Nieuwe opdoffer voor Anderlecht: "Enkele weken out"

door
Nieuwe opdoffer voor Anderlecht:

Anderlecht bevindt zich plots in een neerwaartse spiraal. Niet alleen vielen de resultaten de voorbije weken tegen, met de 0-3 thuisnederlaag tegen Club Brugge als dieptepunt, tot overmaat van ramp kampt David Hubert met een overvolle ziekenboeg. Daar viel nu nog maar eens slecht nieuws te rapen.

Zondag kon Hubert geen beroep doen op onder meer Jan Vertonghen, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa N'Diaye, waardoor hij stevig aan het puzzelen moest. De coach koos als noodoplossing om te sleutelen aan zijn systeem en zijn pionnen in een 3-4-3 te schikken. Een keuze die hem achteraf op heel wat kritiek kwam te staan.

LEES OOK: Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Blessuregolf in Anderlecht

Afwachten dus of Hubert het donderdag, wanneer Antwerp in de halve finale van de Croky Cup op bezoek komt in het Lotto Park, opnieuw over een andere boeg werpt. Of hij dan veel volk recupereert valt alleszins nog af te wachten. Voor zowel Vertonghen al Stroeykens komt de cruciale wedstrijd tegen de Great Old alvast sowieso nog te vroeg.

Mogelijk geraakt een van de beide linksachters wel tijdig opgelapt, terwijl nieuwkomer César Huerta klaar lijkt om zijn debuut te vieren. De kans dat verdediger Adryelson, voor wie het wachten blijft op witte rook, inzetbaar zal zijn oogt daarentegen steeds kleiner. Tot slot zou Kasper Dolberg ondanks zijn noodgedwongen vervanging gewoon fit zijn.

Amuzu in de lappenmand

Wie echter zeker niet van de partij zal zijn is Francis Amuzu, die de strijd tegen Club Brugge eveneens halfweg moest staken na een ongelukkige botsing met de elleboog van Joel Ordonez. De 25-jarige flankaanvaller leek er even bijzonder erg aan toe, maar intussen lieten de Brusselaars gelukkig weten dat Amuzu het ziekenhuis heeft verlaten.

Dat betekent weliswaar niet dat Hubert snel op hem zal kunnen rekenen. Tenslotte zal Amuzu toch een tijdje nodig hebben om te herstellen van zijn zware hersenschudding. "In zijn entourage wordt rekening gehouden met een inactiviteit van enkele weken", klinkt het in Het Laatste Nieuws. Slecht nieuws ook met het oog op een eventuele transfer.

Denkt u dat Amuzu in januari zal vertrekken bij RSCA?

Meest recent

Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

6
6
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

13
13
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

51
51
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

70
70
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

135
135
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

58
58
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

138
138
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

453
453
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

235
235
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

294
294
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

276
276
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

103
103
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

729
729
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

363
363
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

394
394
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

351
351
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

240
240
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

430
430
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

400
400
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

133
133
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

525
525
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

237
237
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

118
118
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

447
447

Meer sportnieuws