Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

door
Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

Antwerp FC blijft op koers om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich woensdag alvast voor de halve finale. Zo haalde RAFC het op eigen veld met zware 5-1-cijfers van titelverdediger Union SG.

Vorig seizoen stonden Antwerp en Union al tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trokken de Brusselaars aan het langste einde na een erg matige wedstrijd. RAFC kreeg woensdag dus een ideale kans om revanche te nemen. Al moest dat wel in totaal andere omstandigheden gebeuren. Ook 't Stad werd niet gespaard van de hevige sneeuwval.

Het veld op de Bosuil bleef desondanks wel goed bespeelbaar. Al kwam dat het niveau van de eerste helft niet ten goede. De thuisploeg begon wel het beste aan de partij, maar aanvankelijk leverde dat amper doelgevaar op. Pas na een twintigtal minuten stak ook Union de neus aan het venster. Lammens anticipeerde echter goed op de doorgebroken Ivanovic.

LEES OOK: Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Dubbelklapper Chery

Een 0-0-ruststand leek in de maak, maar in het slot van de eerste periode kon Antwerp dan toch toeslaan. Na een goede actie van Kerk, door Chery aan de tweede helft op om de score te openen. Vlak na de pauze deelde RAFC een nieuwe mokerslag uit. Debutant Deman versierde een strafschop, Chery mikte zijn tweede van de avond van op elf meter tegen de touwen.

Die tweede treffer was echter het signaal voor Union om wakker te schieten. Plots liep het een pak beter bij de bezoekers, die ook op gepaste wijze beloond werden: Sadiki knalde de aansluitingstreffer heerlijk binnen. Dat bleek evenwel de laatste stuiptrek van de Brusselaars. Niet veel later buffelde Janssen zich op kracht voorbij enkele verdedigers, waarna hij de 3-1 binnen mikte.

Geweldige halve finales

Uiteindelijk deed Antwerp de boeken in de slotfase helemaal op slot. Praet wist de buitenspel te ontglippen en bood Kerk de vierde Antwerpse treffer op een schoteltje aan. In de extra tijd maakte Praet er dan weer zelf 5-1 van met een vliegende kopbal. En zo stoot de verliezende finalist van vorig seizoen door naar de halve finale ten koste van de titelverdediger.

In die halve finale wacht sowieso een mooie affiche: een derby met Beerschot of een clash met Anderlecht. De twee paars-witte teams strijden donderdag om het laatste halve finaleticket. In de andere kant van het toernooischema nemen KRC Genk en Club Brugge het tegen mekaar op.

Wie is momenteel uw topfavoriet voor de bekerwinst?

Meest recent

"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

7
7
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

51
51
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

60
60
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

41
41
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

455
455
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

75
75
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

63
63
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

148
148
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

173
173
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

102
102
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

107
107
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

405
405
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

104
104
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

276
276
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

424
424
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

350
350
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

216
216
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

348
348
Lammens ‘hot’ bij United, maar merkt keerzijde

Senne Lammens is een fenomeen aan het worden in de Premier League. De transfer van Royal Antwerp FC ...

163
163
Onthulling over frustratie bij Standard: “Niemand wist dat”

Standard Luik doet dit seizoen nog volop mee voor een plek in de top 6. De Rouches wonnen vorige ...

105
105
Fans in extase: groot nieuws over Romeo Lavia

Romeo Lavia wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

102
102
Nu al WK-drama: oorlog en 500 lijkzakken nabij stadion

Het WK 2026 komt dichterbij. De Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn de gastheer van dienst. In ...

107
107
Kompany gooit extra olie op het vuur voor Duitse topper

Vincent Kompany is dit seizoen sterk bezig met Bayern München. De Belgische oefenmeester staat ...

76
76
Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

39
39
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

314
314

Meer sportnieuws