Oogkasbreuk na elleboogstoot: Cercle onderneemt actie

519 stemmen
Oogkasbreuk na elleboogstoot: Cercle onderneemt actie

Cercle Brugge zal het mogelijk enkele wedstrijden zonder sterkhouder Christiaan Ravych moeten doen. De verdediger liep zaterdag een oogkasbreuk op na een elleboogstoot van Daan Heymans. De speler van Charlerloi kwam er echter vanaf zonder rode kaart.

Onder moeilijke omstandigheden maakten Cercle en Charleroi er een pittige duel (1-1) van, met heel wat stevige duels. Bij de Carolo's werd Cheikh Keita zelfs van het veld gestuurd met een dubbele gele kaart. En de Henegouwers mochten zelfs van geluk spreken dat ze de match niet met negen man moesten beëindigen.

In de tweede helft plante Heymans tijdens een duel zijn elleboog in het gezicht van Ravych. Al snel werd duidelijk dat de verdediger niet verder kon. Hij werd ook meteen naar het ziekenhuis overgebracht voor verdere onderzoeken. En de schade blijkt behoorlijk groot.

LEES OOK: 'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Contact met PRD

Zo bevestigt Cercle daags nadien dat Ravych een oogkasbreuk heeft opgelopen. Inmiddels heeft hij het ziekenhuis wel mogen verlaten, verdere onderzoeken moeten uitwijzen hoe lang hij exact buiten strijd is. Opvallend: ondanks de aanzienlijke schade besloten scheidsrechter én VAR om geen rood te geven.

Onbegrijpelijk volgens de Vereniging, die dan ook stappen ondernam. "Cercle Brugge neemt contact op met het Professional Referee Department om de fase in detail te bespreken, specifiek om te begrijpen waarom de VAR niet ingreep ter bescherming van de fysieke integriteit van de speler", klinkt het op de officiële website.

Excuses van Heymans

In het statement onderstreept Cercle wel dat Heymans zich via de sociale media inmiddels excuseerde bij Ravych en de 'voltallige Cercle-familie'. De sterkhouder van Charleroi beweerde vlak na de match ook dat hij zeker niet de bedoeling had om iemand te kwetsen. "Ik maakte mij misschien wel breed, maar ik had zeker nooit de intentie om hem in het gezicht te treffen. Al zeker niet omdat ik Ravych een beetje ken van naast het veld", klonk het. Afwachten of hij alsnog een sanctie moet vrezen.

Heymans moest rood krijgen ...

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

7
7
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

44
44
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

20
20
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

105
105
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

56
56
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

124
124
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

21
21
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

208
208
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

148
148
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

744
744
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

969
969
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

338
338
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

177
177
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

253
253
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

190
190
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

154
154
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

81
81
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

176
176
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

104
104
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

40
40
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

75
75
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

119
119
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

86
86
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

171
171

Meer sportnieuws