Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

door
Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

Antwerp FC blijft op koers om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich woensdag alvast voor de halve finale. Zo haalde RAFC het op eigen veld met zware 5-1-cijfers van titelverdediger Union SG.

Vorig seizoen stonden Antwerp en Union al tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trokken de Brusselaars aan het langste einde na een erg matige wedstrijd. RAFC kreeg woensdag dus een ideale kans om revanche te nemen. Al moest dat wel in totaal andere omstandigheden gebeuren. Ook 't Stad werd niet gespaard van de hevige sneeuwval.

Het veld op de Bosuil bleef desondanks wel goed bespeelbaar. Al kwam dat het niveau van de eerste helft niet ten goede. De thuisploeg begon wel het beste aan de partij, maar aanvankelijk leverde dat amper doelgevaar op. Pas na een twintigtal minuten stak ook Union de neus aan het venster. Lammens anticipeerde echter goed op de doorgebroken Ivanovic.

LEES OOK: Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

Dubbelklapper Chery

Een 0-0-ruststand leek in de maak, maar in het slot van de eerste periode kon Antwerp dan toch toeslaan. Na een goede actie van Kerk, door Chery aan de tweede helft op om de score te openen. Vlak na de pauze deelde RAFC een nieuwe mokerslag uit. Debutant Deman versierde een strafschop, Chery mikte zijn tweede van de avond van op elf meter tegen de touwen.

Die tweede treffer was echter het signaal voor Union om wakker te schieten. Plots liep het een pak beter bij de bezoekers, die ook op gepaste wijze beloond werden: Sadiki knalde de aansluitingstreffer heerlijk binnen. Dat bleek evenwel de laatste stuiptrek van de Brusselaars. Niet veel later buffelde Janssen zich op kracht voorbij enkele verdedigers, waarna hij de 3-1 binnen mikte.

Geweldige halve finales

Uiteindelijk deed Antwerp de boeken in de slotfase helemaal op slot. Praet wist de buitenspel te ontglippen en bood Kerk de vierde Antwerpse treffer op een schoteltje aan. In de extra tijd maakte Praet er dan weer zelf 5-1 van met een vliegende kopbal. En zo stoot de verliezende finalist van vorig seizoen door naar de halve finale ten koste van de titelverdediger.

In die halve finale wacht sowieso een mooie affiche: een derby met Beerschot of een clash met Anderlecht. De twee paars-witte teams strijden donderdag om het laatste halve finaleticket. In de andere kant van het toernooischema nemen KRC Genk en Club Brugge het tegen mekaar op.

Wie is momenteel uw topfavoriet voor de bekerwinst?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

48
48
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

142
142
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

114
114
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

106
106
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

296
296
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

508
508
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws