Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

49 stemmen
Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

Domenico Tedesco werd vandaag ontslagen als bondscoach van de Rode Duivels. Een zeer logische beslissing, die al na het EK had moeten gebeuren. De bondscoach was een miscast vanaf… wedstrijd drie. Hoezo, horen we jullie al denken? We leggen het even uit.

De KBVB en Roberto Martinez gingen uit elkaar na een dramatisch WK. Het einde van een cyclus en die samenwerking stopzetten was logisch. Maar de bond ging al snel in de fout. Ze zochten een tactisch flexibele trainer, die met een echt ‘gameplan’ zou kunnen komen. Dat werd Martinez verweten: hij bleef te veel trouw aan zijn systeem. Tedesco maakte met de Rode Duivels meteen indruk tegen Zweden en Duitsland.

België speelde energie en snel voorwaarts. Het werden twee klinkende overwinningen en een nieuwe Messias leek al te zijn neergestreken. We schrokken van alle lof: plots was ook de communicatie en dergelijke heel helder. Véél te vroeg om oordelen. Een coach leer je pas echt kennen in moeilijke momenten. Daar raakte hij de pedalen helemaal kwijt.

LEES OOK: Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Goed begin, maar al snel bergafwaarts

Na die twee matchen ging het allemaal al snel bergaf. De Rode Duivels kenden een vlotte kwalificatiereeks, maar tegen landen als Estland en Azerbeidzjan heb je zelfs geen bondscoach nodig om te kunnen winnen. Door dergelijke matchen krijg je wel rust in de tent en de Belgen pakten 12 op 12 tegen hen. In Zweden was de opener dus goed, maar de andere drie duels tegen Zweden en Oostenrijk waren niet overtuigend.

Thuis tegen Oostenrijk werd nog een punt gehaald, in Oostenrijk werd gewonnen, maar lagen de Belgen ongeveer 70 minuten onder na een zeer goede start. Tegen Zweden zagen de Belgen een helft lang af en gaven ze véél kansen weg, nadien werd de match gestaakt door de aanslag in Brussel. Maar een 8 op 12 was goed, weliswaar gevleid, maar resultaten lieten de kritiek verstommen.

Toen was echter al duidelijk dat de Rode Duivels veel problemen kenden tegen degelijke tegenstanders. Het EK was dan een verderzetting van die matchen en een totale ontnuchtering, de Nations League was hét teken dat de spelersgroep Tedesco had opgegeven. Tactisch wisselde Tedesco véél te veel, een warboel van jewelste. Niemand die het eigenlijk nog echt wist. Spelers als Kevin De Bruyne en Leandro Trossard waren regelmatig kritisch over de tactiek.

Terugkeer naar profiel à la Martinez

Daarnaast was er ook het people management. Tedesco faalde daarin compleet en het was duidelijk dat hij nog nooit met wereldsterren had gewerkt. Uiteraard zitten daar grote ego’s tussen en mede daardoor speelde hij Thibaut Courtois kwijt.

Axel Witsel werd ook aan de kant geschoven met een leugentje om bestwil ‘te weinig spelen’, maar nadien kwamen jongens aan spelen toe die amper speelden bij hun club. Witsel zette zijn ego aan de kant voor het WK en keerde alsnog terug nadat hij zijn pensioen had aangekondigd. Tedesco was een complete miscast. Niet alles was slecht, want hij lanceerde ook een aantal jonge spelers.

De zoektocht naar een opvolger is bezig. Opvallend genoeg lonkt Vincent Mannaert terug naar een coach met een duidelijke visie, die goed kan managen en iemand met persoonlijkheid. En zo komen we terug uit bij een trainersprofiel zoals dat van… Martinez.

Dat trainers als Thierry Henry en Mark van Bommel worden genoemd, is daarom geen verrassing. Dergelijke profielen zijn ondertussen ‘hot’, kijk maar naar de wereldtop waar ex-voetballers als Pep Guardiola, Arne Slot, Mikel Arteta, Enzo Maresca, Vincent Kompany, Sergio Conceiçao, Thiago Motta, Carlo Ancelotti, Diego Simeone en comsoorten de plak zwaaien. Het tijdperk van de ‘laptoptrainers’ lijkt toch stilaan voorbij te zijn.

CR

Moet er terug een 'voetbalman' als bondscoach komen?

Meest recent

Nainggolan snoeihard voor Duivels na 'kinderlijke' helft

De Rode Duivels kijken bij de rust tegen een 0-1 achterstand aan. Een afstandsschot was buiten het ...

