Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

door
Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

Voor de winterstop kon RSC Anderlecht pronken met een ongeslagen rapport in de League Phase van de Europa League. Daar is donderdagavond verandering in gekomen. Na een dramatische match werd met 2-0 verloren van Viktoria Plzen, de beoordelingen op de krantenwebsites zijn dan ook vlijmscherp.

Anderlecht was met een goede moed naar Tsjechië afgezakt. Een zege zou immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales opleveren. Maar de wedstrijd ging rampzalig van start voor de Brusselaars. Na amper drie minuten klom Plzen al op voorsprong dankzij belabberd verdedigend werk bij Paars-Wit. Niet veel later moest Colin Coosemans erger voorkomen door een (slecht getrapte) penalty te redden.

Dat was echter uitstel van executie. Aanvallend kreeg Anderlecht amper iets klaar, achterin stapelden de fouten zich op. Vlak voor rust zorgde uitblinker Prince Adu dan ook voor de dikverdiende 2-0. Ondanks de nodige wissels bleef RSCA afzien na rust. Het mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-0 bleef, Plzen raakte immers nog tot drie keer toe het doelhout.

LEES OOK: Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Nachtmerrie Foket

Bij Paars-Wit, dat weliswaar niet kon rekenen op zijn winteraanwinsten én een pak geblesseerden, lieten dan ook zowat alle spelers het afweten. Leander Dendoncker bijvoorbeeld, kende een complete offday. Voorin liep Luis Vazquez voor de zoveelste keer te zwemmen. Zelfs jongens die doorgaans het hoofd boven water houden zoals Mats Rits, Jan-Carlo Simic en Coosemans, verzopen mee met hun ploeg.

Maar de zwakste schakel was misschien wel Thomas Foket. De rechtsback mocht zich eindelijk nog eens uitleven in de basiself, hij kwam evenwel dramatisch voor de dag en maakte er vooral in de openingsminuten een zootje van. "Zijn start van de match was een nachtmerrie. We begrijpen nog steeds niet waarom hij zijn actie stopte bij de 1-0. En veroorzaakte ook nog eens een strafschop", analyseert men bij SudPresse.

Dramatische start

Nochtans zou Foket beter moeten renderen in de nieuwe speelwijze van coach David Hubert. "Een systeem met vijf verdedigers zou beter bij hem passen. Daar was in Tsjechië weinig van te merken. Verdedigde te slap bij de openingsgoal. Maakte vijf minuten later een oliedomme penaltyfout en van geluk spreken dat Sulc zijn penalty wel zeer zwak inschoot", aldus Het Nieuwsblad. Bij La Dernière Heure deelt men zelfs een 2 op 10 uit. "Dramatisch, vooral in het begin van de match. Gebrek aan vastberadenheid bij de 1-0 en een onbegrijpelijke fout die leidde tot de penalty."

Bij een goed bod moet Anderlecht Foket al laten gaan ...

Meest recent

Gigantische kaakslag voor Ruben Van Gucht: "Zo laag!"

Ruben Van Gucht trok gisteren bij de Mia's weer alle blikken naar zich toe. De journalist was zelf ...

8
8
'Renard out: droomkandidaat laat Anderlecht koud staan'

Olivier Renard staat bij Anderlecht steeds meer geïsoleerd een een exit is geen taboe meer. ...

100
100
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 24 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 24 op de agenda. Om alles in goede banen te ...

12
12
Gheysens op matje geroepen: licentie Antwerp in gevaar?

De kritiek aan zijn adres raakt Paul Gheysens zijn koude kleren niet, terwijl ook de financiële ...

148
148
Anderlecht kookt over: Coucke roert zelf in de potten

Terwijl het bij Anderlecht rommelt, kraakt en sist langs alle kanten, duikt Marc Coucke plots ...

115
115
'Atlético valt aan: Simeone wil shoppen bij Club Brugge'

In de play-offs van de Champions League staat Club Brugge straks een dubbele confrontatie met ...

186
186
Antwerp-fans in alle staten: Gheysens breekt stilte

Na de deugddoende zege tegen Cercle Brugge hoopt Antwerp straks in Anderlecht een stap te zetten ...

172
172
Club Brugge betaalt zich blauw: monsterpremies JPL gelekt

Het lucratieve loon dat profvoetballers opstrijken biedt vaak voer tot discussie. Daarbij gaat het ...

296
296
'Anderlecht zoekt coach: Coucke verrast met wit konijn'

Besnik Hasi werd bedankt voor bewezen diensten, en dus zal Will Still straks voor het eerst in de ...

314
314
Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

262
262
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

222
222
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

99
99
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

146
146
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

225
225
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

114
114
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

1038
1038
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

76
76
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

37
37
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

95
95
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

526
526
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

132
132
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

43
43
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

446
446
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

163
163
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

224
224

Meer sportnieuws