Duivels drama? Joos veegt vloer aan met kandidaat-bondscoach

2118
Duivels drama? Joos veegt vloer aan met kandidaat-bondscoach

Als alles goed verloopt, belandt de zoektocht naar een nieuwe bondscoach deze week nog in een beslissende fase. Er zouden momenteel nog een vijftal kanshebbers in de running zijn. Maar niet iedereen blijkt overtuigd van de namen die tot dusver gelekt zijn.

Het dossier van de bondscoach wordt momenteel in goede banen geleid door Vincent Mannaert, sinds begin december de sportief directeur van de KBVB. Vorige week hakte hij een eerste definitieve knoop door. Zoals verwacht werd Domenico Tedesco bedankt voor bewezen diensten. En dus staat Mannaert voor de volgende cruciale beslissing: wie moet het roer overnemen als selectieheer bij de Rode Duivels.

Na contact met meerdere coaches in binnen- en buitenland, zou er momenteel nog een shortlist van vijf kandidaten zijn. Daarvan zijn inmiddels drie namen gelekt. De Fransen Thierry Henry en Rudi Garcia waren al bekend. Afgelopen weekend werd ook Julen Lopetegui genoemd. De ex-bondscoach van Spanje is vrij nadat hij onlangs werd ontslagen bij West Ham United en zou de voorkeur van Mannaert genieten.

LEES OOK: Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Coaches op retour

Drie namen die inmiddels, als speler en/of coach, hun strepen hebben verdiend in het buitenland. Maar in het recente verleden boekten ze niet bepaald de grootste trainers successen. Analist Filip Joos heeft dan ook grote bedenkingen bij de drie namen die inmiddels gelekt zijn. "Het lijkt niet de topvijver waaruit gevist wordt. Garcia, Lopetegui, ... zijn mensen wiens carrière in dalende lijn gaat", klonk het bij Extra Time.

Zeker als de keuze op Lopetegui valt, vreest Joos het ergste. "Bij West Ham zijn dingen gebeurd ... tactischte probeersels die ongelooflijk in het honderd liepen. Qua uitstraling heeft hij ook niet wat pakweg een Mark van Bommel heeft. Ik zit hier niet om Van Bommel te verdedigen, maar dat is toch een naam die mij straffer lijkt. Rudi Garcia? Die had tien jaar geleden zijn hoogtepunt."

Onhaalbare Klopp

Uiteraard moet de bond het met relatief beperkte middelen doen, waardoor er geen trainers uit het absolute topsegment aangetrokken kunnen worden. "Ik snap ook dat je niet Jürgen Klopp kunt gaan halen", repliceert Joos. Bovendien counterden de andere panelleden dat Lopetegui ook al successen heeft geboekt zoals Europa League-winst met Sevilla en zijn ongeslagen reeks als bondscoach van Spanje. "Dat is toch al even geleden en sindsdien heeft hij toch al klappen gekregen. Bij West Ham United haalde hij 23 op 60."

Lopetegui zou een goede keuze zijn als nieuwe bondscoach ...

Meest recent

Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

3
3
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

58
58
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

99
99
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

27
27
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

158
158
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

67
67
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

23
23
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

19
19
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

25
25
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

87
87
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

72
72
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

51
51
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

25
25
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

24
24
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

31
31
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

118
118
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

40
40
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

239
239
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

78
78
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

70
70
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

247
247

Meer sportnieuws