Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

door
Genk aan dure strafschop ontsnapt? Ex-ref velt verdict

KRC Genk heeft zich afgelopen weekend niet op een foutje laten betrappen. Ondanks de nodige rotaties won de competitieleider dik verdiend op het veld van KV Mechelen (1-2). Al claimde men bij de thuisploeg wel tevergeefs een strafschop.

Na de zware bekermatch van enkele dagen eerder op het veld van Club Brugge, besloot coach Thorsten Fink om volop te roteren bij de Limburgers. Door deze vele wissels duurde het een tijdje alvorens de Genkse motor op toerental kwam. Daar wist KVM volop van te profiteren door snel op voorsprong te klimmen.

Vervolgens nam Genk de match echter stevig in handen. De achterstand werd nog voor rust omgebogen tot een 1-2-voorsprong. En na de pauze was het al Racing wat de klok sloeg. Het enige minpunt was dat de troepen van Fink er niet in slaagden om hun voorsprong verder uit te bouwen.

LEES OOK: KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

Te licht voor penalty

De gemiste kansen had Genk immers zuur kunnen opbreken. Zo had de wedstrijd er heel anders kunnen uitzien als als KV Mechelen vlak voor rust wel een strafschop had gekregen. Ken Nkuba duwde José Marsa namelijk eerst neer zonder de bal te raken, vervolgens werd het leer ook nog eens beroerd door de arm van de vallende Kos Karetsas.

De bewuste fase werd ook herbekeken door de VAR. Maar uiteindelijk besloot de wedstrijdleiding om niet in te grijpen. Volgens oud-scheidsrechter Serge Gumienny is dat een goede zaak. "De scheidsrechter schatte de situatie goed in. Ik ben blij dat dit soort lichte strafschoppen niet meer gefloten worden", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Twee keer correct

Bij Malinwa zal men ongetwijfeld gedacht aan penalty's die bij gelijkaardige fases wél gegeven worden. Maar Gumienny vindt dat dit de enige correcte beslissing was. "KVM appelleerde twee keer in één fase voor penalty. Eerst voor een duwtje van Nkuba op Marsa en nadien omdat de bal over de hand van Karetsas rolde. Beide gevallen waren voor mij veel te licht om een strafschop te fluiten. Op het middenveld zou dat duwtje ook niet zijn afgefloten en de bal raakt de hand van Karetsas omdat hij uitglijdt en in een reflex zijn hand zet om niet te vallen.

KVM moest een penalty krijgen ...

Meest recent

'Transferblunder Union SG: top zes ligt op de loer'

Union SG heeft de bal afgelopen zomer toch eens stevig weten mis te slaan op de transfermarkt. De ...

14
14
Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

34
34
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

172
172
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

25
25
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

165
165
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

136
136
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

692
692
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

126
126
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

639
639
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

378
378
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

482
482
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

436
436
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

108
108
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

31
31
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

123
123
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

542
542
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

128
128
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

246
246
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

265
265
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

156
156
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

94
94
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

46
46
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

122
122
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

400
400
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1090
1090

Meer sportnieuws