Gemiste kans Mannaert? "Hij móést de bondscoach worden"

969
Gemiste kans Mannaert?

Het blijft reikhalzend uitkijken naar wie Domenico Tedesco zal opvolgen als bondscoach van België. In het beste geval valt deze week de beslissing, ten laatste voor het einde van de maand. Al lijkt nu al vast te staan dat het geen Belg zal worden.

Het dossier van de bondscoach wordt momenteel in goede banen geleid door Vincent Mannaert, sinds begin december de sportief directeur van de KBVB. Vorige week hakte hij een eerste definitieve knoop door. Zoals verwacht werd Domenico Tedesco bedankt voor bewezen diensten. En dus staat Mannaert voor de volgende cruciale beslissing: wie moet het roer overnemen als selectieheer bij de Rode Duivels.

Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Daarvan zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui genoemd. De ex-bondscoach van Spanje is vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United en zou de voorkeur van Mannaert genieten.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Opnieuw géén Belg

Drie namen die inmiddels, als speler en/of coach, hun strepen hebben verdiend in het buitenland. En zo lijkt het voor de derde keer op rij een niet-Belgische trainer te worden die aan het roer komt van de nationale ploeg. Vrije Belgische coaches als Hein Vanhaezebrouck en Michel Preud'homme lieten echter al snel weten dat ze momenteel niet openstaan voor de job.

Analist Peter Vandenbempt onthulde maandag bij Extra Time dan weer dat het sowieso de bedoeling was om voor een vrije trainer te gaan, niet iemand die momenteel onder contract ligt bij een club. Volgens middenvelder/analist Damien Marcq is dat echter een gemiste kans. Hij vindt namelijk dat de bond vol voor Philippe Clement had moeten gaan.

Ideaal profiel

De voormalige kampioenenmaker van KRC Genk en Club Brugge is momenteel aan de slag bij Rangers FC. Daar is hij bezig aan een moeizaam seizoen en incasseerde hij al heel wat kritiek, toch maakte hij meermaals duidelijk de club trouw te willen blijven. Maar wat als Mannaert, die hem kent van hun gezamenlijke periode bij Club, echt had doorgeduwd? "Hij kent de spelers, hij kent de competitie en hij kent de talen. En de resultaten spraken ook voor zich", aldus Marcq bij La Vestiaire.

Clement was een ideale bondscoach geweest ...

Meest recent

Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

58
58
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

25
25
Charlotte Van Looy in relatiecrisis: Van Gucht in zak en as

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

20
20
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

114
114
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

27
27
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

51
51
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

30
30
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

171
171
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

44
44
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

74
74
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

121
121
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

73
73
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

211
211
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

194
194
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

252
252
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

143
143
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

230
230
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

269
269
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

309
309
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

258
258
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

335
335
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

512
512
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

238
238

Meer sportnieuws