Anderlecht-tweetal vlijmscherp: "Dit is onaanvaardbaar"

452
Anderlecht-tweetal vlijmscherp:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een flinke kater overgehouden aan zijn bezoek aan Viktoria Plzen. Paars-Wit liep namelijk tegen zijn eerste nederlaag van de Europa League-campagne op. Het moest zelfs van geluk spreken dat het bij maar 2-0 bleef.

De match in Pilsen was amper begonnen of de Brusselaars werden keihard met de neus op de feiten gedrukt. Na slecht verdedigend werk kreeg Lukas Cerv een vrijgeleide op de 1-0. Niet veel later stopte Colin Coosemans dan weer een slecht genomen strafschop. Maar in het slot van de eerste periode maakte Plzen-uitblinker Prince Adu er alsnog 2-0 van.

Dat zou meteen ook de eindstand blijken, al had RSCA voor hetzelfde geld een pandoering van formaat kunnen krijgen. Zo liet de thuisploeg ook nog een pak goede mogelijkheden liggen. Tot drie keer toe raakten de Tsjechen zelfs het doelhout. Daar tegenover kon Anderlecht zelf amper voor dreiging zorgen. Kortom: een totale offday voor de Brusselaars.

LEES OOK: Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Overall blijft uit

Achteraf droop de teleurstelling er dan ook vanaf in het verliezende kamp. "We hebben ons normale niveau vanavond niet gehaald, ik ben bijzonder ontgoocheld. Viktoria Pilsen maakte uitstekend gebruik van het slechte veld met lange ballen en wij hadden het bijzonder moeilijk in de duels", reageerde Ludwig Augustinsson bij Sporza.

Ook Coosemans hield zich niet in. "We waren niet op de afspraak, zeker niet in de eerste helft. Daar zijn we volledig opgegeten in intensiteit en agressiviteit", aldus het sluitstuk. "Als het niet op een voetballende manier gaat, dan moet de smoking uit en de overall aan. Dat was vandaag niet het geval. Het was een heel slechte prestatie. Laat ons hopen dat dit eenmalig is."

Herkansing op eigen veld

Door deze nederlaag liet Anderlecht de mogelijkheid liggen om zich te verzekeren van een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales. Binnen een week volgt op eigen veld tegen TSG Hoffenheim een nieuwe kans. Maar dan moet het niveau aanzienlijk naar omhoog. "We wilden winnen om onze plek in de top acht veilig te stellen, we kunnen enkel onszelf verwijten dat we dat niet gedaan hebben. Maar volgende week hebben we nog een goede kans om in de top acht te eindigen. We moeten nu goed herstellen en daarna beter presteren, want dit was onaanvaardbaar", aldus Augustinsson.

Dit was de slechtste Europese match van Anderlecht dit seizoen ...

Meest recent

Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

9
9
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

43
43
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

77
77
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

93
93
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

140
140
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

37
37
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

253
253
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

36
36
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

49
49
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

96
96
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

232
232
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

26
26
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

74
74
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

131
131
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

18
18
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

59
59
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

366
366
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

220
220
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

193
193
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

198
198
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

100
100
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

135
135
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

94
94

Meer sportnieuws