Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

door
Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

RSC Anderlecht heeft zondagavond een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen rivaal Club Brugge. Door de vele afwezigheden zag coach David Hubert zich wel genoodzaakt om met een onuitgegeven elftal te starten. Zijn keuzes waren evenwel slecht nieuws voor twee spelers.

Paars-Wit kon allerminst op volle kracht aantreden tegen de titelverdediger. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye lagen in de lappenmand, Mathias Jørgensen staat op vertrekken. En ondertussen blijft het wachten op de broodnodige (defensieve) versterking.

Om die afwezigheden op te vangen besloot Hubert het dan ook over een andere boeg te gooien. Zo paste hij zijn veldbezetting aan naar een soort van 3-4-3-formatie, al moest hij daar later in de match op terugkomen. Daarnaast werden met Amando Lapage en Ali Mamaar twee basisdebutanten voor de leeuwen gegooid.

LEES OOK: 'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Foket genegeerd

Dat Hubert uitgerekend in zo'n match voor twee onervaren jonkies kiest, kan opgevat worden als een signaal naar bepaalde andere spelers. Naar Thomas Foket bijvoorbeeld. De zomeraanwinst was nochtans volledig fit, maar bleef als enige ervaren kracht aan de bank gekluisterd.

Volgens La Dernière Heure was dat niet enkel een tactische keuze, maar ook een teken van Hubert dat hij niet tevreden is over de vorm van Foket. De rechtsback is echter niet de enige speler die zich stilaan zorgen moet maken. Ook Yari Verschaeren zit momenteel in een lastig parket.

Vertrek Verschaeren

Vlak voor de winterstop was hij nochtans één van de weinigen die op niveau was tegen Dender. Toen werd hij echter al vroegtijdig naar de kant gehaald. En ondanks de vele afwezigheden moest hij in de eerste twee duels van 2025 vrede nemen met een erg beperkte bijrol. Tegen Club mocht hij pas in de slotminuten opdraven.

Verschaeren lijkt dan ook helemaal weggezakt in de offensieve hiërarchie. Door de komst van César Huerta is de concurrentie zelfs nog groter geworden. Bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure sluit men een, al dan niet tijdelijk, vertrek van het jeugdproduct dan ook niet uit. Gezien de huidige situatie lijkt dat zelfs voor iedereen de beste oplossing.

Verschaeren kan tijdens de huidige mercato beter vertrekken ...

Meest recent

Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

10
10
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

47
47
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

42
42
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

142
142
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

212
212
Lukaku-affaire blijft escaleren: dreigende taal bij Napoli

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

56
56
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

311
311
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

114
114
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

749
749
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

162
162
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

671
671
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

69
69
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

179
179
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

229
229
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

88
88
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

181
181
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

581
581
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

33
33
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

268
268
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

568
568
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

212
212
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

175
175
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

150
150

Meer sportnieuws