Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

door
Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

Antwerp FC blijft op koers om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich woensdag alvast voor de halve finale. Zo haalde RAFC het op eigen veld met zware 5-1-cijfers van titelverdediger Union SG.

Vorig seizoen stonden Antwerp en Union al tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trokken de Brusselaars aan het langste einde na een erg matige wedstrijd. RAFC kreeg woensdag dus een ideale kans om revanche te nemen. Al moest dat wel in totaal andere omstandigheden gebeuren. Ook 't Stad werd niet gespaard van de hevige sneeuwval.

Het veld op de Bosuil bleef desondanks wel goed bespeelbaar. Al kwam dat het niveau van de eerste helft niet ten goede. De thuisploeg begon wel het beste aan de partij, maar aanvankelijk leverde dat amper doelgevaar op. Pas na een twintigtal minuten stak ook Union de neus aan het venster. Lammens anticipeerde echter goed op de doorgebroken Ivanovic.

LEES OOK: 'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Dubbelklapper Chery

Een 0-0-ruststand leek in de maak, maar in het slot van de eerste periode kon Antwerp dan toch toeslaan. Na een goede actie van Kerk, door Chery aan de tweede helft op om de score te openen. Vlak na de pauze deelde RAFC een nieuwe mokerslag uit. Debutant Deman versierde een strafschop, Chery mikte zijn tweede van de avond van op elf meter tegen de touwen.

Die tweede treffer was echter het signaal voor Union om wakker te schieten. Plots liep het een pak beter bij de bezoekers, die ook op gepaste wijze beloond werden: Sadiki knalde de aansluitingstreffer heerlijk binnen. Dat bleek evenwel de laatste stuiptrek van de Brusselaars. Niet veel later buffelde Janssen zich op kracht voorbij enkele verdedigers, waarna hij de 3-1 binnen mikte.

Geweldige halve finales

Uiteindelijk deed Antwerp de boeken in de slotfase helemaal op slot. Praet wist de buitenspel te ontglippen en bood Kerk de vierde Antwerpse treffer op een schoteltje aan. In de extra tijd maakte Praet er dan weer zelf 5-1 van met een vliegende kopbal. En zo stoot de verliezende finalist van vorig seizoen door naar de halve finale ten koste van de titelverdediger.

In die halve finale wacht sowieso een mooie affiche: een derby met Beerschot of een clash met Anderlecht. De twee paars-witte teams strijden donderdag om het laatste halve finaleticket. In de andere kant van het toernooischema nemen KRC Genk en Club Brugge het tegen mekaar op.

Wie is momenteel uw topfavoriet voor de bekerwinst?

Meest recent

'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

45
45
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

155
155
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

63
63
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

21
21
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

26
26
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

104
104
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

108
108
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

370
370
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

86
86
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

177
177
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

38
38
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

128
128
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

136
136
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

310
310
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

124
124
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

90
90
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

370
370
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

73
73
Romeo Lavia naar WK? Chelsea dropt grote hint

Chelsea heeft nog niet veel kunnen genieten van Romeo Lavia. De middenvelder werd voor een ...

150
150
Ruben Van Gucht doodeerlijk: "Ik doe het 4-5 keer per dag"

U kon het gisteren hier al lezen, Ruben Van Gucht maakte opnieuw een spraakmakende doortocht op ...

160
160
Charleroi-Club Brugge: Lardot geeft Carolo's lik op stuk

De wedstrijd tussen Sporting Charleroi en Club Brugge (1-2) deed afgelopen weekend heel wat stof ...

335
335
'Groot nieuws Lammens: United neemt drastisch besluit'

Senne Lammens is bezig aan een uitstekend eerste seizoen als eerste doelman van Manchester United ...

448
448
Transferdilemma Antwerp: "Als hij zo blijft spelen ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

144
144
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

120
120
Crisis loert bij AA Gent: "Begrijp reactie supporters"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

147
147

Meer sportnieuws