'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

door
'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

Behoudens een verrassing stelt Anderlecht met Lucas Hey weldra een derde zomeraanwinst voor. Daarmee zijn de openstaande vacatures in het hart van de defensie eindelijk gevuld in het Lotto Park, waar twee pionnen plots zelfs alweer overbodig lijken. Mogen zij in januari nog andere oorden opzoeken?

Diverse media maken al gewag van een persoonlijk akkoord met Hey, die momenteel naar verluidt zijn medische testen aflegt. Tenzij die roet in het eten gooien zet de 21-jarige Deen, voor wie Paars-Wit een viertal miljoen op tafel legt, vervolgens zijn kribbel onder een contract tot medio 2029. Hoewel het lang een vereiste leek om achterin een linkspoot in huis te halen voldoen Hey net als Adryelson niet aan dat profiel.

LEES OOK: "Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

Lapage & Engwanda out?

Al zou de jeugdinternational zich wel in zijn sas voelen als de meest linkse centrale verdediger. Ook in een defensie met drie, zoals in het systeem dat David Hubert tegenwoordig hanteert. Ondanks de extra nood aan opties achterin in zulk een veldbezetting dreigt er volgens Het Laatste Nieuws daardoor in de kleedkamer straks wel geen plaats meer over te zijn voor het jonge duo Nunzio Engwanda en Amando Lapage.

Die laatste mocht anderhalve week geleden in de klassieker tegen Club Brugge nog opdraven op de positie die Hey voortaan dus moet bekleden. "Zijn komst betekent allicht dat Engwanda en Lapage nog langer op hun kans zullen moeten wachten. Of andere oorden moeten opzoeken", aldus de krant. Zelf na het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen heeft Hubert nu immers ruimschoots genoeg andere alternatieven.

Terug naar RSCA Futures

Behalve Adryelson, Hey en Jan-Carlo Simic kunnen ook Leander Dendoncker, Moussa N'Diaye, Killian Sardella en Ludwig Augustinsson er uit de voeten. Bovendien hopen de Brusselaars snel weer een beroep te kunnen doen op Jan Vertonghen. Redenen genoeg voor Engwanda en Lapage om elders hun geluk te beproeven? Al dan niet tijdelijk, al lijkt een uitleenbeurt voor Lapage voorlopig al geen optie meer te zijn.

In tegenstelling tot zijn 17-jarige collega loopt de 20-jarige verdediger zijn contract na dit seizoen namelijk af. Laat de recordkampioen hem dus definitief gaan, of breekt het eerst zijn verbintenis open om hem nadien eventjes elders te stallen ? Net zoals Engwanda kan Lapage wel nog van pas komen voor de RSCA Futures, waar Jelle Coen hen graag zal ontvangen. Mogelijk blijven ze daarom dus toch gewoon op post.

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

16
16
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

37
37
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

79
79
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

138
138
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

108
108
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

226
226
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

226
226
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

71
71
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

365
365
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

130
130
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

840
840
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

179
179
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

710
710
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

75
75
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

197
197
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

235
235
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

93
93
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

600
600
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

582
582
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

214
214

Meer sportnieuws