'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

958 stemmen
'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

Behoudens een verrassing stelt Anderlecht met Lucas Hey weldra een derde zomeraanwinst voor. Daarmee zijn de openstaande vacatures in het hart van de defensie eindelijk gevuld in het Lotto Park, waar twee pionnen plots zelfs alweer overbodig lijken. Mogen zij in januari nog andere oorden opzoeken?

Diverse media maken al gewag van een persoonlijk akkoord met Hey, die momenteel naar verluidt zijn medische testen aflegt. Tenzij die roet in het eten gooien zet de 21-jarige Deen, voor wie Paars-Wit een viertal miljoen op tafel legt, vervolgens zijn kribbel onder een contract tot medio 2029. Hoewel het lang een vereiste leek om achterin een linkspoot in huis te halen voldoen Hey net als Adryelson niet aan dat profiel.

LEES OOK: STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Lapage & Engwanda out?

Al zou de jeugdinternational zich wel in zijn sas voelen als de meest linkse centrale verdediger. Ook in een defensie met drie, zoals in het systeem dat David Hubert tegenwoordig hanteert. Ondanks de extra nood aan opties achterin in zulk een veldbezetting dreigt er volgens Het Laatste Nieuws daardoor in de kleedkamer straks wel geen plaats meer over te zijn voor het jonge duo Nunzio Engwanda en Amando Lapage.

Die laatste mocht anderhalve week geleden in de klassieker tegen Club Brugge nog opdraven op de positie die Hey voortaan dus moet bekleden. "Zijn komst betekent allicht dat Engwanda en Lapage nog langer op hun kans zullen moeten wachten. Of andere oorden moeten opzoeken", aldus de krant. Zelf na het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen heeft Hubert nu immers ruimschoots genoeg andere alternatieven.

Terug naar RSCA Futures

Behalve Adryelson, Hey en Jan-Carlo Simic kunnen ook Leander Dendoncker, Moussa N'Diaye, Killian Sardella en Ludwig Augustinsson er uit de voeten. Bovendien hopen de Brusselaars snel weer een beroep te kunnen doen op Jan Vertonghen. Redenen genoeg voor Engwanda en Lapage om elders hun geluk te beproeven? Al dan niet tijdelijk, al lijkt een uitleenbeurt voor Lapage voorlopig al geen optie meer te zijn.

In tegenstelling tot zijn 17-jarige collega loopt de 20-jarige verdediger zijn contract na dit seizoen namelijk af. Laat de recordkampioen hem dus definitief gaan, of breekt het eerst zijn verbintenis open om hem nadien eventjes elders te stallen ? Net zoals Engwanda kan Lapage wel nog van pas komen voor de RSCA Futures, waar Jelle Coen hen graag zal ontvangen. Mogelijk blijven ze daarom dus toch gewoon op post.

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

43
43
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

41
41
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

70
70
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

37
37
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

55
55
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

85
85
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

62
62
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

67
67
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

337
337
De bevestiging: Guardiola kondigt afscheid bij Man City aan

In Engeland komt er een einde aan een tijdperk. Na maanden van geruchten kwam vrijdagmiddag immers ...

97
97
Vandenbempt ziet groot gevaar na nieuwe titel Club

Het doek is donderdagavond gevallen over de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Op de voorlaatste ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop bij Club, Genk verliest El Ouahdi'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

108
108
Vanaken slaat op tafel na titel: WK-boodschap voor Garcia

Hans Vanaken is alwéér de grote man bij Club Brugge. De middenvelder was dit seizoen ...

243
243
Engeland ontploft: Tuchel laat sterren thuis en slaat terug

Het WK is nog niet begonnen of er is al een grote rel in Engeland. Eerder kwam het nieuws al naar ...

146
146
Mechele verrast Club Brugge met straffe toekomsttaal

Club Brugge is kampioen na een zenuwslopend einde van speeldag 39. Blauw-Zwart speelde 2-2 gelijk ...

339
339
Roef verbaast met duidelijke belofte aan KAA Gent-fans

KAA Gent speelde 0-0 gelijk tegen Union SG en staat op de vijfde plek in de Champions Play-Offs. De ...

202
202
Godts clasht zwaar in Nederland: scheldtirade en géén hand

Mika Godts kende een ongelooflijk seizoen bij Ajax. De buitenspeler was de grote man in een minder ...

151
151
Vandenbempt snoeihard na ontknoping Play-Offs

Club Brugge is kampioen. Blauw-Zwart kan een tweede ster naast het logo zetten na een ongelooflijke ...

424
424
Vrancken over toptransfer: "Hij is de volgende"

STVV is al een tijdje zeker van de derde plaats en dus gaat de riem er bij de Kanaries al een beetje ...

134
134
Na titel meteen eerste vertrekker bevestigd bij Club Brugge

Bij Club Brugge zullen ze vrijdagochtend wakker geworden zijn met stevige katers, want de landstitel ...

318
318
'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

136
136
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

300
300
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

251
251
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

334
334
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

129
129

Meer sportnieuws