Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

763 stemmen
Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese uitwedstrijd van aanstaande donderdag op het veld van Viktoria Plzen. Ondertussen blijft de recordkampioen zich ook roeren op de transfermarkt. Dinsdag werd alvast de derde directe aanwinst van de wintermercato aangekondigd.

Paars-Wit nam in het najaar afscheid van CEO Jesper Fredberg. Om de sportieve leiding van de Deen over te nemen pakte voorzitter Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard. De oud-doelman is momenteel dus bezig aan zijn eerste mercato aan het roer bij de Brusselaars. En daarin zit hij allerminst stil.

LEES OOK: Anderlecht moet meteen tweede blessuredomper slikken

Drukke wintermercato

Zo wist Renard inmiddels een aantal veelbelovende jongeren aan boord te halen die de RSCA Futures aan het behoud in de Challenger Pro League moeten helpen. Daarnaast leidde hij de uitgaande transfers van Mathias Jørgensen en Anders Dreyer, die hun geluk gingen beproeven in de MLS, in goede banen.

Renard zal echter vooral afgerekend worden op de directe inkomende transfers voor de A-kern. Met flankaanvaller César Huerta en verdediger Adryelson, die beiden degelijk debuteerden, haalde hij eerder al twee versterkingen in huis. En sinds dinsdagavond is ook de derde winteraanwinst een feit.

Deense verdediger

Via de officiële kanalen maakte RSCA immers de komst van Lucas Hey bekend. De Deense verdediger komt zoals verwacht over van Nordsjaelland FC, waar hij een vaste sterkhouder was. De 21-jarige jeugd-international van Denemarken geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in zijn land.

Naar verluidt betaalde Anderlecht een slordige 3 miljoen euro voor zijn komst. Hey legde dinsdagochtend zijn medische en fysieke proeven af, vervolgens tekende hij een contract dat hem tot medio 2029. Bij zijn nieuwe club zal hij met het rugnummer '3' spelen. In de twee komende Europese duels is hij wel niet speelgerechtigd.

Anderlecht gaat versterkt uit de wintermercato komen ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

46
46
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

29
29
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

24
24
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

20
20
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

286
286
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

45
45
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

177
177
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

212
212
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

148
148
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

104
104
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

649
649
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

153
153
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

159
159
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1023
1023
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

643
643
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

435
435
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

825
825
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

807
807
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

130
130
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

479
479
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

795
795
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

385
385

Meer sportnieuws