Duidelijke opdracht voor rode Smets: "Als hij hogerop wil..."

door
Duidelijke opdracht voor rode Smets:

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste competitiewedstrijd van 2025 winnend afgesloten, maar evident bleek dat zeker niet. De leider klopte OH Leuven wel met 2-0, maar moest knokken voor die overwinning. Dat kwam ook omdat ze zichzelf al zeer vroeg in de voet schoten.

LEES OOK: Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Smets pakt onnodige rode kaart

Na amper vijf minuten moest Genk immers al met tien verder na een rode kaart voor Matte Smets. De jonge verdediger controleerde de bal aan de middellijn te nonchalant, liet zich aftroeven door N'Dri en moest vervolgens aan de noodrem hangen.

De 21-jarige krijgt zeer grote lof voor zijn prestaties, maar ging nu toch al voor de tweede keer dit seizoen prominent in de fout. In november ging ook zijn debuut bij de Rode Duivels al de mist in, toen slecht inspelen aan de basis lag van de 1-0-nederlaag tegen Israël.

Leermoment om stap hogerop te zetten

"Die rode kaart moet hij gebruiken als een leermoment, net zoals zijn fout bij de Rode Duivels", stelt analist Stef Wijnants dan ook in Het Belang van Limburg. "Als hij hogerop wil, moet hij op ieder moment helder en geconcentreerd zijn en elk duel aangaan met volle intensiteit. Dit was pas de eerste rode kaart uit zijn carrière, maar het kan wel een belangrijke les zijn voor de toekomst."

Het lijkt buiten kijf te staan dat Smets op een gegeven moment een stap hogerop zal kunnen zetten. Waar het plafond van de jonge verdediger zal liggen, zal echter in grote mate afhangen van in welke mate hij dit soort foutjes uit zijn spel kan bannen.

Denk je dat Smets dit soort foutjes zal kunnen bannen?

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

24
24
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

98
98
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

52
52
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

33
33
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

19
19
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

157
157
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

309
309
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

128
128
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

145
145
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

78
78
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

138
138
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

461
461
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

160
160
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

647
647
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

48
48
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

880
880
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

159
159
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

292
292
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

525
525
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

837
837
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

996
996
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

232
232
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws