Knappe Serie A-transfer Ngonge, Denayer op straat gezet

165 stemmen
Knappe Serie A-transfer Ngonge, Denayer op straat gezet

Het einde van de wintermercato is in zicht en ook enkele (kandidaat-)Rode Duivels kunnen last-minute nog van club veranderen. Cyril Ngonge bijvoorbeeld, zou een mooie overgang binnen de Serie A kunnen maken. Jason Denayer moet dan weer op zoek naar een nieuwe werkgever.

LEES OOK: Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

Ngonge richting Rome

Het voormalige jeugdproduct van Club Brugge maakte de voorbije seizoenen indruk bij Hellas Verona. Die prestaties zag hij een jaartje geleden beloond worden met een fraaie transfer naar SSC Napoli. Daar ging Ngonge veelbelovend van start, maar inmiddels raakt hij nog amper van de bank bij de Serie A-koploper.

Hoewel hij desondanks zijn eerste cap bij de Rode Duivels versierde, gaat de flankspeler nu elders op zoek naar meer speelminuten. Zo meldt transfergoeroe Fabrizio Romano dat er momenteel onderhandeld wordt over een overgang naar SS Lazio, winnaar van de League Phase in de Europa League.

De Romeinen willen Ngonge een half jaartje op huurbasis overnemen, mét optie om de transfer vervolgens permanent te maken. De Napolitanen zouden zelf alvast met verschillende flankspelers in onderhandelingen zijn, waardoor de Belgische flankspeler de vrijgeleide krijgt om te vertrekken.

Contract Denayer ontbonden

Enkele jaren geleden werd Denayer nog bestempeld als de toekomst van de verdediging bij de Rode Duivels. Maar na een goede periode bij Olympique Lyon, waar hij zelfs de aanvoerdersband droeg en de halve finales van de Champions League haalde, raakte zijn carrière in het slop. Een transfervrije overstap naar Dubai werd geen succes.

Sinds 2023 speelde Denayer voor het Saudische Al-Fateh. Maar ook dat avontuur draaide uit op een sisser. Zo werd het contract van de inmiddels 29-jarige verdediger in onderling overleg ontbonden, net zoals dat van enkele ploegmaats. De 35-voudige Rode Duivel moet dus als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe werkgever. 

Een fitte Denayer zou voor elke Belgische ploeg een versterking zijn ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

23
23
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

44
44
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

17
17
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

36
36
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

104
104
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

292
292
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

113
113
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

313
313
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

401
401
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

34
34
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1071
1071
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

114
114
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

423
423
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

159
159
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

175
175
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

84
84
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

122
122
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

69
69
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

72
72
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

257
257
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

129
129
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

50
50

Meer sportnieuws