Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

door
Anderlecht-tweetal in de penarie: vertrek in de maak?

RSC Anderlecht heeft zondagavond een pijnlijke 0-3-nederlaag geleden tegen rivaal Club Brugge. Door de vele afwezigheden zag coach David Hubert zich wel genoodzaakt om met een onuitgegeven elftal te starten. Zijn keuzes waren evenwel slecht nieuws voor twee spelers.

Paars-Wit kon allerminst op volle kracht aantreden tegen de titelverdediger. Jan Vertonghen, Majeed Ashimeru, Mario Stroeykens, Ludwig Augustinsson en Moussa Ndiaye lagen in de lappenmand, Mathias Jørgensen staat op vertrekken. En ondertussen blijft het wachten op de broodnodige (defensieve) versterking.

Om die afwezigheden op te vangen besloot Hubert het dan ook over een andere boeg te gooien. Zo paste hij zijn veldbezetting aan naar een soort van 3-4-3-formatie, al moest hij daar later in de match op terugkomen. Daarnaast werden met Amando Lapage en Ali Mamaar twee basisdebutanten voor de leeuwen gegooid.

LEES OOK: Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

Foket genegeerd

Dat Hubert uitgerekend in zo'n match voor twee onervaren jonkies kiest, kan opgevat worden als een signaal naar bepaalde andere spelers. Naar Thomas Foket bijvoorbeeld. De zomeraanwinst was nochtans volledig fit, maar bleef als enige ervaren kracht aan de bank gekluisterd.

Volgens La Dernière Heure was dat niet enkel een tactische keuze, maar ook een teken van Hubert dat hij niet tevreden is over de vorm van Foket. De rechtsback is echter niet de enige speler die zich stilaan zorgen moet maken. Ook Yari Verschaeren zit momenteel in een lastig parket.

Vertrek Verschaeren

Vlak voor de winterstop was hij nochtans één van de weinigen die op niveau was tegen Dender. Toen werd hij echter al vroegtijdig naar de kant gehaald. En ondanks de vele afwezigheden moest hij in de eerste twee duels van 2025 vrede nemen met een erg beperkte bijrol. Tegen Club mocht hij pas in de slotminuten opdraven.

Verschaeren lijkt dan ook helemaal weggezakt in de offensieve hiërarchie. Door de komst van César Huerta is de concurrentie zelfs nog groter geworden. Bij Het Nieuwsblad en La Dernière Heure sluit men een, al dan niet tijdelijk, vertrek van het jeugdproduct dan ook niet uit. Gezien de huidige situatie lijkt dat zelfs voor iedereen de beste oplossing.

Verschaeren kan tijdens de huidige mercato beter vertrekken ...

Meest recent

'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

20
20
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

19
19
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

147
147
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

49
49
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

106
106
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

101
101
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

14
14
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

90
90
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

272
272
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

111
111
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

496
496
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

167
167
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

171
171
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

199
199
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

123
123
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

288
288
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

197
197
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

242
242
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

358
358
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

252
252
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

426
426
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

178
178
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

193
193
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

116
116
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

255
255

Meer sportnieuws