'Totale uitverkoop bij Anderlecht: zestal richting exit'

door
'Totale uitverkoop bij Anderlecht: zestal richting exit'

Terwijl de voornaamste concurrenten hun kern vooral intact willen houden tijdens de wintermercato beloven het voor Anderlecht nog drukke dagen te worden. Niet alleen speurt Olivier Renard zelf nog volop naar versterking, ook op uitgaand vlak mogen we naar verluidt nog wel wat beweging verwachten.

Renard beklemtoonde een tijdje geleden nog dat het niet de bedoeling was om in januari te cashen op sterkhouders zoals Mario Stroeykens en Kasper Dolberg, die behoudens een verrassing ook gewoon aan boord zullen blijven. Daartegenover mogen een aantal andere spelers die voor nieuwjaar doorgaans nog aan de aftrap verschenen wél andere oorden opzoeken. Zo staat Mathias Zanka Jorgensen met één been buiten.

LEES OOK: Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

Renard vervangt wingers

Het Nieuwsblad voegt daaraan toe dat Paars-Wit echter evenmin gekant tegen een exit van Francis Amuzu, Yari Verschaeren en/of Anders Dreyer. Op de zijkanten beschikt David Hubert met onder meer Samuel Edozie, Thorgan Hazard Tristan Degreef en nieuwkomer César Huerta immers over genoeg alternatieven. Mits een goed voorstel valt het daarom niet uit te sluiten dat Paars-Wit in januari afscheid neemt van het trio.

In het geval van Amuzu dreigt zijn blessure wel roet in het eten te gooien, maar Verschaeren en Dreyer kunnen alleszins reeds op de nodige interesse rekenen. Wat het Deense cijferkanon betreft zouden diverse ploegen in de MLS een concreet oogje op hem hebben laten vallen. Renard hoopt dat een van hen bereid is om diep in de buidel te tasten voor Dreyer, wiens marktwaarde momenteel op een tiental miljoen wordt geschat.

Vazquez richting exit?

Verschaeren prijkt dan weer op de verlanglijst van Trabzonspor, maar Het Nieuwsblad bevestigt dat een overstap naar Turkije hem niet meteen aanspreekt. "Zou het zin hebben dat pakweg Westerlo eens probeert?", oppert de krant. De marktwaarde van het nummer 10 bedraagt vijf miljoen, al dreigt Renard genoegen te moeten nemen met een lagere som. Wie zeker geen geld meer in het laatje zal brengen is Amadou Diawara.

De overbodige grootverdiener moest zijn rugnummer 21 intussen afstaan aan Huerta, een zoveelste teken dat zijn verhaal in het Lotto Park er definitief opzit. Mogelijk wordt zijn contract ontbonden. Tot slot suggereert de zoektocht naar een nieuwe spits dat de Brusselaars overwegen om Luis Vazquez, die op de radar van Sevilla staat, te laten gaan. Al zullen ze dan wel hun investering van een vijftal miljoen willen terugverdienen.

Wie kan RSCA nog het best gebruiken?

Meest recent

Hayen hard na nieuwe dreun: "Zo kan je geen punten pakken"

De trainerswissel van KRC Genk heeft voorlopig nog niet het gewenste effect opgeleverd. Zo verloren ...

4
4
'Vrancken beloond: STVV vol voor transferdubbelslag'

STVV heeft een uitstekend seizoen achter de rug tot dusver en is goed op weg om zich te plaatsen ...

27
27
Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

AA Gent wou zondagmiddag op eigen veld revanche nemen op RSC Anderlecht voor de bekeruitschakeling ...

205
205
Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

166
166
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

51
51
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

47
47
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

606
606
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

131
131
Onterechte Gouden Schoen? Boskamp velt hard verdict

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

333
333
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

297
297
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

54
54
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

192
192
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

67
67
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

140
140
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

156
156
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

264
264
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

208
208
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

356
356
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

186
186
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

168
168
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

265
265
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

358
358
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

175
175
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

123
123
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

455
455

Meer sportnieuws