'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

door
'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

Behoudens een verrassing stelt Anderlecht met Lucas Hey weldra een derde zomeraanwinst voor. Daarmee zijn de openstaande vacatures in het hart van de defensie eindelijk gevuld in het Lotto Park, waar twee pionnen plots zelfs alweer overbodig lijken. Mogen zij in januari nog andere oorden opzoeken?

Diverse media maken al gewag van een persoonlijk akkoord met Hey, die momenteel naar verluidt zijn medische testen aflegt. Tenzij die roet in het eten gooien zet de 21-jarige Deen, voor wie Paars-Wit een viertal miljoen op tafel legt, vervolgens zijn kribbel onder een contract tot medio 2029. Hoewel het lang een vereiste leek om achterin een linkspoot in huis te halen voldoen Hey net als Adryelson niet aan dat profiel.

LEES OOK: Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Lapage & Engwanda out?

Al zou de jeugdinternational zich wel in zijn sas voelen als de meest linkse centrale verdediger. Ook in een defensie met drie, zoals in het systeem dat David Hubert tegenwoordig hanteert. Ondanks de extra nood aan opties achterin in zulk een veldbezetting dreigt er volgens Het Laatste Nieuws daardoor in de kleedkamer straks wel geen plaats meer over te zijn voor het jonge duo Nunzio Engwanda en Amando Lapage.

Die laatste mocht anderhalve week geleden in de klassieker tegen Club Brugge nog opdraven op de positie die Hey voortaan dus moet bekleden. "Zijn komst betekent allicht dat Engwanda en Lapage nog langer op hun kans zullen moeten wachten. Of andere oorden moeten opzoeken", aldus de krant. Zelf na het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen heeft Hubert nu immers ruimschoots genoeg andere alternatieven.

Terug naar RSCA Futures

Behalve Adryelson, Hey en Jan-Carlo Simic kunnen ook Leander Dendoncker, Moussa N'Diaye, Killian Sardella en Ludwig Augustinsson er uit de voeten. Bovendien hopen de Brusselaars snel weer een beroep te kunnen doen op Jan Vertonghen. Redenen genoeg voor Engwanda en Lapage om elders hun geluk te beproeven? Al dan niet tijdelijk, al lijkt een uitleenbeurt voor Lapage voorlopig al geen optie meer te zijn.

In tegenstelling tot zijn 17-jarige collega loopt de 20-jarige verdediger zijn contract na dit seizoen namelijk af. Laat de recordkampioen hem dus definitief gaan, of breekt het eerst zijn verbintenis open om hem nadien eventjes elders te stallen ? Net zoals Engwanda kan Lapage wel nog van pas komen voor de RSCA Futures, waar Jelle Coen hen graag zal ontvangen. Mogelijk blijven ze daarom dus toch gewoon op post.

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

39
39
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

21
21
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

37
37
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

20
20
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

163
163
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

128
128
'Transferoorlog los: Club vs Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

183
183
Overmars voelt hitte: Antwerp eist topbeslissing

Marc Overmars kreeg al veel lof in België, maar de Nederlandse sportief directeur moet aan de ...

189
189
Genk blaast iedereen weg: droom leeft weer op

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel. De Limburgers doen het uitstekend in Europa, wat het grijze ...

97
97
'Anderlecht negeert Mourinho: opvallend signaal'

Bij RSC Anderlecht begint de interesse in een aantal spelers serieus toe te nemen. De Brusselaars ...

203
203
Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

789
789
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

88
88
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

45
45
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

114
114
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

559
559
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

232
232
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

606
606
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

181
181
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

241
241
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

42
42
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

55
55
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

686
686
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

851
851
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

158
158
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

317
317

Meer sportnieuws