Gemiste kans Mannaert? "Hij móést de bondscoach worden"

door
Gemiste kans Mannaert?

Het blijft reikhalzend uitkijken naar wie Domenico Tedesco zal opvolgen als bondscoach van België. In het beste geval valt deze week de beslissing, ten laatste voor het einde van de maand. Al lijkt nu al vast te staan dat het geen Belg zal worden.

Het dossier van de bondscoach wordt momenteel in goede banen geleid door Vincent Mannaert, sinds begin december de sportief directeur van de KBVB. Vorige week hakte hij een eerste definitieve knoop door. Zoals verwacht werd Domenico Tedesco bedankt voor bewezen diensten. En dus staat Mannaert voor de volgende cruciale beslissing: wie moet het roer overnemen als selectieheer bij de Rode Duivels.

Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Daarvan zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui genoemd. De ex-bondscoach van Spanje is vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United en zou de voorkeur van Mannaert genieten.

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Opnieuw géén Belg

Drie namen die inmiddels, als speler en/of coach, hun strepen hebben verdiend in het buitenland. En zo lijkt het voor de derde keer op rij een niet-Belgische trainer te worden die aan het roer komt van de nationale ploeg. Vrije Belgische coaches als Hein Vanhaezebrouck en Michel Preud'homme lieten echter al snel weten dat ze momenteel niet openstaan voor de job.

Analist Peter Vandenbempt onthulde maandag bij Extra Time dan weer dat het sowieso de bedoeling was om voor een vrije trainer te gaan, niet iemand die momenteel onder contract ligt bij een club. Volgens middenvelder/analist Damien Marcq is dat echter een gemiste kans. Hij vindt namelijk dat de bond vol voor Philippe Clement had moeten gaan.

Ideaal profiel

De voormalige kampioenenmaker van KRC Genk en Club Brugge is momenteel aan de slag bij Rangers FC. Daar is hij bezig aan een moeizaam seizoen en incasseerde hij al heel wat kritiek, toch maakte hij meermaals duidelijk de club trouw te willen blijven. Maar wat als Mannaert, die hem kent van hun gezamenlijke periode bij Club, echt had doorgeduwd? "Hij kent de spelers, hij kent de competitie en hij kent de talen. En de resultaten spraken ook voor zich", aldus Marcq bij La Vestiaire.

Clement was een ideale bondscoach geweest ...

Meest recent

Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

15
15
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

102
102
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

71
71
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

22
22
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

32
32
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

31
31
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

170
170
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

282
282
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

115
115
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

80
80
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

196
196
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

442
442
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

335
335
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

110
110
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

359
359
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

413
413
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

117
117
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

90
90
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

190
190
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

188
188
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

206
206

Meer sportnieuws