'Dilemma voor Renard: Anderlecht-miscast in etalage'

575
'Dilemma voor Renard: Anderlecht-miscast in etalage'

In de Europa League neemt Anderlecht het zo dadelijk op tegen Viktoria Plzen. Door de afwezigheid van Kasper Dolberg zijn voorin alle ogen gericht op Luis Vazquez, die echter nog steeds moeite heeft om zijn stempel te drukken in het Lotto Park en zo Olivier Renard met een serieus dilemma opzadelt.

Een tijdje geleden luidde het nog dat de Brusselaars in januari onder meer op zoek zouden gaan naar een nieuwe spits. Net zoals de jacht op een linkspoot achterin allicht werd gestaakt na de komst van Adryelson en Lucas Hey ziet het er evenwel alsmaar meer naar uit dat die piste ondertussen werd geschrapt.

LEES OOK: Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Erfenis van Fredberg

Niet per se omdat Renard zijn honger in het offensief compartiment met César Huerta is gestild. Wél omdat hij nog met Vazquez opgezadeld zit. Zijn voorganger Jesper Fredberg legde anderhalf jaar geleden nog ongeveer vijf miljoen op tafel om de 23-jarige Argentijn los te weken bij Boca Juniors in zijn thuisland.

Een prijskaartje dat Vazquez met tien doelpunten en drie assists in 74 optredens niet echt wist te rechtvaardigen. Uiteraard moet de targetman in de pikorde diep in de punt wel Dolberg voor zich dulden, maar ook wanneer diens back-up eens zijn kans krijgt stelt hij vaak teleur. Zoals in de afgelopen wedstrijden.

Vazquez in etalage

Toch heeft David Hubert in Tsjechië geen andere keuze dan terug zijn kaart te trekken. Daar komt de eerstkomende tijd volgens Het Nieuwsblad allicht geen verandering in, want de kans acht de krant klein dat er vandaag een ploeg bereid is om Anderlecht voor hetzelfde prijskaartje te verlossen van de miscast.

"Wie zal zo'n prijs nu overtreffen, zelfs al heeft Renard goeie contacten in de MLS. Niemand toch?", luidt het. Paars-Wit wil dus wel enkel afscheid nemen van Vazquez, die tot medio 2028 vastligt, indien het haar investering recupereert. Renard kruist zijn vingers dat hij zich in Plzen in de kijker weet te spelen.

Opvolger Dolberg

Tenslotte lijkt zijn exit vooral om budgettaire redenen een noodzakelijke voorwaarde om een nieuwe doublure voor Dolberg in huis te halen, wat vroeg of laat toch de bedoeling lijkt. De krant sluit alvast niet uit dat Renard sowieso reeds zal anticiperen op een zomers vertrek van de Deense sterkhouder voorin.

Gelooft u nog in Vazquez?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

28
28
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

12
12
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

62
62
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

116
116
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

59
59
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

31
31
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

221
221
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

296
296
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

89
89
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

92
92
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

179
179
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

74
74
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

257
257
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

343
343
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

50
50
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

465
465
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

366
366
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

118
118
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

199
199
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

32
32
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

75
75
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

52
52
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

117
117
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

118
118
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

42
42

Meer sportnieuws