Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

door
Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

KRC Genk is goed aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de bekerkwalificatie op het veld van STVV, won het zaterdagavond ook zijn competitiewedstrijd in eigen huis tegen OH Leuven. Nochtans begon die partij behoorlijk dramatisch voor de Limburgers.

Coach Thorsten Fink had zijn spelers tijdens de winterstop enkele dagen meegenomen naar Spanje voor een korte stage. Dat deed Genk blijkbaar deugd. Afgelopen dinsdag werd het seizoen immers hervat met een ruime overwinning op STVV, wat meteen een ticket voor de halve finales van de Croky Cup opleverde.

Die goede prestatie kreeg zaterdag een gepast vervolg in de competitie. Tegen OHL hield Genk drie belangrijke punten thuis. Jarne Steuckers zette zijn ploeg goed op weg met strafschop, in de slotfase deed Hyeon-gyu Oh de boeken helemaal dicht met een tweede elfmeter. Racing blijft zo aan de leiding staan.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Rode Smets

Maar voor hetzelfde geld was de thuismatch veel minder goed afgelopen. Zo maakte Genk het zichzelf knap lastig. De Limburgers moesten het grootste deel van de partij immers met een mannetje minder afwerken. Na amper zes minuten zag Matte Smets zich immers genoodzaakt om een rode kaart te pakken.

De verdediger, die nochtans zelden kaarten pakt, controleerde de bal verkeerd aan de middellijn en verloor het leer aan Konan Ndri. Tijdens die bewuste actie ging Smets naar de grond, waarbij hij Ndri ten val bracht met een armbeweging. Scheidsrechter Bert Put twijfelde niet en gaf meteen rood.

Overdreven sanctie

Oud-ref Serge Gumienny heeft echter zijn bedenkingen bij die beslissing. "Ik vond dat een overdreven zware sanctie. Voor mij was er in die fase geen sprake van een open doelkans die foutief werd afgebroken. De spits had de bal nog niet onder controle en de doelman was al ver uitgekomen om de bal te onderscheppen. Voor mij had een gele kaart hier volstaan. Als de scheidsrechter de beelden had kunnen zien, was hij wellicht tot dezelfde conclusie gekomen", klink het bij Het Belang van Limburg.

De rode kaart voor Smets was terecht ...

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

36
36
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

25
25
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

50
50
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

63
63
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

94
94
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

26
26
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

75
75
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

257
257
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

110
110
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

187
187
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

194
194
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

89
89
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

135
135
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

87
87
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

347
347
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

331
331
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

304
304
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

441
441
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

215
215
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

66
66
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

373
373

Meer sportnieuws