Cercle Brugge verrast met komst ‘talentvolle kwieke spits’

door
Cercle Brugge verrast met komst ‘talentvolle kwieke spits’

Cercle Brugge haalde met Steve Ngoura, Lucas Perrin en Eloy Room drie winterversterkingen binnen en nu stelde Groen-Zwart verrassend de transfer van Elhadji Koné voor. De 19-jarige Malinees liep de afgelopen weken proef.

Koné maakte indruk tijdens die proefperiode en tekende nu een contract tot 2027 met nog een optie op een extra jaar. De 19-jarige aanvaller zal eerst aansluiten bij Jong Cercle om zich te bewijzen.

LEES OOK: Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Focus op talent

Cercle Brugge denkt aldus ook aan de toekomst en slaat tijdens de wintermercato toe. ‘Cercle Brugge heeft zich versterkt met de Malinees Elhadji Koné. De 19-jarige aanvaller liet in november een sterke indruk na tijdens een proefperiode van twee weken bij Jong Cercle. Nu tekende de talentvolle spits een contract tot 2027, met optie op een bijkomend jaar. Hij zal in eerste instantie bij Jong Cercle aansluiten.’

Groen-Zwart spreekt op de officiële kanalen van een ‘kwieke aanvaller’ en ‘stevige fysieke preseance’. ‘Koné werd geboren in Mali, maar genoot de afgelopen twee jaar zijn jeugdopleiding bij de Premier’Art Academy in Marokko. Nu zet de kwieke aanvaller een nieuwe stap in zijn carrière bij Cercle Brugge. De Malinees koppelt zijn stevige fysieke presence aan een neus voor doelpunten in de zestien. Koné zal bij Jong Cercle met het nummer 31 spelen.’

Voor de toekomst

Koné zal nog geen directe versterking voor de A-kern zijn. De jonge aanvaller zal eerst aansluiten bij Jong Cercle in Eerste Nationale. Na het vertrek van Kevin Denkey verloor Cercle veel aanvallende kwaliteiten.

Groen-Zwart probeert in 2025 de desastreuze seizoenstart uit te wissen. Zaterdag neemt De Vereniging het op tegen Standard Luik. Cercle staat op een elfde plek met 28 punten, maar kan met een driepunter dichter bij de top 6 sluipen.

Vind jij dat Cercle Brugge een goed transferbeleid heeft?

Meest recent

Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

3
3
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

37
37
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

26
26
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

8
8
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

95
95
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

137
137
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

308
308
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

16
16
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

583
583
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

35
35
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

68
68
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

155
155
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

176
176
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

94
94
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

320
320
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

74
74
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

190
190
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

278
278
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

680
680
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

983
983
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

308
308
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

357
357
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

66
66
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

766
766
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

163
163

Meer sportnieuws