Buitenlandse opvolger Tedesco: Van Gaal nieuwe bondscoach?

door
Buitenlandse opvolger Tedesco: Van Gaal nieuwe bondscoach?

De officiële bevestiging is er voorlopig nog niet, maar het ontslag van Domenico Tedesco als Belgisch bondscoach lijkt onvermijdbaar. De zoektocht naar een opvolger zou alvast op volle toeren draaien. Het heeft er alle schijn van dat het opnieuw een buitenlander zal worden.

Tedesco werd begin 2023 aangesteld als opvolger van Roberto Martinez. Aanvankelijk leek dat een goede zet. De Italiaanse Duitser zorgde voor voor een frisse wind in de selectie en een nieuw tactisch schema. Ook de eerste wedstrijden onder zijn bewind waren veelbelovend. Maar lang duurden die wittebroodsweken niet, integendeel.

LEES OOK: Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

Ondergang Tedesco

Tijdens zijn tweede interland-periode volgde meteen de veelbesproken rel rond Thibaut Courtois, die hem sindsdien is blijven achtervolgen. Ook de resultaten waren niet langer zo overtuigend. Desondanks kreeg hij na een jaartje toch een contractverlenging. Dat bleek evenwel een inschattingsfout van de KBVB-bobo's. Enkele maanden later draaide het EK immers in de soep onder zijn bewind.

De bondscoach kreeg daarna nog de kans om iets recht te zetten in de Nations League. Maar die campagne draaide uit op een zowaar nog grotere teleurstelling. Sindsdien wordt er nadrukkelijk gespeculeerd over zijn ontslag. Bij de KBVB werd, mede uit financiële overwegingen, nog niet gecommuniceerd. Inmiddels is echter duidelijk dat dit slechts een kwestie van tijd zal worden.

Profiel gekend

Vincent Mannaert, sportief directeur bij de bond, is immers al druk in de weer om een vervanger aan te stellen. Bij Het Laatste Nieuws meent men alvast te weten welk profiel hij wordt gezocht. "Een trainer met een grote persoonlijkheid en leidersfiguur met grote emotionele intelligentie. Idealiter met een palmares dat ook de sterspelers kan overtuigen", klinkt het.

Verschillende Belgische kanshebbers haakten inmiddels echter al af of zijn niet haalbaar. En dus heeft het er alle schijn van dat de KBVB voor de derde keer op rij voor een buitenlander zal gaan. Bij HLN laat men alvast een opvallende naam vallen: Louis van Gaal. "Hij is vrij en is in principe ook betaalbaar, al speelt diens leeftijd niet in zijn voordeel", klinkt het.

Open voor België

De notoire Nederlander werd eerder ook al aan de Duivels gelinkt. "België zou kunnen, ja. Mochten ze komen aankloppen, is dat zeker het overwegen waard", zei hij afgelopen zomer nog. Gezien zijn palmares en profiel zou Van Gaal zeker niet misstaan. Maar hij is inmiddels al 73 jaar en sukkelde de voorbije jaren ook met gezondheidsproblemen. Het valt te betwijfelen of vrouwlief Truus hem groen licht zal geven om nu nog zo'n avontuur aan te gaan. Bovendien is het allerminst zeker of Van Gaal effectief op de shortlist van Mannaert staat. Voorlopig blijft het bij speculeren ...

Van Gaal zou een goede bondscoach voor België zijn ...

Meest recent

'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

32
32
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

2
2
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

32
32
Smaakmaker geeft STVV nog sprankeltje hoop

STVV heeft in de voorbije week een geweldige zaak gedaan in de strijd om Europees voetbal. De ...

21
21
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

262
262
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

40
40
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

60
60
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

180
180
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

194
194
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

181
181
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

145
145
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

114
114
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

142
142
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

271
271
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

273
273
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

72
72
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

30
30
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

166
166
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

434
434
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

346
346
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

243
243
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

282
282
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

84
84
Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

248
248
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

299
299

Meer sportnieuws