Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

560
Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

Antwerp FC heeft zich woensdagavond op overtuigende wijze gekwalificeerd voor de halve finales van de Croky Cup. De Great Old haalde het met zware 5-1-cijfers van uitredend winnaar Union SG. Al had het wel een strafschop nodig op een cruciaal moment.

De heruitgave van de bekerfinale van vorig seizoen kreeg niet bepaald een hoogstaande eerste helft. Maar Antwerp was wel veruit de betere ploeg en kon vlak voor rust ook verdiend op voorsprong klimmen. Bij de start van de tweede helft werd die voorsprong verdubbeld na een omgezette strafschop van Tjaronn Chery.

Die penalty zou uiteindelijk ook belangrijk blijken voor de thuisploeg. Niet veel later zorgde Union immers voor de aansluitingstreffer via een knap schot van Noah Sadiki. Maar de gelijkmaker viel uiteindelijk niet, waarna Antwerp de wedstrijd helemaal naar zich toe kon trekken en uitliep tot 5-1.

LEES OOK: 'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Belangrijke penaltyfase

Over het algemeen dus een dik verdiende overwinning van de Great Old, die op koers blijft voor zijn derde bekerfinale op rij. Maar het moet gezegd dat de strafschop wel een behoorlijke invloed had op het wedstrijdverloop. En bij Union kwam aanvankelijk behoorlijk wat protest op de beslissing van de arbitrage.

Het was kersvers aanwinst Olivier Deman die de elfmeter wist uit te lokken. De vleugelback sneed de zestien in en kwam daar ten botsing met Ross Sykes. Veel kon de verdediger van Union niet doen om het contact te voorkomen. Maar ref Lawrence Visser wees gedecideerd naar de stip en de VAR steunde die beslissing.

Veel man, weinig bal

Analist Gert Verheyen liet achteraf bij Sporza zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem had de wedstrijdleiding het al bij al bij het rechte einde. "Je kan er zeker over discussiëren. Ik vond het meer wel dan niet omdat het contact er degelijk is. Bij Union zullen ze dan weer zeggen dat Sykes niet te veel doet. Dat is ook waar. Maar hij heeft ook de bal niet, hij weet zelfs amper waar de bal is. Dus op dat gebied vind ik het toch wel strafschop", aldus de voormalige Rode Duivel.

De penalty voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

67
67
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

67
67
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

44
44
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

37
37
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

17
17
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

70
70
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

167
167
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

146
146
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

319
319
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

289
289
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

128
128
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

226
226
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

189
189
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

257
257
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

317
317
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

218
218
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

228
228
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

259
259
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

53
53
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

248
248
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1003
1003

Meer sportnieuws