Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

door
Eén zorgenkind bij Anderlecht: titularis krijgt dikke buis

RSC Anderlecht is erin geslaagd de kloof met KRC Genk en Club Brugge niet groter te laten worden. Net als de twee titelfavorieten eerder dit weekend deden, pakte Paars-Wit zondagmiddag de volle buit: 0-2 op het veld van KV Kortrijk. Al was niet iedereen op de afspraak bij RSCA.

De Brusselaars hadden het aanvankelijk lastig in het Guldensporen-stadion. Coach Yves Vanderhaeghe had voor de komst van zijn oud-ploeg weer een stevige organisatie neergezet en de bezoekers vonden niet meteen gaten in die afweergordel. Pas in het slot van de eerste periode kon Anderlecht echt dreigen.

LEES OOK: 'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

Zonder Dolberg

Na de rust kon RSCA de match dan toch naar zich toetrekken. Thorgan Hazard gaf zijn eerste basisplaats in maanden kleur met een knap vrije trap-doelpunt. Vervolgens kwam KVK ook nog eens met een man minder te staan na een tweede geel voor Joao Silva. En in de slotseconden zorgde aanwinst César Huerta voor de 0-2.

Al bij al een meer dan verdiende zege voor Anderlecht. Nochtans moest coach David Hubert opnieuw verschillende pionnen missen. Kasper Dolberg ontbrak bijvoorbeeld nog steeds met een blessure. Hierdoor bleef Luis Vazquez als diepste man staan. Maar de Argentijn kon net zoals in de beker niet overtuigen.

Constant buitenspel

Zo viel Vazquez vooral op door veelvuldig buitenspel te lopen. De commentaren in de kranten zijn dan ook streng. "Buitenspel in het Spaans is fuera de juego. Misschien handig om het eens uit te leggen in zijn moedertaal, want Vazquez stond nogal vaak knullig offside. Het kopspel - wat hij normaal goed kan - was ook niet echt op niveau", verklaart Het Nieuwsblad zijn beoordeling van 4 op 10.

Ook bij La Dernière Heure scoort de spits slechts een viertje. "Hij zorgde voor frustratie want liep constant buitenspel, minstens vier keer", stelt de Waalse krant. "Bij afwezigheid van Dolberg profiteerde de Argentijn met een nieuwe kans in de spits. Buiten een niet-gekadreerde kopbal terwijl hij ook nog eens buitenspel stond, hebben we hem niet gezien", aldus SudPresse, waar hij met 4.5 op 10 nauwelijks beter scoort.

Anderlecht moet deze winter een extra spits halen ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

33
33
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

8
8
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

45
45
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

44
44
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

85
85
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

113
113
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

116
116
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

104
104
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

79
79
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

86
86
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

371
371
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

97
97
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

54
54
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

202
202
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

225
225
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

306
306
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

161
161
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

209
209
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

449
449
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

110
110
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

639
639
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

355
355
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

151
151
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

171
171

Meer sportnieuws