Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

608 stemmen
Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

RSC Anderlecht heeft zondagavond een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen rivaal Club Brugge. Door de vele afwezigheden zag coach David Hubert zich wel genoodzaakt om met een onuitgegeven elftal te starten. Zijn keuzes waren evenwel slecht nieuws voor twee spelers.

Paars-Wit kon allerminst op volle kracht aantreden tegen de titelverdediger. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye lagen in de lappenmand, Mathias Jørgensen staat op vertrekken. En ondertussen blijft het wachten op de broodnodige (defensieve) versterking.

Om die afwezigheden op te vangen besloot Hubert het dan ook over een andere boeg te gooien. Zo paste hij zijn veldbezetting aan naar een soort van 3-4-3-formatie, al moest hij daar later in de match op terugkomen. Daarnaast werden met Amando Lapage en Ali Mamaar twee basisdebutanten voor de leeuwen gegooid.

LEES OOK: Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Foket genegeerd

Dat Hubert uitgerekend in zo'n match voor twee onervaren jonkies kiest, kan opgevat worden als een signaal naar bepaalde andere spelers. Naar Thomas Foket bijvoorbeeld. De zomeraanwinst was nochtans volledig fit, maar bleef als enige ervaren kracht aan de bank gekluisterd.

Volgens La Dernière Heure was dat niet enkel een tactische keuze, maar ook een teken van Hubert dat hij niet tevreden is over de vorm van Foket. De rechtsback is echter niet de enige speler die zich stilaan zorgen moet maken. Ook Yari Verschaeren zit momenteel in een lastig parket.

Vertrek Verschaeren

Vlak voor de winterstop was hij nochtans één van de weinigen die op niveau was tegen Dender. Toen werd hij echter al vroegtijdig naar de kant gehaald. En ondanks de vele afwezigheden moest hij in de eerste twee duels van 2025 vrede nemen met een erg beperkte bijrol. Tegen Club mocht hij pas in de slotminuten opdraven.

Verschaeren lijkt dan ook helemaal weggezakt in de offensieve hiërarchie. Door de komst van César Huerta is de concurrentie zelfs nog groter geworden. Bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure sluit men een, al dan niet tijdelijk, vertrek van het jeugdproduct dan ook niet uit. Gezien de huidige situatie lijkt dat zelfs voor iedereen de beste oplossing.

Verschaeren kan tijdens de huidige mercato beter vertrekken ...

Meest recent

Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

23
23
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union moet Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt zijn, want het ...

70
70
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

76
76
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

238
238
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

256
256
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

108
108
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

98
98
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

87
87
WK-speech gaat viraal: Van der Bruggen haalt zwaar uit

Het WK heeft al voor enkele opvallende momenten gezorgd. Bij Tunesië werd bondscoach Lamouchi ...

12
12
Rigaux verblijdt Feyenoord met Belgische knaltransfer

Devy Rigaux trok de deur van Club Brugge achter zich dicht om een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

106
106
‘Anderlecht gaat plots voor absolute stunttransfer’

RSC Anderlecht wil weer hoog mikken en dat is ook te zien aan de transfergeruchten op de ...

460
460
Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

283
283
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

185
185
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

183
183
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

52
52
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

99
99
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

1019
1019
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

524
524
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

224
224
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

78
78
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

324
324
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

102
102
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

118
118
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

122
122
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

208
208

Meer sportnieuws