Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

door
Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

Antwerp FC heeft zich woensdagavond op overtuigende wijze gekwalificeerd voor de halve finales van de Croky Cup. De Great Old haalde het met zware 5-1-cijfers van uitredend winnaar Union SG. Al had het wel een strafschop nodig op een cruciaal moment.

De heruitgave van de bekerfinale van vorig seizoen kreeg niet bepaald een hoogstaande eerste helft. Maar Antwerp was wel veruit de betere ploeg en kon vlak voor rust ook verdiend op voorsprong klimmen. Bij de start van de tweede helft werd die voorsprong verdubbeld na een omgezette strafschop van Tjaronn Chery.

Die penalty zou uiteindelijk ook belangrijk blijken voor de thuisploeg. Niet veel later zorgde Union immers voor de aansluitingstreffer via een knap schot van Noah Sadiki. Maar de gelijkmaker viel uiteindelijk niet, waarna Antwerp de wedstrijd helemaal naar zich toe kon trekken en uitliep tot 5-1.

LEES OOK: "Hoe dom, hoe lomp" - Vandenbempt maakt gehakt van RSCA'er

Belangrijke penaltyfase

Over het algemeen dus een dik verdiende overwinning van de Great Old, die op koers blijft voor zijn derde bekerfinale op rij. Maar het moet gezegd dat de strafschop wel een behoorlijke invloed had op het wedstrijdverloop. En bij Union kwam aanvankelijk behoorlijk wat protest op de beslissing van de arbitrage.

Het was kersvers aanwinst Olivier Deman die de elfmeter wist uit te lokken. De vleugelback sneed de zestien in en kwam daar ten botsing met Ross Sykes. Veel kon de verdediger van Union niet doen om het contact te voorkomen. Maar ref Lawrence Visser wees gedecideerd naar de stip en de VAR steunde die beslissing.

Veel man, weinig bal

Analist Gert Verheyen liet achteraf bij Sporza zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem had de wedstrijdleiding het al bij al bij het rechte einde. "Je kan er zeker over discussiëren. Ik vond het meer wel dan niet omdat het contact er degelijk is. Bij Union zullen ze dan weer zeggen dat Sykes niet te veel doet. Dat is ook waar. Maar hij heeft ook de bal niet, hij weet zelfs amper waar de bal is. Dus op dat gebied vind ik het toch wel strafschop", aldus de voormalige Rode Duivel.

De penalty voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

8
8
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

58
58
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

27
27
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

79
79
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

51
51
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

423
423
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

27
27
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

236
236
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

23
23
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

65
65
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

34
34
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

78
78
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

68
68
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

50
50
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

442
442
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

118
118
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

66
66
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

231
231
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

146
146
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

63
63
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

167
167
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

18
18
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

540
540
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

165
165
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

48
48

Meer sportnieuws