonnen prima, na een paar fraaie tikken werd Tzolis vrijgespeeld en die vond een uitstekende Lammens op zijn weg. In de eerste tien minuten was Club Brugge enorm dominant, The Great Old liep vaak achter een ongrijpbare bal aan. Iets voor het kwartier liet Talbi na een blunder van Janssen de openingstreffer liggen, opnieuw redde de Antwerpse doelman prima.

De landskampioen kwam halfweg de eerste helft dan toch verdiend op voorsprong. Op rechts ging Talbi de flank af, zijn voorzet bereikte centraal (met wat geluk) Hans Vanaken en die schoof de 0-1 voorbij Lammens. Antwerp schoot nu toch wakker, op het halfuur vloog een flauwe poging van Janssen in de handen van Mignolet.

Het slotkwartier op de Bosuil leverde nog amper kansen op. Een oppermachtig Blauw-Zwart leek halfweg de kloof met leider Racing Genk weer te verkleinen tot drie punten.

Onmondig Antwerp dankt absolute parel

Kwam er na rust toch een reactie van The Great Old? Het was opnieuw Club dat goed van start ging. Jutgla dwong doelman Lammens meteen tot een goede redding, even later knalde Jashari ruim over. De bezoekers bleven oppermachtig, nog voor het uur vergat Tzolis om oog in oog met Lammens de trekker over te halen. Antwerp bleef in leven met dank aan zijn geweldige doelman.

Antwerp toonde werkelijk niets en ontsnapte nogmaals toen Jutgla met een prachtige krul de paal viseerde. In het slot van de wedstrijd kwam er bij momenten toch wat 'vuur' in deze confrontatie, al bleven grote kansen voor de thuisploeg uit. Aan de overzijde keerde Lammens op tien minuten van het einde nog maar eens twee pogingen van invallers Nielsen en Nilsson.

De gemiste kansen zouden Club Brugge zowaar nog zuur opbreken. In het absolute slot haalde Doumbia (nog maar eens) geweldig uit en de bal ging voorbij een grabbelende Mignolet in doel: 1-1. Nog meer onheil volgde even later voor de bezoekers: Chery ontsnapte aan de Brugse defensie en legde zowaar de 2-1 in doel. Zo pakte Antwerp nog de drie punten na een onwaarschijnlijk scenario. Voor die van Club wachtte een heel lange terugreis richting Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (23') Vanaken, 1-1 (86') Doumbia, 2-1 (90') Chery

Wie is voor u nu de grote titelfavoriet?

Meest recent

Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

23
23
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

21
21
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

403
403
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

100
100
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

169
169
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

38
38
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

302
302
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

184
184
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

281
281
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

266
266
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

191
191
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

27
27
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

364
364
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

398
398
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

217
217
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

46
46
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

98
98
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

372
372
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

835
835
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

364
364
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

1037
1037
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

102
102
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

350
350
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

485
485

Meer sportnieuws