Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

door
Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

Leider KRC Genk hervat zaterdagavond de competitie met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. In aanloop naar die partij roerden de Limburgers zich op de wintermercato. Zo werd donderdag de komst van Yaimar Medina afgerond.

Coach Thorsten Fink beschikte bij Racing al over een sterke kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Maar op één positie was de spoeling te dun. Zo was er geen doublure voor Joris Kayembe beschikbaar. En dus ging de sportieve leiding op zoek naar een nieuwe linksback.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

Langdurig contract

Die hebben ze nu ook gevonden in de vorm van Medina. De 20-jarige Ecuadoraan werd overgenomen van Indepediente del Valle en kostte naar verluidt zo'n 3 à 5 miljoen euro. De international, afgelopen zomer ook al in beeld, tekende een langdurig contract en ligt tot medio 2029 vast in de Cegeka Arena.

Genk was evenwel niet de enige ploeg die aan zijn mouw trok. "De afgelopen maanden kwamen heel wat andere grote clubs op de proppen, maar in mijn hoofd was de keuze al lang gemaakt. Ik ben trots deel uit maken van een club met zo een rijke geschiedenis", reageert hij op de clubwebstek.

Monderne flankverdediger

Sportieve baas Dimitri De Condé is dan ook zijn nopjes. "Hij is een speler die volledig matcht met ons DNA. We stonden al heel lange tijd in contact met Yaimar en zijn entourage. Ik ben dan ook heel fier dat we hem hebben kunnen overtuigen dat KRC Genk de beste stap is voor hem", klinkt het.

Medina lijkt alvast de juiste kwaliteiten te hebben om uit te blinken binnen het systeem van Fink. "Hij combineert snelheid, een grote dosis technisch vermogen met een uitstekende voorzet. Hij heeft een sterke drang naar voren en weet hij ook zelf het doel staan. Kortom, alle kwaliteiten waarover een moderne flankverdediger moet beschikken", besluit De Condé.

De Condé is momenteel de beste sportbestuurder in de JPL ...

Meest recent

Brusselmans maakt TV-show met de grond gelijk: "De lamzak!"

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

7
7
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

15
15
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

388
388
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

84
84
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

184
184
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

72
72
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

73
73
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

290
290
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

114
114
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

168
168
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

503
503
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

29
29
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

58
58
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

212
212
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

176
176
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

92
92
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

188
188
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

428
428
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

22
22
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

151
151
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

37
37
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

235
235
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

882
882
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

408
408

Meer sportnieuws