Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

door
Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

KRC Genk is goed aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de bekerkwalificatie op het veld van STVV, won het zaterdagavond ook zijn competitiewedstrijd in eigen huis tegen OH Leuven. Nochtans begon die partij behoorlijk dramatisch voor de Limburgers.

Coach Thorsten Fink had zijn spelers tijdens de winterstop enkele dagen meegenomen naar Spanje voor een korte stage. Dat deed Genk blijkbaar deugd. Afgelopen dinsdag werd het seizoen immers hervat met een ruime overwinning op STVV, wat meteen een ticket voor de halve finales van de Croky Cup opleverde.

Die goede prestatie kreeg zaterdag een gepast vervolg in de competitie. Tegen OHL hield Genk drie belangrijke punten thuis. Jarne Steuckers zette zijn ploeg goed op weg met strafschop, in de slotfase deed Hyeon-gyu Oh de boeken helemaal dicht met een tweede elfmeter. Racing blijft zo aan de leiding staan.

LEES OOK: Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Rode Smets

Maar voor hetzelfde geld was de thuismatch veel minder goed afgelopen. Zo maakte Genk het zichzelf knap lastig. De Limburgers moesten het grootste deel van de partij immers met een mannetje minder afwerken. Na amper zes minuten zag Matte Smets zich immers genoodzaakt om een rode kaart te pakken.

De verdediger, die nochtans zelden kaarten pakt, controleerde de bal verkeerd aan de middellijn en verloor het leer aan Konan Ndri. Tijdens die bewuste actie ging Smets naar de grond, waarbij hij Ndri ten val bracht met een armbeweging. Scheidsrechter Bert Put twijfelde niet en gaf meteen rood.

Overdreven sanctie

Oud-ref Serge Gumienny heeft echter zijn bedenkingen bij die beslissing. "Ik vond dat een overdreven zware sanctie. Voor mij was er in die fase geen sprake van een open doelkans die foutief werd afgebroken. De spits had de bal nog niet onder controle en de doelman was al ver uitgekomen om de bal te onderscheppen. Voor mij had een gele kaart hier volstaan. Als de scheidsrechter de beelden had kunnen zien, was hij wellicht tot dezelfde conclusie gekomen", klink het bij Het Belang van Limburg.

De rode kaart voor Smets was terecht ...

Meest recent

'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

4
4
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

41
41
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

168
168
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

89
89
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

37
37
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

420
420
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

462
462
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

104
104
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

176
176
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

40
40
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

195
195
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

304
304
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

297
297
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

198
198
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

28
28
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

384
384
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

410
410
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

80
80
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

230
230
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

51
51
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

100
100
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

383
383
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

849
849
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

367
367

Meer sportnieuws