Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

560 stemmen
Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

Antwerp FC heeft zich woensdagavond op overtuigende wijze gekwalificeerd voor de halve finales van de Croky Cup. De Great Old haalde het met zware 5-1-cijfers van uitredend winnaar Union SG. Al had het wel een strafschop nodig op een cruciaal moment.

De heruitgave van de bekerfinale van vorig seizoen kreeg niet bepaald een hoogstaande eerste helft. Maar Antwerp was wel veruit de betere ploeg en kon vlak voor rust ook verdiend op voorsprong klimmen. Bij de start van de tweede helft werd die voorsprong verdubbeld na een omgezette strafschop van Tjaronn Chery.

Die penalty zou uiteindelijk ook belangrijk blijken voor de thuisploeg. Niet veel later zorgde Union immers voor de aansluitingstreffer via een knap schot van Noah Sadiki. Maar de gelijkmaker viel uiteindelijk niet, waarna Antwerp de wedstrijd helemaal naar zich toe kon trekken en uitliep tot 5-1.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Belangrijke penaltyfase

Over het algemeen dus een dik verdiende overwinning van de Great Old, die op koers blijft voor zijn derde bekerfinale op rij. Maar het moet gezegd dat de strafschop wel een behoorlijke invloed had op het wedstrijdverloop. En bij Union kwam aanvankelijk behoorlijk wat protest op de beslissing van de arbitrage.

Het was kersvers aanwinst Olivier Deman die de elfmeter wist uit te lokken. De vleugelback sneed de zestien in en kwam daar ten botsing met Ross Sykes. Veel kon de verdediger van Union niet doen om het contact te voorkomen. Maar ref Lawrence Visser wees gedecideerd naar de stip en de VAR steunde die beslissing.

Veel man, weinig bal

Analist Gert Verheyen liet achteraf bij Sporza zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem had de wedstrijdleiding het al bij al bij het rechte einde. "Je kan er zeker over discussiëren. Ik vond het meer wel dan niet omdat het contact er degelijk is. Bij Union zullen ze dan weer zeggen dat Sykes niet te veel doet. Dat is ook waar. Maar hij heeft ook de bal niet, hij weet zelfs amper waar de bal is. Dus op dat gebied vind ik het toch wel strafschop", aldus de voormalige Rode Duivel.

De penalty voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

74
74
'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Na zijn ontslag bij Fenerbahçe heeft Domenico Tedesco niet lang moeten wachten op een nieuwe ...

12
12
Garcia gooit tactisch plannetje al op tafel: met vier achterin

De Rode Duivels werken zaterdag hun generale repetitie voor het WK af. Om 15u nemen ze het in het ...

29
29
'Rode Duivels grepen naast nog extra troef voor WK'

Voor het WK wisten Vincent Mannaert en Rudi Garcia nog een wit konijn uit de hoed te toveren. Ze ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Atletico wil topdeal bij Club, wending KDB en Lukaku'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

83
83
Haaland gaat viraal met opvallende ploegfoto Noorwegen

Het WK staat voor de deur en elk land heeft zo hun eigen identiteit. Zo is Noorwegen onlosmakelijk ...

28
28
Garcia zet Vanaken plots op poleposition voor WK

De discussie rond Hans Vanaken bij de Rode Duivels laait weer ferm op na de oefeninterland tegen ...

209
209
Sergio is terug: hilarisch WK-lied voor Rode Duivels

Allez, allez, allez, we gaan er tegenaan! Sergio was in het verleden al goed met een iconisch lied ...

33
33
Garcia komt plots met onheilspellende boodschap Lukaku

Romelu Lukaku speelde dit seizoen amper bij Napoli en de hamvraag is dan ook of de topscorer aller ...

278
278
Toptransfer? Trossard praat vlak voor WK over toekomst

Leandro Trossard heeft er met Arsenal een geweldig seizoen opzitten. De Londenaren wonnen de Premier ...

102
102
'Gemiste kans Anderlecht: knaltransfer van 11,5 miljoen'

Er was de voorbije jaren heel wat te doen over talenten die op zeer jonge leeftijd België ...

255
255
'Drukke zomer Union: meer dan 10 vertrekkers in de maak'

Voor Union wordt het weer een drukke transferzomer. Dat bevestigde CEO Philippe Bormans al meteen na ...

104
104
Sporting Hasselt slaat weer toe, fraaie dubbelslag Lierse

In de Challenger Pro League zit het seizoen er al een tijdje op. De tweedeklassers kunnen zich dan ...

184
184
“Minder dan dit is onvoldoende”: Vandenbempt over WK Duivels

Na de knappe zege in Kroatië hopen de Rode Duivels zaterdag tegen Tunesië nog een extra ...

184
184
De Spor XL: Verheye en Kerkhofs clashen

Sam Kerkhofs en Rik Verheye bouwen nu al enkele jaren aan een prachtig sprookje bij Sporting ...

96
96
Lommel slikt nieuwe domper voor terugkeer in JPL

Na 23 jaar afwezigheid mag Lommel SK komend seizoen weer aan de slag in de Jupiler Pro League. De ...

39
39
'Belgische topclub aast op Zuid-Afrikaanse WK-ganger'

Voorlopig bleef het nog relatief stil qua inkomende transfers bij de Belgische topclubs, maar achter ...

99
99
'Klopp verrast en wil David Hubert binnenhalen'

Hij werd de voorbije maanden regelmatig gelinkt aan Real Madrid, maar voorlopig lijkt Jürgen ...

255
255
Waanzinnige leegloop dreigt bij Anderlecht: 20 exits?

Er ligt bij Anderlecht nog heel wat werk op de plank voor deze zomer. CEO Kenneth Bornauw onthulde ...

708
708
Mokerslag voor De Ketelaere: WK-droom plots aan flarden

Charles De Ketelaere leek plots dichter dan ooit bij een grote rol op het WK. Maar na de match tegen ...

183
183
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'

AA Gent beleefde een opmerkelijk seizoen, gekleurd door onder meer een gedwongen trainerswissel na ...

239
239
'Napoli hakt knoop door over De Bruyne en Lukaku'

Voor Napoli is het een woelig seizoen geweest en de Italiaanse club lijkt van plan om volgend ...

160
160
'Perez laat transferbom ontploffen: bod van 150 miljoen'

Zondag staan bij Real Madrid de voorzittersverkiezingen op het programma en dus gaan ze bij de ...

123
123
'WK wordt goudmijn voor Club Brugge'

De voorbije jaren bouwde Club Brugge al een stevige financiële voorsprong op de concurrentie in ...

218
218
Nederlandse analisten fileren Duivels: "Hij is een beest"

De verwachtingen rond de Rode Duivels zijn voor aanvang van het WK niet al te hoog gespannen. ...

1112
1112
Superfavorieten wankelen: Frankrijk onderuit, blamage Spanje

Exact één week voor de openingsmatch, zijn twee van de grootste favorieten voor de ...

156
156

Meer sportnieuws