Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

831
Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

RSC Anderlecht is erin geslaagd de kloof met KRC Genk en Club Brugge niet groter te laten worden. Net als de twee titelfavorieten eerder dit weekend deden, pakte Paars-Wit zondagmiddag de volle buit: 0-2 op het veld van KV Kortrijk. Al was niet iedereen op de afspraak bij RSCA.

De Brusselaars hadden het aanvankelijk lastig in het Guldensporen-stadion. Coach Yves Vanderhaeghe had voor de komst van zijn oud-ploeg weer een stevige organisatie neergezet en de bezoekers vonden niet meteen gaten in die afweergordel. Pas in het slot van de eerste periode kon Anderlecht echt dreigen.

LEES OOK: Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Zonder Dolberg

Na de rust kon RSCA de match dan toch naar zich toetrekken. Thorgan Hazard gaf zijn eerste basisplaats in maanden kleur met een knap vrije trap-doelpunt. Vervolgens kwam KVK ook nog eens met een man minder te staan na een tweede geel voor Joao Silva. En in de slotseconden zorgde aanwinst César Huerta voor de 0-2.

Al bij al een meer dan verdiende zege voor Anderlecht. Nochtans moest coach David Hubert opnieuw verschillende pionnen missen. Kasper Dolberg ontbrak bijvoorbeeld nog steeds met een blessure. Hierdoor bleef Luis Vazquez als diepste man staan. Maar de Argentijn kon net zoals in de beker niet overtuigen.

Constant buitenspel

Zo viel Vazquez vooral op door veelvuldig buitenspel te lopen. De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. "Buitenspel in het Spaans is fuera de juego. Misschien handig om het eens uit te leggen in zijn moedertaal, want Vazquez stond nogal vaak knullig offside. Het kopspel - wat hij normaal goed kan - was ook niet echt op niveau", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10.

Ook bij La Dernière Heure scoort de spits slechts een viertje. "Hij zorgde voor frustratie want liep constant buitenspel, minstens vier keer", stelt de Waalse krant. "Bij afwezigheid van Dolberg profiteerde de Argentijn met een nieuwe kans in de spits. Buiten een niet-gekadreerde kopbal terwijl hij ook nog eens buitenspel stond, hebben we hem niet gezien", aldus SudPresse, waar hij met 4.5 op 10 nauwelijks beter scoort.

Anderlecht moet deze winter een extra spits halen ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

51
51
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

50
50
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

42
42
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

34
34
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

14
14
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

68
68
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

144
144
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

134
134
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

292
292
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

271
271
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

121
121
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

126
126
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

221
221
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

182
182
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

254
254
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

314
314
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

216
216
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

227
227
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

112
112
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

257
257
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

141
141
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

247
247
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

992
992

Meer sportnieuws