'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

door
'Renard dumpt duo: nieuwkomer maakt slachtoffers bij RSCA'

Behoudens een verrassing stelt Anderlecht met Lucas Hey weldra een derde zomeraanwinst voor. Daarmee zijn de openstaande vacatures in het hart van de defensie eindelijk gevuld in het Lotto Park, waar twee pionnen plots zelfs alweer overbodig lijken. Mogen zij in januari nog andere oorden opzoeken?

Diverse media maken al gewag van een persoonlijk akkoord met Hey, die momenteel naar verluidt zijn medische testen aflegt. Tenzij die roet in het eten gooien zet de 21-jarige Deen, voor wie Paars-Wit een viertal miljoen op tafel legt, vervolgens zijn kribbel onder een contract tot medio 2029. Hoewel het lang een vereiste leek om achterin een linkspoot in huis te halen voldoen Hey net als Adryelson niet aan dat profiel.

LEES OOK: Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Lapage & Engwanda out?

Al zou de jeugdinternational zich wel in zijn sas voelen als de meest linkse centrale verdediger. Ook in een defensie met drie, zoals in het systeem dat David Hubert tegenwoordig hanteert. Ondanks de extra nood aan opties achterin in zulk een veldbezetting dreigt er volgens Het Laatste Nieuws daardoor in de kleedkamer straks wel geen plaats meer over te zijn voor het jonge duo Nunzio Engwanda en Amando Lapage.

Die laatste mocht anderhalve week geleden in de klassieker tegen Club Brugge nog opdraven op de positie die Hey voortaan dus moet bekleden. "Zijn komst betekent allicht dat Engwanda en Lapage nog langer op hun kans zullen moeten wachten. Of andere oorden moeten opzoeken", aldus de krant. Zelf na het vertrek van Mathias 'Zanka' Jorgensen heeft Hubert nu immers ruimschoots genoeg andere alternatieven.

Terug naar RSCA Futures

Behalve Adryelson, Hey en Jan-Carlo Simic kunnen ook Leander Dendoncker, Moussa N'Diaye, Killian Sardella en Ludwig Augustinsson er uit de voeten. Bovendien hopen de Brusselaars snel weer een beroep te kunnen doen op Jan Vertonghen. Redenen genoeg voor Engwanda en Lapage om elders hun geluk te beproeven? Al dan niet tijdelijk, al lijkt een uitleenbeurt voor Lapage voorlopig al geen optie meer te zijn.

In tegenstelling tot zijn 17-jarige collega loopt de 20-jarige verdediger zijn contract na dit seizoen namelijk af. Laat de recordkampioen hem dus definitief gaan, of breekt het eerst zijn verbintenis open om hem nadien eventjes elders te stallen ? Net zoals Engwanda kan Lapage wel nog van pas komen voor de RSCA Futures, waar Jelle Coen hen graag zal ontvangen. Mogelijk blijven ze daarom dus toch gewoon op post.

In wie gelooft u nog het meest?

Meest recent

Still en Oosting hakken knopen door voor Croky Cup-clash

In de halve finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht straks Antwerp over de vloer. Bij de ...

2
2
Aanwinst bezorgt Essevee meteen serieuze kater

Even mocht Zulte Waregem dromen van de Champions' Play-Off, maar nu lijkt het in de laatste weken ...

16
16
Origi terug naar België? Dit zegt zijn makelaar

De wintermercato is voor Belgische clubs weer voorbij, maar toch valt het niet uit te sluiten dat er ...

44
44
Geen transfers voor Foket en Rits: één man in de wolken

Bij Anderlecht zullen ze met gemengde gevoelens terugblikken op de wintermercato. Op het eerste ...

104
104
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern slaat slag bij PSG'

Vincent Kompany is goed op weg om Bayern München een boerenjaar te bezorgen. In de Bundesliga ...

36
36
'Fink stuurt Anderlecht wandelen: echte reden onthuld'

Bij Anderlecht wordt het maar niet rustig. Nadat er de voorbije maanden nog maar eens een ...

642
642
KV Mechelen slaat voor tweede keer in twee dagen toe

KV Mechelen is nog volop verwikkeld in de strijd om de top zes, maar desondanks maken ze Achter de ...

44
44
Lommel kondigt achtste(!) uitleenbeurt in 5,5 jaar aan

Lommel prijkt na 22 speeldagen op een knappe vierde plaats in de Challenger Pro League en mag nog ...

18
18
'Vandevoordt door concurrent bij Duivels verlost van bank'

Maarten Vandevoordt maakt intussen al iets meer dan een jaar vast deel uit van de kern van de Rode ...

72
72
'Anderlecht baalt: gedroomde coach haakt af'

Anderlecht belandde de voorbije weken nog maar eens in een crisis. Na een twee op vijftien in de ...

431
431
TRANSFERUURTJE: 'Genk casht op Oh, eerste zomertransfer Club'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

107
107
‘Halve Belg Sacha Boey maakt alsnog knaltransfer'

De Turkse wintermercato is nog even open en daar profiteren de clubs optimaal van. Fenerbahçe ...

40
40
Smets doet boekje open: Fink naar Anderlecht?

Matte Smets kon afgelopen wintermercato naar Duitsland. Wolfsburg had 19 miljoen euro over voor de ...

385
385
Rampscenario Dams in Saudi-Arabië: "Verhaal is over"

Matteo Dams kwam bij PSV snel op de voorgrond. Het jeugdproduct van Royal Antwerp FC brak volledig ...

137
137
Oosting stuurt duidelijk signaal over toekomst Janssen

Toen Joseph Oosting overnam bij Antwerp, stond de Great Old in de kelder van het klassement. ...

171
171
Harde kern Anderlecht grijpt in en haalt uit naar spelers

Anderlecht hoopt om 20u30 een eerste stap richting de bekerfinale te zetten. Daarvoor zal het wel ...

314
314
'Ajax stelt keiharde eis voor transfer Godts'

Voor Ajax lijkt de titel in Nederland nu al een utopie, want de achterstand op leider PSV bedraagt ...

93
93
'KV Mechelen beslist: eerste zomervertrekker bekend'

Bij KV Mechelen dromen ze nog steeds van de Champions' Play-Off, maar na een matige drie op vijftien ...

125
125
'Chelsea wijzigt transferkoers met gevolg voor Penders'

Anderhalf jaar geleden zorgde Mike Penders voor grote verbazing. De jonge doelman verkaste voor maar ...

169
169
Dubbel gevoel bij Charleroi: "Top zes of bekerfinale?"

De strijd om de bekerfinale ligt nog steeds helemaal open. De eerste heenwedstrijd van de halve ...

38
38
Van Damme ziet één grote transferfout bij Antwerp

Royal Antwerp FC moet RSC Anderlecht uitschakelen in de Croky Cup. De Great Old heeft immers weinig ...

202
202
Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

237
237
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

88
88
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

1230
1230
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

149
149

Meer sportnieuws