Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

door
Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

Voor de winterstop kon RSC Anderlecht pronken met een ongeslagen rapport in de League Phase van de Europa League. Daar is donderdagavond verandering in gekomen. Na een dramatische match werd met 2-0 verloren van Viktoria Plzen, de beoordelingen op de krantenwebsites zijn dan ook vlijmscherp.

Anderlecht was met een goede moed naar Tsjechië afgezakt. Een zege zou immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales opleveren. Maar de wedstrijd ging rampzalig van start voor de Brusselaars. Na amper drie minuten klom Plzen al op voorsprong dankzij belabberd verdedigend werk bij Paars-Wit. Niet veel later moest Colin Coosemans erger voorkomen door een (slecht getrapte) penalty te redden.

Dat was echter uitstel van executie. Aanvallend kreeg Anderlecht amper iets klaar, achterin stapelden de fouten zich op. Vlak voor rust zorgde uitblinker Prince Adu dan ook voor de dikverdiende 2-0. Ondanks de nodige wissels bleef RSCA afzien na rust. Het mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-0 bleef, Plzen raakte immers nog tot drie keer toe het doelhout.

LEES OOK: UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Nachtmerrie Foket

Bij Paars-Wit, dat weliswaar niet kon rekenen op zijn winteraanwinsten én een pak geblesseerden, lieten dan ook zowat alle spelers het afweten. Leander Dendoncker bijvoorbeeld, kende een complete offday. Voorin liep Luis Vazquez voor de zoveelste keer te zwemmen. Zelfs jongens die doorgaans het hoofd boven water houden zoals Mats Rits, Jan-Carlo Simic en Coosemans, verzopen mee met hun ploeg.

Maar de zwakste schakel was misschien wel Thomas Foket. De rechtsback mocht zich eindelijk nog eens uitleven in de basiself, hij kwam evenwel dramatisch voor de dag en maakte er vooral in de openingsminuten een zootje van. "Zijn start van de match was een nachtmerrie. We begrijpen nog steeds niet waarom hij zijn actie stopte bij de 1-0. En veroorzaakte ook nog eens een strafschop", analyseert men bij SudPresse.

Dramatische start

Nochtans zou Foket beter moeten renderen in de nieuwe speelwijze van coach David Hubert. "Een systeem met vijf verdedigers zou beter bij hem passen. Daar was in Tsjechië weinig van te merken. Verdedigde te slap bij de openingsgoal. Maakte vijf minuten later een oliedomme penaltyfout en van geluk spreken dat Sulc zijn penalty wel zeer zwak inschoot", aldus Het Nieuwsblad. Bij La Dernière Heure deelt men zelfs een 2 op 10 uit. "Dramatisch, vooral in het begin van de match. Gebrek aan vastberadenheid bij de 1-0 en een onbegrijpelijke fout die leidde tot de penalty."

Bij een goed bod moet Anderlecht Foket al laten gaan ...

Meest recent

Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

6
6
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

91
91
'Club Brugge zet door: 10 miljoen voor oude bekende'

Club Brugge wil stevig uithalen op de transfermarkt. Blauw‑zwart denkt aan een miljoenenbod om de ...

386
386
Beveren raast door met volgende smaakmaker

SK Beveren maakt duidelijk werk van de A-kern voor komend seizoen. Na Lennert Martens en Bruno ...

27
27
Ajax doet geweldige zaak met verkoop ex-spits STVV

Ajax moet nog hard knokken voor een Europees ticket. De vetpotten van de Champions League zitten er ...

11
11
Verhuurde JPL-spelers: RSCA-huurlingen met geweldig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

62
62
Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

In de Relegation Play-Offs zijn de plaatsen al verdeeld, maar voorts gaat het overal om de knikkers ...

73
73
'Club Brugge gaat all-in voor droomopvolger Mignolet'

Wie er zaterdag tegen STVV postvat onder de lat is voorlopig een vraagteken bij Club Brugge, dat ...

430
430
'Genk kan cashen: PSV drukt door voor sterkhouder'

De lichtpunten vielen het afgelopen seizoen op één hand te tellen bij KRC Genk, dat ...

284
284
'Bom bij Club Brugge: Rigaux richting Feyenoord?'

Momenteel eist de titelrace uiteraard nog alle aandacht op bij Club Brugge, maar nadien zijn de ogen ...

336
336
Vanhaezebrouck verrast: "Union moet Boterberg bedanken"

Dankzij de 2-1 nederlaag tegen STVV gaf Union afgelopen weekend de koppositie uit handen. Achteraf ...

137
137
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent

Dinsdag stond tijdens de Algemene Vergadering van de Pro League opnieuw de discussie omtrent het ...

362
362
'Zorgenkind bij Anderlecht: zware gevolgen voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

244
244
"Competitievervalsing" - Club drastisch bevoordeeld in titelstrijd?

Met nog vier speeldagen te gaan is het momentum in de titelstrijd volledig gekanteld in het voordeel ...

1021
1021
'Superaanwinst Kompany: Bayern presenteert vijfjarig contract'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

123
123
Paniek bij Union SG: “Nonchalance en onderschatting”

De titelstrijd heeft een wending gekregen afgelopen speeldag. Union SG ging onderuit tegen STVV en ...

149
149
Goots geeft Antwerp gouden transferraad: “Hem halen”

Royal Antwerp FC leek weer volop mee te doen voor winst in de Europe Play-Offs, maar afgelopen ...

262
262
Zeno Debast gaat viraal met ongeziene own-goal

Zeno Debast stond de afgelopen weken weer in de basis bij Sporting CP. Ook tegen Vitoria Guimaraes ...

98
98
Makelaar Lukaku dropt grote hint over toekomst

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kampt dit seizoen met veel blessureleed en ook ...

171
171
‘Wéér jackpot Union SG: smaakmaker flirt met knaller’

Union SG heeft de leiding afgelopen speeldag afgegeven aan Club Brugge. De Brusselse club mist al ...

100
100
Nozawa slaat ferm op tafel bij Antwerp: “Mag nooit!”

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. Op de Bosuil werd ...

185
185
Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

Manchester City kreeg een uppercut in de Premier League. The Cityzens speelden 3-3 gelijk tegen ...

71
71
Noa Lang baart opzien met Lil Kleine: grote verrassing

Noa Lang heeft een verleden bij Club Brugge, maar nu maakt de aanvaller het mooie weer bij ...

43
43
KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

383
383
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

110
110

Meer sportnieuws