Afgang Anderlecht: Plzen straft defensief gesputter af

217
Afgang Anderlecht: Plzen straft defensief gesputter af

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag in de League Phase van de Europa League beet. De Brusselaars kwamen donderdagavond dan ook behoorlijk dramatisch voor de dag op het veld van Viktoria Plzen. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 'maar' 2-0 bleef.

Anderlecht werkte tot dusver een ijzersterke campagne af in Europa en was met een duidelijk doel naar Tsjechië afgezakt. Winst in Pilsen leverde immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales op. Maar die ambities kregen na drie minuten al een flinke knauw. De paars-witte defensie liet zich veel te makkelijk ringeloren, waarna Cerv de 1-0 kon binnen trappen.

LEES OOK: Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Licht gaat uit bij Dendoncker

Enkele minuten later volgde alweer een nieuwe dreun. Na een fout van Foket werd de bal immers op de stip gelegd. Gelukkig voor Anderlecht kon Coosemans de slecht ingetrapte strafschop tegen houden. De bezoekers probeerden daarna wel om het evenwicht te herstellen. Maar de Brusselaars bleken amper in staat om een doelrijpe kans bijeen te spelen.

Het moet wel gezegd dat coach Hubert andermaal moest puzzelen. De winteraanwinsten waren niet speelgerechtigd en de ziekenboeg blijft behoorlijk gevuld. Maar ook de vaste krachten op het veld lieten het afweten. Dendoncker bijvoorbeeld, kwam dramatisch voor de dag in de eerste helft. In de slotfase lag hij aan de basis van een grote kans die op de lat belandde, daarna verdedigde hij veel te zwak bij de 2-0 van Adu.

Ontsnapt aan totale blamage

Anderlecht hoopte dat de tweede helft voor beterschap zou zorgen, dat was echter niet het geval. Zo ontsnapte RSCA meteen aan de 3-0 van kwelduivel Adu. Hubert besloot dan maar om in te grijpen met een drievoudige wissel. Dat bracht echter geen zoden aan de dijk. Integendeel, Cadu en Adu lieten om beurt opnieuw het doelhout trillen namens Plzen.

Zelfs Coosemans ontsnapte niet aan de malaise, al werd zijn foute controle uiteindelijk niet afgestraft. Een slotoffensief van de bezoekers bleef uiteindelijk ook uit. Plzen was zelfs nog het dichtst bij de 3-0. De Brusselaars zullen de klus dus volgende week moeten klaren op eigen veld tegen Hoffenheim. Al zal het niveau dan aanzienlijk naar omhoog moeten ... .

Hubert haalt te weinig uit deze selectie ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

52
52
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

13
13
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

21
21
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

31
31
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

104
104
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

258
258
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

525
525
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

66
66
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

131
131
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

174
174
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

317
317
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

609
609
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

237
237
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

191
191
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

567
567
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws