Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

49 stemmen
Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

Domenico Tedesco werd vandaag ontslagen als bondscoach van de Rode Duivels. Een zeer logische beslissing, die al na het EK had moeten gebeuren. De bondscoach was een miscast vanaf… wedstrijd drie. Hoezo, horen we jullie al denken? We leggen het even uit.

De KBVB en Roberto Martinez gingen uit elkaar na een dramatisch WK. Het einde van een cyclus en die samenwerking stopzetten was logisch. Maar de bond ging al snel in de fout. Ze zochten een tactisch flexibele trainer, die met een echt ‘gameplan’ zou kunnen komen. Dat werd Martinez verweten: hij bleef te veel trouw aan zijn systeem. Tedesco maakte met de Rode Duivels meteen indruk tegen Zweden en Duitsland.

België speelde energie en snel voorwaarts. Het werden twee klinkende overwinningen en een nieuwe Messias leek al te zijn neergestreken. We schrokken van alle lof: plots was ook de communicatie en dergelijke heel helder. Véél te vroeg om oordelen. Een coach leer je pas echt kennen in moeilijke momenten. Daar raakte hij de pedalen helemaal kwijt.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Goed begin, maar al snel bergafwaarts

Na die twee matchen ging het allemaal al snel bergaf. De Rode Duivels kenden een vlotte kwalificatiereeks, maar tegen landen als Estland en Azerbeidzjan heb je zelfs geen bondscoach nodig om te kunnen winnen. Door dergelijke matchen krijg je wel rust in de tent en de Belgen pakten 12 op 12 tegen hen. In Zweden was de opener dus goed, maar de andere drie duels tegen Zweden en Oostenrijk waren niet overtuigend.

Thuis tegen Oostenrijk werd nog een punt gehaald, in Oostenrijk werd gewonnen, maar lagen de Belgen ongeveer 70 minuten onder na een zeer goede start. Tegen Zweden zagen de Belgen een helft lang af en gaven ze véél kansen weg, nadien werd de match gestaakt door de aanslag in Brussel. Maar een 8 op 12 was goed, weliswaar gevleid, maar resultaten lieten de kritiek verstommen.

Toen was echter al duidelijk dat de Rode Duivels veel problemen kenden tegen degelijke tegenstanders. Het EK was dan een verderzetting van die matchen en een totale ontnuchtering, de Nations League was hét teken dat de spelersgroep Tedesco had opgegeven. Tactisch wisselde Tedesco véél te veel, een warboel van jewelste. Niemand die het eigenlijk nog echt wist. Spelers als Kevin De Bruyne en Leandro Trossard waren regelmatig kritisch over de tactiek.

Terugkeer naar profiel à la Martinez

Daarnaast was er ook het people management. Tedesco faalde daarin compleet en het was duidelijk dat hij nog nooit met wereldsterren had gewerkt. Uiteraard zitten daar grote ego’s tussen en mede daardoor speelde hij Thibaut Courtois kwijt.

Axel Witsel werd ook aan de kant geschoven met een leugentje om bestwil ‘te weinig spelen’, maar nadien kwamen jongens aan spelen toe die amper speelden bij hun club. Witsel zette zijn ego aan de kant voor het WK en keerde alsnog terug nadat hij zijn pensioen had aangekondigd. Tedesco was een complete miscast. Niet alles was slecht, want hij lanceerde ook een aantal jonge spelers.

De zoektocht naar een opvolger is bezig. Opvallend genoeg lonkt Vincent Mannaert terug naar een coach met een duidelijke visie, die goed kan managen en iemand met persoonlijkheid. En zo komen we terug uit bij een trainersprofiel zoals dat van… Martinez.

Dat trainers als Thierry Henry en Mark van Bommel worden genoemd, is daarom geen verrassing. Dergelijke profielen zijn ondertussen ‘hot’, kijk maar naar de wereldtop waar ex-voetballers als Pep Guardiola, Arne Slot, Mikel Arteta, Enzo Maresca, Vincent Kompany, Sergio Conceiçao, Thiago Motta, Carlo Ancelotti, Diego Simeone en comsoorten de plak zwaaien. Het tijdperk van de ‘laptoptrainers’ lijkt toch stilaan voorbij te zijn.

CR

Moet er terug een 'voetbalman' als bondscoach komen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

9
9
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

7
7
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

161
161
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

76
76
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

109
109
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

218
218
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

88
88
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

194
194
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

515
515
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

119
119
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

578
578
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

310
310
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

662
662
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

179
179
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

421
421
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

191
191
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

78
78
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

125
125
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

121
121
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

309
309
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

323
323
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

465
465
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

504
504
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

532
532
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

190
190

Meer sportnieuws