Anderlecht-tweetal vlijmscherp: "Dit is onaanvaardbaar"

door
Anderlecht-tweetal vlijmscherp:

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een flinke kater overgehouden aan zijn bezoek aan Viktoria Plzen. Paars-Wit liep namelijk tegen zijn eerste nederlaag van de Europa League-campagne op. Het moest zelfs van geluk spreken dat het bij maar 2-0 bleef.

De match in Pilsen was amper begonnen of de Brusselaars werden keihard met de neus op de feiten gedrukt. Na slecht verdedigend werk kreeg Lukas Cerv een vrijgeleide op de 1-0. Niet veel later stopte Colin Coosemans dan weer een slecht genomen strafschop. Maar in het slot van de eerste periode maakte Plzen-uitblinker Prince Adu er alsnog 2-0 van.

Dat zou meteen ook de eindstand blijken, al had RSCA voor hetzelfde geld een pandoering van formaat kunnen krijgen. Zo liet de thuisploeg ook nog een pak goede mogelijkheden liggen. Tot drie keer toe raakten de Tsjechen zelfs het doelhout. Daar tegenover kon Anderlecht zelf amper voor dreiging zorgen. Kortom: een totale offday voor de Brusselaars.

LEES OOK: Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Overall blijft uit

Achteraf droop de teleurstelling er dan ook vanaf in het verliezende kamp. "We hebben ons normale niveau vanavond niet gehaald, ik ben bijzonder ontgoocheld. Viktoria Pilsen maakte uitstekend gebruik van het slechte veld met lange ballen en wij hadden het bijzonder moeilijk in de duels", reageerde Ludwig Augustinsson bij Sporza.

Ook Coosemans hield zich niet in. "We waren niet op de afspraak, zeker niet in de eerste helft. Daar zijn we volledig opgegeten in intensiteit en agressiviteit", aldus het sluitstuk. "Als het niet op een voetballende manier gaat, dan moet de smoking uit en de overall aan. Dat was vandaag niet het geval. Het was een heel slechte prestatie. Laat ons hopen dat dit eenmalig is."

Herkansing op eigen veld

Door deze nederlaag liet Anderlecht de mogelijkheid liggen om zich te verzekeren van een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales. Binnen een week volgt op eigen veld tegen TSG Hoffenheim een nieuwe kans. Maar dan moet het niveau aanzienlijk naar omhoog. "We wilden winnen om onze plek in de top acht veilig te stellen, we kunnen enkel onszelf verwijten dat we dat niet gedaan hebben. Maar volgende week hebben we nog een goede kans om in de top acht te eindigen. We moeten nu goed herstellen en daarna beter presteren, want dit was onaanvaardbaar", aldus Augustinsson.

Dit was de slechtste Europese match van Anderlecht dit seizoen ...

Meest recent

'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

10
10
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

63
63
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

204
204
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

11
11
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

86
86
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

33
33
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

421
421
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

164
164
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

99
99
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

135
135
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

336
336
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

43
43
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

110
110
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

1317
1317
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

526
526
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

618
618
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

20
20
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

219
219
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

431
431
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

337
337
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

291
291
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

238
238
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

277
277
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

112
112
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

629
629

Meer sportnieuws