Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

door stemmen
Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

Antwerp FC blijft op koers om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich woensdag alvast voor de halve finale. Zo haalde RAFC het op eigen veld met zware 5-1-cijfers van titelverdediger Union SG.

Vorig seizoen stonden Antwerp en Union al tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trokken de Brusselaars aan het langste einde na een erg matige wedstrijd. RAFC kreeg woensdag dus een ideale kans om revanche te nemen. Al moest dat wel in totaal andere omstandigheden gebeuren. Ook 't Stad werd niet gespaard van de hevige sneeuwval.

Het veld op de Bosuil bleef desondanks wel goed bespeelbaar. Al kwam dat het niveau van de eerste helft niet ten goede. De thuisploeg begon wel het beste aan de partij, maar aanvankelijk leverde dat amper doelgevaar op. Pas na een twintigtal minuten stak ook Union de neus aan het venster. Lammens anticipeerde echter goed op de doorgebroken Ivanovic.

LEES OOK: Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Dubbelklapper Chery

Een 0-0-ruststand leek in de maak, maar in het slot van de eerste periode kon Antwerp dan toch toeslaan. Na een goede actie van Kerk, door Chery aan de tweede helft op om de score te openen. Vlak na de pauze deelde RAFC een nieuwe mokerslag uit. Debutant Deman versierde een strafschop, Chery mikte zijn tweede van de avond van op elf meter tegen de touwen.

Die tweede treffer was echter het signaal voor Union om wakker te schieten. Plots liep het een pak beter bij de bezoekers, die ook op gepaste wijze beloond werden: Sadiki knalde de aansluitingstreffer heerlijk binnen. Dat bleek evenwel de laatste stuiptrek van de Brusselaars. Niet veel later buffelde Janssen zich op kracht voorbij enkele verdedigers, waarna hij de 3-1 binnen mikte.

Geweldige halve finales

Uiteindelijk deed Antwerp de boeken in de slotfase helemaal op slot. Praet wist de buitenspel te ontglippen en bood Kerk de vierde Antwerpse treffer op een schoteltje aan. In de extra tijd maakte Praet er dan weer zelf 5-1 van met een vliegende kopbal. En zo stoot de verliezende finalist van vorig seizoen door naar de halve finale ten koste van de titelverdediger.

In die halve finale wacht sowieso een mooie affiche: een derby met Beerschot of een clash met Anderlecht. De twee paars-witte teams strijden donderdag om het laatste halve finaleticket. In de andere kant van het toernooischema nemen KRC Genk en Club Brugge het tegen mekaar op.

Wie is momenteel uw topfavoriet voor de bekerwinst?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

18
18
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

33
33
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

67
67
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

56
56
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

151
151
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

169
169
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

134
134
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

121
121
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

465
465
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

680
680
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

404
404
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

207
207
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

121
121
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

415
415
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

298
298
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

436
436
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

295
295
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws