Nieuwe coach voor AA Gent: Baro dropt grote hint

door
Nieuwe coach voor AA Gent: Baro dropt grote hint

AA Gent veroorzaakte dinsdag een onverwachte schokgolf. De club maakte immers bekend dat de samenwerking met coach Wouter Vrancken in onderling overleg is stopgezet. En dus wordt het uitkijken naar welke trainer de Buffalo's uit het slop moet trekken.

Afgelopen zomer werd in de Planet Group Arena een ware revolutie doorgevoerd. Zo werd afscheid genomen van Ivan De Witte, Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck, de drietand die de club jarenlang in goede banen had geleid. Om hen te vervangen nam eigenaar Sam Baro de dagelijkse leiding over, terwijl Arnar Vidarsson werd gepromoveerd tot sportief directeur.

Als nieuwe trainer werd Vrancken dan weer in huis gehaald. Die had in het recente verleden goed werk geleverd bij KV Mechelen en KRC Genk. Maar bij die laatste club was zijn relatie met het bestuur wat verzuurd geraakt na een minder seizoen. Toen zijn flirt met Gent ook nog eens bekend raakte, werd hij per direct ontslagen. Enkele weken later tekende hij in Oost-Vlaanderen.

LEES OOK: "Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Teleurstellend seizoen

Maar zijn aanstelling leverde niet het gewenste succes op. In de beker sneuvelden de Buffalo's op pijnlijke wijze tegen Union SG. De campagne in de Conference League was wisselvallig, met de uitschuiver in Larne als triest dieptepunt. En in de competitie dreigt Gent na een reeks van tegenvallende resultaten opnieuw naast Play-Off I te grijpen.

Die teleurstellende resultaten zorgden er uiteindelijk voor dat zowel Vrancken als de clubleiding het beter vonden om de samenwerking na nog geen jaar al stop te zetten. En dus moet Gent alweer op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. "De trainers liggen niet in een winkeltje te rapen, waar je met de remorque naartoe rijdt. Er is vandaag geen plan-B", verklaarde Baro bij Gazet van Antwerpen.

Externe opvolger

Voorlopig neemt assistent-coach Danijel Milicevic, die Vrancken afgelopen vrijdag al verving wegens ziekte, het roer over. Maar Baro benadrukt dat dit slechts een tijdelijke oplossing is. Er zal een nieuwe trainer volgen en die wordt buiten de club gezocht. "We zijn bezig om het profiel van de nieuwe coach te definiëren, vanaf vandaag. In de tussentijd hebben we Mili gevraagd over te nemen. We zijn ervan overtuigd dat we iemand extern moeten zoeken, maar er zijn nog geen namen, er is geen deadline", aldus de sterke man.

Gent kan beter het seizoen uitdoen met Milicevic ...

Meest recent

Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

0
0
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

26
26
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

86
86
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

17
17
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

140
140
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

88
88
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

132
132
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

70
70
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

89
89
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

49
49
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

107
107
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

192
192
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

58
58
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

414
414
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

77
77
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

259
259
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

79
79
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

94
94
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

118
118
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

100
100
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

77
77
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

389
389
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

332
332
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

312
312

Meer sportnieuws