Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

door
Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

KRC Genk heeft zich afgelopen weekend niet op een foutje laten betrappen. Ondanks de nodige rotaties won de competitieleider dik verdiend op het veld van KV Mechelen (1-2). Al claimde men bij de thuisploeg wel tevergeefs een strafschop.

Na de zware bekermatch van enkele dagen eerder op het veld van Club Brugge, besloot coach Thorsten Fink om volop te roteren bij de Limburgers. Door deze vele wissels duurde het een tijdje alvorens de Genkse motor op toerental kwam. Daar wist KVM volop van te profiteren door snel op voorsprong te klimmen.

Vervolgens nam Genk de match echter stevig in handen. De achterstand werd nog voor rust omgebogen tot een 1-2-voorsprong. En na de pauze was het al Racing wat de klok sloeg. Het enige minpunt was dat de troepen van Fink er niet in slaagden om hun voorsprong verder uit te bouwen.

LEES OOK: Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

Te licht voor penalty

De gemiste kansen had Genk immers zuur kunnen opbreken. Zo had de wedstrijd er heel anders kunnen uitzien als als KV Mechelen vlak voor rust wel een strafschop had gekregen. Ken Nkuba duwde José Marsa namelijk eerst neer zonder de bal te raken, vervolgens werd het leer ook nog eens beroerd door de arm van de vallende Kos Karetsas.

De bewuste fase werd ook herbekeken door de VAR. Maar uiteindelijk besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Volgens oud-scheidsrechter Serge Gumienny is dat een goede zaak. "De scheidsrechter schatte de situatie goed in. Ik ben blij dat dit soort lichte strafschoppen niet meer gefloten worden", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Twee keer correct

Bij Malinwa zal men ongetwijfeld gedacht aan penalty's die bij gelijkaardige fases wél gegeven worden. Maar Gumienny vindt dat dit de enige correcte beslissing was. "KVM appelleerde twee keer in één fase voor penalty. Eerst voor een duwtje van Nkuba op Marsa en nadien omdat de bal over de hand van Karetsas rolde. Beide gevallen waren voor mij veel te licht om een strafschop te fluiten. Op het middenveld zou dat duwtje ook niet zijn afgefloten en de bal raakt de hand van Karetsas omdat hij uitglijdt en in een reflex zijn hand zet om niet te vallen.

KVM moest een penalty krijgen ...

Meest recent

Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

1
1
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

67
67
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

46
46
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

194
194
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

24
24
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

198
198
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

37
37
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

436
436
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

165
165
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

170
170
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

59
59
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

71
71
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

190
190
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

162
162
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

82
82
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

229
229
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

324
324
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

47
47
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

254
254
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

233
233
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

40
40
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

413
413
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

139
139
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

66
66
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

97
97

Meer sportnieuws