Dreyer en MLS: club genoemd en wat is rol van Skov Olsen?

272 stemmen
Dreyer en MLS: club genoemd en wat is rol van Skov Olsen?

Anders Dreyer werd door Sasha Tavolieri gelinkt aan een mogelijke overgang naar de Major League Soccer. Onze redactie weet dat er wat wordt gesnuffeld, maar voorlopig is er allerminst iets concreet. Eén piste lijkt eventueel iets te kunnen worden, maar dan moet er nog wel het een en ander gebeuren.

Anders Dreyer zijn naam ligt al enkele maanden op tafel bij Chicago Fire, net als die van Andreas Skov Olsen. Ze maken deel uit van een groot verlanglijstje van de Amerikaanse club van Hugo Cuypers. Even verduidelijken: op beiden is er geen concreet bod geweest en ook geen concrete toenadering naar de spelers. Bronnen dichtbij de club melden wel dat intern de namen van de twee wel eens de revue passeerden. 

LEES OOK: Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Dreyer geen prioriteit

Chicago Fire, een club die in 2024 met Olivier Renard sprak over de functie van sportief directeur, is op zoek naar een rechterflankaanvaller en dé prioriteit is daar op dit moment Jonathan Ikoné. De rechterflankaanvaller van Fiorentina is invaller bij de Italiaanse club en Chicago Fire hoopt daarvan te profiteren. Ze zouden al een miljoenenbod hebben gedaan, dat Fiorentina wel zou zien zitten.

De kans dat Dreyer of Skov Olsen (die naar VfL Wolfsburg wil) naar Chicago Fire trekt, is voorlopig klein. De speler van RSC Anderlecht moet niet weg uit Brussel en ze weten maar al te goed dat hem laten gaan een grote impact zou hebben. Bepaalde media en fans zijn vaak kritisch. Deels onterecht, wegens toch wel een grote impact.

Wie alle data bekijkt en ook met een kennersoog naar de matchen kijkt, ziet dat Dreyer bijna steevast de meest gevaarlijke aanvallende pion is. Met 5 goals en 10 assists is hij dit seizoen betrokken bij 15 van de 58 goals, waardoor hij dit seizoen bij 25% van de goals van Anderlecht is betrokken. Enkel Kasper Dolberg doet beter met 34% (20 doelpuntenbijdrages).

Renard moet géén tabula rusa houden in januari

RSCA heeft geen overschot aan scorend vermogen uit de tweede lijn en Dreyer in januari laten gaan, zou geen slimme zet zijn. Tenzij er een niet te weigeren bod komt. Met César Huerta komt er wel een extra flankaanvaller bij, wat de opties van David Hubert alleen maar vergroot. Aangezien Paars-Wit zich nog weinig misstappen kan veroorloven, lijkt het toch aangewezen om niet al te veel bepalende spelers te laten gaan. 

De kern helemaal door elkaar schudden in deze transferperiode zou een vreemde zet zijn. Gericht versterken en enkel de ballast (Ashimeru, Diawara, Angulo, Kana en Ishaq) van de hand doen, lijkt een beter plan. In de zomer gaat er sowieso veel gebeuren in het Lotto Park, maar dan is er meer tijd om een nieuw gevormde ploeg te kneden. Wat ook zal gebeuren.

Claudio Reulens

Moet RSCA Dreyer tot de zomer houden?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

110
110
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

76
76
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

30
30
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

389
389
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

486
486
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

327
327
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

299
299
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

167
167
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

620
620
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

553
553
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

734
734
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

473
473
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

83
83
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

472
472
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

218
218
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

355
355
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

224
224
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

79
79
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

370
370
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws