Duidelijke opdracht voor rode Smets: "Als hij hogerop wil..."

338 stemmen
Duidelijke opdracht voor rode Smets:

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste competitiewedstrijd van 2025 winnend afgesloten, maar evident bleek dat zeker niet. De leider klopte OH Leuven wel met 2-0, maar moest knokken voor die overwinning. Dat kwam ook omdat ze zichzelf al zeer vroeg in de voet schoten.

LEES OOK: Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Smets pakt onnodige rode kaart

Na amper vijf minuten moest Genk immers al met tien verder na een rode kaart voor Matte Smets. De jonge verdediger controleerde de bal aan de middellijn te nonchalant, liet zich aftroeven door N'Dri en moest vervolgens aan de noodrem hangen.

De 21-jarige krijgt zeer grote lof voor zijn prestaties, maar ging nu toch al voor de tweede keer dit seizoen prominent in de fout. In november ging ook zijn debuut bij de Rode Duivels al de mist in, toen slecht inspelen aan de basis lag van de 1-0-nederlaag tegen Israël.

Leermoment om stap hogerop te zetten

"Die rode kaart moet hij gebruiken als een leermoment, net zoals zijn fout bij de Rode Duivels", stelt analist Stef Wijnants dan ook in Het Belang van Limburg. "Als hij hogerop wil, moet hij op ieder moment helder en geconcentreerd zijn en elk duel aangaan met volle intensiteit. Dit was pas de eerste rode kaart uit zijn carrière, maar het kan wel een belangrijke les zijn voor de toekomst."

Het lijkt buiten kijf te staan dat Smets op een gegeven moment een stap hogerop zal kunnen zetten. Waar het plafond van de jonge verdediger zal liggen, zal echter in grote mate afhangen van in welke mate hij dit soort foutjes uit zijn spel kan bannen.

Denk je dat Smets dit soort foutjes zal kunnen bannen?

Meest recent

'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

2
2
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

10
10
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

8
8
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

44
44
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

92
92
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

334
334
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

31
31
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

255
255
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

52
52
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

189
189
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

610
610
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

281
281
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

393
393
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

572
572
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

271
271
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

84
84
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

363
363
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

156
156
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

63
63
Dramatisch record Turkije: primeur op WK door Paraguay

Turkije is na twee speeldagen al uitgeschakeld. Tegen Paraguay liep het alweer mis en ging het met ...

81
81
Beerschot bindt trio en stelt nieuwe toptransfer voor

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

154
154
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

61
61
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

97
97
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

73
73

Meer sportnieuws