'Club Brugge slaat toe: eerste winteraanwinst binnen'

761 stemmen
'Club Brugge slaat toe: eerste winteraanwinst binnen'

Club Brugge is goed op weg om door te stoten in de Champions League en strijdt in eigen land nog volop voor de dubbel. Toch blijft de regerende landskampioen niet bij de pakken zitten op de transfermarkt. Zo zou de eerste winteraanwinst zo goed als binnen zijn.

De Bruggelingen hebben tot dusver een een relatief kalme wintermercato achter de rug. Vooral aan uitgaande zijde was er voorlopig beweging in het basecamp te Westkapelle. Zo vond Blauw-Zwart eindelijk een oplossing voor de overbodige spelers Dedryck Boyata en Kamal Sowah. Beide contracten werden ontbonden.

LEES OOK: Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Vervanger Skov Olsen?

Daarnaast nam Club afscheid van Andreas Skov Olsen. Na een korte maar intense transfersoap vertrok de Deense flankaanvaller naar VfL Wolfsburg. De Duitse eersteklasser dokte zo'n 14 miljoen euro, bonussen exclusief, om de international over te nemen van de Belgische landskampioen.

In de komende anderhalve week zal moeten blijken of Club deze winter nog een directe vervanger haalt voor Skov Olsen. Coach Nicky Hayen heeft enkele alternatieven in de huidige selectie en daarin heerst intern ook voldoende vertrouwen, maar gezien het drukke programma is een extra flankaanvaller zeker niet uitgesloten.

Defensief beest op komst

De eerstvolgende aanwinst lijkt echter een verdediger te gaan worden. Zo raakte eerder deze week bekend dat Club Brugge dicht bij de komst van Vince Osuji stond. En zijn overgang blijkt nu ook quasi rond. De bekende transferwatcher Gianluca Di Marzio beweert dat hij woensdag nog zijn contract zou tekenen.

Osuji is een 18-jarige Nigeriaan en komt over van het Zweedse Kalmar. Hij maakt vooral indruk met zijn fysieke capaciteiten. De verdediger, die op de radar stond bij nog meer clubs als KRC Genk en Anderlecht, zou meteen met de A-kern meetrainen. Al doet hij zijn matchritme allicht eerst nog op bij Club Nxt.

Club heeft de beste scouting van België ...

Meest recent

'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

30
30
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

29
29
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

13
13
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

142
142
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

85
85
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

34
34
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

34
34
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

253
253
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

208
208
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

104
104
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

639
639
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

248
248
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

319
319
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

620
620
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

67
67
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

396
396
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

170
170
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

614
614
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

90
90
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

694
694
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

1006
1006

Meer sportnieuws