Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

door
Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

Leider KRC Genk hervat zaterdagavond de competitie met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. In aanloop naar die partij roerden de Limburgers zich op de wintermercato. Zo werd donderdag de komst van Yaimar Medina afgerond.

Coach Thorsten Fink beschikte bij Racing al over een sterke kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Maar op één positie was de spoeling te dun. Zo was er geen doublure voor Joris Kayembe beschikbaar. En dus ging de sportieve leiding op zoek naar een nieuwe linksback.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Langdurig contract

Die hebben ze nu ook gevonden in de vorm van Medina. De 20-jarige Ecuadoraan werd overgenomen van Indepediente del Valle en kostte naar verluidt zo'n 3 à 5 miljoen euro. De international, afgelopen zomer ook al in beeld, tekende een langdurig contract en ligt tot medio 2029 vast in de Cegeka Arena.

Genk was evenwel niet de enige ploeg die aan zijn mouw trok. "De afgelopen maanden kwamen heel wat andere grote clubs op de proppen, maar in mijn hoofd was de keuze al lang gemaakt. Ik ben trots deel uit maken van een club met zo een rijke geschiedenis", reageert hij op de clubwebstek.

Monderne flankverdediger

Sportieve baas Dimitri De Condé is dan ook zijn nopjes. "Hij is een speler die volledig matcht met ons DNA. We stonden al heel lange tijd in contact met Yaimar en zijn entourage. Ik ben dan ook heel fier dat we hem hebben kunnen overtuigen dat KRC Genk de beste stap is voor hem", klinkt het.

Medina lijkt alvast de juiste kwaliteiten te hebben om uit te blinken binnen het systeem van Fink. "Hij combineert snelheid, een grote dosis technisch vermogen met een uitstekende voorzet. Hij heeft een sterke drang naar voren en weet hij ook zelf het doel staan. Kortom, alle kwaliteiten waarover een moderne flankverdediger moet beschikken", besluit De Condé.

De Condé is momenteel de beste sportbestuurder in de JPL ...

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

11
11
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

11
11
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

62
62
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

14
14
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

122
122
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

429
429
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

212
212
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

58
58
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

123
123
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

74
74
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

19
19
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

63
63
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

40
40
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

216
216
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

219
219
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

284
284
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

315
315
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

202
202
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

57
57
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

138
138
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

433
433
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

151
151
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

109
109
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

675
675
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

377
377

Meer sportnieuws