Dreyer en MLS: club genoemd en wat is rol van Skov Olsen?

272
Dreyer en MLS: club genoemd en wat is rol van Skov Olsen?

Anders Dreyer werd door Sasha Tavolieri gelinkt aan een mogelijke overgang naar de Major League Soccer. Onze redactie weet dat er wat wordt gesnuffeld, maar voorlopig is er allerminst iets concreet. Eén piste lijkt eventueel iets te kunnen worden, maar dan moet er nog wel het een en ander gebeuren.

Anders Dreyer zijn naam ligt al enkele maanden op tafel bij Chicago Fire, net als die van Andreas Skov Olsen. Ze maken deel uit van een groot verlanglijstje van de Amerikaanse club van Hugo Cuypers. Even verduidelijken: op beiden is er geen concreet bod geweest en ook geen concrete toenadering naar de spelers. Bronnen dichtbij de club melden wel dat intern de namen van de twee wel eens de revue passeerden. 

LEES OOK: Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

Dreyer geen prioriteit

Chicago Fire, een club die in 2024 met Olivier Renard sprak over de functie van sportief directeur, is op zoek naar een rechterflankaanvaller en dé prioriteit is daar op dit moment Jonathan Ikoné. De rechterflankaanvaller van Fiorentina is invaller bij de Italiaanse club en Chicago Fire hoopt daarvan te profiteren. Ze zouden al een miljoenenbod hebben gedaan, dat Fiorentina wel zou zien zitten.

De kans dat Dreyer of Skov Olsen (die naar VfL Wolfsburg wil) naar Chicago Fire trekt, is voorlopig klein. De speler van RSC Anderlecht moet niet weg uit Brussel en ze weten maar al te goed dat hem laten gaan een grote impact zou hebben. Bepaalde media en fans zijn vaak kritisch. Deels onterecht, wegens toch wel een grote impact.

Wie alle data bekijkt en ook met een kennersoog naar de matchen kijkt, ziet dat Dreyer bijna steevast de meest gevaarlijke aanvallende pion is. Met 5 goals en 10 assists is hij dit seizoen betrokken bij 15 van de 58 goals, waardoor hij dit seizoen bij 25% van de goals van Anderlecht is betrokken. Enkel Kasper Dolberg doet beter met 34% (20 doelpuntenbijdrages).

Renard moet géén tabula rusa houden in januari

RSCA heeft geen overschot aan scorend vermogen uit de tweede lijn en Dreyer in januari laten gaan, zou geen slimme zet zijn. Tenzij er een niet te weigeren bod komt. Met César Huerta komt er wel een extra flankaanvaller bij, wat de opties van David Hubert alleen maar vergroot. Aangezien Paars-Wit zich nog weinig misstappen kan veroorloven, lijkt het toch aangewezen om niet al te veel bepalende spelers te laten gaan. 

De kern helemaal door elkaar schudden in deze transferperiode zou een vreemde zet zijn. Gericht versterken en enkel de ballast (Ashimeru, Diawara, Angulo, Kana en Ishaq) van de hand doen, lijkt een beter plan. In de zomer gaat er sowieso veel gebeuren in het Lotto Park, maar dan is er meer tijd om een nieuw gevormde ploeg te kneden. Wat ook zal gebeuren.

Claudio Reulens

Moet RSCA Dreyer tot de zomer houden?

Meest recent

Nainggolan op de bank: Stijnen haalt stevig uit

De voorbije seizoenen was Patro Eisden nog een vaste waarde in de strijd om de play-offs in de ...

43
43
Adedeji-Sternberg doet opvallend boekje open over Club-soap

KRC Genk slaagde er zondag als eerste in om dit seizoen AA Gent punten te ontfutselen. Vooral ...

44
44
Napoli kan weer winnen: De Bruyne krijgt enorme lof

Bij Napoli slaakten ze zondag een zucht van opluchting. Na een nul op zes in de Serie A én ...

52
52
Sassuolo-Belgen stunten tegen Juve, nipte zege Godts en PSG

Er werd zondagavond ook nog in het buitenland gevoetbald. Daar boekte invaller Mika Godts met PSG ...

29
29
Essvee trekt verrassende conclusie na eerste nederlaag

Er stond zondagnamiddag nog een duel op het programma tussen twee van de revelaties van het ...

52
52
Eerste trainersontslag JPL? "Trainer is verantwoordelijk..."

Na zes speeldagen oogt de situatie bij enkele teams in de Jupiler Pro League stilaan zeer precair. ...

157
157
Club ziet transfer eindelijk renderen: "Heb het nu begrepen"

Club Brugge heeft zondagmiddag zijn opdracht tegen Antwerp tot een goed einde gebracht, want de ...

182
182
Vierde nederlaag op rij voor Patro na dolle slotfase

De slotwedstrijd van de vijfde speeldag in de Challenger Pro League heeft nog een opmerkelijk ...

104
104
Kortrijk nog steeds puntenloos na pandoering in kelderkraker

Na zes speeldagen blijft KV Kortrijk als enige puntenloos in de Jupiler Pro League. De Kerels kregen ...

93
93
Leko velt oordeel over prestatie van Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 3-1 van Royal Antwerp FC. Het is echter ook duidelijk dat er nog veel ...

245
245
Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Sporting Charleroi en Zulte Waregem waren goed begonnen aan het seizoen. De twee stonden vanavond ...

32
32
‘Nieuwe Coucke-ramp al in de maak bij Anderlecht’

Anderlecht gaf deze zomer opnieuw bijna dertig miljoen euro uit. De zuinige zege bij KV Mechelen ...

599
599
De Mil looft zijn ploeg: "Dat was top"

AA Gent pakte een punt op het veld van KRC Genk. Alweer een correcte prestatie van de Buffalo's, die ...

140
140
Haaland krijgt Old Trafford stil, Kompany dankt Kane

In de Bundesliga ging Bayern München op bezoek bij Elversberg. In de Premier League stond de ...

52
52
Thorup scherp: "Dat was onacceptabel"

Alwéér puntenverlies voor KRC Genk. De Limburgers speelden 1-1 tegen AA Gent. Daar kan ...

448
448
Drama bij Union: Mac Allister maandenlang buiten strijd

Union SG boekte zaterdagavond een ruime 5-0-overwinning tegen Lommel SK. Maar voor die overwinning ...

151
151
Barça niet te stuiten: Yamal en co pakken 15 op 15

Er staat dit seizoen geen maat op FC Barcelona. De troepen van coach Hansi Flick boekten ...

51
51
Nieuwkomer imponeert bij Club: Joaquin Seys zwaait met lof

Club Brugge heeft de nederlaag tegen Aston Villa op gepaste wijze doorgespoeld. De titelverdediger ...

294
294
AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

137
137
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

130
130
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

340
340
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

317
317
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

1113
1113
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

360
360
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

612
612

Meer sportnieuws