Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

1279
Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

KRC Genk heeft zich afgelopen weekend niet op een foutje laten betrappen. Ondanks de nodige rotaties won de competitieleider dik verdiend op het veld van KV Mechelen (1-2). Al claimde men bij de thuisploeg wel tevergeefs een strafschop.

Na de zware bekermatch van enkele dagen eerder op het veld van Club Brugge, besloot coach Thorsten Fink om volop te roteren bij de Limburgers. Door deze vele wissels duurde het een tijdje alvorens de Genkse motor op toerental kwam. Daar wist KVM volop van te profiteren door snel op voorsprong te klimmen.

Vervolgens nam Genk de match echter stevig in handen. De achterstand werd nog voor rust omgebogen tot een 1-2-voorsprong. En na de pauze was het al Racing wat de klok sloeg. Het enige minpunt was dat de troepen van Fink er niet in slaagden om hun voorsprong verder uit te bouwen.

LEES OOK: KV Mechelen stuurt KRC Genk met kater terug naar Limburg

Te licht voor penalty

De gemiste kansen had Genk immers zuur kunnen opbreken. Zo had de wedstrijd er heel anders kunnen uitzien als als KV Mechelen vlak voor rust wel een strafschop had gekregen. Ken Nkuba duwde José Marsa namelijk eerst neer zonder de bal te raken, vervolgens werd het leer ook nog eens beroerd door de arm van de vallende Kos Karetsas.

De bewuste fase werd ook herbekeken door de VAR. Maar uiteindelijk besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Volgens oud-scheidsrechter Serge Gumienny is dat een goede zaak. "De scheidsrechter schatte de situatie goed in. Ik ben blij dat dit soort lichte strafschoppen niet meer gefloten worden", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Twee keer correct

Bij Malinwa zal men ongetwijfeld gedacht aan penalty's die bij gelijkaardige fases wél gegeven worden. Maar Gumienny vindt dat dit de enige correcte beslissing was. "KVM appelleerde twee keer in één fase voor penalty. Eerst voor een duwtje van Nkuba op Marsa en nadien omdat de bal over de hand van Karetsas rolde. Beide gevallen waren voor mij veel te licht om een strafschop te fluiten. Op het middenveld zou dat duwtje ook niet zijn afgefloten en de bal raakt de hand van Karetsas omdat hij uitglijdt en in een reflex zijn hand zet om niet te vallen.

KVM moest een penalty krijgen ...

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

9
9
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

14
14
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

25
25
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

4
4
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

29
29
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

20
20
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

213
213
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

126
126
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

145
145
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

56
56
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

111
111
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

76
76
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

58
58
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

117
117
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

276
276
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

185
185
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

125
125
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

454
454
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

159
159
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

305
305
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

115
115
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

442
442

Meer sportnieuws