'Club Brugge slaat toe: eerste winteraanwinst binnen'

door
'Club Brugge slaat toe: eerste winteraanwinst binnen'

Club Brugge is goed op weg om door te stoten in de Champions League en strijdt in eigen land nog volop voor de dubbel. Toch blijft de regerende landskampioen niet bij de pakken zitten op de transfermarkt. Zo zou de eerste winteraanwinst zo goed als binnen zijn.

De Bruggelingen hebben tot dusver een een relatief kalme wintermercato achter de rug. Vooral aan uitgaande zijde was er voorlopig beweging in het basecamp te Westkapelle. Zo vond Blauw-Zwart eindelijk een oplossing voor de overbodige spelers Dedryck Boyata en Kamal Sowah. Beide contracten werden ontbonden.

LEES OOK: 'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Vervanger Skov Olsen?

Daarnaast nam Club afscheid van Andreas Skov Olsen. Na een korte maar intense transfersoap vertrok de Deense flankaanvaller naar VfL Wolfsburg. De Duitse eersteklasser dokte zo'n 14 miljoen euro, bonussen exclusief, om de international over te nemen van de Belgische landskampioen.

In de komende anderhalve week zal moeten blijken of Club deze winter nog een directe vervanger haalt voor Skov Olsen. Coach Nicky Hayen heeft enkele alternatieven in de huidige selectie en daarin heerst intern ook voldoende vertrouwen, maar gezien het drukke programma is een extra flankaanvaller zeker niet uitgesloten.

Defensief beest op komst

De eerstvolgende aanwinst lijkt echter een verdediger te gaan worden. Zo raakte eerder deze week bekend dat Club Brugge dicht bij de komst van Vince Osuji stond. En zijn overgang blijkt nu ook quasi rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat hij woensdag nog zijn contract zou tekenen.

Osuji is een 18-jarige Nigeriaan en komt over van het Zweedse Kalmar. Hij maakt vooral indruk met zijn fysieke capaciteiten. De verdediger, die op de radar stond bij nog meer clubs als KRC Genk en Anderlecht, zou meteen met de A-kern meetrainen. Al doet hij zijn matchritme allicht eerst nog op bij Club Nxt.

Club heeft de beste scouting van België ...

Meest recent

El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

78
78
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

39
39
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

53
53
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

31
31
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

49
49
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

119
119
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

190
190
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

43
43
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

87
87
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

116
116
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

313
313
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

282
282
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

71
71
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

176
176
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

403
403
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

234
234
Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

385
385
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

362
362
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

113
113
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

114
114
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

487
487
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

271
271
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

348
348
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

721
721
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

287
287

Meer sportnieuws