Anderlecht-tweetal vlijmscherp: "Dit is onaanvaardbaar"

452
Anderlecht-tweetal vlijmscherp:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een flinke kater overgehouden aan zijn bezoek aan Viktoria Plzen. Paars-Wit liep namelijk tegen zijn eerste nederlaag van de Europa League-campagne op. Het moest zelfs van geluk spreken dat het bij maar 2-0 bleef.

De match in Pilsen was amper begonnen of de Brusselaars werden keihard met de neus op de feiten gedrukt. Na slecht verdedigend werk kreeg Lukas Cerv een vrijgeleide op de 1-0. Niet veel later stopte Colin Coosemans dan weer een slecht genomen strafschop. Maar in het slot van de eerste periode maakte Plzen-uitblinker Prince Adu er alsnog 2-0 van.

Dat zou meteen ook de eindstand blijken, al had RSCA voor hetzelfde geld een pandoering van formaat kunnen krijgen. Zo liet de thuisploeg ook nog een pak goede mogelijkheden liggen. Tot drie keer toe raakten de Tsjechen zelfs het doelhout. Daar tegenover kon Anderlecht zelf amper voor dreiging zorgen. Kortom: een totale offday voor de Brusselaars.

LEES OOK: Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Overall blijft uit

Achteraf droop de teleurstelling er dan ook vanaf in het verliezende kamp. "We hebben ons normale niveau vanavond niet gehaald, ik ben bijzonder ontgoocheld. Viktoria Pilsen maakte uitstekend gebruik van het slechte veld met lange ballen en wij hadden het bijzonder moeilijk in de duels", reageerde Ludwig Augustinsson bij Sporza.

Ook Coosemans hield zich niet in. "We waren niet op de afspraak, zeker niet in de eerste helft. Daar zijn we volledig opgegeten in intensiteit en agressiviteit", aldus het sluitstuk. "Als het niet op een voetballende manier gaat, dan moet de smoking uit en de overall aan. Dat was vandaag niet het geval. Het was een heel slechte prestatie. Laat ons hopen dat dit eenmalig is."

Herkansing op eigen veld

Door deze nederlaag liet Anderlecht de mogelijkheid liggen om zich te verzekeren van een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales. Binnen een week volgt op eigen veld tegen TSG Hoffenheim een nieuwe kans. Maar dan moet het niveau aanzienlijk naar omhoog. "We wilden winnen om onze plek in de top acht veilig te stellen, we kunnen enkel onszelf verwijten dat we dat niet gedaan hebben. Maar volgende week hebben we nog een goede kans om in de top acht te eindigen. We moeten nu goed herstellen en daarna beter presteren, want dit was onaanvaardbaar", aldus Augustinsson.

Dit was de slechtste Europese match van Anderlecht dit seizoen ...

Meest recent

Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

38
38
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

12
12
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

15
15
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

11
11
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

13
13
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

30
30
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

70
70
Dortmund na geweldige comeback voorbij Hoffenheim

In de Bundesliga begonnen om 15u30 vijf matchen. Onder meer Hoffenheim-Borussia Dortmund was een ...

31
31
Ruud Vormer maakt meteen indruk met héél straf verhaal

Ruud Vormer lijkt het trainersvak sneller onder de knie te hebben dan velen hadden verwacht. De ...

107
107
Dzeko spreekt héél mooie taal over Kompany

Bayern München speelt om 18u30 op het veld van Schalke 04. Dat is geen topper, maar wel een ...

71
71
'Feyenoord en Lyon snuffelden aan sterkhouder STVV'

STVV is wisselvallig aan het seizoen begonnen. De Kanaries zien wel dat een aantal jongens een ...

78
78
Sternal bezorgt RSCA Futures in extra tijd alsnog punt

Om 13u30 gaven Jong AA Gent en RSCA Futures elkaar partij in de Challenger Pro League. Vooral de ...

166
166
Fernandez-Pardo debuteert, Newcastle pakt laat punt

In de Premier League speelde Newcastle in eigen huis tegen Bournemouth. Het was uitkijken of ...

46
46
Ajax - PSV: Jordi Cruijff all-in met groot risico

Om 20u ontvangt Ajax PSV in de eigen ArenA. Het is een cruciaal duel voor de Amsterdammers, want de ...

44
44
Vermeeren terug naar Antwerp: verkeerde keuzes spelen parten

Royal Antwerp FC zorgde voor een grote stunt door Arthur Vermeeren terug te halen. De 21-jarige ...

160
160
Kerkhofs & Verheye leveren stuntwerk op en naast het veld

Sporting Hasselt is niet alleen op het veld aan een opvallende campagne bezig. Ook naast de lijnen ...

58
58
Hautekiet eerlijk: "Of Lazio concreet was voor mij?"

Bij Standard vertrokken er uiteindelijk geen sterkhouders meer, ook al waren er nog de nodige ...

38
38
Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

278
278
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

393
393
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

156
156
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

311
311
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

690
690
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

163
163
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

655
655
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

614
614

Meer sportnieuws