Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

door
Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

KRC Genk is goed aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de bekerkwalificatie op het veld van STVV, won het zaterdagavond ook zijn competitiewedstrijd in eigen huis tegen OH Leuven. Nochtans begon die partij behoorlijk dramatisch voor de Limburgers.

Coach Thorsten Fink had zijn spelers tijdens de winterstop enkele dagen meegenomen naar Spanje voor een korte stage. Dat deed Genk blijkbaar deugd. Afgelopen dinsdag werd het seizoen immers hervat met een ruime overwinning op STVV, wat meteen een ticket voor de halve finales van de Croky Cup opleverde.

Die goede prestatie kreeg zaterdag een gepast vervolg in de competitie. Tegen OHL hield Genk drie belangrijke punten thuis. Jarne Steuckers zette zijn ploeg goed op weg met strafschop, in de slotfase deed Hyeon-gyu Oh de boeken helemaal dicht met een tweede elfmeter. Racing blijft zo aan de leiding staan.

LEES OOK: De Condé aan de slag: grote transferprioriteit bij Genk

Rode Smets

Maar voor hetzelfde geld was de thuismatch veel minder goed afgelopen. Zo maakte Genk het zichzelf knap lastig. De Limburgers moesten het grootste deel van de partij immers met een mannetje minder afwerken. Na amper zes minuten zag Matte Smets zich immers genoodzaakt om een rode kaart te pakken.

De verdediger, die nochtans zelden kaarten pakt, controleerde de bal verkeerd aan de middellijn en verloor het leer aan Konan Ndri. Tijdens die bewuste actie ging Smets naar de grond, waarbij hij Ndri ten val bracht met een armbeweging. Scheidsrechter Bert Put twijfelde niet en gaf meteen rood.

Overdreven sanctie

Oud-ref Serge Gumienny heeft echter zijn bedenkingen bij die beslissing. "Ik vond dat een overdreven zware sanctie. Voor mij was er in die fase geen sprake van een open doelkans die foutief werd afgebroken. De spits had de bal nog niet onder controle en de doelman was al ver uitgekomen om de bal te onderscheppen. Voor mij had een gele kaart hier volstaan. Als de scheidsrechter de beelden had kunnen zien, was hij wellicht tot dezelfde conclusie gekomen", klink het bij Het Belang van Limburg.

De rode kaart voor Smets was terecht ...

Meest recent

‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

4
4
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

24
24
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

23
23
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

27
27
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

151
151
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

54
54
'BOM: Real wil droomdeal Barça saboteren'

FC Barcelona stevent voorlopig af op de titel in LaLiga en is ook in de Champions League nog steeds ...

27
27
Anderlecht botst op njet van Rode Duivel

Anderlecht heeft nog eens een Rode Duivel, want Nathan De Cat werd voor de oefenmatchen tegen de VS ...

107
107
'Rode Duivel bekroont boerenjaar met knaltransfer'

De Rode Duivels oefenen in de komende dagen tegen de Verenigde Staten en Mexico en die matchen ...

56
56
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club in gevaar, Kompany hakt knoop door'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

123
123
Peperdure flop Anderlecht: pijnlijke details onthuld

RSC Anderlecht laat zich niet opjagen in de zoektocht naar een nieuwe sportieve baas. Maar goed ook, ...

183
183
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

438
438
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

112
112
AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Voor het tweede jaar op rij kwalificeerde AA Gent zich voor de Champions' Play-Offs, waarin het dit ...

93
93
Club Brugge trendsetter: "Goed gezien van Verhaeghe"

Na de landstitel van afgelopen seizoen begint Union straks alweer in polepositie aan de play-offs. ...

415
415
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

115
115
Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

156
156
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

420
420
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

237
237
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

227
227
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

265
265
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

81
81
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

127
127
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

210
210

Meer sportnieuws