Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

door
Bosuil davert: Antwerp euforisch na knotsgek slot tegen Club

Het is quasi onwaarschijnlijk, maar Antwerp pakte deze namiddag in het absolute slot nog de zege tegen Club Brugge! Blauw-Zwart domineerde 85' lang, miste kans op kans (Lammens eiste de uitblinkersrol op) en in het slot ging The Great Old nog op en over de landskampioen. Een gouden driepunter voor De Roeck en co.

Enkele dagen na de knappe kwalificatie in de Champions League wachtte voor Club Brugge een verraderlijke trip naar de Bosuil. Nicky Hayen koos voor exact dezelfde elf namen die in Manchester één helft lang City in moeilijkheden bracht. Bij Antwerp keerde Alderweireld terug uit schorsing, ook de opnieuw fitte Chery nam zijn basisplaats weer in.

LEES OOK: Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Dominant Club bedankt toekomstige Gouden Schoen

De bezoekers begonnen prima, na een paar fraaie tikken werd Tzolis vrijgespeeld en die vond een uitstekende Lammens op zijn weg. In de eerste tien minuten was Club Brugge enorm dominant, The Great Old liep vaak achter een ongrijpbare bal aan. Iets voor het kwartier liet Talbi na een blunder van Janssen de openingstreffer liggen, opnieuw redde de Antwerpse doelman prima.

De landskampioen kwam halfweg de eerste helft dan toch verdiend op voorsprong. Op rechts ging Talbi de flank af, zijn voorzet bereikte centraal (met wat geluk) Hans Vanaken en die schoof de 0-1 voorbij Lammens. Antwerp schoot nu toch wakker, op het halfuur vloog een flauwe poging van Janssen in de handen van Mignolet.

Het slotkwartier op de Bosuil leverde nog amper kansen op. Een oppermachtig Blauw-Zwart leek halfweg de kloof met leider Racing Genk weer te verkleinen tot drie punten.

Onmondig Antwerp dankt absolute parel

Kwam er na rust toch een reactie van The Great Old? Het was opnieuw Club dat goed van start ging. Jutgla dwong doelman Lammens meteen tot een goede redding, even later knalde Jashari ruim over. De bezoekers bleven oppermachtig, nog voor het uur vergat Tzolis om oog in oog met Lammens de trekker over te halen. Antwerp bleef in leven met dank aan zijn geweldige doelman.

Antwerp toonde werkelijk niets en ontsnapte nogmaals toen Jutgla met een prachtige krul de paal viseerde. In het slot van de wedstrijd kwam er bij momenten toch wat 'vuur' in deze confrontatie, al bleven grote kansen voor de thuisploeg uit. Aan de overzijde keerde Lammens op tien minuten van het einde nog maar eens twee pogingen van invallers Nielsen en Nilsson.

De gemiste kansen zouden Club Brugge zowaar nog zuur opbreken. In het absolute slot haalde Doumbia (nog maar eens) geweldig uit en de bal ging voorbij een grabbelende Mignolet in doel: 1-1. Nog meer onheil volgde even later voor de bezoekers: Chery ontsnapte aan de Brugse defensie en legde zowaar de 2-1 in doel. Zo pakte Antwerp nog de drie punten na een onwaarschijnlijk scenario. Voor die van Club wachtte een heel lange terugreis richting Brugge.

Scoreverloop:

0-1 (23') Vanaken, 1-1 (86') Doumbia, 2-1 (90') Chery

Wie is voor u nu de grote titelfavoriet?

Meest recent

Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

10
10
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

12
12
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

157
157
'West Ham plant transferraid: Club en Union moeten vrezen'

In de Premier League beleeft West Ham een dramatisch seizoen. De traditieclub pakte in zijn eerste ...

71
71
TRANSFERUURTJE: 'Icoon terug bij PSV, Simeone kiest volgende club'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

101
101
Clement meteen onder vuur na mokerslag

Philippe Clement heeft voor een nieuwe uitdaging bij Norwich City gekozen. De oefenmeester werkte ...

78
78
Medewerker DAZN komt met zéér opvallende onthulling

DAZN blijft de gemoederen bezighouden. De rechtenhouder dropte een bom op het Belgische voetbal door ...

730
730
Galatasaray woest na Union SG: één speler afgemaakt

Union SG verraste vriend en vijand door in de heksenketel van Galatasaray te gaan winnen. De ...

203
203
Simeone speelt open kaart: volgende club al bekend

Diego Simeone is nog steeds de trainer van Atlético Madrid. Een clubicoon en een trainer die ...

61
61
'Nieuwe' smaakmaker voor Anderlecht: Hasi heeft er optie bij

Bij RSC Anderlecht haalden ze sinds januari heel wat jonge buitenlanders naar de club. Olivier ...

297
297
Stankovic doorbreekt de stilte over terugkeer naar Inter

Bij Club Brugge worden heel veel spelers gelinkt aan een toptransfer. Onder meer Aleksander ...

358
358
PSV stunt en haalt clublegende terug in huis

PSV is al jaren de nummer één in Nederland. De club lijkt ook dit seizoen weer af te ...

54
54
Kompany verbaast Europa: topcoach doet straffe bekentenis

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

127
127
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

46
46
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

372
372
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

573
573
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

371
371
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

283
283
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

437
437
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

79
79
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

279
279
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

225
225
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

192
192
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

416
416
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

991
991

Meer sportnieuws