Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

stemmen
Gelukje voor Antwerp? Verheyen duidelijk over penalty

Antwerp FC heeft zich woensdagavond op overtuigende wijze gekwalificeerd voor de halve finales van de Croky Cup. De Great Old haalde het met zware 5-1-cijfers van uitredend winnaar Union SG. Al had het wel een strafschop nodig op een cruciaal moment.

De heruitgave van de bekerfinale van vorig seizoen kreeg niet bepaald een hoogstaande eerste helft. Maar Antwerp was wel veruit de betere ploeg en kon vlak voor rust ook verdiend op voorsprong klimmen. Bij de start van de tweede helft werd die voorsprong verdubbeld na een omgezette strafschop van Tjaronn Chery.

Die penalty zou uiteindelijk ook belangrijk blijken voor de thuisploeg. Niet veel later zorgde Union immers voor de aansluitingstreffer via een knap schot van Noah Sadiki. Maar de gelijkmaker viel uiteindelijk niet, waarna Antwerp de wedstrijd helemaal naar zich toe kon trekken en uitliep tot 5-1.

LEES OOK: Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Belangrijke penaltyfase

Over het algemeen dus een dik verdiende overwinning van de Great Old, die op koers blijft voor zijn derde bekerfinale op rij. Maar het moet gezegd dat de strafschop wel een behoorlijke invloed had op het wedstrijdverloop. En bij Union kwam aanvankelijk behoorlijk wat protest op de beslissing van de arbitrage.

Het was kersvers aanwinst Olivier Deman die de elfmeter wist uit te lokken. De vleugelback sneed de zestien in en kwam daar ten botsing met Ross Sykes. Veel kon de verdediger van Union niet doen om het contact te voorkomen. Maar ref Lawrence Visser wees gedecideerd naar de stip en de VAR steunde die beslissing.

Veel man, weinig bal

Analist Gert Verheyen liet achteraf bij Sporza zijn licht schijnen op de bewuste fase. Volgens hem had de wedstrijdleiding het al bij al bij het rechte einde. "Je kan er zeker over discussiëren. Ik vond het meer wel dan niet omdat het contact er degelijk is. Bij Union zullen ze dan weer zeggen dat Sykes niet te veel doet. Dat is ook waar. Maar hij heeft ook de bal niet, hij weet zelfs amper waar de bal is. Dus op dat gebied vind ik het toch wel strafschop", aldus de voormalige Rode Duivel.

De penalty voor Antwerp was terecht ...

Meest recent

Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

52
52
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

126
126
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

64
64
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

888
888
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

61
61
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

32
32
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

215
215
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

165
165
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

201
201
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

147
147
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

185
185
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

415
415
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

742
742
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

40
40
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

638
638
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

219
219
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

136
136
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

206
206
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

164
164
'Frankrijk bibbert: sterkhouder dreigt WK te missen'

Tien dagen voor de start van het WK zijn alle selecties stilaan bekend, al vallen enkele last ...

63
63
'Westerlo wil Stassin aan nieuwe transfer helpen'

Een aantal Rode Duivels bleven ontgoocheld achter bij de bekendmaking van de WK-selectie. Lucas ...

100
100
Rigaux dropt meteen bommetje op persvoorstelling Feyenoord

Het zijn drukke dagen geweest voor Dévy Rigaux. Vorig weekend vierde hij nog de titel met ...

140
140
Frankrijk in chaos: nieuwe Netflix-docu schokt fans

Frankrijk is ontegensprekelijk één van de favorieten om het komende WK in Amerika naar ...

64
64
'Union verliest na Burgess volgende verdediger'

Het wordt voor Union alweer een zeer drukke transferzomer. Een eerste belangrijke vertrekker raakte ...

226
226
'Doku hakt na exit Guardiola knoop over City-toekomst door'

Bij Manchester City viel er enkele weken geleden toch een bom, want na tien jaar kondigde Pep ...

197
197

Meer sportnieuws