Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

1582 stemmen
Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

Voor de winterstop kon RSC Anderlecht pronken met een ongeslagen rapport in de League Phase van de Europa League. Daar is donderdagavond verandering in gekomen. Na een dramatische match werd met 2-0 verloren van Viktoria Plzen, de beoordelingen op de krantenwebsites zijn dan ook vlijmscherp.

Anderlecht was met een goede moed naar Tsjechië afgezakt. Een zege zou immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales opleveren. Maar de wedstrijd ging rampzalig van start voor de Brusselaars. Na amper drie minuten klom Plzen al op voorsprong dankzij belabberd verdedigend werk bij Paars-Wit. Niet veel later moest Colin Coosemans erger voorkomen door een (slecht getrapte) penalty te redden.

Dat was echter uitstel van executie. Aanvallend kreeg Anderlecht amper iets klaar, achterin stapelden de fouten zich op. Vlak voor rust zorgde uitblinker Prince Adu dan ook voor de dikverdiende 2-0. Ondanks de nodige wissels bleef RSCA afzien na rust. Het mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-0 bleef, Plzen raakte immers nog tot drie keer toe het doelhout.

LEES OOK: Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Nachtmerrie Foket

Bij Paars-Wit, dat weliswaar niet kon rekenen op zijn winteraanwinsten én een pak geblesseerden, lieten dan ook zowat alle spelers het afweten. Leander Dendoncker bijvoorbeeld, kende een complete offday. Voorin liep Luis Vazquez voor de zoveelste keer te zwemmen. Zelfs jongens die doorgaans het hoofd boven water houden zoals Mats Rits, Jan-Carlo Simic en Coosemans, verzopen mee met hun ploeg.

Maar de zwakste schakel was misschien wel Thomas Foket. De rechtsback mocht zich eindelijk nog eens uitleven in de basiself, hij kwam evenwel dramatisch voor de dag en maakte er vooral in de openingsminuten een zootje van. "Zijn start van de match was een nachtmerrie. We begrijpen nog steeds niet waarom hij zijn actie stopte bij de 1-0. En veroorzaakte ook nog eens een strafschop", analyseert men bij SudPresse.

Dramatische start

Nochtans zou Foket beter moeten renderen in de nieuwe speelwijze van coach David Hubert. "Een systeem met vijf verdedigers zou beter bij hem passen. Daar was in Tsjechië weinig van te merken. Verdedigde te slap bij de openingsgoal. Maakte vijf minuten later een oliedomme penaltyfout en van geluk spreken dat Sulc zijn penalty wel zeer zwak inschoot", aldus Het Nieuwsblad. Bij La Dernière Heure deelt men zelfs een 2 op 10 uit. "Dramatisch, vooral in het begin van de match. Gebrek aan vastberadenheid bij de 1-0 en een onbegrijpelijke fout die leidde tot de penalty."

Bij een goed bod moet Anderlecht Foket al laten gaan ...

Meest recent

Ecuador schiet wakker: Angulo en Rodriguez doen Duitsers das om

Op het WK 2026 heeft 'dark horse' Ecuador in de laatste groepsmatch dan toch zijn eerste zege ...

32
32
Vervanger Ngoy gezocht: twee concrete namen op tafel

De Rode Duivels moeten tijdens hun laatste groepsmatch op het WK overtuigend zien te winnen van ...

28
28
Vanaken-lobby escaleert: "De schreeuw om hem is overdreven"

Het begint er meer en meer op te lijken dat Hans Vanaken tegen Nieuw-Zeeland in de basis zal starten ...

158
158
Rode Duivels op TV: aftrapuur en commentator bekend

De Rode Duivels willen zich zaterdagochtend verzekeren van een plek in de volgende ronde van het WK. ...

124
124
'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

37
37
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

335
335
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

139
139
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

430
430
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

54
54
Vanaken bejubelt Duivel: "Met ons voetbalverstand ..."

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

108
108
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

43
43
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

322
322
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

675
675
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

506
506
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

147
147
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

1089
1089
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

176
176
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

77
77
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

658
658
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

247
247
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

508
508
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

251
251
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

278
278
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1257
1257
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

636
636

Meer sportnieuws