Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

608 stemmen
Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

RSC Anderlecht heeft zondagavond een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen rivaal Club Brugge. Door de vele afwezigheden zag coach David Hubert zich wel genoodzaakt om met een onuitgegeven elftal te starten. Zijn keuzes waren evenwel slecht nieuws voor twee spelers.

Paars-Wit kon allerminst op volle kracht aantreden tegen de titelverdediger. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye lagen in de lappenmand, Mathias Jørgensen staat op vertrekken. En ondertussen blijft het wachten op de broodnodige (defensieve) versterking.

Om die afwezigheden op te vangen besloot Hubert het dan ook over een andere boeg te gooien. Zo paste hij zijn veldbezetting aan naar een soort van 3-4-3-formatie, al moest hij daar later in de match op terugkomen. Daarnaast werden met Amando Lapage en Ali Mamaar twee basisdebutanten voor de leeuwen gegooid.

LEES OOK: 'Verschaeren verrast met opvallende transferpiste'

Foket genegeerd

Dat Hubert uitgerekend in zo'n match voor twee onervaren jonkies kiest, kan opgevat worden als een signaal naar bepaalde andere spelers. Naar Thomas Foket bijvoorbeeld. De zomeraanwinst was nochtans volledig fit, maar bleef als enige ervaren kracht aan de bank gekluisterd.

Volgens La Dernière Heure was dat niet enkel een tactische keuze, maar ook een teken van Hubert dat hij niet tevreden is over de vorm van Foket. De rechtsback is echter niet de enige speler die zich stilaan zorgen moet maken. Ook Yari Verschaeren zit momenteel in een lastig parket.

Vertrek Verschaeren

Vlak voor de winterstop was hij nochtans één van de weinigen die op niveau was tegen Dender. Toen werd hij echter al vroegtijdig naar de kant gehaald. En ondanks de vele afwezigheden moest hij in de eerste twee duels van 2025 vrede nemen met een erg beperkte bijrol. Tegen Club mocht hij pas in de slotminuten opdraven.

Verschaeren lijkt dan ook helemaal weggezakt in de offensieve hiërarchie. Door de komst van César Huerta is de concurrentie zelfs nog groter geworden. Bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure sluit men een, al dan niet tijdelijk, vertrek van het jeugdproduct dan ook niet uit. Gezien de huidige situatie lijkt dat zelfs voor iedereen de beste oplossing.

Verschaeren kan tijdens de huidige mercato beter vertrekken ...

Meest recent

Patro Eisden verbaast België: “Onhoudbaar”

Patro Eisden is een club die de afgelopen drie seizoenen meestreed voor promotie naar de Jupiler Pro ...

110
110
Anderlecht legt verdediger onder contract

RSC Anderlecht is volop bezig met talenten van eigen bodem langdurig vast te leggen. De Brusselaars ...

19
19
'Machtsstrijd bij Antwerp: nieuwe voorzitter op komst?'

Royal Antwerp FC is een club op drift, dat is al enkele jaren duidelijk. Eigenaar en voorzitter Paul ...

82
82
Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

177
177
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

351
351
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

223
223
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

183
183
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

286
286
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

42
42
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

113
113
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

50
50
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

116
116
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

302
302
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

260
260
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

60
60
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

223
223
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

184
184
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1249
1249
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

116
116
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

245
245
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

208
208
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

194
194
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

388
388
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

193
193
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

153
153

Meer sportnieuws