Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

49 stemmen
Hoe Tedesco al na twee matchen zijn piek had bereikt

Domenico Tedesco werd vandaag ontslagen als bondscoach van de Rode Duivels. Een zeer logische beslissing, die al na het EK had moeten gebeuren. De bondscoach was een miscast vanaf… wedstrijd drie. Hoezo, horen we jullie al denken? We leggen het even uit.

De KBVB en Roberto Martinez gingen uit elkaar na een dramatisch WK. Het einde van een cyclus en die samenwerking stopzetten was logisch. Maar de bond ging al snel in de fout. Ze zochten een tactisch flexibele trainer, die met een echt ‘gameplan’ zou kunnen komen. Dat werd Martinez verweten: hij bleef te veel trouw aan zijn systeem. Tedesco maakte met de Rode Duivels meteen indruk tegen Zweden en Duitsland.

België speelde energie en snel voorwaarts. Het werden twee klinkende overwinningen en een nieuwe Messias leek al te zijn neergestreken. We schrokken van alle lof: plots was ook de communicatie en dergelijke heel helder. Véél te vroeg om oordelen. Een coach leer je pas echt kennen in moeilijke momenten. Daar raakte hij de pedalen helemaal kwijt.

LEES OOK: Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Goed begin, maar al snel bergafwaarts

Na die twee matchen ging het allemaal al snel bergaf. De Rode Duivels kenden een vlotte kwalificatiereeks, maar tegen landen als Estland en Azerbeidzjan heb je zelfs geen bondscoach nodig om te kunnen winnen. Door dergelijke matchen krijg je wel rust in de tent en de Belgen pakten 12 op 12 tegen hen. In Zweden was de opener dus goed, maar de andere drie duels tegen Zweden en Oostenrijk waren niet overtuigend.

Thuis tegen Oostenrijk werd nog een punt gehaald, in Oostenrijk werd gewonnen, maar lagen de Belgen ongeveer 70 minuten onder na een zeer goede start. Tegen Zweden zagen de Belgen een helft lang af en gaven ze véél kansen weg, nadien werd de match gestaakt door de aanslag in Brussel. Maar een 8 op 12 was goed, weliswaar gevleid, maar resultaten lieten de kritiek verstommen.

Toen was echter al duidelijk dat de Rode Duivels veel problemen kenden tegen degelijke tegenstanders. Het EK was dan een verderzetting van die matchen en een totale ontnuchtering, de Nations League was hét teken dat de spelersgroep Tedesco had opgegeven. Tactisch wisselde Tedesco véél te veel, een warboel van jewelste. Niemand die het eigenlijk nog echt wist. Spelers als Kevin De Bruyne en Leandro Trossard waren regelmatig kritisch over de tactiek.

Terugkeer naar profiel à la Martinez

Daarnaast was er ook het people management. Tedesco faalde daarin compleet en het was duidelijk dat hij nog nooit met wereldsterren had gewerkt. Uiteraard zitten daar grote ego’s tussen en mede daardoor speelde hij Thibaut Courtois kwijt.

Axel Witsel werd ook aan de kant geschoven met een leugentje om bestwil ‘te weinig spelen’, maar nadien kwamen jongens aan spelen toe die amper speelden bij hun club. Witsel zette zijn ego aan de kant voor het WK en keerde alsnog terug nadat hij zijn pensioen had aangekondigd. Tedesco was een complete miscast. Niet alles was slecht, want hij lanceerde ook een aantal jonge spelers.

De zoektocht naar een opvolger is bezig. Opvallend genoeg lonkt Vincent Mannaert terug naar een coach met een duidelijke visie, die goed kan managen en iemand met persoonlijkheid. En zo komen we terug uit bij een trainersprofiel zoals dat van… Martinez.

Dat trainers als Thierry Henry en Mark van Bommel worden genoemd, is daarom geen verrassing. Dergelijke profielen zijn ondertussen ‘hot’, kijk maar naar de wereldtop waar ex-voetballers als Pep Guardiola, Arne Slot, Mikel Arteta, Enzo Maresca, Vincent Kompany, Sergio Conceiçao, Thiago Motta, Carlo Ancelotti, Diego Simeone en comsoorten de plak zwaaien. Het tijdperk van de ‘laptoptrainers’ lijkt toch stilaan voorbij te zijn.

CR

Moet er terug een 'voetbalman' als bondscoach komen?

Meest recent

'Turkse topclub wil shoppen in Genk en Anderlecht'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

52
52
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

151
151
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

65
65
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

957
957
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

102
102
Onverwachte comeback ervaren Rode Duivel op komst?

Christian Kabasele (35) speelde al acht jaar geen interland voor de Rode Duivels meer, maar de ...

156
156
Brandon Mechele tovert plots magisch moment uit WK-hoed

Brandon Mechele heeft een seizoen achter de rug om in te kaderen. Terwijl de meeste spelers nog ...

152
152
Courtois ziet troef bij Genk: "Daar wordt héél goed gewerkt"

Genk zorgde toch wel voor een grote verrassing toen het enkele dagen geleden aankondigde opnieuw met ...

50
50
Coucke-protest escaleert: fans dreigen met boycot

Bij Anderlecht is het deze zomer nog maar eens herbeginnen. In vergelijking met een jaar geleden ...

283
283
Club Brugge bevestigt: Stankovic keert terug naar Inter

Er zullen deze zomer wellicht de nodige smaakmakers vertrekken bij Club Brugge na een sterk seizoen. ...

299
299
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

125
125
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

144
144
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

160
160
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

46
46
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

383
383
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

45
45
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

363
363
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

125
125
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

354
354
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

141
141
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

269
269
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

207
207
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

139
139
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

47
47

Meer sportnieuws