Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

door
Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese uitwedstrijd van aanstaande donderdag op het veld van Viktoria Plzen. Ondertussen blijft de recordkampioen zich ook roeren op de transfermarkt. Dinsdag werd alvast de derde directe aanwinst van de wintermercato aangekondigd.

Paars-Wit nam in het najaar afscheid van CEO Jesper Fredberg. Om de sportieve leiding van de Deen over te nemen pakte voorzitter Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard. De oud-doelman is momenteel dus bezig aan zijn eerste mercato aan het roer bij de Brusselaars. En daarin zit hij allerminst stil.

LEES OOK: 'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Drukke wintermercato

Zo wist Renard inmiddels een aantal veelbelovende jongeren aan boord te halen die de RSCA Futures aan het behoud in de Challenger Pro League moeten helpen. Daarnaast leidde hij de uitgaande transfers van Mathias Jørgensen en Anders Dreyer, die hun geluk gingen beproeven in de MLS, in goede banen.

Renard zal echter vooral afgerekend worden op de directe inkomende transfers voor de A-kern. Met flankaanvaller César Huerta en verdediger Adryelson, die beiden degelijk debuteerden, haalde hij eerder al twee versterkingen in huis. En sinds dinsdagavond is ook de derde winteraanwinst een feit.

Deense verdediger

Via de officiële kanalen maakte RSCA immers de komst van Lucas Hey bekend. De Deense verdediger komt zoals verwacht over van Nordsjaelland FC, waar hij een vaste sterkhouder was. De 21-jarige jeugd-international van Denemarken geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in zijn land.

Naar verluidt betaalde Anderlecht een slordige 3 miljoen euro voor zijn komst. Hey legde dinsdagochtend zijn medische en fysieke proeven af, vervolgens tekende hij een contract dat hem tot medio 2029. Bij zijn nieuwe club zal hij met het rugnummer '3' spelen. In de twee komende Europese duels is hij wel niet speelgerechtigd.

Anderlecht gaat versterkt uit de wintermercato komen ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

78
78
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

23
23
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

139
139
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

223
223
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

608
608
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

118
118
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

38
38
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

352
352
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

95
95
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

553
553
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

544
544
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

415
415
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

60
60
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1063
1063
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

305
305
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

450
450
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1241
1241
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

117
117
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

234
234
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

362
362
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

126
126
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

498
498
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

375
375
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws