Nieuwe opdoffer voor Anderlecht: "Enkele weken out"

door
Nieuwe opdoffer voor Anderlecht:

Anderlecht bevindt zich plots in een neerwaartse spiraal. Niet alleen vielen de resultaten de voorbije weken tegen, met de 0-3 thuisnederlaag tegen Club Brugge als dieptepunt, tot overmaat van ramp kampt David Hubert met een overvolle ziekenboeg. Daar viel nu nog maar eens slecht nieuws te rapen.

Zondag kon Hubert geen beroep doen op onder meer Jan Vertonghen, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa N'Diaye, waardoor hij stevig aan het puzzelen moest. De coach koos als noodoplossing om te sleutelen aan zijn systeem en zijn pionnen in een 3-4-3 te schikken. Een keuze die hem achteraf op heel wat kritiek kwam te staan.

LEES OOK: Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

Blessuregolf in Anderlecht

Afwachten dus of Hubert het donderdag, wanneer Antwerp in de halve finale van de Croky Cup op bezoek komt in het Lotto Park, opnieuw over een andere boeg werpt. Of hij dan veel volk recupereert valt alleszins nog af te wachten. Voor zowel Vertonghen al Stroeykens komt de cruciale wedstrijd tegen de Great Old alvast sowieso nog te vroeg.

Mogelijk geraakt een van de beide linksachters wel tijdig opgelapt, terwijl nieuwkomer César Huerta klaar lijkt om zijn debuut te vieren. De kans dat verdediger Adryelson, voor wie het wachten blijft op witte rook, inzetbaar zal zijn oogt daarentegen steeds kleiner. Tot slot zou Kasper Dolberg ondanks zijn noodgedwongen vervanging gewoon fit zijn.

Amuzu in de lappenmand

Wie echter zeker niet van de partij zal zijn is Francis Amuzu, die de strijd tegen Club Brugge eveneens halfweg moest staken na een ongelukkige botsing met de elleboog van Joel Ordonez. De 25-jarige flankaanvaller leek er even bijzonder erg aan toe, maar intussen lieten de Brusselaars gelukkig weten dat Amuzu het ziekenhuis heeft verlaten.

Dat betekent weliswaar niet dat Hubert snel op hem zal kunnen rekenen. Tenslotte zal Amuzu toch een tijdje nodig hebben om te herstellen van zijn zware hersenschudding. "In zijn entourage wordt rekening gehouden met een inactiviteit van enkele weken", klinkt het in Het Laatste Nieuws. Slecht nieuws ook met het oog op een eventuele transfer.

Denkt u dat Amuzu in januari zal vertrekken bij RSCA?

Meest recent

Nederland in shock: 'Club De Busser zwaar in opspraak'

Go Ahead Eagles zorgde zondagmiddag niet alleen op het veld voor opschudding. De ploeg van onze ...

0
0
Vandenbroeck verrast: "Belgische topclub polste"

Zulte Waregem begon ijzersterk aan het seizoen, maar de laatste maanden zijn de resultaten wat ...

15
15
'Anderlecht krijgt wéér fikse tegenvaller in trainersdossier'

Het is tijd dat er duidelijkheid komt in het trainersdossier bij RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

89
89
Heymans voert druk op bij Genk: "Die match is 'do or die'"

KRC Genk verloor pijnlijk met 0-3 van Standard. Een resultaat dat ze niet hadden zien aankomen in de ...

69
69
KV Mechelen sloeg zwaar toe: géén Nederland of Italië

Bij KV Mechelen haalden ze in januari Bouke Boersma voor 1,1 miljoen euro weg bij De Graafschap. De ...

65
65
Leoni weg bij Anderlecht: zo gebeurde het

Bij RSC Anderlecht nam men afgelopen zomer afscheid van Théo Leoni. De middenvelder werd voor ...

107
107
Goots vreest: Antwerp straks in Relegation Play-Off?

Antwerp is er zaterdag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen. Op het veld van landskampioen ...

119
119
Warm gebaar na zege: Vanderbiest slaat fans met verstomming

KV Mechelen was samen met Anderlecht één van de grote winnaars van het afgelopen ...

62
62
Strijd om top zes: Westerlo-spelers maken verrassende keuze

De strijd om de top zes kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending, want de vele kandidaten blijven ...

60
60
Selectie Club: Leko krijgt flinke opstekers

Club Brugge haalde in twee van de drie vorige edities van de Champions League de achtste finale en ...

161
161
STVV in schok: buitenlands avontuur voor Vrancken?

STVV blijft verbazen in de Jupiler Pro League. Het was al zeker van zijn plaats in de top zes en ...

192
192
Jupiler Middenmoot League: waanzinnige statistiek

Er staan nog vier speeldagen op het programma in de Jupiler Pro League en die beloven nog razend ...

130
130
KV Mechelen zeker van PO1? Vanderbiest reageert

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend lieten AA Gent en KRC Genk ...

167
167
Club Brugge pakt uit met fraai initiatief in Madrid

Club Brugge hoopt dinsdag opnieuw te kunnen stunten in de Champions League. Om 18u45 opent het de ...

154
154
Dick Advocaat verrast: ex-trainer Anderlecht naar WK

Komende zomer wordt in de Verenigde Staten, Canada en Mexico voor de eerste keer het WK met 48 ...

27
27
Bezorgt crisis alsnog Anderlecht zijn verhoopte trainer?

Anderlecht had gehoopt om snel een opvolger te vinden voor Besnik Hasi, maar dat bleek toch lastiger ...

269
269
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, Real meldt zich bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

235
235
Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

328
328
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

97
97
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

437
437
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

336
336
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

144
144
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

219
219
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

479
479
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

120
120

Meer sportnieuws