Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

door
Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

RSC Anderlecht is erin geslaagd de kloof met KRC Genk en Club Brugge niet groter te laten worden. Net als de twee titelfavorieten eerder dit weekend deden, pakte Paars-Wit zondagmiddag de volle buit: 0-2 op het veld van KV Kortrijk. Al was niet iedereen op de afspraak bij RSCA.

De Brusselaars hadden het aanvankelijk lastig in het Guldensporen-stadion. Coach Yves Vanderhaeghe had voor de komst van zijn oud-ploeg weer een stevige organisatie neergezet en de bezoekers vonden niet meteen gaten in die afweergordel. Pas in het slot van de eerste periode kon Anderlecht echt dreigen.

LEES OOK: 'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

Zonder Dolberg

Na de rust kon RSCA de match dan toch naar zich toetrekken. Thorgan Hazard gaf zijn eerste basisplaats in maanden kleur met een knap vrije trap-doelpunt. Vervolgens kwam KVK ook nog eens met een man minder te staan na een tweede geel voor Joao Silva. En in de slotseconden zorgde aanwinst César Huerta voor de 0-2.

Al bij al een meer dan verdiende zege voor Anderlecht. Nochtans moest coach David Hubert opnieuw verschillende pionnen missen. Kasper Dolberg ontbrak bijvoorbeeld nog steeds met een blessure. Hierdoor bleef Luis Vazquez als diepste man staan. Maar de Argentijn kon net zoals in de beker niet overtuigen.

Constant buitenspel

Zo viel Vazquez vooral op door veelvuldig buitenspel te lopen. De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. "Buitenspel in het Spaans is fuera de juego. Misschien handig om het eens uit te leggen in zijn moedertaal, want Vazquez stond nogal vaak knullig offside. Het kopspel - wat hij normaal goed kan - was ook niet echt op niveau", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10.

Ook bij La Dernière Heure scoort de spits slechts een viertje. "Hij zorgde voor frustratie want liep constant buitenspel, minstens vier keer", stelt de Waalse krant. "Bij afwezigheid van Dolberg profiteerde de Argentijn met een nieuwe kans in de spits. Buiten een niet-gekadreerde kopbal terwijl hij ook nog eens buitenspel stond, hebben we hem niet gezien", aldus SudPresse, waar hij met 4.5 op 10 nauwelijks beter scoort.

Anderlecht moet deze winter een extra spits halen ...

Meest recent

'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

21
21
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

21
21
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

36
36
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

102
102
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

92
92
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

79
79
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

226
226
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

91
91
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

63
63
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

139
139
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

119
119
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

408
408
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

539
539
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

280
280
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

304
304
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

315
315
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1258
1258
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

355
355
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

193
193
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

181
181
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

187
187
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

157
157
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

301
301
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

169
169
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

126
126

Meer sportnieuws