'Anderlecht krijgt dubbele opsteker uit ziekenboeg'

door
'Anderlecht krijgt dubbele opsteker uit ziekenboeg'

Anderlecht ging zondag in eigen kansloos met 0-3 onderuit tegen aarstrivaal Club Brugge. Alsof dat nog niet erg genoeg is kwamen de Brusselaars niet zonder kleerscheuren uit de strijd. En dus dreigen de kopzorgen voor David Hubert alsmaar toe te nemen.

Door de afwezigheid van onder andere Jan Vertonghen, Mario Stroeykens, Moussa N'Diaye en Ludwig Augustinsson moest de coach van Paars-Wit, wiens keuze om een 3-4-3 te hanteren hem op heel wat kritiek kwam te staan, afgelopen weekend al serieus aan het puzzelen. Daardoor verschenen jonkies Ali Maamar en Amando Lapago ook voor het eerst aan de aftrap.

LEES OOK: Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

Update over Amuzu

Veel tijd om pionnen te recupereren is er helaas evenwel niet in het Lotto Park, waar in de halve finale van de Croky Cup donderdag alweer Antwerp over de vloer komt. Hubert hoopt tegen dan met César Huerta, die zondag reeds werd voorgesteld aan de eigen achterban, en misschien ook Adryelson wel twee winteraanwinsten voor het eerst te kunnen opnemen in de kern.

Daarnaast duimt de recordkampioen dat een van de twee geblesseerde linksachters tijdig opgelapt geraakt. En uiteraard dat de schade bij Kasper Dolberg en Francis Amuzu nog meevalt. Het duo moest zondag de strijd halfweg staken, waarbij voornamelijk de situatie van Amuzu uiterst zorgwekkend leek. Ondertussen kwam Anderlecht met een nieuwe update op de proppen.

Duimen voor Dolberg

"Francis Amuzu heeft het ziekenhuis verlaten en zal thuis herstellen van zijn hersenschudding. Hij zal tijdens zijn revalidatie van dichtbij worden opgevolgd door onze medische staf. Spoedig herstel, Cis", klinkt het tenslotte via de officiële clubkanalen. Geruststellend nieuws, al zal de recordkampioen het allicht dus wel nog een tijdje zonder de aalvlugge winger moeten stellen.

Ook omtrent Dolberg viel er goed nieuws te rapen, want hoewel hij naar de kant moest met een voetblessure is er volgens onder meer Het Nieuwsblad niets ernstigs aan de hand met de Deense spits. Wellicht is hij binnen enkele dagen dan ook gewoon opnieuw inzetbaar. Anderlecht zou er alvast alles aan doen om Dolberg op tijd klaar te stomen voor de cruciale bekerwedstrijd.

Denkt u dat Dolberg donderdag zal spelen?

Meest recent

'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

12
12
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

100
100
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

67
67
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

45
45
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

133
133
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

60
60
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

120
120
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

101
101
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

27
27
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

66
66
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

292
292
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

79
79
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

321
321
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

37
37
Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

80
80
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

102
102
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

312
312
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

222
222
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

567
567
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

521
521
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

117
117
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

182
182
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

226
226
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

208
208

Meer sportnieuws