Buitenlandse opvolger Tedesco: Van Gaal nieuwe bondscoach?

514 stemmen
Buitenlandse opvolger Tedesco: Van Gaal nieuwe bondscoach?

De officiële bevestiging is er voorlopig nog niet, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach lijkt onvermijdbaar. De zoektocht naar een opvolger zou alvast op volle toeren draaien. Het heeft er alle schijn van dat het opnieuw een buitenlander zal worden.

Tedesco werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor voor een frisse wind in de selectie en een nieuw tactisch schema. Ook de eerste wedstrijden onder zijn bewind waren veelbelovend. Maar lang duurden die wittebroodsweken niet, integendeel.

LEES OOK: 'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Ondergang Tedesco

Tijdens zijn tweede interland-periode volgde meteen de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois, die hem sindsdien is blijven achtervolgen. Ook de resultaten waren niet langer zo overtuigend. Desondanks kreeg hij na een jaartje toch een contractverlenging. Dat bleek evenwel een inschattingsfout van de KBVB-bobo's. Enkele maanden later draaide het EK immers in de soep onder zijn bewind.

De bondscoach kreeg daarna nog de kans om iets recht te zetten in de Nations League. Maar die campagne draaide uit op een zowaar nog grotere teleurstelling. Sindsdien wordt er nadrukkelijk gespeculeerd over zijn ontslag. Bij de KBVB werd, mede uit financiële overwegingen, nog niet gecommuniceerd. Inmiddels is echter duidelijk dat dit slechts een kwestie van tijd zal worden.

Profiel gekend

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de bond, is immers al druk in de weer om een vervanger aan te stellen. Bij Het Laatste Nieuws meent men alvast te weten welk profiel hij wordt gezocht. "Een trainer met een grote persoonlijkheid en leidersfiguur met grote emotionele intelligentie. Idealiter met een palmares dat ook de sterspelers kan overtuigen", klinkt het.

Verschillende Belgische kanshebbers haakten inmiddels echter al af of zijn niet haalbaar. En dus heeft het er alle schijn van dat de KBVB voor de derde keer op rij voor een buitenlander zal gaan. Bij HLN laat men alvast een opvallende naam vallen: Louis van Gaal. "Hij is vrij en is in principe ook betaalbaar, al speelt diens leeftijd niet in zijn voordeel", klinkt het.

Open voor België

De notoire Nederlander werd eerder ook al aan de Duivels gelinkt. "België zou kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", zei hij afgelopen zomer nog. Gezien zijn palmares en profiel zou Van Gaal zeker niet misstaan. Maar hij is inmiddels al 73 jaar en sukkelde de voorbije jaren ook met gezondheidsproblemen. Het valt te betwijfelen of vrouwlief Truus hem groen licht zal geven om nu nog zo'n avontuur aan te gaan. Bovendien is het allerminst zeker of Van Gaal effectief op de shortlist van Mannaert staat. Voorlopig blijft het bij speculeren ...

Van Gaal zou een goede bondscoach voor België zijn ...

Meest recent

'Zeer verrassende transfers voor Raskin en Fofana'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

31
31
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

66
66
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

16
16
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

123
123
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

121
121
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

23
23
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

29
29
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

113
113
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

202
202
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

55
55
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

182
182
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

37
37
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

187
187
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

265
265
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

104
104
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

411
411
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

575
575
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

149
149
Rode Duivels wankelen nu al: akelig WK-scenario dreigt

België is nog maar één match ver op het WK, maar het masterplan komt al een ...

227
227
Anderlecht staat pal: Cvetkovic slikt bittere pil

RSC Anderlecht kan maar beter snel werk maken van een nieuwe hoofdcoach, want op 23 juli moet de ...

307
307
Lukaku klaargestoomd: Rode Duivels lassen oefenmatch in

Daags na het gelijkspel in de WK-opener tegen Egypte mag de riem er even af voor de Rode Duivels. ...

164
164
Garcia grijpt in: karrenvracht wissels tegen Iran?

Na de puntendeling tegen Egypte is Rudi Garcia al meteen aan bezinning toe. Om een nieuwe ...

298
298
Schok bij Rode Duivels: revelatie weer naar de bank

Met een gelijkspel tegen Egypte hebben de Rode Duivels hun start op het WK enigszins gemist. De ...

580
580
Garcia speelt open kaart: De Ketelaere out, Lukaku in?

Ei zo na begonnen de Rode Duivels met een valse noot aan het WK, maar uiteindelijk sleepten de ...

162
162
Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

174
174

Meer sportnieuws