Anderlecht-tweetal vlijmscherp: "Dit is onaanvaardbaar"

452 stemmen
Anderlecht-tweetal vlijmscherp:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een flinke kater overgehouden aan zijn bezoek aan Viktoria Plzen. Paars-Wit liep namelijk tegen zijn eerste nederlaag van de Europa League-campagne op. Het moest zelfs van geluk spreken dat het bij maar 2-0 bleef.

De match in Pilsen was amper begonnen of de Brusselaars werden keihard met de neus op de feiten gedrukt. Na slecht verdedigend werk kreeg Lukas Cerv een vrijgeleide op de 1-0. Niet veel later stopte Colin Coosemans dan weer een slecht genomen strafschop. Maar in het slot van de eerste periode maakte Plzen-uitblinker Prince Adu er alsnog 2-0 van.

Dat zou meteen ook de eindstand blijken, al had RSCA voor hetzelfde geld een pandoering van formaat kunnen krijgen. Zo liet de thuisploeg ook nog een pak goede mogelijkheden liggen. Tot drie keer toe raakten de Tsjechen zelfs het doelhout. Daar tegenover kon Anderlecht zelf amper voor dreiging zorgen. Kortom: een totale offday voor de Brusselaars.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Overall blijft uit

Achteraf droop de teleurstelling er dan ook vanaf in het verliezende kamp. "We hebben ons normale niveau vanavond niet gehaald, ik ben bijzonder ontgoocheld. Viktoria Pilsen maakte uitstekend gebruik van het slechte veld met lange ballen en wij hadden het bijzonder moeilijk in de duels", reageerde Ludwig Augustinsson bij Sporza.

Ook Coosemans hield zich niet in. "We waren niet op de afspraak, zeker niet in de eerste helft. Daar zijn we volledig opgegeten in intensiteit en agressiviteit", aldus het sluitstuk. "Als het niet op een voetballende manier gaat, dan moet de smoking uit en de overall aan. Dat was vandaag niet het geval. Het was een heel slechte prestatie. Laat ons hopen dat dit eenmalig is."

Herkansing op eigen veld

Door deze nederlaag liet Anderlecht de mogelijkheid liggen om zich te verzekeren van een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales. Binnen een week volgt op eigen veld tegen TSG Hoffenheim een nieuwe kans. Maar dan moet het niveau aanzienlijk naar omhoog. "We wilden winnen om onze plek in de top acht veilig te stellen, we kunnen enkel onszelf verwijten dat we dat niet gedaan hebben. Maar volgende week hebben we nog een goede kans om in de top acht te eindigen. We moeten nu goed herstellen en daarna beter presteren, want dit was onaanvaardbaar", aldus Augustinsson.

Dit was de slechtste Europese match van Anderlecht dit seizoen ...

Meest recent

Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

4
4
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

15
15
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

56
56
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

76
76
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

302
302
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

55
55
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

124
124
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

249
249
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

62
62
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

804
804
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

445
445
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

30
30
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

182
182
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

797
797
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

145
145
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

401
401
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

766
766
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

539
539
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

341
341
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

559
559
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

150
150
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

166
166
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

107
107
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

114
114

Meer sportnieuws