Gemiste kans Mannaert? "Hij móést de bondscoach worden"

door
Gemiste kans Mannaert?

Het blijft reikhalzend uitkijken naar wie Domenico Tedesco zal opvolgen als bondscoach van België. In het beste geval valt deze week de beslissing, ten laatste voor het einde van de maand. Al lijkt nu al vast te staan dat het geen Belg zal worden.

Het dossier van de bondscoach wordt momenteel in goede banen geleid door Vincent Mannaert, sinds begin december de sportief directeur van de KBVB. Vorige week hakte hij een eerste definitieve knoop door. Zoals verwacht werd Domenico Tedesco bedankt voor bewezen diensten. En dus staat Mannaert voor de volgende cruciale beslissing: wie moet het roer overnemen als selectieheer bij de Rode Duivels.

Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Daarvan zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui genoemd. De ex-bondscoach van Spanje is vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United en zou de voorkeur van Mannaert genieten.

LEES OOK: 'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Opnieuw géén Belg

Drie namen die inmiddels, als speler en/of coach, hun strepen hebben verdiend in het buitenland. En zo lijkt het voor de derde keer op rij een niet-Belgische trainer te worden die aan het roer komt van de nationale ploeg. Vrije Belgische coaches als Hein Vanhaezebrouck en Michel Preud'homme lieten echter al snel weten dat ze momenteel niet openstaan voor de job.

Analist Peter Vandenbempt onthulde maandag bij Extra Time dan weer dat het sowieso de bedoeling was om voor een vrije trainer te gaan, niet iemand die momenteel onder contract ligt bij een club. Volgens middenvelder/analist Damien Marcq is dat echter een gemiste kans. Hij vindt namelijk dat de bond vol voor Philippe Clement had moeten gaan.

Ideaal profiel

De voormalige kampioenenmaker van KRC Genk en Club Brugge is momenteel aan de slag bij Rangers FC. Daar is hij bezig aan een moeizaam seizoen en incasseerde hij al heel wat kritiek, toch maakte hij meermaals duidelijk de club trouw te willen blijven. Maar wat als Mannaert, die hem kent van hun gezamenlijke periode bij Club, echt had doorgeduwd? "Hij kent de spelers, hij kent de competitie en hij kent de talen. En de resultaten spraken ook voor zich", aldus Marcq bij La Vestiaire.

Clement was een ideale bondscoach geweest ...

Meest recent

Garcia leert lesje: wissel van de wacht bij Rode Duivels

De klus is geklaard: de Rode Duivels gaan naar het WK. Maar best ook, want in tegenstelling tot wat ...

20
20
Grote verrassing in PO1? "We hebben de kwaliteiten ervoor"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de vijftiende speeldag op het programma, waarna de ...

20
20
Antwerp mag hopen: weldra extra troef voor Wils?

Antwerp pakte voor de interlandbreak een broodnodige zege tegen La Louvière, waarmee het een ...

54
54
Kompany kreeg bijzondere boodschap van Bayern-icoon

Vlak voor de interlandbreak liet Bayern München voor de eerste keer dit seizoen een steekje ...

33
33
Laatste 6 WK-tickets: zo zien de play-offs eruit

In de voorbije week werden opnieuw heel wat tickets uitgedeeld voor het WK van volgende zomer. Onder ...

53
53
Heynen zet Genk op scherp voor straffe reeks

De voorbije week ging alle focus op de kwalificaties voor het WK, maar straks trekt de Jupiler Pro ...

41
41
Revelatie Godts heeft twee Ajax-iconen in het vizier

Tijdens de voorbije interlandperiode was Mika Godts een opvallende afwezige in de Belgische ...

10
10
'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

97
97
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

121
121
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

121
121
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

176
176
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

99
99
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

248
248
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

84
84
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

168
168
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

128
128
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

78
78
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

227
227
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

217
217
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

197
197
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

575
575
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

185
185
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

241
241
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

653
653
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

67
67

Meer sportnieuws