Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

door
Genk troeft 'grote clubs' af: fiere De Condé reageert

Leider KRC Genk hervat zaterdagavond de competitie met een thuiswedstrijd tegen OH Leuven. In aanloop naar die partij roerden de Limburgers zich op de wintermercato. Zo werd donderdag de komst van Yaimar Medina afgerond.

Coach Thorsten Fink beschikte bij Racing al over een sterke kern in de breedte. Zeker voor een ploeg die dit seizoen geen Europees voetbal speelt. Maar op één positie was de spoeling te dun. Zo was er geen doublure voor Joris Kayembe beschikbaar. En dus ging de sportieve leiding op zoek naar een nieuwe linksback.

LEES OOK: 'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

Langdurig contract

Die hebben ze nu ook gevonden in de vorm van Medina. De 20-jarige Ecuadoraan werd overgenomen van Indepediente del Valle en kostte naar verluidt zo'n 3 à 5 miljoen euro. De international, afgelopen zomer ook al in beeld, tekende een langdurig contract en ligt tot medio 2029 vast in de Cegeka Arena.

Genk was evenwel niet de enige ploeg die aan zijn mouw trok. "De afgelopen maanden kwamen heel wat andere grote clubs op de proppen, maar in mijn hoofd was de keuze al lang gemaakt. Ik ben trots deel uit maken van een club met zo een rijke geschiedenis", reageert hij op de clubwebstek.

Monderne flankverdediger

Sportieve baas Dimitri De Condé is dan ook zijn nopjes. "Hij is een speler die volledig matcht met ons DNA. We stonden al heel lange tijd in contact met Yaimar en zijn entourage. Ik ben dan ook heel fier dat we hem hebben kunnen overtuigen dat KRC Genk de beste stap is voor hem", klinkt het.

Medina lijkt alvast de juiste kwaliteiten te hebben om uit te blinken binnen het systeem van Fink. "Hij combineert snelheid, een grote dosis technisch vermogen met een uitstekende voorzet. Hij heeft een sterke drang naar voren en weet hij ook zelf het doel staan. Kortom, alle kwaliteiten waarover een moderne flankverdediger moet beschikken", besluit De Condé.

De Condé is momenteel de beste sportbestuurder in de JPL ...

Meest recent

Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

4
4
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

116
116
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

22
22
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

96
96
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

130
130
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

42
42
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

17
17
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

44
44
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

158
158
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

77
77
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

55
55
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

84
84
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

335
335
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

34
34
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

156
156
Haaland onder vuur na 'walgelijke' actie: "Tragisch gewoon"

Erling Haaland heeft voor flinke ophef gezorgd in Engeland en vooral in eigen land. De spits van ...

41
41
‘Sensationele comeback Toni Kroos in de maak’

Toni Kroos wordt gezien als één van de beste middenvelders van zijn generatie. De ...

46
46
De Mil bonkt op tafel: felle waarschuwing voor KAA Gent

KAA Gent vindt zijn draai maar niet in de Champions Play-Offs. Komende speeldag wacht KV Mechelen, ...

134
134
‘Details switch Mokio onthuld: KBVB grijpt in en géén WK’

Jorthy Mokio heeft al een interland bij de Rode Duivels achter zijn naam staan, maar de verdediger ...

264
264
De Bruyne schittert in opmerkelijk filmpje, Lukaku genegeerd

Kevin De Bruyne is één van de grote sterren in Italië. Sinds zijn transfervrije ...

8
8
Nakende Club-transfer zorgt voor verbazing in Nederland

Bij Club Brugge beginnen ze doorgaans al in de lente te werken aan hun eerste zomertransfers en dat ...

322
322
Van der Elst voorspelt straffe volgende club Kompany

Na dit weekend zullen alle ogen weer gericht zijn op de Champions League, want daarin worden de ...

220
220
'Schok voor Rode Duivels: Mokio keert België rug toe'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al heel wat grote talenten door de vingers glippen. Spelers ...

130
130
Karl Vannieuwkerke legt financiën bloot: waarheid schokt

Karl Vannieuwkerke is al jaren een bekend gezicht op televisie, maar ook achter de schermen van het ...

56
56
Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

248
248

Meer sportnieuws