'United slaat tóch toe: eindelijk versterking Amorim'

door
'United slaat tóch toe: eindelijk versterking Amorim'

Manchester United hoopt zondag tegen Crystal Palace de kentering in te zetten in de Premier League. Anders kijkt coach Ruben Amorim reikhalzend uit naar de eerste aanwinst sinds hij het roer overnam. Die lijkt vlak voor het sluiten van de mercato dan toch op komst.

Met 20 landstitels op het palmares geldt United nog steeds als de recordkampioen van Engeland. Maar sinds het pensioen van de legendarische Sir Alex Ferguson is de topclub in vrije val. Verschillende (top)trainers probeerden United sindsdien weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Telkens eindigde dat echter in een deceptie.

In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans kreeg. Maar ook hij faalde uiteindelijk en werd in het najaar bedankt voor bewezen diensten. Om het op te volgen viel de keuze op Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: ‘Man Utd bombardeert mercato: 150 miljoen voor sterspeler’

Sparen tot zomermercato

Tot dusver is de aanstelling van de Portugees echter ook een teleurstelling. Onder zijn bewind werkte United voorlopig twaalf competitieduels af. Daarvan werden slechts vier gewonnen en liefst zes verloren. In het klassement is de club inmiddels weggezakt tot een pijnlijke twaalfde plek. De degelijke resultaten in de FA Cup en Europa League zijn slechts een schrale troost.

Versterking is dan ook welgekomen, maar door de tegenvallende sportieve resultaten staat de club er ook financieel gezien niet goed voor. En dus moeten eerst bepaalde spelers verkocht worden en extra inkomsten voorzien worden. United zal het grootste deel van de beschikbare middelen dan ook opsparen om komende zomer te herbouwen. Al zou men nu toch een uitzondering maken.

Nieuwe linksback (en aanvaller?)

Amorim heeft immers dringend nood aan een nieuwe (vleugel)back. Daarom zou men nu doordrukken voor de komst van Patrick Dorgu. De Nigeriaanse Deen is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Bovendien heeft hij op zijn 20ste nog een pak progressiemarge. En een deal lijkt in de maak. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Het seizoen van United is toch al om zeep ...

Meest recent

Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

15
15
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

14
14
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

24
24
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

40
40
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

23
23
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

151
151
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

121
121
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

93
93
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

109
109
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

108
108
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

86
86
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

245
245
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

323
323
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

47
47
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

182
182
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

174
174
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

211
211
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

177
177
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

92
92
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

54
54
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

229
229
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

903
903
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

109
109
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

105
105

Meer sportnieuws