Nieuwe coach voor AA Gent: Baro dropt grote hint

door
Nieuwe coach voor AA Gent: Baro dropt grote hint

AA Gent veroorzaakte dinsdag een onverwachte schokgolf. De club maakte immers bekend dat de samenwerking met coach Wouter Vrancken in onderling overleg is stopgezet. En dus wordt het uitkijken naar welke trainer de Buffalo's uit het slop moet trekken.

Afgelopen zomer werd in de Planet Group Arena een ware revolutie doorgevoerd. Zo werd afscheid genomen van Ivan De Witte, Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck, de drietand die de club jarenlang in goede banen had geleid. Om hen te vervangen nam eigenaar Sam Baro de dagelijkse leiding over, terwijl Arnar Vidarsson werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Als nieuwe trainer werd Vrancken dan weer in huis gehaald. Die had in het recente verleden goed werk geleverd bij KV Mechelen en KRC Genk. Maar bij die laatste club was zijn relatie met het bestuur wat verzuurd geraakt na een minder seizoen. Toen zijn flirt met Gent ook nog eens bekend raakte, werd hij per direct ontslagen. Enkele weken later tekende hij in Oost-Vlaanderen.

LEES OOK: Maakte AA Gent een fout? "Heb er graag gewerkt"

Teleurstellend seizoen

Maar zijn aanstelling leverde niet het gewenste succes op. In de beker sneuvelden de Buffalo's op pijnlijke wijze tegen Union SG. De campagne in de Conference League was wisselvallig, met de uitschuiver in Larne als triest dieptepunt. En in de competitie dreigt Gent na een reeks van tegenvallende resultaten opnieuw naast Play-Off I te grijpen.

Die teleurstellende resultaten zorgden er uiteindelijk voor dat zowel Vrancken als de clubleiding het beter vonden om de samenwerking na nog geen jaar al stop te zetten. En dus moet Gent alweer op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. "De trainers liggen niet in een winkeltje te rapen, waar je met de remorque naartoe rijdt. Er is vandaag geen plan-B", verklaarde Baro bij Gazet van Antwerpen.

Externe opvolger

Voorlopig neemt assistent-coach Danijel Milicevic, die Vrancken afgelopen vrijdag al verving wegens ziekte, het roer over. Maar Baro benadrukt dat dit slechts een tijdelijke oplossing is. Er zal een nieuwe trainer volgen en die wordt buiten de club gezocht. "We zijn bezig om het profiel van de nieuwe coach te definiëren, vanaf vandaag. In de tussentijd hebben we Mili gevraagd over te nemen. We zijn ervan overtuigd dat we iemand extern moeten zoeken, maar er zijn nog geen namen, er is geen deadline", aldus de sterke man.

Gent kan beter het seizoen uitdoen met Milicevic ...

Meest recent

Akelige beelden Vermant: Club geeft update na ziekenhuisbezoek

Club Brugge heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwartfinales van de Croky Cup. Maar de zege ...

97
97
Croky Cup: Club, Gent én Union door, Antwerp viert na penalty's

In de 1/8ste finales van de Croky Cup werden woensdagavond vier wedstrijden afgewerkt. ...

171
171
Bizarre VAR-fase in OHL-Club: Hayen doet boekje open

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

112
112
Talbi verkoopt Liverpool uppercut, pijnlijke slipper Chelsea

In de Engelse Premier League heeft leider Arsenal FC woensdag weer goede zaken gedaan. De Gunners ...

64
64
Owngoals voorkomen afgang Bayern, boze Kompany pakt geel

Bayern München heeft zich woensdag geplaatst voor de volgende ronde van de DFB Pokal. Tegen ...

26
26
Sensatie: 'Anderlecht contacteert Benteke, Club op de loer'

Nadat hij de voorbij jaren heeft uitgeblonken in de MLS, gaat Christian Benteke op zijn 35ste op ...

1115
1115
Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Aanstaande vrijdag wordt geloot voor de samenstelling van de poules op het wereldkampioenschap 2026. ...

184
184
Kijkers walgen massaal van beelden Croky Cup: "Schandalig!"

In de Croky Cup staan woensdagavond vier matchen van de 1/8ste finales op het programma. Al deze ...

215
215
Waalse analisten vellen verdict: géén titel voor Anderlecht?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

299
299
Real recht rug dankzij Courtois en Mbappé, Napoli ontsnapt

Na een reeks van drie opeenvolgende draws, heeft Real Madrid weer aangeknoopt met de zege in La ...

32
32
Gezichtsverlies Standard: "Hier spelen vraagt bepaald niveau ..."

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

153
153
Mignolet in nauwe schoentjes: Club speelt hard spel

Alsof het dossier nog niet pijnlijk genoeg was, bleef Simon Mignolet zondag tijdens de rust tegen ...

722
722
'Schalke en co strijden volop om verrassende Belg'

Dezer dagen trekken de meeste Belgische clubs voluit de kaart van de jeugd, al blijven er nog altijd ...

37
37
Eén verrassing bij Club, Janssen start meteen bij Antwerp

Er staat woensdagavond alweer heel wat bekervoetbal op het programma. Met Club Brugge en Union komen ...

62
62
Lukaku snel terug? TD Napoli brengt update

Dit seizoen viel Romelu Lukaku nog niet te bewonderen, want de Rode Duivel liep in augustus tijdens ...

40
40
Pro League zet aanval op DAZN verder met vlammende brief

De voorbije maanden bleek het nieuwe televisiecontract een tikkende tijdbom, want een akkoord tussen ...

184
184
Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

103
103
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

127
127
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

118
118
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

122
122
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

129
129
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

324
324
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

38
38
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

331
331
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

186
186

Meer sportnieuws