Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

49 stemmen
Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

Domenico Tedesco werd vandaag ontslagen als bondscoach van de Rode Duivels. Een zeer logische beslissing, die al na het EK had moeten gebeuren. De bondscoach was een miscast vanaf… wedstrijd drie. Hoezo, horen we jullie al denken? We leggen het even uit.

De KBVB en Roberto Martinez gingen uit elkaar na een dramatisch WK. Het einde van een cyclus en die samenwerking stopzetten was logisch. Maar de bond ging al snel in de fout. Ze zochten een tactisch flexibele trainer, die met een echt ‘gameplan’ zou kunnen komen. Dat werd Martinez verweten: hij bleef te veel trouw aan zijn systeem. Tedesco maakte met de Rode Duivels meteen indruk tegen Zweden en Duitsland.

België speelde energie en snel voorwaarts. Het werden twee klinkende overwinningen en een nieuwe Messias leek al te zijn neergestreken. We schrokken van alle lof: plots was ook de communicatie en dergelijke heel helder. Véél te vroeg om oordelen. Een coach leer je pas echt kennen in moeilijke momenten. Daar raakte hij de pedalen helemaal kwijt.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Goed begin, maar al snel bergafwaarts

Na die twee matchen ging het allemaal al snel bergaf. De Rode Duivels kenden een vlotte kwalificatiereeks, maar tegen landen als Estland en Azerbeidzjan heb je zelfs geen bondscoach nodig om te kunnen winnen. Door dergelijke matchen krijg je wel rust in de tent en de Belgen pakten 12 op 12 tegen hen. In Zweden was de opener dus goed, maar de andere drie duels tegen Zweden en Oostenrijk waren niet overtuigend.

Thuis tegen Oostenrijk werd nog een punt gehaald, in Oostenrijk werd gewonnen, maar lagen de Belgen ongeveer 70 minuten onder na een zeer goede start. Tegen Zweden zagen de Belgen een helft lang af en gaven ze véél kansen weg, nadien werd de match gestaakt door de aanslag in Brussel. Maar een 8 op 12 was goed, weliswaar gevleid, maar resultaten lieten de kritiek verstommen.

Toen was echter al duidelijk dat de Rode Duivels veel problemen kenden tegen degelijke tegenstanders. Het EK was dan een verderzetting van die matchen en een totale ontnuchtering, de Nations League was hét teken dat de spelersgroep Tedesco had opgegeven. Tactisch wisselde Tedesco véél te veel, een warboel van jewelste. Niemand die het eigenlijk nog echt wist. Spelers als Kevin De Bruyne en Leandro Trossard waren regelmatig kritisch over de tactiek.

Terugkeer naar profiel à la Martinez

Daarnaast was er ook het people management. Tedesco faalde daarin compleet en het was duidelijk dat hij nog nooit met wereldsterren had gewerkt. Uiteraard zitten daar grote ego’s tussen en mede daardoor speelde hij Thibaut Courtois kwijt.

Axel Witsel werd ook aan de kant geschoven met een leugentje om bestwil ‘te weinig spelen’, maar nadien kwamen jongens aan spelen toe die amper speelden bij hun club. Witsel zette zijn ego aan de kant voor het WK en keerde alsnog terug nadat hij zijn pensioen had aangekondigd. Tedesco was een complete miscast. Niet alles was slecht, want hij lanceerde ook een aantal jonge spelers.

De zoektocht naar een opvolger is bezig. Opvallend genoeg lonkt Vincent Mannaert terug naar een coach met een duidelijke visie, die goed kan managen en iemand met persoonlijkheid. En zo komen we terug uit bij een trainersprofiel zoals dat van… Martinez.

Dat trainers als Thierry Henry en Mark van Bommel worden genoemd, is daarom geen verrassing. Dergelijke profielen zijn ondertussen ‘hot’, kijk maar naar de wereldtop waar ex-voetballers als Pep Guardiola, Arne Slot, Mikel Arteta, Enzo Maresca, Vincent Kompany, Sergio Conceiçao, Thiago Motta, Carlo Ancelotti, Diego Simeone en comsoorten de plak zwaaien. Het tijdperk van de ‘laptoptrainers’ lijkt toch stilaan voorbij te zijn.

CR

Moet er terug een 'voetbalman' als bondscoach komen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

72
72
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

148
148
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

67
67
"50 Miljoen" - Tzolis maakt Europese voetbalfans horendol

Christos Tzolis lijkt zich op te maken voor een mooie transfer tijdens de zomermercato. ...

143
143
Mourinho naar Real: Benfica onthult riante afkoopsom

José Mourinho staat voor zijn grote terugkeer naar Real Madrid. SL Benfica bevestigde ...

59
59
'Grote prioriteit Anderlecht: vier topaanwinsten op komst'

RSC Anderlecht presenteerde donderdag zijn nieuwe thuisshirts met de grote terugkeer van Adidas als ...

471
471
Brugse broederstrijd: Tzolis ziet Nilsson eindelijk scoren

Binnen exact één week gaat het wereldkampioenschap van start. Momenteel wordt dan ook ...

120
120
Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Antwerp FC zal het tijdens de zomermercato opnieuw moeten doen met een erg bescheiden budget. Maar ...

147
147
Nieuw-Zeeland vreest één Duivel: "Met twee man op spelen"

België wordt door de meerste kenners bestempeld als topfavoriet voor WK-groepswinst in poule G. ...

171
171
Witte rook op Anfield: Liverpool presenteert nieuwe topcoach

Liverpool FC nam vorig weekend officieel afscheid van Arne Slot. Lang heeft de zoektocht naar een ...

56
56
Investeerder Courtois bezorgt Genk meteen transferboost

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

192
192
Club Brugge in paniek: transferbom niet meer te stoppen

Bij Club Brugge groeit één dossier uit tot het grote transferverhaal van de zomer. ...

958
958
STVV bevestigt fraaie transferslag, OHL laat aanvaller gaan

Terwijl de start van het WK met rasse schreden nadert, zijn de ploegen in de Jupiler Pro League al ...

80
80
Twijfels na Duivels experiment: "Hij blijft risicopatiënt"

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

340
340
'Atlético drukt door: Club Brugge-deal van 30 miljoen'

Club Brugge sneuvelde afgelopen seizoen in de tussenronde van de Champions League tegen ...

815
815
'Kompany geeft persoonlijke zegen: dubbele toptransfer Bayern'

Bayern München heeft een grandioos seizoen achter de rug in Duitsland. In de komende jaargang ...

125
125
Nederland ontdekt Hans Vanaken: duidelijk oordeel

De Rode Duivels willen tijdens het komende WK uitgroeien tot één van de positieve ...

680
680
Nieuwe naam staat op bij Duivels: ex-bondscoach lyrisch

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

372
372
Napoli-voorzitter dropt bom omtrent Lukaku en De Bruyne

Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne focussen zich op het WK met de Rode Duivels. Nadien keren ze terug ...

301
301
Antwerp strikt spits, Standard stuurt grote naam door

Royal Antwerp FC weet nog steeds wat de toekomst brengt. Er is heel veel onzekerheid. De club blijft ...

257
257
STVV heeft prijs en legt sterkhouder langer onder contract

Bij STVV hebben ze heel veel kwaliteit rondlopen, maar daardoor is er ook heel veel interesse. De ...

50
50
'Antwerp lanceert zomeroffensief: 3 vliegen in 1 klap'

Hoewel het rommelt in de bestuurskamer kan Antwerp niet bij de pakken blijven zitten. Na alweer een ...

213
213
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

363
363
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

724
724
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

474
474
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

448
448

Meer sportnieuws