Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

door
Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese uitwedstrijd van aanstaande donderdag op het veld van Viktoria Plzen. Ondertussen blijft de recordkampioen zich ook roeren op de transfermarkt. Dinsdag werd alvast de derde directe aanwinst van de wintermercato aangekondigd.

Paars-Wit nam in het najaar afscheid van CEO Jesper Fredberg. Om de sportieve leiding van de Deen over te nemen pakte voorzitter Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard. De oud-doelman is momenteel dus bezig aan zijn eerste mercato aan het roer bij de Brusselaars. En daarin zit hij allerminst stil.

LEES OOK: 'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Drukke wintermercato

Zo wist Renard inmiddels een aantal veelbelovende jongeren aan boord te halen die de RSCA Futures aan het behoud in de Challenger Pro League moeten helpen. Daarnaast leidde hij de uitgaande transfers van Mathias Jørgensen en Anders Dreyer, die hun geluk gingen beproeven in de MLS, in goede banen.

Renard zal echter vooral afgerekend worden op de directe inkomende transfers voor de A-kern. Met flankaanvaller César Huerta en verdediger Adryelson, die beiden degelijk debuteerden, haalde hij eerder al twee versterkingen in huis. En sinds dinsdagavond is ook de derde winteraanwinst een feit.

Deense verdediger

Via de officiële kanalen maakte RSCA immers de komst van Lucas Hey bekend. De Deense verdediger komt zoals verwacht over van Nordsjaelland FC, waar hij een vaste sterkhouder was. De 21-jarige jeugd-international van Denemarken geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in zijn land.

Naar verluidt betaalde Anderlecht een slordige 3 miljoen euro voor zijn komst. Hey legde dinsdagochtend zijn medische en fysieke proeven af, vervolgens tekende hij een contract dat hem tot medio 2029. Bij zijn nieuwe club zal hij met het rugnummer '3' spelen. In de twee komende Europese duels is hij wel niet speelgerechtigd.

Anderlecht gaat versterkt uit de wintermercato komen ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

3
3
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

54
54
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

14
14
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

161
161
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

124
124
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

130
130
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

26
26
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

99
99
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

89
89
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

36
36
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

119
119
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

73
73
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

307
307
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

75
75
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

83
83
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

316
316
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

134
134
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

221
221
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

715
715
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

440
440
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

139
139
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

271
271
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

175
175

Meer sportnieuws