Oogkasbreuk na elleboogstoot: Cercle onderneemt actie

door
Oogkasbreuk na elleboogstoot: Cercle onderneemt actie

Cercle Brugge zal het mogelijk enkele wedstrijden zonder sterkhouder Christiaan Ravych moeten doen. De verdediger liep zaterdag een oogkasbreuk op na een elleboogstoot van Daan Heymans. De speler van Charlerloi kwam er echter vanaf zonder rode kaart.

Onder moeilijke omstandigheden maakten Cercle en Charleroi er een pittige duel (1-1) van, met heel wat stevige duels. Bij de Carolo's werd Cheikh Keita zelfs van het veld gestuurd met een dubbele gele kaart. En de Henegouwers mochten zelfs van geluk spreken dat ze de match niet met negen man moesten beëindigen.

In de tweede helft plante Heymans tijdens een duel zijn elleboog in het gezicht van Ravych. Al snel werd duidelijk dat de verdediger niet verder kon. Hij werd ook meteen naar het ziekenhuis overgebracht voor verdere onderzoeken. En de schade blijkt behoorlijk groot.

LEES OOK: KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

Contact met PRD

Zo bevestigt Cercle daags nadien dat Ravych een oogkasbreuk heeft opgelopen. Inmiddels heeft hij het ziekenhuis wel mogen verlaten, verdere onderzoeken moeten uitwijzen hoe lang hij exact buiten strijd is. Opvallend: ondanks de aanzienlijke schade besloten scheidsrechter én VAR om geen rood te geven.

Onbegrijpelijk volgens de Vereniging, die dan ook stappen ondernam. "Cercle Brugge neemt contact op met het Professional Referee Department om de fase in detail te bespreken, specifiek om te begrijpen waarom de VAR niet ingreep ter bescherming van de fysieke integriteit van de speler", klinkt het op de officiële website.

Excuses van Heymans

In het statement onderstreept Cercle wel dat Heymans zich via de sociale media inmiddels excuseerde bij Ravych en de 'voltallige Cercle-familie'. De sterkhouder van Charleroi beweerde vlak na de match ook dat hij zeker niet de bedoeling had om iemand te kwetsen. "Ik maakte mij misschien wel breed, maar ik had zeker nooit de intentie om hem in het gezicht te treffen. Al zeker niet omdat ik Ravych een beetje ken van naast het veld", klonk het. Afwachten of hij alsnog een sanctie moet vrezen.

Heymans moest rood krijgen ...

Meest recent

'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

0
0
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

33
33
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

253
253
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

299
299
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

215
215
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

85
85
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

180
180
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

849
849
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

192
192
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

48
48
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

40
40
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

326
326
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

284
284
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

167
167
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

396
396
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

351
351
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

232
232
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

68
68
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

389
389
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

133
133
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

75
75
Anderlecht kijkt met open mond: Vazquez valt in de prijzen

Bij Anderlecht blijven ze met een scoringsprobleem zitten. Tegen La Louvière vond het al voor ...

252
252
Vandenbempt keihard na sneeuwfarces: "Niet reglementair"

De 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft voor enkele zeer opmerkelijke taferelen gezorgd. ...

435
435
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Deal Club en Barça, Anderlecht krijgt T1-nieuws'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

428
428

Meer sportnieuws