Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

560
Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

Antwerp FC heeft zich woensdagavond op overtuigende wijze gekwalificeerd voor de halve finales van de Croky Cup. De Great Old haalde het met zware 5-1-cijfers van uitredend winnaar Union SG. Al had het wel een strafschop nodig op een cruciaal moment.

De heruitgave van de bekerfinale van vorig seizoen kreeg niet bepaald een hoogstaande eerste helft. Maar Antwerp was wel veruit de betere ploeg en kon vlak voor rust ook verdiend op voorsprong klimmen. Bij de start van de tweede helft werd die voorsprong verdubbeld na een omgezette strafschop van Tjaronn Chery.

Die penalty zou uiteindelijk ook belangrijk blijken voor de thuisploeg. Niet veel later zorgde Union immers voor de aansluitingstreffer via een knap schot van Noah Sadiki. Maar de gelijkmaker viel uiteindelijk niet, waarna Antwerp de wedstrijd helemaal naar zich toe kon trekken en uitliep tot 5-1.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Belangrijke penaltyfase

Over het algemeen dus een dik verdiende overwinning van de Great Old, die op koers blijft voor zijn derde bekerfinale op rij. Maar het moet gezegd dat de strafschop wel een behoorlijke invloed had op het wedstrijdverloop. En bij Union kwam aanvankelijk behoorlijk wat protest op de beslissing van de arbitrage.

Het was kersvers aanwinst Olivier Deman die de elfmeter wist uit te lokken. De vleugelback sneed de zestien in en kwam daar ten botsing met Ross Sykes. Veel kon de verdediger van Union niet doen om het contact te voorkomen. Maar ref Lawrence Visser wees gedecideerd naar de stip en de VAR steunde die beslissing.

Veel man, weinig bal

Analist Gert Verheyen liet achteraf bij Sporza zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem had de wedstrijdleiding het al bij al bij het rechte einde. "Je kan er zeker over discussiëren. Ik vond het meer wel dan niet omdat het contact er degelijk is. Bij Union zullen ze dan weer zeggen dat Sykes niet te veel doet. Dat is ook waar. Maar hij heeft ook de bal niet, hij weet zelfs amper waar de bal is. Dus op dat gebied vind ik het toch wel strafschop", aldus de voormalige Rode Duivel.

De penalty voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

10
10
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

25
25
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

24
24
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

196
196
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

36
36
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

47
47
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

210
210
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

219
219
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

179
179
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

142
142
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

93
93
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

186
186
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

182
182
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

238
238
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

111
111
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

132
132
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

214
214
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

160
160
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

238
238
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

392
392
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

107
107
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

484
484
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

718
718

Meer sportnieuws