Duidelijke opdracht voor rode Smets: "Als hij hogerop wil..."

door
Duidelijke opdracht voor rode Smets:

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste competitiewedstrijd van 2025 winnend afgesloten, maar evident bleek dat zeker niet. De leider klopte OH Leuven wel met 2-0, maar moest knokken voor die overwinning. Dat kwam ook omdat ze zichzelf al zeer vroeg in de voet schoten.

LEES OOK: Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

Smets pakt onnodige rode kaart

Na amper vijf minuten moest Genk immers al met tien verder na een rode kaart voor Matte Smets. De jonge verdediger controleerde de bal aan de middellijn te nonchalant, liet zich aftroeven door N'Dri en moest vervolgens aan de noodrem hangen.

De 21-jarige krijgt zeer grote lof voor zijn prestaties, maar ging nu toch al voor de tweede keer dit seizoen prominent in de fout. In november ging ook zijn debuut bij de Rode Duivels al de mist in, toen slecht inspelen aan de basis lag van de 1-0-nederlaag tegen Israël.

Leermoment om stap hogerop te zetten

"Die rode kaart moet hij gebruiken als een leermoment, net zoals zijn fout bij de Rode Duivels", stelt analist Stef Wijnants dan ook in Het Belang van Limburg. "Als hij hogerop wil, moet hij op ieder moment helder en geconcentreerd zijn en elk duel aangaan met volle intensiteit. Dit was pas de eerste rode kaart uit zijn carrière, maar het kan wel een belangrijke les zijn voor de toekomst."

Het lijkt buiten kijf te staan dat Smets op een gegeven moment een stap hogerop zal kunnen zetten. Waar het plafond van de jonge verdediger zal liggen, zal echter in grote mate afhangen van in welke mate hij dit soort foutjes uit zijn spel kan bannen.

Denk je dat Smets dit soort foutjes zal kunnen bannen?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

13
13
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

7
7
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

30
30
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

19
19
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

123
123
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

15
15
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

94
94
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

169
169
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

37
37
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

99
99
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

198
198
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

82
82
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

52
52
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

136
136
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

286
286
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

275
275
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

187
187
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

489
489
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

39
39
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

228
228
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

154
154
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

174
174
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

246
246
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

362
362
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

331
331

Meer sportnieuws