'United slaat tóch toe: eindelijk versterking Amorim'

door
'United slaat tóch toe: eindelijk versterking Amorim'

Manchester United hoopt zondag tegen Crystal Palace de kentering in te zetten in de Premier League. Anders kijkt coach Ruben Amorim reikhalzend uit naar de eerste aanwinst sinds hij het roer overnam. Die lijkt vlak voor het sluiten van de mercato dan toch op komst.

Met 20 landstitels op het palmares geldt United nog steeds als de recordkampioen van Engeland. Maar sinds het pensioen van de legendarische Sir Alex Ferguson is de topclub in vrije val. Verschillende (top)trainers probeerden United sindsdien weer te doen aanknopen met de successen van weleer. Telkens eindigde dat echter in een deceptie.

In de voorbije seizoenen was het Erik ten Hag die zijn kans kreeg. Maar ook hij faalde uiteindelijk en werd in het najaar bedankt voor bewezen diensten. Om het op te volgen viel de keuze op Amorim. Die maakte de voorbije seizoen flink indruk bij Sporting CP en stond omschreven als één van de meest veelbelovende trainers in Europa.

LEES OOK: 'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Sparen tot zomermercato

Tot dusver is de aanstelling van de Portugees echter ook een teleurstelling. Onder zijn bewind werkte United voorlopig twaalf competitieduels af. Daarvan werden slechts vier gewonnen en liefst zes verloren. In het klassement is de club inmiddels weggezakt tot een pijnlijke twaalfde plek. De degelijke resultaten in de FA Cup en Europa League zijn slechts een schrale troost.

Versterking is dan ook welgekomen, maar door de tegenvallende sportieve resultaten staat de club er ook financieel gezien niet goed voor. En dus moeten eerst bepaalde spelers verkocht worden en extra inkomsten voorzien worden. United zal het grootste deel van de beschikbare middelen dan ook opsparen om komende zomer te herbouwen. Al zou men nu toch een uitzondering maken.

Nieuwe linksback (en aanvaller?)

Amorim heeft immers dringend nood aan een nieuwe (vleugel)back. Daarom zou men nu doordrukken voor de komst van Patrick Dorgu. De Nigeriaanse Deen is bezig aan een uitstekend seizoen bij het Italiaanse Lecce. Bovendien heeft hij op zijn 20ste nog een pak progressiemarge. En een deal lijkt in de maak. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio zal Dorgu zaterdag nog naar Engeland afreizen om zijn medische en fysieke proeven af te leggen. Ondertussen hoopt United ook om het dossier van Bayern-aanvaller Mathys Tel tijdig af te ronden.

Het seizoen van United is toch al om zeep ...

Meest recent

KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

3
3
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

61
61
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

23
23
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

46
46
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

59
59
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

186
186
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

166
166
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

71
71
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

108
108
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

89
89
Taravel drukt stempel: eerste slachtoffer bij Anderlecht

Ondanks een tegenvallende eerste helft, pakte RSC Anderlecht afgelopen weekend een ruime 5-1-zege ...

339
339
Heftige beelden na Charleroi-Club Brugge: "Hallucinant"

Zonder een echt goede wedstrijd te spelen, pakte Club Brugge zondagavond de volle buit op het veld ...

409
409
De Bruyne op voorpagina: groot nieuws vanuit Napels

Na maanden van afwezigheid, staat Kevin De Bruyne voor zijn grote comeback bij SSC Napoli. De ...

118
118
Groot risico Anderlecht: JPL-transferbom Thorgan Hazard?

Na twee opeenvolgende zeges heeft RSC Anderlecht zijn ticket voor de Champions' Play-Offs quasi ...

377
377
Club Brugge op stuntjacht: 25M-ster naar Jan Breydel?

Club Brugge kijkt opnieuw naar een jonge spits die in Kroatië ooit met een prijskaartje van 25 ...

472
472
'Versterking Antwerp: Overmars vol voor oude bekende'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

286
286
Puzzelwerk Garcia: 'Duivels met onuitgegeven basiself op stage'

Nog exact 100 dagen tot de start van het wereldkampioenschap in de VS, Candada en Mexico. Eind deze ...

99
99
Peperdure slipper Real na wereldgoal en bizarre actie Rüdiger

Real Madrid laat het momenteel afweten in de Spaanse titelstrijd. Maandagavond boekten Thibaut ...

81
81
Bayat en Charleroi ambitieus: JPL-topclub als hét voorbeeld

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportieve baas. De Argentijn ...

67
67
Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

152
152
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

248
248
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

332
332
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

373
373
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

139
139
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

145
145

Meer sportnieuws