Duidelijke opdracht voor rode Smets: "Als hij hogerop wil..."

door
Duidelijke opdracht voor rode Smets:

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste competitiewedstrijd van 2025 winnend afgesloten, maar evident bleek dat zeker niet. De leider klopte OH Leuven wel met 2-0, maar moest knokken voor die overwinning. Dat kwam ook omdat ze zichzelf al zeer vroeg in de voet schoten.

LEES OOK: Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Smets pakt onnodige rode kaart

Na amper vijf minuten moest Genk immers al met tien verder na een rode kaart voor Matte Smets. De jonge verdediger controleerde de bal aan de middellijn te nonchalant, liet zich aftroeven door N'Dri en moest vervolgens aan de noodrem hangen.

De 21-jarige krijgt zeer grote lof voor zijn prestaties, maar ging nu toch al voor de tweede keer dit seizoen prominent in de fout. In november ging ook zijn debuut bij de Rode Duivels al de mist in, toen slecht inspelen aan de basis lag van de 1-0-nederlaag tegen Israël.

Leermoment om stap hogerop te zetten

"Die rode kaart moet hij gebruiken als een leermoment, net zoals zijn fout bij de Rode Duivels", stelt analist Stef Wijnants dan ook in Het Belang van Limburg. "Als hij hogerop wil, moet hij op ieder moment helder en geconcentreerd zijn en elk duel aangaan met volle intensiteit. Dit was pas de eerste rode kaart uit zijn carrière, maar het kan wel een belangrijke les zijn voor de toekomst."

Het lijkt buiten kijf te staan dat Smets op een gegeven moment een stap hogerop zal kunnen zetten. Waar het plafond van de jonge verdediger zal liggen, zal echter in grote mate afhangen van in welke mate hij dit soort foutjes uit zijn spel kan bannen.

Denk je dat Smets dit soort foutjes zal kunnen bannen?

Meest recent

UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

9
9
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

130
130
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

89
89
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

938
938
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

417
417
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

21
21
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

78
78
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

140
140
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

88
88
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

226
226
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

127
127
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

114
114
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

91
91
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

111
111
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

303
303
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

39
39
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

596
596
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

339
339
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

123
123
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

160
160
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

265
265
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

117
117
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

82
82
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

174
174
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

47
47

Meer sportnieuws