Anderlecht-tweetal vlijmscherp: "Dit is onaanvaardbaar"

door
Anderlecht-tweetal vlijmscherp:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een flinke kater overgehouden aan zijn bezoek aan Viktoria Plzen. Paars-Wit liep namelijk tegen zijn eerste nederlaag van de Europa League-campagne op. Het moest zelfs van geluk spreken dat het bij maar 2-0 bleef.

De match in Pilsen was amper begonnen of de Brusselaars werden keihard met de neus op de feiten gedrukt. Na slecht verdedigend werk kreeg Lukas Cerv een vrijgeleide op de 1-0. Niet veel later stopte Colin Coosemans dan weer een slecht genomen strafschop. Maar in het slot van de eerste periode maakte Plzen-uitblinker Prince Adu er alsnog 2-0 van.

Dat zou meteen ook de eindstand blijken, al had RSCA voor hetzelfde geld een pandoering van formaat kunnen krijgen. Zo liet de thuisploeg ook nog een pak goede mogelijkheden liggen. Tot drie keer toe raakten de Tsjechen zelfs het doelhout. Daar tegenover kon Anderlecht zelf amper voor dreiging zorgen. Kortom: een totale offday voor de Brusselaars.

LEES OOK: Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Overall blijft uit

Achteraf droop de teleurstelling er dan ook vanaf in het verliezende kamp. "We hebben ons normale niveau vanavond niet gehaald, ik ben bijzonder ontgoocheld. Viktoria Pilsen maakte uitstekend gebruik van het slechte veld met lange ballen en wij hadden het bijzonder moeilijk in de duels", reageerde Ludwig Augustinsson bij Sporza.

Ook Coosemans hield zich niet in. "We waren niet op de afspraak, zeker niet in de eerste helft. Daar zijn we volledig opgegeten in intensiteit en agressiviteit", aldus het sluitstuk. "Als het niet op een voetballende manier gaat, dan moet de smoking uit en de overall aan. Dat was vandaag niet het geval. Het was een heel slechte prestatie. Laat ons hopen dat dit eenmalig is."

Herkansing op eigen veld

Door deze nederlaag liet Anderlecht de mogelijkheid liggen om zich te verzekeren van een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales. Binnen een week volgt op eigen veld tegen TSG Hoffenheim een nieuwe kans. Maar dan moet het niveau aanzienlijk naar omhoog. "We wilden winnen om onze plek in de top acht veilig te stellen, we kunnen enkel onszelf verwijten dat we dat niet gedaan hebben. Maar volgende week hebben we nog een goede kans om in de top acht te eindigen. We moeten nu goed herstellen en daarna beter presteren, want dit was onaanvaardbaar", aldus Augustinsson.

Dit was de slechtste Europese match van Anderlecht dit seizoen ...

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

60
60
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

26
26
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

23
23
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

69
69
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

72
72
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

88
88
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

15
15
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

105
105
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

118
118
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

122
122
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

252
252
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

159
159
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

189
189
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

39
39
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

153
153
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

595
595
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

337
337
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

372
372
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

388
388

Meer sportnieuws