Hubert reageert na Europese afgang: "Of ik te veel roteerde?"

503
Hubert reageert na Europese afgang:

In de Europa League heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond van zijn slechtste kant laten zien. De Brusselaars verloren na een absolute non-match immers met 2-0 op het veld van Viktoria Plzen. Ook coach David Hubert maakte daarbij geen goede beurt.

De 36-jarige trainer kreeg in Tsjechië wel opnieuw het nodig puzzelwerk opgelegd. De paars-witte lappenmand is namelijk nog steeds goed gevuld met onder andere Kasper Dolberg, Mario Stroeykens, Jan Vertonghen en Samuel Edozie. Bovendien zijn de winteraanwinsten nog niet speelgerechtigd in deze fase van de Europese competities.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Rotaties draaien in de soep

Maar Hubert voerde zelf ook weer de nodige rotaties uit. Jongens als Yari Verschaeren, Thorgan Hazard, Moussa Ndiaye en Killian Sardella begonnen namelijk op de bank. In plaats daarvan mochten Nilsson Angulo en Thomas Foket nog eens starten, terwijl Ludwig Augustinsson een meer centrale rol kreeg. Maar die ingrepen pakten niet bepaald goed uit.

Hubert kreeg dan ook de vraag of hij niet te veel heeft geroteerd. "Achteraf denk je altijd: het was te veel. Het is nooit goed om een ploeg op veel posities te wijzigen, maar het was nodig. Onze nieuwe spelers waren niet speelgerechtigd. Er zijn blessures en jongens die net terugkeren... Maar goed, we roteerden in deze campagne ook al tegen Slavia en Sociedad en toen liep dat wel goed. Deze nederlaag lag niet alleen aan de rotatie", klonk het bij Het Nieuwsblad.

Geen kracht en intensiteit

Met dat laatste sloeg Hubert wel de nagel op de kop. Want ook spelers die doorgaans in de basis starten, met name Leander Dendoncker maar ook Mats Rits en Jan-Carlo Simic, vielen hard door de mand. Zowel in aanvallend opzicht als op defensief vlak presteerden de Brusselaars gewoonweg ondermaats.

De trainer had het dan ook over een 'collectieve off-day'. "We hadden veel problemen met de manier van voetballen van Plzen. Als je natuurlijk geen kracht en intensiteit uitstraalt of als je geen eerste of tweede ballen oppikt... Dan zondig je tegen het ABC van het voetbal en kun je niet meer verwachten."

Hubert heeft nood aan een ervaren assistent langs zich ...

Meest recent

'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

0
0
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

22
22
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

29
29
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

48
48
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

16
16
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

111
111
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

103
103
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

46
46
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

139
139
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

185
185
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

76
76
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

42
42
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

194
194
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

96
96
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

172
172
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

192
192
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

47
47
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

77
77
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

406
406
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

272
272
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

237
237
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1013
1013
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

415
415
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

171
171

Meer sportnieuws