Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

608 stemmen
Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

RSC Anderlecht heeft zondagavond een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen rivaal Club Brugge. Door de vele afwezigheden zag coach David Hubert zich wel genoodzaakt om met een onuitgegeven elftal te starten. Zijn keuzes waren evenwel slecht nieuws voor twee spelers.

Paars-Wit kon allerminst op volle kracht aantreden tegen de titelverdediger. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye lagen in de lappenmand, Mathias Jørgensen staat op vertrekken. En ondertussen blijft het wachten op de broodnodige (defensieve) versterking.

Om die afwezigheden op te vangen besloot Hubert het dan ook over een andere boeg te gooien. Zo paste hij zijn veldbezetting aan naar een soort van 3-4-3-formatie, al moest hij daar later in de match op terugkomen. Daarnaast werden met Amando Lapage en Ali Mamaar twee basisdebutanten voor de leeuwen gegooid.

LEES OOK: Verschaeren spreekt klare taal over transfergeruchten

Foket genegeerd

Dat Hubert uitgerekend in zo'n match voor twee onervaren jonkies kiest, kan opgevat worden als een signaal naar bepaalde andere spelers. Naar Thomas Foket bijvoorbeeld. De zomeraanwinst was nochtans volledig fit, maar bleef als enige ervaren kracht aan de bank gekluisterd.

Volgens La Dernière Heure was dat niet enkel een tactische keuze, maar ook een teken van Hubert dat hij niet tevreden is over de vorm van Foket. De rechtsback is echter niet de enige speler die zich stilaan zorgen moet maken. Ook Yari Verschaeren zit momenteel in een lastig parket.

Vertrek Verschaeren

Vlak voor de winterstop was hij nochtans één van de weinigen die op niveau was tegen Dender. Toen werd hij echter al vroegtijdig naar de kant gehaald. En ondanks de vele afwezigheden moest hij in de eerste twee duels van 2025 vrede nemen met een erg beperkte bijrol. Tegen Club mocht hij pas in de slotminuten opdraven.

Verschaeren lijkt dan ook helemaal weggezakt in de offensieve hiërarchie. Door de komst van César Huerta is de concurrentie zelfs nog groter geworden. Bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure sluit men een, al dan niet tijdelijk, vertrek van het jeugdproduct dan ook niet uit. Gezien de huidige situatie lijkt dat zelfs voor iedereen de beste oplossing.

Verschaeren kan tijdens de huidige mercato beter vertrekken ...

Meest recent

Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

3
3
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

5
5
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

10
10
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

55
55
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

206
206
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

62
62
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

44
44
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

158
158
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

56
56
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

54
54
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

103
103
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

86
86
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

37
37
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

54
54
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

333
333
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

55
55
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

208
208
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

262
262
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

66
66
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

182
182
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

264
264
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

199
199
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

393
393
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

258
258

Meer sportnieuws