'Cercle op de valreep aan de haal met Club Brugge-target'

door
'Cercle op de valreep aan de haal met Club Brugge-target'

Aanstaande maandag om middernacht sluit de wintermercato in de meeste Europese landen hun deuren. Ook de Belgische clubs zullen zich aan deze deadline moeten houden. Een aantal van hun wil op de valreep dan ook nog zaakjes doen, waaronder Cercle Brugge.

Cercle kwam de voorbije jaren sterk voor de dag. In het seizoen 2022-23 plaatsten de Bruggelingen zich zelfs voor de Europe Play-Offs, daarin werden ze uiteindelijk tweede. En in de voorbij jaargang werd een nieuwe stap voorwaarts gezet Zo kon Cercle zich zowaar plaatsen voor Play-Off I, waarin het beslag legde op de vierde plaats en een Europees ticket veroverde.

Via de voorrondes werd afgelopen zomer ook de League Phase van de Conference League gehaald. En daarin deden de Bruggelingen het opnieuw erg goed. Cercle plaatste zich zelfs voor de top 8 en dus daardoor zeker van een plekje in de 1/8ste finales. Maar die goede Europese prestaties stonden in schril contrast met de resultaten in eigen land.

Ommekeer onder Feldhoffer

Groen-Zwart begon immers erg tegenvallend aan het seizoen in de Jupiler Pro League en zakte zelfs weg in het degradatiemoeras. Dat leidde uiteindelijk ook tot het ontslag van succescoach Miron Muslic. Onder diens opvolger Ferdinand Feldhoffer lijkt de kentering echter weer ingezet.

Dankzij goede resultaten van de voorbije weken is Cercle inmiddels weer opgeklommen naar een veilige elfde plaats. Maar de verschillen in het klassement blijven beperkt. En binnen enkel weken moeten de Bruggelingen ook weer in Europa aan de slag. Winterse versterking is dan ook geen overbodige luxe.

Extra flankaanvaller

Met Steve Ngoura en Lucas Perrin werden alvast een spits en verdediger aangetrokken. Nu lijkt ook een extra winger op komst. Zo meldt het Mexicaanse AM dat Groen-Zwart dicht bij de komst van Heriberto Jurado staat. Deze 20-jarige flankaanvaller uit Mexico is momenteel in eigen land aan de slag bij Club Necaxa.

Afgelopen zomer werd hij nog genoemd bij Club Brugge, nu lijkt hij dus voor de groen-zwarte stadsgenoot te kiezen. Een mondelinge overeenkomst tussen de betrokken partijen is inmiddels bereikt. De verwachting is dan ook dat de deal snel wordt afgerond.

POLL: Cercle is voldoende gewapend om het behoud te vrijwaren ...

Meest recent

'Kassa kassa Club: Liverpool zet sterkhouder bovenaan verlanglijst'

Club Brugge is bezig aan sterk seizoen tot dusver en maakte onder meer indruk in de Champions ...

55
55
Opvallend akkefietje Dender: "Hij had ballen aan zijn lijf"

FCV Dender is er niet in geslaagd om voor de tweede keer in de Europe Play-Offs te winnen van KVC ...

36
36
'Monsteraanwinst Kompany: package deal van 250 miljoen'

Bayern München kan zich zaterdag tot landskampioen van Duitsland kronen. In aanloop naar de ...

108
108
Groot transferrisico Gent: "Je mag er niet aan denken ..."

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en is op weg om het record van ...

108
108
Uitgerekend hij! De Bruyne bezorgt City zege in voorlaatste thuismatch

Kevin De Bruyne heeft zich vrijdagavond nog eens van goudwaarde getoond in zijn afscheidstournee bij ...

213
213
Westerlo op plek twee na match met vier penalty's (!) en wereldgoal

KVC Westerlo heeft vrijdagavond beslag gelegd op een voorlopige tweede plaats in de Europe ...

91
91
'Transferschok: Anderlecht zet zinnen op sterkhouder Standard'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op dé match van het jaar, de bekerfinale van ...

474
474
Pure Belgische klasse: De Bruyne en Doku zetten City op rozen

Manchester City strijdt momenteel nog volop voor een Champions League-ticket voor volgend seizoen. ...

94
94
'Real laat vaste waarde gaan, opvallende oplossing Modric'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

161
161
"Enige manier om te winnen" - Deschacht geeft RSCA opvallend advies

Zondagavond is het zover, dan wordt de finale van de Croky Cup betwist in het Koning ...

408
408
Spectaculaire transfer? 'Grootmacht richt pijlen op Openda'

Loïs Openda heeft een vrij wisselvallig seizoen achter de rug bij RB Leipzig, zeker wat zijn ...

80
80
Pocognoli doet verrassende uitspraak na ruime zege Club

Union SG heeft zijn lot in de titelstrijd nog steeds in eigen handen. De vier resterende wedstrijden ...

793
793
'Onbeholpen Anderlecht-flop mag zijn koffers al pakken'

Adryelson leek een defensieve versterking voor Anderlecht, maar stelde teleur. Ondanks zijn fysieke ...

315
315
'Eén club gaat all-in: Thomas Müller overweegt drastische optie'

Behoudens onwaarschijnlijke wending kroont Bayern München zich zaterdag tot Duits kampioen. Zo ...

87
87
'IJskoude douche: Tolu moet droomtransfer op buik schrijven'

Of KRC Genk zich nu tot kampioen kroont of niet, Tolu Arokodare kan terugblikken op een uitstekend ...

386
386
'Guardiola heeft genoeg gezien: meubelstuk moet weg'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

317
317
Zulte Waregem heeft tweede 'zomeraanwinst' al te pakken

Twee jaar na de degradatie keert Zulte Waregem straks terug in de hoogste afdeling. Daarin wil ...

163
163
Crisisoverleg bij KRC Genk: Fink geeft woordje uitleg

Na de magere één op 12 tegen Antwerp is het plots alle hens aan dek bij KRC Genk, dat ...

434
434
Exit bij Antwerp? Potentiële vertrekker spreekt klare taal

Een niet eens veredeld B-elftal van Anderlecht nam donderdag afstand van Antwerp in de strijd om de ...

336
336
Stevige mokerslag Club Brugge voor bekerfinale?

Even dreigde een gebrek aan efficiëntie opnieuw zuur op te breken, maar uiteindelijk nam Club ...

1043
1043

Meer sportnieuws