Afgang Anderlecht: Plzen straft defensief gesputter af

217 stemmen
Afgang Anderlecht: Plzen straft defensief gesputter af

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag in de League Phase van de Europa League beet. De Brusselaars kwamen donderdagavond dan ook behoorlijk dramatisch voor de dag op het veld van Viktoria Plzen. Paars-Wit mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 'maar' 2-0 bleef.

Anderlecht werkte tot dusver een ijzersterke campagne af in Europa en was met een duidelijk doel naar Tsjechië afgezakt. Winst in Pilsen leverde immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales op. Maar die ambities kregen na drie minuten al een flinke knauw. De paars-witte defensie liet zich veel te makkelijk ringeloren, waarna Cerv de 1-0 kon binnen trappen.

LEES OOK: 'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Licht gaat uit bij Dendoncker

Enkele minuten later volgde alweer een nieuwe dreun. Na een fout van Foket werd de bal immers op de stip gelegd. Gelukkig voor Anderlecht kon Coosemans de slecht ingetrapte strafschop tegen houden. De bezoekers probeerden daarna wel om het evenwicht te herstellen. Maar de Brusselaars bleken amper in staat om een doelrijpe kans bijeen te spelen.

Het moet wel gezegd dat coach Hubert andermaal moest puzzelen. De winteraanwinsten waren niet speelgerechtigd en de ziekenboeg blijft behoorlijk gevuld. Maar ook de vaste krachten op het veld lieten het afweten. Dendoncker bijvoorbeeld, kwam dramatisch voor de dag in de eerste helft. In de slotfase lag hij aan de basis van een grote kans die op de lat belandde, daarna verdedigde hij veel te zwak bij de 2-0 van Adu.

Ontsnapt aan totale blamage

Anderlecht hoopte dat de tweede helft voor beterschap zou zorgen, dat was echter niet het geval. Zo ontsnapte RSCA meteen aan de 3-0 van kwelduivel Adu. Hubert besloot dan maar om in te grijpen met een drievoudige wissel. Dat bracht echter geen zoden aan de dijk. Integendeel, Cadu en Adu lieten om beurt opnieuw het doelhout trillen namens Plzen.

Zelfs Coosemans ontsnapte niet aan de malaise, al werd zijn foute controle uiteindelijk niet afgestraft. Een slotoffensief van de bezoekers bleef uiteindelijk ook uit. Plzen was zelfs nog het dichtst bij de 3-0. De Brusselaars zullen de klus dus volgende week moeten klaren op eigen veld tegen Hoffenheim. Al zal het niveau dan aanzienlijk naar omhoog moeten ... .

Hubert haalt te weinig uit deze selectie ...

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

175
175
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

75
75
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

102
102
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

147
147
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

90
90
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

138
138
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

49
49
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

302
302
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

108
108
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

650
650
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

67
67
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

267
267
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

285
285
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

574
574
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

473
473
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

764
764
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

118
118
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

190
190
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

242
242
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

173
173
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

166
166

Meer sportnieuws