Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

door
Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

Domenico Tedesco werd vandaag ontslagen als bondscoach van de Rode Duivels. Een zeer logische beslissing, die al na het EK had moeten gebeuren. De bondscoach was een miscast vanaf… wedstrijd drie. Hoezo, horen we jullie al denken? We leggen het even uit.

De KBVB en Roberto Martinez gingen uit elkaar na een dramatisch WK. Het einde van een cyclus en die samenwerking stopzetten was logisch. Maar de bond ging al snel in de fout. Ze zochten een tactisch flexibele trainer, die met een echt ‘gameplan’ zou kunnen komen. Dat werd Martinez verweten: hij bleef te veel trouw aan zijn systeem. Tedesco maakte met de Rode Duivels meteen indruk tegen Zweden en Duitsland.

België speelde energie en snel voorwaarts. Het werden twee klinkende overwinningen en een nieuwe Messias leek al te zijn neergestreken. We schrokken van alle lof: plots was ook de communicatie en dergelijke heel helder. Véél te vroeg om oordelen. Een coach leer je pas echt kennen in moeilijke momenten. Daar raakte hij de pedalen helemaal kwijt.

LEES OOK: Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Goed begin, maar al snel bergafwaarts

Na die twee matchen ging het allemaal al snel bergaf. De Rode Duivels kenden een vlotte kwalificatiereeks, maar tegen landen als Estland en Azerbeidzjan heb je zelfs geen bondscoach nodig om te kunnen winnen. Door dergelijke matchen krijg je wel rust in de tent en de Belgen pakten 12 op 12 tegen hen. In Zweden was de opener dus goed, maar de andere drie duels tegen Zweden en Oostenrijk waren niet overtuigend.

Thuis tegen Oostenrijk werd nog een punt gehaald, in Oostenrijk werd gewonnen, maar lagen de Belgen ongeveer 70 minuten onder na een zeer goede start. Tegen Zweden zagen de Belgen een helft lang af en gaven ze véél kansen weg, nadien werd de match gestaakt door de aanslag in Brussel. Maar een 8 op 12 was goed, weliswaar gevleid, maar resultaten lieten de kritiek verstommen.

Toen was echter al duidelijk dat de Rode Duivels veel problemen kenden tegen degelijke tegenstanders. Het EK was dan een verderzetting van die matchen en een totale ontnuchtering, de Nations League was hét teken dat de spelersgroep Tedesco had opgegeven. Tactisch wisselde Tedesco véél te veel, een warboel van jewelste. Niemand die het eigenlijk nog echt wist. Spelers als Kevin De Bruyne en Leandro Trossard waren regelmatig kritisch over de tactiek.

Terugkeer naar profiel à la Martinez

Daarnaast was er ook het people management. Tedesco faalde daarin compleet en het was duidelijk dat hij nog nooit met wereldsterren had gewerkt. Uiteraard zitten daar grote ego’s tussen en mede daardoor speelde hij Thibaut Courtois kwijt.

Axel Witsel werd ook aan de kant geschoven met een leugentje om bestwil ‘te weinig spelen’, maar nadien kwamen jongens aan spelen toe die amper speelden bij hun club. Witsel zette zijn ego aan de kant voor het WK en keerde alsnog terug nadat hij zijn pensioen had aangekondigd. Tedesco was een complete miscast. Niet alles was slecht, want hij lanceerde ook een aantal jonge spelers.

De zoektocht naar een opvolger is bezig. Opvallend genoeg lonkt Vincent Mannaert terug naar een coach met een duidelijke visie, die goed kan managen en iemand met persoonlijkheid. En zo komen we terug uit bij een trainersprofiel zoals dat van… Martinez.

Dat trainers als Thierry Henry en Mark van Bommel worden genoemd, is daarom geen verrassing. Dergelijke profielen zijn ondertussen ‘hot’, kijk maar naar de wereldtop waar ex-voetballers als Pep Guardiola, Arne Slot, Mikel Arteta, Enzo Maresca, Vincent Kompany, Sergio Conceiçao, Thiago Motta, Carlo Ancelotti, Diego Simeone en comsoorten de plak zwaaien. Het tijdperk van de ‘laptoptrainers’ lijkt toch stilaan voorbij te zijn.

CR

Moet er terug een 'voetbalman' als bondscoach komen?

Meest recent

Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

2
2
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

17
17
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

93
93
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

37
37
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

252
252
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

66
66
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

58
58
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

258
258
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

101
101
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

192
192
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

135
135
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

37
37
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

84
84
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

89
89
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

56
56
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

303
303
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

195
195
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

285
285
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

257
257
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

601
601
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

398
398
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

483
483
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

480
480

Meer sportnieuws