Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

door
Terecht rood voor Smets? Oud-ref velt verrassend verdict

KRC Genk is goed aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de bekerkwalificatie op het veld van STVV, won het zaterdagavond ook zijn competitiewedstrijd in eigen huis tegen OH Leuven. Nochtans begon die partij behoorlijk dramatisch voor de Limburgers.

Coach Thorsten Fink had zijn spelers tijdens de winterstop enkele dagen meegenomen naar Spanje voor een korte stage. Dat deed Genk blijkbaar deugd. Afgelopen dinsdag werd het seizoen immers hervat met een ruime overwinning op STVV, wat meteen een ticket voor de halve finales van de Croky Cup opleverde.

Die goede prestatie kreeg zaterdag een gepast vervolg in de competitie. Tegen OHL hield Genk drie belangrijke punten thuis. Jarne Steuckers zette zijn ploeg goed op weg met strafschop, in de slotfase deed Hyeon-gyu Oh de boeken helemaal dicht met een tweede elfmeter. Racing blijft zo aan de leiding staan.

LEES OOK: Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Rode Smets

Maar voor hetzelfde geld was de thuismatch veel minder goed afgelopen. Zo maakte Genk het zichzelf knap lastig. De Limburgers moesten het grootste deel van de partij immers met een mannetje minder afwerken. Na amper zes minuten zag Matte Smets zich immers genoodzaakt om een rode kaart te pakken.

De verdediger, die nochtans zelden kaarten pakt, controleerde de bal verkeerd aan de middellijn en verloor het leer aan Konan Ndri. Tijdens die bewuste actie ging Smets naar de grond, waarbij hij Ndri ten val bracht met een armbeweging. Scheidsrechter Bert Put twijfelde niet en gaf meteen rood.

Overdreven sanctie

Oud-ref Serge Gumienny heeft echter zijn bedenkingen bij die beslissing. "Ik vond dat een overdreven zware sanctie. Voor mij was er in die fase geen sprake van een open doelkans die foutief werd afgebroken. De spits had de bal nog niet onder controle en de doelman was al ver uitgekomen om de bal te onderscheppen. Voor mij had een gele kaart hier volstaan. Als de scheidsrechter de beelden had kunnen zien, was hij wellicht tot dezelfde conclusie gekomen", klink het bij Het Belang van Limburg.

De rode kaart voor Smets was terecht ...

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

24
24
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

34
34
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

28
28
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

139
139
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

90
90
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

109
109
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

90
90
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

108
108
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

111
111
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

46
46
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

42
42
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

64
64
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

440
440
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

121
121
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

122
122
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

187
187
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

35
35
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

262
262
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

58
58
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

255
255
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

97
97
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

54
54
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

69
69

Meer sportnieuws