Hubert moet puzzelen: opvallende wissel bij Anderlecht

door
Hubert moet puzzelen: opvallende wissel bij Anderlecht

Mits een zege op bezoek bij Victoria Plzen kan Anderlecht zich straks reeds verzekeren van een plekje in de achtste finale van de Europa League. De vraag is welke 11 namen David Hubert om 18u45 de wei zal insturen in Tsjechië.

De coach moet ondanks de terugkeer van Francis Amuzu, voor wie een basisplek allicht nog te vroeg komt, alvast weer stevig aan het puzzelen. Behalve Jan Vertonghen, Mario Stroeykens en Majeed Ashimeru liggen Samuel Edozie en Kasper Dolberg tenslotte nog steeds in de lappenmand.

LEES OOK: 'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Hubert houdt vast aan 3-4-3

Bovendien kunnen de Brusselaars ook nog geen beroep doen op hun winteraanwinsten Adryelson, César Huerta en Lucas Hey, die pas na de League Phase inzetbaar zijn. Toch is Hubert volgens diverse media niet van plan om af te wijken van het 3-4-3 systeem dat hij na nieuwjaar hanteert.

Door de afwezigheid van Adryelson zouden centraal achterin Leander Dendoncker, Jan-Carlo Simic en Moussa N'Diaye opnieuw een trio vormen, een formule die Paars-Wit zaterdag in Kortrijk al eens uitprobeerde. Ten opzichte van die partij zou Hubert slechts één wijziging doorvoeren.

Maamar out, Augustinsson in

Op de linkerkant moet Ali Maamar naar verluidt namelijk zijn plaats afstaan aan Ludwig Augustinsson. Na tal val blessures zou de ervaren Zweed, die wellicht vooral daarom de voorkeur krijgt op het populaire jeugdproduct, pas voor de derde keer sinds september aan de aftrap verschijnen.

Voor het overige suggereert La Dernière Heure dat Théo Leoni en Yari Verschaeren met elkaar in de weegschaal liggen, al denken Het Laatste Nieuws en Het Nieuwsblad dat die laatste op het middenveld naast Mats Rits zal postvatten. Ook elders worden er geen verrassingen verwacht.

De vermoedelijke 11: Coosemans ; Simic, Dendoncker, N'Diaye ; Sardella, Verschaeren, Rits, Augustinsson ; Degreef, Vazquez, Hazard

Wie moet volgens u starten?

Meest recent

Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

9
9
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

11
11
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

50
50
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

21
21
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

39
39
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

61
61
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

52
52
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

54
54
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

445
445
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

46
46
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

61
61
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

236
236
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

139
139
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

50
50
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

172
172
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

184
184
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

207
207
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1319
1319
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

92
92
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

280
280
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

343
343
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

245
245
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

371
371

Meer sportnieuws