Gemiste kans Mannaert? "Hij móést de bondscoach worden"

door
Gemiste kans Mannaert?

Het blijft reikhalzend uitkijken naar wie Domenico Tedesco zal opvolgen als bondscoach van België. In het beste geval valt deze week de beslissing, ten laatste voor het einde van de maand. Al lijkt nu al vast te staan dat het geen Belg zal worden.

Het dossier van de bondscoach wordt momenteel in goede banen geleid door Vincent Mannaert, sinds begin december de sportief directeur van de KBVB. Vorige week hakte hij een eerste definitieve knoop door. Zoals verwacht werd Domenico Tedesco bedankt voor bewezen diensten. En dus staat Mannaert voor de volgende cruciale beslissing: wie moet het roer overnemen als selectieheer bij de Rode Duivels.

Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Daarvan zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui genoemd. De ex-bondscoach van Spanje is vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United en zou de voorkeur van Mannaert genieten.

LEES OOK: 'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

Opnieuw géén Belg

Drie namen die inmiddels, als speler en/of coach, hun strepen hebben verdiend in het buitenland. En zo lijkt het voor de derde keer op rij een niet-Belgische trainer te worden die aan het roer komt van de nationale ploeg. Vrije Belgische coaches als Hein Vanhaezebrouck en Michel Preud'homme lieten echter al snel weten dat ze momenteel niet openstaan voor de job.

Analist Peter Vandenbempt onthulde maandag bij Extra Time dan weer dat het sowieso de bedoeling was om voor een vrije trainer te gaan, niet iemand die momenteel onder contract ligt bij een club. Volgens middenvelder/analist Damien Marcq is dat echter een gemiste kans. Hij vindt namelijk dat de bond vol voor Philippe Clement had moeten gaan.

Ideaal profiel

De voormalige kampioenenmaker van KRC Genk en Club Brugge is momenteel aan de slag bij Rangers FC. Daar is hij bezig aan een moeizaam seizoen en incasseerde hij al heel wat kritiek, toch maakte hij meermaals duidelijk de club trouw te willen blijven. Maar wat als Mannaert, die hem kent van hun gezamenlijke periode bij Club, echt had doorgeduwd? "Hij kent de spelers, hij kent de competitie en hij kent de talen. En de resultaten spraken ook voor zich", aldus Marcq bij La Vestiaire.

Clement was een ideale bondscoach geweest ...

Meest recent

'Barça schiet in actie: transferdeal met Man City'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

4
4
'Donderslag bij Duivels: grote verandering in hiërarchie'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

52
52
'Club Brugge plant winterknaller: powerhouse van 10M'

Club Brugge wil deze winter iets doen waar de fans van wakker schieten. Alleen: de 10 ...

66
66
Meteen opdoffer Hayen bij Genk: "Zo zag ik hem nog nooit"

Nicky Hayen zal zijn handen tijdens de winterstop meer dan vol hebben. Op privévlak moet hij ...

96
96
Analisten maken balans op: grote titelvoorspelling voor 2026

De ploegen uit de Jupiler Pro League zijn begonnen aan hun winterslaap van een drietal weken. ...

182
182
Albert stelt enorm pijnpunt vast bij Anderlecht

Anderlecht is de winterstop ingegaan met een stevige kater. Het liet zich vrijdag in eigen stadion ...

101
101
Probleempositie Club: "Daar moeten ze deze winter ingrijpen"

Met een spectaculaire zege in Genk sloot Club Brugge zijn jaar toch met een goed gevoel af. Het ...

206
206
Chaos op Africa Cup: Broos haalt keihard uit

De groepsfase van de Africa Cup is intussen twee speeldagen ver en de Belgische bondscoaches op het ...

78
78
De Ketelaere baalt dubbel na nederlaag tegen Inter

Atalanta heeft zijn 2025 afgesloten met een nieuwe tegenvaller. De club uit Bergamo kent een ...

21
21
'Anderlecht komt te laat en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal in januari zonder twijfel de transfermarkt optrekken. Paars-Wit heeft op enkele ...

215
215
Club greep naast revelatie: "Het was jammer"

Club Brugge wist de voorbije jaren enkele zeer geslaagde transfers te doen. Ze grepen in enkele ...

218
218
'Club loopt miljoenen mis: transferstrijd helemaal los'

Club Brugge zette de voorbije jaren grote stappen, maar het blijft voor Blauw-Zwart moeilijk om zijn ...

452
452
'Westerlo neemt alweer afscheid van zomeraanwinst'

Westerlo sloot 2025 dan wel af met een nederlaag tegen AA Gent, maar de Kemphanen kunnen toch ...

27
27
Vanhaezebrouck voorspelt nog 2 veranderingen in top zes

De Jupiler Pro League is zijn winterstop ingegaan. De reguliere competitie is intussen ook al twee ...

757
757
'De Winter plots genoemd in bijzonder gek transfergerucht'

In Italië gebeuren er jaarlijks wel vaker vreemde transfers. Boekhoudkundige trucjes, ...

48
48
'JPL-clubs slapen: Belgische smaakmaker versiert transfer'

De Belgische clubs in de Jupiler Pro League moeten op hun centen letten, dus het is speuren naar ...

81
81
België baalt nog steeds: "Daarom koos ik voor Congo"

Bij Congo spelen heel wat bekende namen op de Afrika Cup. Ook een aantal jongens die voor ...

192
192
Ajax stunt en haalt iconische naam als nieuwe TD

Ajax is al een aantal jaren op de dool en heeft PSV de macht zien overnemen in Nederland. De ...

189
189
‘Westerlo juicht: megadeal in januari in de maak'

KVC Westerlo hoopt in januari voor enkele miljoenen euro’s aan spelers te verkopen. Dat is ...

109
109
'AA Gent duwt door en legt bod neer bij kampioen'

AA Gent gaat zich in januari versterken, dat staat vast. Volgens de altijd zeer goed ...

358
358
'Contract tot 2028: Kompany krijgt groot nieuws in München'

Vincent Kompany en zijn manschappen bij Bayern München genieten momenteel van een welverdiende ...

84
84
Genk blijft kwakkelen: Hayen krijgt heldere opdracht

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

203
203
Privéleven ontspoort: Herman Brusselmans breekt helemaal

Er was een tijd dat Herman Brusselmans overal was. Op televisie, aan tafel bij ...

334
334
Nieuwe spits Anderlecht: messcherpe voorwaarde Renard

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

803
803
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

1145
1145

Meer sportnieuws