Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

1384
Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

KRC Genk is goed aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de bekerkwalificatie op het veld van STVV, won het zaterdagavond ook zijn competitiewedstrijd in eigen huis tegen OH Leuven. Nochtans begon die partij behoorlijk dramatisch voor de Limburgers.

Coach Thorsten Fink had zijn spelers tijdens de winterstop enkele dagen meegenomen naar Spanje voor een korte stage. Dat deed Genk blijkbaar deugd. Afgelopen dinsdag werd het seizoen immers hervat met een ruime overwinning op STVV, wat meteen een ticket voor de halve finales van de Croky Cup opleverde.

Die goede prestatie kreeg zaterdag een gepast vervolg in de competitie. Tegen OHL hield Genk drie belangrijke punten thuis. Jarne Steuckers zette zijn ploeg goed op weg met strafschop, in de slotfase deed Hyeon-gyu Oh de boeken helemaal dicht met een tweede elfmeter. Racing blijft zo aan de leiding staan.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Rode Smets

Maar voor hetzelfde geld was de thuismatch veel minder goed afgelopen. Zo maakte Genk het zichzelf knap lastig. De Limburgers moesten het grootste deel van de partij immers met een mannetje minder afwerken. Na amper zes minuten zag Matte Smets zich immers genoodzaakt om een rode kaart te pakken.

De verdediger, die nochtans zelden kaarten pakt, controleerde de bal verkeerd aan de middellijn en verloor het leer aan Konan Ndri. Tijdens die bewuste actie ging Smets naar de grond, waarbij hij Ndri ten val bracht met een armbeweging. Scheidsrechter Bert Put twijfelde niet en gaf meteen rood.

Overdreven sanctie

Oud-ref Serge Gumienny heeft echter zijn bedenkingen bij die beslissing. "Ik vond dat een overdreven zware sanctie. Voor mij was er in die fase geen sprake van een open doelkans die foutief werd afgebroken. De spits had de bal nog niet onder controle en de doelman was al ver uitgekomen om de bal te onderscheppen. Voor mij had een gele kaart hier volstaan. Als de scheidsrechter de beelden had kunnen zien, was hij wellicht tot dezelfde conclusie gekomen", klink het bij Het Belang van Limburg.

De rode kaart voor Smets was terecht ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

14
14
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

124
124
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

28
28
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

32
32
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

52
52
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

64
64
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

100
100
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

124
124
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

291
291
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

648
648
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

82
82
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

154
154
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

81
81
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

158
158
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

188
188
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

353
353
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

667
667
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

250
250
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

201
201
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

595
595
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

104
104

Meer sportnieuws