Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

1582 stemmen
Kranten vernietigend: Anderlecht-zondebok krijgt 2 op 10

Voor de winterstop kon RSC Anderlecht pronken met een ongeslagen rapport in de League Phase van de Europa League. Daar is donderdagavond verandering in gekomen. Na een dramatische match werd met 2-0 verloren van Viktoria Plzen, de beoordelingen op de krantenwebsites zijn dan ook vlijmscherp.

Anderlecht was met een goede moed naar Tsjechië afgezakt. Een zege zou immers een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales opleveren. Maar de wedstrijd ging rampzalig van start voor de Brusselaars. Na amper drie minuten klom Plzen al op voorsprong dankzij belabberd verdedigend werk bij Paars-Wit. Niet veel later moest Colin Coosemans erger voorkomen door een (slecht getrapte) penalty te redden.

Dat was echter uitstel van executie. Aanvallend kreeg Anderlecht amper iets klaar, achterin stapelden de fouten zich op. Vlak voor rust zorgde uitblinker Prince Adu dan ook voor de dikverdiende 2-0. Ondanks de nodige wissels bleef RSCA afzien na rust. Het mocht zelfs van geluk spreken dat het bij 2-0 bleef, Plzen raakte immers nog tot drie keer toe het doelhout.

LEES OOK: Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Nachtmerrie Foket

Bij Paars-Wit, dat weliswaar niet kon rekenen op zijn winteraanwinsten én een pak geblesseerden, lieten dan ook zowat alle spelers het afweten. Leander Dendoncker bijvoorbeeld, kende een complete offday. Voorin liep Luis Vazquez voor de zoveelste keer te zwemmen. Zelfs jongens die doorgaans het hoofd boven water houden zoals Mats Rits, Jan-Carlo Simic en Coosemans, verzopen mee met hun ploeg.

Maar de zwakste schakel was misschien wel Thomas Foket. De rechtsback mocht zich eindelijk nog eens uitleven in de basiself, hij kwam evenwel dramatisch voor de dag en maakte er vooral in de openingsminuten een zootje van. "Zijn start van de match was een nachtmerrie. We begrijpen nog steeds niet waarom hij zijn actie stopte bij de 1-0. En veroorzaakte ook nog eens een strafschop", analyseert men bij SudPresse.

Dramatische start

Nochtans zou Foket beter moeten renderen in de nieuwe speelwijze van coach David Hubert. "Een systeem met vijf verdedigers zou beter bij hem passen. Daar was in Tsjechië weinig van te merken. Verdedigde te slap bij de openingsgoal. Maakte vijf minuten later een oliedomme penaltyfout en van geluk spreken dat Sulc zijn penalty wel zeer zwak inschoot", aldus Het Nieuwsblad. Bij La Dernière Heure deelt men zelfs een 2 op 10 uit. "Dramatisch, vooral in het begin van de match. Gebrek aan vastberadenheid bij de 1-0 en een onbegrijpelijke fout die leidde tot de penalty."

Bij een goed bod moet Anderlecht Foket al laten gaan ...

Meest recent

STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

2
2
'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

63
63
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

73
73
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

221
221
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

61
61
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

531
531
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

141
141
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

251
251
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

432
432
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

135
135
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

88
88
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

541
541
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

215
215
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

525
525
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

395
395
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

173
173
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

728
728
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

221
221
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

615
615
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

164
164
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

868
868
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

278
278
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1077
1077
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

557
557
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

221
221

Meer sportnieuws