Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

door
Anderlecht pakt uit met derde winteraanwinst: contract van vijf jaar

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de Europese uitwedstrijd van aanstaande donderdag op het veld van Viktoria Plzen. Ondertussen blijft de recordkampioen zich ook roeren op de transfermarkt. Dinsdag werd alvast de derde directe aanwinst van de wintermercato aangekondigd.

Paars-Wit nam in het najaar afscheid van CEO Jesper Fredberg. Om de sportieve leiding van de Deen over te nemen pakte voorzitter Wouter Vandenhaute uit met de komst van Olivier Renard. De oud-doelman is momenteel dus bezig aan zijn eerste mercato aan het roer bij de Brusselaars. En daarin zit hij allerminst stil.

LEES OOK: Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Drukke wintermercato

Zo wist Renard inmiddels een aantal veelbelovende jongeren aan boord te halen die de RSCA Futures aan het behoud in de Challenger Pro League moeten helpen. Daarnaast leidde hij de uitgaande transfers van Mathias Jørgensen en Anders Dreyer, die hun geluk gingen beproeven in de MLS, in goede banen.

Renard zal echter vooral afgerekend worden op de directe inkomende transfers voor de A-kern. Met flankaanvaller César Huerta en verdediger Adryelson, die beiden degelijk debuteerden, haalde hij eerder al twee versterkingen in huis. En sinds dinsdagavond is ook de derde winteraanwinst een feit.

Deense verdediger

Via de officiële kanalen maakte RSCA immers de komst van Lucas Hey bekend. De Deense verdediger komt zoals verwacht over van Nordsjaelland FC, waar hij een vaste sterkhouder was. De 21-jarige jeugd-international van Denemarken geldt als één van de meest veelbelovende verdedigers in zijn land.

Naar verluidt betaalde Anderlecht een slordige 3 miljoen euro voor zijn komst. Hey legde dinsdagochtend zijn medische en fysieke proeven af, vervolgens tekende hij een contract dat hem tot medio 2029. Bij zijn nieuwe club zal hij met het rugnummer '3' spelen. In de twee komende Europese duels is hij wel niet speelgerechtigd.

Anderlecht gaat versterkt uit de wintermercato komen ...

Meest recent

Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

10
10
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

48
48
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

29
29
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

38
38
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

232
232
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

132
132
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

214
214
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

114
114
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

407
407
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

230
230
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

164
164
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

141
141
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

208
208
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

64
64
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

638
638
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

56
56
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

75
75
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

112
112
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

420
420
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

64
64
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

150
150
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

108
108
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

175
175
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

367
367

Meer sportnieuws