Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

door
Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

KRC Genk heeft zich afgelopen weekend niet op een foutje laten betrappen. Ondanks de nodige rotaties won de competitieleider dik verdiend op het veld van KV Mechelen (1-2). Al claimde men bij de thuisploeg wel tevergeefs een strafschop.

Na de zware bekermatch van enkele dagen eerder op het veld van Club Brugge, besloot coach Thorsten Fink om volop te roteren bij de Limburgers. Door deze vele wissels duurde het een tijdje alvorens de Genkse motor op toerental kwam. Daar wist KVM volop van te profiteren door snel op voorsprong te klimmen.

Vervolgens nam Genk de match echter stevig in handen. De achterstand werd nog voor rust omgebogen tot een 1-2-voorsprong. En na de pauze was het al Racing wat de klok sloeg. Het enige minpunt was dat de troepen van Fink er niet in slaagden om hun voorsprong verder uit te bouwen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Te licht voor penalty

De gemiste kansen had Genk immers zuur kunnen opbreken. Zo had de wedstrijd er heel anders kunnen uitzien als als KV Mechelen vlak voor rust wel een strafschop had gekregen. Ken Nkuba duwde José Marsa namelijk eerst neer zonder de bal te raken, vervolgens werd het leer ook nog eens beroerd door de arm van de vallende Kos Karetsas.

De bewuste fase werd ook herbekeken door de VAR. Maar uiteindelijk besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Volgens oud-scheidsrechter Serge Gumienny is dat een goede zaak. "De scheidsrechter schatte de situatie goed in. Ik ben blij dat dit soort lichte strafschoppen niet meer gefloten worden", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Twee keer correct

Bij Malinwa zal men ongetwijfeld gedacht aan penalty's die bij gelijkaardige fases wél gegeven worden. Maar Gumienny vindt dat dit de enige correcte beslissing was. "KVM appelleerde twee keer in één fase voor penalty. Eerst voor een duwtje van Nkuba op Marsa en nadien omdat de bal over de hand van Karetsas rolde. Beide gevallen waren voor mij veel te licht om een strafschop te fluiten. Op het middenveld zou dat duwtje ook niet zijn afgefloten en de bal raakt de hand van Karetsas omdat hij uitglijdt en in een reflex zijn hand zet om niet te vallen.

KVM moest een penalty krijgen ...

Meest recent

Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

10
10
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

33
33
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

64
64
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

394
394
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

26
26
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

348
348
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

285
285
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

84
84
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

110
110
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

523
523
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

604
604
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

180
180
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

90
90
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

75
75
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

48
48
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

816
816
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

310
310
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

114
114
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

502
502
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

151
151
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

215
215
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

214
214
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

183
183
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

110
110
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

118
118

Meer sportnieuws