8
8
"Rampzalig" - Duivel afgemaakt na zorgwekkende eerste helft

De Rode Duivels hebben maandagavond hun WK 2026 op gang getrapt. Maar de eerste helft tegen Egypte ...

153
153
Commotie op WK: bondscoach vliegt buiten na één match

Het wereldkampioenschap is nog geen volledige speeldag ver, toch is het bij bepaalde landen al code ...

12
12
Aanwinst nummer vier: Union haalt revelatie uit eigen land

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

39
39
Basiself Duivels: voetbalfans nemen één naam onder vuur

De Rode Duivels trappen om 21u hun WK-campagne op gang met een verraderlijk duel tegen Egypte. ...

53
53
'Sibierski vloekt: Anderlecht slikt koude douche op mercato'

RSC Anderlecht wil eerstdaags zijn nieuwe hoofdtrainer presenteren. In afwachting daarvan zit de ...

224
224
Dé stunt van het WK?! Kaapverdië houdt Spanje in bedwang

Op dag vijf van het wereldkampioenschap is de grootste stunt tot dusver een feit. Vooraf werd een ...

62
62
Opstelling Duivels bekend! Garcia hakt knoop in defensie door

Het wachten is voorbij: de Rode Duivels beginnen eindelijk aan hun campagne op het WK. In Seattle ...

180
180
"Hele wereld weet het" - Egyptenaren vrezen vier Duivels

De WK-stress bereikt stilaan een hoogtepunt, het aftellen is nu ook echt begonnen. Maandagavond ...

178
178
Rode Duivels verrast: 'Drastische ingreep voor WK-match'

Egypte lijkt net voor de WK-match tegen België een drastische beslissing te nemen. De speler ...

233
233
'Club Brugge tast in buidel: drie toptargets onderweg'

Club Brugge dreigt deze zomer een pak steunpilaren te verliezen, en dus is er op inkomend vlak werk ...

545
545
'KRC Genk vangt jackpot: Kompany laat kassa rinkelen'

Na een teleurstellend seizoen heeft KRC Genk heel wat werk aan de winkel. Op inkomend vlak plukten ...

224
224
'Arsenal shopt bij Club Brugge: plottwist rond Tzolis'

Club Brugge gaat een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van smaakmakers komen in ...

464
464
Lokeren rondt verrassende deal af met JPL-club

Sporting Lokeren heeft vandaag een volgende aanwinst aangekondigd. De Waaslanders gingen shoppen in ...

37
37
Rode Duivels beschikken plots over ‘nieuwe Kompany’

De Rode Duivels hebben achteraan niet meer de weelde van pakweg tien jaar geleden. Dat is ook geen ...

93
93
'Schalke 04 weigert aangeboden Belgische middenvelder'

Schalke 04 speelt komend seizoen weer in de Bundesliga. De club heeft altijd een verleden gehad met ...

125
125
'Westerlo weigert eerste miljoenenbod'

Bij KVC Westerlo gaat er heel wat volk de club verlaten. De Kemphanen merken dat er heel veel ...

27
27
Rode Duivels, opgelet: Egyptenaar wil revanche tegen België

Egypte is vooral Omar Marmoush en Mohamed Salah. Toch staat er nog een aanvallende pion om in de ...

79
79
'Anderlecht drukt door: nieuwe coach én verdediger'

RSC Anderlecht begint binnen een week aan de fysieke proeven. De Brusselaars maken achter de ...

594
594
Geen Gouden Generatie, wel enorme goudklomp bij Rode Duivels

De Rode Duivels beginnen aan hun WK. Ze openen met een match tegen Egypte, de zwaarste tegenstander ...

94
94
'Vertrekker bij Anderlecht: Deense club meldt zich'

RSC Anderlecht deed de afgelopen achttien maanden heel wat mislukte transfers onder Olivier Renard ...

218
218
Eén groot vraagteken blijft Rode Duivels achtervolgen

België begint vanavond aan zijn WK met een match tegen Egypte. Wat mogen we dit WK verwachten ...

65
65
Soap in 1B: RWDM leeft nog, Olympic Charleroi dient klacht in

In de Challenger Pro League is de degradatiestrijd dit seizoen toch een beetje uitgedraaid op een ...

311
311
'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Voor Charleroi is het een onverwacht bewogen seizoen geweest. Het werd meteen uitgeschakeld in de ...

72
72
Vertonghen geeft pronostiek Duivels: "Heel goed voorteken"

We hebben er even op moeten wachten, maar maandagavond begint eindelijk het WK van de Rode Duivels. ...

95
95

Meer sportnieuws