Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

door
Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

Leider KRC Genk hervat zaterdagavond de competitie met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. In aanloop naar die partij roerden de Limburgers zich op de wintermercato. Zo werd donderdag de komst van Yaimar Medina afgerond.

Coach Thorsten Fink beschikte bij Racing al over een sterke kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Maar op één positie was de spoeling te dun. Zo was er geen doublure voor Joris Kayembe beschikbaar. En dus ging de sportieve leiding op zoek naar een nieuwe linksback.

LEES OOK: 'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

Langdurig contract

Die hebben ze nu ook gevonden in de vorm van Medina. De 20-jarige Ecuadoraan werd overgenomen van Indepediente del Valle en kostte naar verluidt zo'n 3 à 5 miljoen euro. De international, afgelopen zomer ook al in beeld, tekende een langdurig contract en ligt tot medio 2029 vast in de Cegeka Arena.

Genk was evenwel niet de enige ploeg die aan zijn mouw trok. "De afgelopen maanden kwamen heel wat andere grote clubs op de proppen, maar in mijn hoofd was de keuze al lang gemaakt. Ik ben trots deel uit maken van een club met zo een rijke geschiedenis", reageert hij op de clubwebstek.

Monderne flankverdediger

Sportieve baas Dimitri De Condé is dan ook zijn nopjes. "Hij is een speler die volledig matcht met ons DNA. We stonden al heel lange tijd in contact met Yaimar en zijn entourage. Ik ben dan ook heel fier dat we hem hebben kunnen overtuigen dat KRC Genk de beste stap is voor hem", klinkt het.

Medina lijkt alvast de juiste kwaliteiten te hebben om uit te blinken binnen het systeem van Fink. "Hij combineert snelheid, een grote dosis technisch vermogen met een uitstekende voorzet. Hij heeft een sterke drang naar voren en weet hij ook zelf het doel staan. Kortom, alle kwaliteiten waarover een moderne flankverdediger moet beschikken", besluit De Condé.

De Condé is momenteel de beste sportbestuurder in de JPL ...

Meest recent

'Drama in voetbalwereld: speler sterft na gewapende overval'

Zopas kwam er bijzonder droevig nieuws vanuit Ghana naar buiten. Daar maken ze melding van het ...

0
0
Jubilaris bij Club Brugge: te goed voor Jupiler Pro League

Club Brugge moét kampioen worden. Blauw-Zwart kan het zich niet veroorloven om ...

86
86
Taravel leert wéér dure les na gevleide zege tegen AA Gent

RSC Anderlecht won met 3-1 van AA Gent, maar hoe ze dat gedaan hebben... Dat weten ze nog niet in ...

64
64
Anderlecht houdt hart vast: Taravel geeft eerste verdict De Cat

RSC Anderlecht speelde zondagavond geen grootse wedstrijd tegen AA Gent en kwam zelfs meermaals goed ...

162
162
Van Aert-mania: mooie boodschap Courtois, uitnodiging KVM

Hoewel de Play-Offs in de Jupiler Pro League op volle toeren draaien, is het maandagochtend ...

98
98
Low-cost penalty voor Club? Ex-scheidsrechter velt oordeel

Club Brugge heeft op de tweede speeldag van de Champions' Play-Offs gedaan wat moest. Zo pakte ...

343
343
Play-Downs: volgend weekend beslissing in degradatiestrijd?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

77
77
City beukt titelstrijd open: Engelse pers plakt cijfer op Doku

Manchester City heeft afgelopen weekend opnieuw gouden zaken gedaan in de Engelse titelstrijd. ...

75
75
Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Club Brugge werkt aan een nieuwe verlenging voor Hans Vanaken. Achter de gesprekken schuilt niet ...

306
306
KV Mechelen plots laatste in PO I: "Burgess en Sykes ..."

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

114
114
"Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Na drie opeenvolgende nederlagen heeft RSC Anderlecht opnieuw kunnen aanknopen met een overwinning. ...

219
219
Gent-spelers om uitleg gevraagd: "Komt binnen in kleedkamer"

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

154
154
‘Oude bekende 1B helpt Inter aan Rode Duivel’

Met nog zeven speeldagen voor de boeg lijkt Inter op weg naar de titel in de Serie A. Desondanks ...

39
39
‘Standard vult dringende vacature met koopje in’

Standard ging zaterdag met 1-2 onderuit tegen Westerlo en lijkt daardoor voorlopig de rol in de ...

92
92
Enorme verrassing in PO2? “We mogen nog hopen”

De Europe Play-Off kende zondag een verrassende wending. KRC Genk raakte in eigen stadion verrassend ...

92
92
Doku stuurt Arsenal flinke waarschuwing

De titelstrijd in de Premier League is dit weekend weer een pak spannender geworden. Leider Arsenal ...

58
58
Anderlecht bibbert na uitvallen De Cat en Coosemans

Anderlecht leek zondagavond lange tijd alweer tegen een domper aan te lopen. Na een nul op negen ...

308
308
Essevee (en Cercle) zeker van behoud na ommekeer op Dender

De Relegation Play-Off werd zondagavond al grotendeels in een beslissende plooi gelegd. Zulte ...

196
196
Club meldt domper: einde seizoen sterkhouder

Club Brugge heeft zaterdag gedaan wat het moest doen om zijn titelambities in leven te houden door ...

292
292
Hubert tevreden: "Dat gaat het verschil maken"

Union SG won met 0-1 van KV Mechelen. Zo blijven ze aan de leiding staan. De Brusselaars spelen ...

75
75
Anderlecht in extase na onverwachte ommekeer in slotfase

RSC Anderlecht begon om 18u30 aan zijn match tegen AA Gent. De Brusselaars kenden alweer een zeer ...

261
261
'Club Brugge knalt: 15 miljoen voor absolute topdeal'

Club Brugge heeft een bod neergelegd dat deze transfer meteen in een andere categorie duwt. De ...

620
620
Manchester City blaast titelstrijd nieuw leven in

In  de Premier League kon Manchester City de titelstrijd weer leven inblazen als het won bij ...

45
45
Opschudding bij Anderlecht - AA Gent: "Schandalig!"

RSC Anderlecht en AA Gent hebben de eerste helft afgewerkt in het Lotto Park. De Buffalo's zijn ...

404
404
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

488
488

Meer sportnieuws