Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

door
Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

Voor de winterstop kon RSC Anderlecht pronken met een ongeslagen rapport in de League Phase van de Europa League. Daar is donderdagavond verandering in gekomen. Na een dramatische match werd met 2-0 verloren van Viktoria Plzen, de beoordelingen op de krantenwebsites zijn dan ook vlijmscherp.

Anderlecht was met een goede moed naar Tsjechië afgezakt. Een zege zou immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales opleveren. Maar de wedstrijd ging rampzalig van start voor de Brusselaars. Na amper drie minuten klom Plzen al op voorsprong dankzij belabberd verdedigend werk bij Paars-Wit. Niet veel later moest Colin Coosemans erger voorkomen door een (slecht getrapte) penalty te redden.

Dat was echter uitstel van executie. Aanvallend kreeg Anderlecht amper iets klaar, achterin stapelden de fouten zich op. Vlak voor rust zorgde uitblinker Prince Adu dan ook voor de dikverdiende 2-0. Ondanks de nodige wissels bleef RSCA afzien na rust. Het mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-0 bleef, Plzen raakte immers nog tot drie keer toe het doelhout.

LEES OOK: 'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Nachtmerrie Foket

Bij Paars-Wit, dat weliswaar niet kon rekenen op zijn winteraanwinsten én een pak geblesseerden, lieten dan ook zowat alle spelers het afweten. Leander Dendoncker bijvoorbeeld, kende een complete offday. Voorin liep Luis Vazquez voor de zoveelste keer te zwemmen. Zelfs jongens die doorgaans het hoofd boven water houden zoals Mats Rits, Jan-Carlo Simic en Coosemans, verzopen mee met hun ploeg.

Maar de zwakste schakel was misschien wel Thomas Foket. De rechtsback mocht zich eindelijk nog eens uitleven in de basiself, hij kwam evenwel dramatisch voor de dag en maakte er vooral in de openingsminuten een zootje van. "Zijn start van de match was een nachtmerrie. We begrijpen nog steeds niet waarom hij zijn actie stopte bij de 1-0. En veroorzaakte ook nog eens een strafschop", analyseert men bij SudPresse.

Dramatische start

Nochtans zou Foket beter moeten renderen in de nieuwe speelwijze van coach David Hubert. "Een systeem met vijf verdedigers zou beter bij hem passen. Daar was in Tsjechië weinig van te merken. Verdedigde te slap bij de openingsgoal. Maakte vijf minuten later een oliedomme penaltyfout en van geluk spreken dat Sulc zijn penalty wel zeer zwak inschoot", aldus Het Nieuwsblad. Bij La Dernière Heure deelt men zelfs een 2 op 10 uit. "Dramatisch, vooral in het begin van de match. Gebrek aan vastberadenheid bij de 1-0 en een onbegrijpelijke fout die leidde tot de penalty."

Bij een goed bod moet Anderlecht Foket al laten gaan ...

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

40
40
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

89
89
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

68
68
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

172
172
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

216
216
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

64
64
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

327
327
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

120
120
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

781
781
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

167
167
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

687
687
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

71
71
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

188
188
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

232
232
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

89
89
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

182
182
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

592
592
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

270
270
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

572
572
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

178
178
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

151
151

Meer sportnieuws