Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

door
Straf statement Antwerp: Union met pandoering uit beker gewipt

Antwerp FC blijft op koers om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich woensdag alvast voor de halve finale. Zo haalde RAFC het op eigen veld met zware 5-1-cijfers van titelverdediger Union SG.

Vorig seizoen stonden Antwerp en Union al tegenover mekaar in de bekerfinale. Toen trokken de Brusselaars aan het langste einde na een erg matige wedstrijd. RAFC kreeg woensdag dus een ideale kans om revanche te nemen. Al moest dat wel in totaal andere omstandigheden gebeuren. Ook 't Stad werd niet gespaard van de hevige sneeuwval.

Het veld op de Bosuil bleef desondanks wel goed bespeelbaar. Al kwam dat het niveau van de eerste helft niet ten goede. De thuisploeg begon wel het beste aan de partij, maar aanvankelijk leverde dat amper doelgevaar op. Pas na een twintigtal minuten stak ook Union de neus aan het venster. Lammens anticipeerde echter goed op de doorgebroken Ivanovic.

LEES OOK: Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Dubbelklapper Chery

Een 0-0-ruststand leek in de maak, maar in het slot van de eerste periode kon Antwerp dan toch toeslaan. Na een goede actie van Kerk, door Chery aan de tweede helft op om de score te openen. Vlak na de pauze deelde RAFC een nieuwe mokerslag uit. Debutant Deman versierde een strafschop, Chery mikte zijn tweede van de avond van op elf meter tegen de touwen.

Die tweede treffer was echter het signaal voor Union om wakker te schieten. Plots liep het een pak beter bij de bezoekers, die ook op gepaste wijze beloond werden: Sadiki knalde de aansluitingstreffer heerlijk binnen. Dat bleek evenwel de laatste stuiptrek van de Brusselaars. Niet veel later buffelde Janssen zich op kracht voorbij enkele verdedigers, waarna hij de 3-1 binnen mikte.

Geweldige halve finales

Uiteindelijk deed Antwerp de boeken in de slotfase helemaal op slot. Praet wist de buitenspel te ontglippen en bood Kerk de vierde Antwerpse treffer op een schoteltje aan. In de extra tijd maakte Praet er dan weer zelf 5-1 van met een vliegende kopbal. En zo stoot de verliezende finalist van vorig seizoen door naar de halve finale ten koste van de titelverdediger.

In die halve finale wacht sowieso een mooie affiche: een derby met Beerschot of een clash met Anderlecht. De twee paars-witte teams strijden donderdag om het laatste halve finaleticket. In de andere kant van het toernooischema nemen KRC Genk en Club Brugge het tegen mekaar op.

Wie is momenteel uw topfavoriet voor de bekerwinst?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

29
29
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

11
11
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

107
107
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

163
163
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

528
528
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

105
105
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

33
33
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

314
314
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

87
87
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

537
537
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

517
517
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

397
397
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1030
1030
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

286
286
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

441
441
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1206
1206
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

224
224
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

353
353
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

472
472
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws