'Anderlecht kan cashen: cijferkanon richting exit'

door
'Anderlecht kan cashen: cijferkanon richting exit'

Met een 1-0 zege tegen Antwerp zette Anderlecht donderdag een eerste stap richting bekerfinale. Ondanks de vele afwezigen hield David Hubert bij de Brusselaars opvallend genoeg Anders Dreyer aan de bank gekluisterd. Een teken dat er een transfer op til staat?

Eerder geraakte al bekend dat de 26-jarige Deen op interesse kan rekenen uit de MLS, waar Olivier Renard eerder al Mathias Zanka Jorgensen wist te dumpen. Nadien onthulde onze redactie dat vooral Chicago Fire een oogje op Dreyer heeft laten vallen. Al zou er van een concreet bod voorlopig nog geen sprake zijn.

LEES OOK: Hasi krijgt volle laag: “Zinkend schip van Anderlecht”

Dreyer naar Chicago?

Vanuit de Verenigde Staten klinkt het zelfs dat er nog geen toenaderingspoging werd ondernomen richting de flankaanvaller, die volgens transferexpert Sacha Tavolieri echter wel degelijk reeds in contact zou staan met enkele gegadigden uit Amerika. Zelf staat Dreyer naar verluidt niet weigerachtig tegen een overstap.

Al het bovenstaande wordt nu ook bevestigd door buitenlandse bronnen. Dar klinkt het eveneens dat Chicago Fire intussen ook al de gesprekken heeft aangevat met Paars-Wit. Tot dusver zou het wel blijven bij informatie inwinnen over de voorwaarden om de trefzekere linkspoot al tijdens de wintermercato los te weken.

Dilemma voor Renard

Hoewel hij niet bij alle fans in de bovenste schuif ligt, en Anderlecht ervoor zou openstaan om afscheid te nemen in januari, zal Renard wellicht toch boter bij de vis verlangen. De marktwaarde van Dreyer, voor wie zijn voorganger Jesper Fredberg destijds ruim vier miljoen op tafel legde, wordt op tien miljoen geschat.

Vermits hij nog tot medio 2027 vastligt is er ondanks de toenemende concurrentie op zijn positie dus weinig reden om de drievoudig international, dit seizoen toch alweer goed voor vijf goals en tien assists, voor een spotprijs van de hand te doen. In totaal zit Dreyer aan respectievelijk 31 en 23 stuks in 87 optredens.

Wat lijkt u een correcte prijs voor Dreyer?

Meest recent

Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

15
15
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

24
24
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

84
84
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

373
373
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

180
180
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

76
76
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

110
110
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

105
105
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

76
76
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

164
164
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

132
132
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

113
113
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

386
386
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

740
740
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

170
170
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

166
166
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

394
394
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

122
122
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

146
146
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

298
298
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

131
131
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

81
81
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

106
106
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

224
224

Meer sportnieuws