Dreyer en MLS: club genoemd en wat is rol van Skov Olsen?

272
Dreyer en MLS: club genoemd en wat is rol van Skov Olsen?

Anders Dreyer werd door Sasha Tavolieri gelinkt aan een mogelijke overgang naar de Major League Soccer. Onze redactie weet dat er wat wordt gesnuffeld, maar voorlopig is er allerminst iets concreet. Eén piste lijkt eventueel iets te kunnen worden, maar dan moet er nog wel het een en ander gebeuren.

Anders Dreyer zijn naam ligt al enkele maanden op tafel bij Chicago Fire, net als die van Andreas Skov Olsen. Ze maken deel uit van een groot verlanglijstje van de Amerikaanse club van Hugo Cuypers. Even verduidelijken: op beiden is er geen concreet bod geweest en ook geen concrete toenadering naar de spelers. Bronnen dichtbij de club melden wel dat intern de namen van de twee wel eens de revue passeerden. 

LEES OOK: Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Dreyer geen prioriteit

Chicago Fire, een club die in 2024 met Olivier Renard sprak over de functie van sportief directeur, is op zoek naar een rechterflankaanvaller en dé prioriteit is daar op dit moment Jonathan Ikoné. De rechterflankaanvaller van Fiorentina is invaller bij de Italiaanse club en Chicago Fire hoopt daarvan te profiteren. Ze zouden al een miljoenenbod hebben gedaan, dat Fiorentina wel zou zien zitten.

De kans dat Dreyer of Skov Olsen (die naar VfL Wolfsburg wil) naar Chicago Fire trekt, is voorlopig klein. De speler van RSC Anderlecht moet niet weg uit Brussel en ze weten maar al te goed dat hem laten gaan een grote impact zou hebben. Bepaalde media en fans zijn vaak kritisch. Deels onterecht, wegens toch wel een grote impact.

Wie alle data bekijkt en ook met een kennersoog naar de matchen kijkt, ziet dat Dreyer bijna steevast de meest gevaarlijke aanvallende pion is. Met 5 goals en 10 assists is hij dit seizoen betrokken bij 15 van de 58 goals, waardoor hij dit seizoen bij 25% van de goals van Anderlecht is betrokken. Enkel Kasper Dolberg doet beter met 34% (20 doelpuntenbijdrages).

Renard moet géén tabula rusa houden in januari

RSCA heeft geen overschot aan scorend vermogen uit de tweede lijn en Dreyer in januari laten gaan, zou geen slimme zet zijn. Tenzij er een niet te weigeren bod komt. Met César Huerta komt er wel een extra flankaanvaller bij, wat de opties van David Hubert alleen maar vergroot. Aangezien Paars-Wit zich nog weinig misstappen kan veroorloven, lijkt het toch aangewezen om niet al te veel bepalende spelers te laten gaan. 

De kern helemaal door elkaar schudden in deze transferperiode zou een vreemde zet zijn. Gericht versterken en enkel de ballast (Ashimeru, Diawara, Angulo, Kana en Ishaq) van de hand doen, lijkt een beter plan. In de zomer gaat er sowieso veel gebeuren in het Lotto Park, maar dan is er meer tijd om een nieuw gevormde ploeg te kneden. Wat ook zal gebeuren.

Claudio Reulens

Moet RSCA Dreyer tot de zomer houden?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

48
48
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

76
76
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

44
44
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

95
95
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

55
55
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

390
390
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

62
62
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

159
159
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

292
292
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

335
335
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

156
156
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws